Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czujniki ciśnienia obowiązkowe są przy założeniu niefabrycznych felg?

Chyba w każdym aucie od kilku lat są obowiązkowe/ niezależnie od marki auta czy rodzaju opon/felg

 


Poczytaj :mrgreen: . Tak w kazdym aucie wymagany jest kontrola ciśnienia opony, ale nie musi byc to realizowane przez czujniki ciśnienia w felgach. Niektorzy producenci działają z czujników abs, esp i prędkości obrotowej koła. Dziala to raz lepiej, raz gorzej, ale system spełniony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dzięki @malyzbmw , niestety nie stać mnie na ta firmę , w sensie że nie stać mnie żeby przez 5 dni chodzić po domu w szlafroku bo kierownica została wysłana do Łodzi na obszycie :) , musi być cos w okolicy gdzie na miejscu zostaje zrobione , znalazłem taka firmę w Krakowie , może wpadnę w przyszłym tygodniu i zobaczę co zaproponują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @malyzbmw , niestety nie stać mnie na ta firmę , w sensie że nie stać mnie żeby przez 5 dni chodzić po domu w szlafroku bo kierownica została wysłana do Łodzi na obszycie :) , musi być cos w okolicy gdzie na miejscu zostaje zrobione , znalazłem taka firmę w Krakowie , może wpadnę w przyszłym tygodniu i zobaczę co zaproponują

 

Też robiłem kiere w tej firmie maximonia (jest z Tomaszowa Mazowieckiego tylko trzeba uważać bo są tam dwie firmy jedna taka słaba ze złymi opiniami i właśnie maximonia ta z dobrymi opiniami) Nie musisz do nich wysyłać swojej kierownicy i czekać tydzień na zrobienie, mają wiele modeli popularnych kierownic na stanie ja zamówiłem to co potrzebuję zrobili (zmodyfikowali i obszyli kierownice zgodnie z moim zamówieniem) i wysłali do mnie, zamontowałem i odesłałem im swoją. Jak masz sprawdzonego tapicera u siebie na miejscu w Krakowie to jasne że lepiej zrobić lokalnie. Ja jednak poczytałem trochę i ta firma maximonia ma chyba najlepszy stosunek jakości do ceny. Kierownice z górnej półki a ceny jeszcze akceptowalne.


Poniżej zdjęcie dokładnie mojej kierownicy, subtelnie, ale jednak odmienionej - chciałem trochę podrasować wnętrze auta i się udało :)


d2b3bc53-4101-481e-956f-66c0cd03cae4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś, którzy dealerzy posiadają aktualnie 340i/440i do jazd testowych?

Miałem nadzieję, że BMW Polska posiada takie informacje, ale w odpowiedzi otrzymałem :?

... dysponentem pojazdów do jazd testowych jest każdy autoryzowany dealer z osobna. W związku z tym kwestię jazdy należy bezpośrednio z nim wyjaśniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś, którzy dealerzy posiadają aktualnie 340i/440i do jazd testowych?

Miałem nadzieję, że BMW Polska posiada takie informacje, ale w odpowiedzi otrzymałem :?

... dysponentem pojazdów do jazd testowych jest każdy autoryzowany dealer z osobna. W związku z tym kwestię jazdy należy bezpośrednio z nim wyjaśniać.

Bawaria Motors Katowice na pewno ma M440i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witaj,


na stronie BMW.pl (https://www.bmw.pl) w zakładce "Gotowe do odbioru" jest lista wszystkich aut (nowych i używanych), które dostępne są u naszych dealerów - każde z nich można obejrzeć, a większość można zabrać na jazdę próbną. Prosimy tylko przed wizytą o kontakt z wybranych Dealerem"


Ja kiedyś taka odpowiedź dostałem i była pomocna w ustaleniu gdzie znajdę auto jakiego szukam.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej obszyłbym alcantara jak w Twojej byłej f30, ale w 320d to chyba będzie przegięcie :D

 

Odnośnie alcantary i obszycia kierownicy warto przeczytać ten post na forum: http://www.mforum.com.pl/viewtopic.php?t=5759#p115828

Trzeba unikać tanich firemek noname bo jak się zrobi u nich to nie wiadomo czym obszyją kierownice i ile to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie - czym jest "asystent uwagi" a właściwie co wchodzi w jego skład? Każda g20 jest seryjnie wyposażona w tą opcję, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji na czym miała by ona polegać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie - czym jest "asystent uwagi" a właściwie co wchodzi w jego skład? Każda g20 jest seryjnie wyposażona w tą opcję, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji na czym miała by ona polegać.

