Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można już rozmawiać po polsku z samochodem?

Nie można.


Mam pytanie, jak czyścicie oba wyświetlacze? Nie mam na myśli kurzu, który wycieram szmatka z mikrofibry, tylko takie kropeczki, które pojawiają się jak się kichnie, albo po prostu „pluje” rozmawiając. Coś, co nie zostawia smug? Czy po prostu zwykły środek do mycia okien :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można już rozmawiać po polsku z samochodem?

Nie można.


Mam pytanie, jak czyścicie oba wyświetlacze? Nie mam na myśli kurzu, który wycieram szmatka z mikrofibry, tylko takie kropeczki, które pojawiają się jak się kichnie, albo po prostu „pluje” rozmawiając. Coś, co nie zostawia smug? Czy po prostu zwykły środek do mycia okien :D?

 

Sciereczka do okularów, a jak te „kropeczki” to pewnie preparat do czyszczenia monitorów/wyświetlaczy ze skepu komputerowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam g20 320i po programie... a w zasadzie miałem, gdyż po wczorajszej aktualizacji 11.2019 wróciło do swojego fabrycznego setupu... spotkał się ktoś z takim zjawiskiem?

 

Tak, zawsze jadąc na serwis prosiłem o niektualizowanie.

Z drugiej strony wystarczy do tunera podjechać żeby wgrał program znów...

Ile wyszło po programie?

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam g20 320i po programie... a w zasadzie miałem, gdyż po wczorajszej aktualizacji 11.2019 wróciło do swojego fabrycznego setupu... spotkał się ktoś z takim zjawiskiem?

 

Tak, zawsze jadąc na serwis prosiłem o niektualizowanie.

Z drugiej strony wystarczy do tunera podjechać żeby wgrał program znów...

Ile wyszło po programie?

 


Osz kurde nie spodziewałem się, że ma to taki wpływ.

281KM i 435Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam g20 320i po programie... a w zasadzie miałem, gdyż po wczorajszej aktualizacji 11.2019 wróciło do swojego fabrycznego setupu... spotkał się ktoś z takim zjawiskiem?

 

Tak, zawsze jadąc na serwis prosiłem o niektualizowanie.

Z drugiej strony wystarczy do tunera podjechać żeby wgrał program znów...

Ile wyszło po programie?

 


Osz kurde nie spodziewałem się, że ma to taki wpływ.

281KM i 435Nm

 


A kolega też Szczecin, trzeba się kiedyś zgadać to bym zobaczył?

Mnie męczy 4gc jak wyjdzie... Ale z chęcią się g20 przejadę i zobaczę jako pasażer.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega nie napisał, że była to drobna aktualizacja samego HU przez Wifi, a nie w ASO. A to chyba lekko zmienia postać rzeczy. :)

 

Oooo to aż dziwne :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie przeiaduję już długi czas w Szczecinie - stare dzieje :)

Tak jak kolega mowi - aktualiacja odbywała się na postoju pod domem przez system a nie w aso.

Tym bardziej dziwi fakt, że po jej zakończeniu i ponownym odpaleniu auta dodatkowa moc wyparowała :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można już rozmawiać po polsku z samochodem?

Nie można.


Mam pytanie, jak czyścicie oba wyświetlacze? Nie mam na myśli kurzu, który wycieram szmatka z mikrofibry, tylko takie kropeczki, które pojawiają się jak się kichnie, albo po prostu „pluje” rozmawiając. Coś, co nie zostawia smug? Czy po prostu zwykły środek do mycia okien :D?

Do plastików nigdy środków z alkoholem :!: (a płyn do okien właśnie posiada go w składzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można już rozmawiać po polsku z samochodem?

Nie można.


Mam pytanie, jak czyścicie oba wyświetlacze? Nie mam na myśli kurzu, który wycieram szmatka z mikrofibry, tylko takie kropeczki, które pojawiają się jak się kichnie, albo po prostu „pluje” rozmawiając. Coś, co nie zostawia smug? Czy po prostu zwykły środek do mycia okien :D?

