Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma info od kiedy w pl będzie m340i mild hybrid dalej w konfiguratorze nie widać....

Pokazuje że bez mild hybrid, a może ktoś teraz zamawiał i ma pewne info?

Pojawiły się plotki o MEHV w silnikach benzynowych 330i przy produkcji grudniowej, w zeszłym tygodniu osobiście obdzwoniłem kilka salonów i mówili, ze nie mają info o zmianie w konfiguratorze, więc póki co nawet dealerzy nie wiedzą, a patrząc na 330d może być ryzyko, że mehv pojawi się w czterocylindrowacach, a w r6 nie.

 

Od listopada wchodzą MEHV. Miałem auto do produkcji na wrzesień/październik 2020 (330i zamówione w lipcu). Zostało przesunięte na listopad ze względu właśnie na normy spalania wchodzące w 2021 i wprowadzenie mild hybrid, którą jednak będę miał. Finalnie stwierdziłem że już wolę auto ze stycznia, przynajmniej rocznik będzie następny.

Ja ma produkcje listopadowa bez mehv, potwierdzone u dealera, dwóch innych też mówi, że zamówienia są bez mehv

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie kiedy będzie update do androida ?

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=365825&sid=64eb556a80e8c4170da06020f3f09499


Tyle w teorii, a w praktyce - czekamy, chociaż w wątku zauważysz informacje o aktualizacji na miejscu w serwisach, gdzie bywa wgrywana wersja systemu z AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z kolei klip gdzie wykrywa stojący samochód na światłach przy prędkości ~80km/h. Też były wątpliwości, czy potrafi wykryć stojący pojazd przy wyższych prędkościach, nie tylko w korku. Potrafi, ale oczywiście nie polegałbym na tym na co dzień.

 

A propos poleganiu na tym na co dzień, poniżej zdjęcie z dzisiejszej nudnej jazdy w korku. Działa rewelacyjnie, przy ruszaniu dyskretnie domaga się uwagi (chwyt kierownicy), zostawia (nawet przy skróceniu do minimalnej możliwej odległości) niestety ilość miejsca prowokującą do wciśnięcia się z przodu.

Tylko trochę głupieje, jak widzi rower, nie ważne, że na bagażniku ;)


20200915-164553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wprowadzenie miękkich hybryd to były tylko domysły mojego brokera dlaczego BMW przesunęło produkcję na listopad (tłumaczyli się że silnik 330i nie spełnia norm). Sorry za wprowadzenie w błąd :)

 

To dobrze, prawie narobiłem w galoty :) bo mam auto do odbioru listopad/grudzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wprowadzenie miękkich hybryd to były tylko domysły mojego brokera dlaczego BMW przesunęło produkcję na listopad (tłumaczyli się że silnik 330i nie spełnia norm). Sorry za wprowadzenie w błąd :)

 

To dobrze, prawie narobiłem w galoty :) bo mam auto do odbioru listopad/grudzień

 

Dodatkowo dziś dzwoniłem do dealera i potwierdził ze benzyna jest bez MHEV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się "Sportowa, automatyczna skrzynia biegów" 2TB (niedostępna w 318i) od zwykłej 2TE ?


Jak oceniacie przydatność asystentów?

Active Protection 5AL

Systemy asystujące kierowcy 5AS vs Professional 5AU

Asystent parkowania 5DM vs Asystent parkowania Plus 5DN - różnica w kamerze 360o

Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go 5DF

Asystent świateł drogowych 5AC


Czy rozszeżone LEDy są warte dopłaty?

Jakie inne opcję to waszym zdaniem must-have?


Póki co skłaniam się ku 5AS + 5DM ew z rozszezonym tempomatem.

Dodam że budżet pozwala raczej na zakup passata i musze szukać kompromisu w wyposażeniu 318i :D Stoje na stanowisku ze lepiej dorzucić kilka opcji do 318i (advantage lub sportline) niż wziąć gołe 320i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się "Sportowa, automatyczna skrzynia biegów" 2TB (niedostępna w 318i) od zwykłej 2TE ?
Manetkami przy kierownicy i chyba trybem Sport+

 

Active Protection 5AL
Lubię dociąganie pasów, kupiłem.

 

Systemy asystujące kierowcy 5AS vs Professional 5AU
Professional to dla mnie największy plus samochodu. Podczas jazdy dużo mniej się męczysz, bo auto utrzymuje pas ruchu. W razie potrzeby puszczasz kierownicę i orkęcasz sobie wodę, podłączasz telefon, itp. Nie kupię żadnego kolejnego auta bez tego/podobnego systemu.

 

Asystent parkowania 5DM vs Asystent parkowania Plus 5DN - różnica w kamerze 360o
Kupiłem kamerkę cofania "żeby była", nie używam, 360° nawet nie rozważałem. Kwestia nawyków i preferencji.

 

Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go 5DF
Mam to jako część/wymóg Systemy asystujące Professional, genialne w korku i na bramkach.

 

Asystent świateł drogowych 5AC


Czy rozszeżone LEDy są warte dopłaty?

Mam lasery, fajny bajer ze strumieniami omijającymi auta, ale mało kiedy mam okazję korzystać (głównie śmigam ekspresówkami).

 

Jakie inne opcję to waszym zdaniem must-have?


Póki co skłaniam się ku 5AS + 5DM ew z rozszezonym tempomatem.

Dla mnie HUD, dużo osób uznaje audio HK za minimum do sensownej jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to fakt , podstawowe LEDy do urokliwych nie należą , ale mają jeden jedyny plus , auto z tymi światłami w lusterku wstecznym wygląda jak Maserati sedan z daleka.. naprawdę ! :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W f30 snop światła był tylko przy najlepszych Światlach, tych co mam czyli adaptacyjny Led, w g20 tylko przy laserach jest ta opcja a asystent świateł w lepszych ledach daje zmianę automatyczna długie/krotkie
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-continental ts860S

-bridgestone lm001

-pirelli wi-sz3


Przy okazji pytanie do tych opon moge poprostu wpisac je w google i kupic pierwszy lepszy pasujacy rozmiar z tych modeli czy musze specialnie wyszukac tych modeli konkretnie z homologacja bmw ? Bo po wpisaniu np. bridgestone lm001 nie na kazdej stronie w specyfikacji pisze ze posiadaja homologacje dla bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy tych modeli nie wskazuje na to, ze są to na pewno z homologacją BMW. Najczęściej występują z hom. lub nie, występują też z homologacją Audi, Jaguara i Mercedesa.

Jeśli nie ma napisane na stronie to nie mają tej homologacji i tyle. Zawsze dla pewności możesz się dopisać o to sprzedawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiada namiary na akcesoria(dywaniki, mata, mperformance) i koła zimowe w dobrych cenach?

Zimówki w dobrych cenach skończyły się w sierpniu. Obecnie w ASO m-pakietowe 18' są za 8500 brutto. Dywaniki i maty? Taniej niż na alledrogo nie kupisz

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.