 

Czy chodzi ci o asystenta koncentracji ? On monitoruje czy nie potrzebujesz przerwy po zbyt długiej i monotonnej jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie - czym jest "asystent uwagi" a właściwie co wchodzi w jego skład? Każda g20 jest seryjnie wyposażona w tą opcję, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji na czym miała by ona polegać.

 

Z Driver's Guide :

Screenshot-20210505-135709-DRIVERS-GUIDE.jpg

Screenshot-20210505-135729-DRIVERS-GUIDE.jpg

Screenshot-20210505-135740-DRIVERS-GUIDE.jpg


Jest też "Driver Attention Camera" ale tego chyba nie ma w standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie - czym jest "asystent uwagi" a właściwie co wchodzi w jego skład? Każda g20 jest seryjnie wyposażona w tą opcję, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji na czym miała by ona polegać.

 

Jest też "Driver Attention Camera" ale tego chyba nie ma w standardzie?

 

Właśnie to mnie interesowało - czy ta kamera jest czy też nie w LC pro. Oglądając kiedyś na kanale Zachara test X7 - zaciekawiło mnie sprzężenie tej kamery z autonomiczną jazdą - łącznie z zatrzymaniem pojazdu, gdy kierowca nie patrzył się przed siebie. Zastanawiałem się czy to w jakikolwiek sposób wpływa na jazdę np. na tempomacie.


Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie - czym jest "asystent uwagi" a właściwie co wchodzi w jego skład? Każda g20 jest seryjnie wyposażona w tą opcję, jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji na czym miała by ona polegać.

 

Jest też "Driver Attention Camera" ale tego chyba nie ma w standardzie?

 

Właśnie to mnie interesowało - czy ta kamera jest czy też nie w LC pro. Oglądając kiedyś na kanale Zachara test X7 - zaciekawiło mnie sprzężenie tej kamery z autonomiczną jazdą - łącznie z zatrzymaniem pojazdu, gdy kierowca nie patrzył się przed siebie. Zastanawiałem się czy to w jakikolwiek sposób wpływa na jazdę np. na tempomacie.


Dzięki!

 

W korku jak jedziesz na tempomacie stop&go to nie ruszy jeśli nie patrzysz przed siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arteon 2.0tsi (190KM) vs bmw 3 318i (156KM) - wyposażenie podobne, cena podobna...

Nie wiem co wybrać ;) Przekonajcie mnie do BMW :)

Obecnie jeżdżę Passatem b8

 

Mam ten sam dylemat... Jeździłem jednym i drugim, poniżej moje spostrzeżenia


Na plus dla BMW:

- napęd na tył :D

- zdecydowanie wygodniejsze fotele - niezastąpiona "kołyska" BMW (oczywiście również pod warunkiem, że będą z regulacją podparcia lędźwiowego oraz pompowanymi boczkami - z czym jak wiemy obecnie jest problem)

- niewiele ale jednak lepsza skrzynia biegów (DSG w Arteonie ma minimalnego laga nawet w trybie sport)

- zwinność w prowadzeniu

- nieznacznie ale jednak lepiej wyciszony niż VW (oczywiście w wersji z laminowanymi bocznymi szybami)


Na plus dla VW:

- Liftback + większy bagażnik (dla mnie to żaden argument ale może ktoś korzysta z otwieranej klapy)

- Dostępny na pewno szybciej niż BMW i to bez jakichś dziwnych restrykcji

- DCC które działa fenomenalnie (2 różne samochody w jednym)

- Stabilność przy wysokich prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arteon 2.0tsi (190KM) vs bmw 3 318i (156KM) - wyposażenie podobne, cena podobna...

Nie wiem co wybrać ;) Przekonajcie mnie do BMW :)

Obecnie jeżdżę Passatem b8

Jezdzilem Arteonem 4 lata, wersja 280 km 4m, teraz 340i.

Arteon znacznie wiekszy i bardziej ustawny bagaznik i duzo wiecej mniejsca z tylu na nogi. Pozatym wiecej plusow vw nie widze. BMW jest lepsze w kazdym punkcie, nie jest to przepasc od razu zaznaczam ale lepsze.jest tez duzo cichsze mimo ze w Arteonie tez byly podwojne szyby…. Silnik 380 km 3 litrypali mniej w bmw niz 280km 2 litry w VW…. to jest fenomen

Jedyne co to zawieszenie w Arteonie cichsze i plynna regulacja z dcc. Tu jest albo miekko albo decha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.