Do plastików nigdy środków z alkoholem :!: (a płyn do okien właśnie posiada go w składzie)

 

Tak, dokładnie, lepiej przetrzeć ekrany preparatem do plastikòw, potem na sucho i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u Was też jak coś już się złapie na przedniej szybie to bez ostrego szczotkowania na stacji benzynowej się nie obejdzie? Wątpię żeby to była wina wycieraczek bo naprawdę trzeba się przyłożyć przy szczotkowaniu przy niektórych plamach.. Możecie polecić jakąś chemię do zaaplikowania na szybę? Grazie ragazzi.

Tylko ja mam ten problem? Jakaś wadliwa szyba, plamołap..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u Was też jak coś już się złapie na przedniej szybie to bez ostrego szczotkowania na stacji benzynowej się nie obejdzie? Wątpię żeby to była wina wycieraczek bo naprawdę trzeba się przyłożyć przy szczotkowaniu przy niektórych plamach.. Możecie polecić jakąś chemię do zaaplikowania na szybę? Grazie ragazzi.

Tylko ja mam ten problem? Jakaś wadliwa szyba, plamołap..

 

Bez myjki ciśnieniowej raczej się nie obędzie, wycieraczki nic nie dają, a tym bardziej z tym beznadziejnym spryskiwaczem. Ja kupiłem Beetle Juice Squizer niby do usuwania owadów, ale szczerze mówiąc nie wiem czy coś to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś coś wie na temat akcji serwisowej m.innymi na G20 ...? podobno w tamtym tyg coś weszło ale jeszcze do końca nie wiedzą czego dotyczy, a staus ma "na poważna"?

 

Nie wiem czy ktoś odpisał ale akcja serwisowa jest na drążki kierownicze gdzie zalecają jak najszybsza wymianę ponieważ mogą sie zerwać. Przy okazji dostałem info ze jeżeli klocki z tylu kończą sie wcześniej niż po 25tkm to zaciski kwalifikują sie do wymiany :cool2:

 

Ktoś coś więcej na ten temat wie, albo jest po?

Ja mam 20k przebiegu będę jechał niedługo na serwis.

Mam pytanko odnośnie klocków i czujników, w x3 f25 posiadałem a tu nie ma najwyraźniej. Mam do zrobieni 5k km w wakacje, a mam wrażenie ze klocki będą do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam do zrobieni 5k km w wakacje, a mam wrażenie ze klocki będą do wymiany

Dla pewności ,ja bym podjechał do najbliższego wulkanizatora , nich ściągnie przednie i tylne koło i sprawdzi na jak długo jeszcze są klocki. miłych wakacji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
[

Mam pytanie, jak czyścicie oba wyświetlacze? Nie mam na myśli kurzu, który wycieram szmatka z mikrofibry, tylko takie kropeczki, które pojawiają


Tak, dokładnie, lepiej przetrzeć ekrany preparatem do plastikòw, potem na sucho i będzie git.

właśnie u mnie preparat do kokpitu się nie sprawdza do wyświetlacza, bo zostawia potworne smugi , zastanawiam się nad chusteczkami do czyszczenia monitorów laptopów :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Mam pytanie, jak czyścicie oba wyświetlacze? Nie mam na myśli kurzu, który wycieram szmatka z mikrofibry, tylko takie kropeczki, które pojawiają


Tak, dokładnie, lepiej przetrzeć ekrany preparatem do plastikòw, potem na sucho i będzie git.

właśnie u mnie preparat do kokpitu się nie sprawdza do wyświetlacza, bo zostawia potworne smugi , zastanawiam się nad chusteczkami do czyszczenia monitorów laptopów :idea:

 

To dziwne, ja mam uniwersalny preparat, niebieskie mleczko poorboys world, którego używam do wszystkiego (poza szybami, skóra, plastiki, ekrany, połyski, nawet uszczelki) i zero smug.


Po preparatach do szyb zostają z kolei kropki na plastikach, więc nie tędy droga. Chusteczki podobnie, no chyba, że będziesz super uważny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dziwie się bo używałem tego środka wielokrotnie i nie wiem jak później go wycierasz do sucha żeby nie było tłustych śladów, nie wiem po co od razu się unosisz. Czyściłem ekrany narazie 2 razy i używałem znikomej ilości płynu do szyb - zero problemów. A na codzień tylko przecieram kurze magiczna ścierka Jan niezbędny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.