Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników 330i. Czy wasze silniki też zauważalnie wibrują na wolnych obrotach? W kabinie nic nie czuć, no może czasami baaardzo delikatnie na zagłówku, ale patrząc na silnik (już rozgrzany, gdy obroty na luzie spadają maksymalnie) widać wyraźnie jak drga ta plastikowa pokrywa.

Bardziej jakby z lewej strony.


Nie wiem czy zgłaszać to na przeglądzie czy może to normalne że silnik się tak męczy na wolnych obrotach?

U mnie były delikatne drgania przez pierwsze 2-3 tys

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dostałem ofertę u tunera z multum pozytywnych opinii na 220 koni za 1200zł i potwierdzenie że aktualizacja softu przywróci ustawienia fabryczne, wystarczy przy wizycie w aso poprosić aby tego nie robili z tego powodu i hulaj duszo piekła nie ma? :D

Nie będzie to trochę za dużo dla skrzyni?

@LEWSEY 89, znaczy się ja już mam po dwuletniej gwarancji na dniach, także od teraz mi to lotto i nie chcę żeby mi nadprogramowe konie wykasowali na serwisie w ASO, przerabiał już ktoś ten temat?

Edytowane przez Markok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dostałem ofertę u tunera z multum pozytywnych opinii na 220 koni za 1200zł i potwierdzenie że aktualizacja softu przywróci ustawienia fabryczne, wystarczy przy wizycie w aso poprosić aby tego nie robili z tego powodu i hulaj duszo piekła nie ma? :D

Nie będzie to trochę za dużo dla skrzyni?

 

Nie wiem jak jest w BMW ale jak się kiedyśaBawiłem w kodowanie Forda to było widać nawet kiedy był olej zmieniany z dokładnością przebiegu do 50-100km. (Dane z czujnika jakości oleju)Można było wszystko odczytać, dosłownie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników 330i. Czy wasze silniki też zauważalnie wibrują na wolnych obrotach? W kabinie nic nie czuć, no może czasami baaardzo delikatnie na zagłówku, ale patrząc na silnik (już rozgrzany, gdy obroty na luzie spadają maksymalnie) widać wyraźnie jak drga ta plastikowa pokrywa.

Bardziej jakby z lewej strony.


Nie wiem czy zgłaszać to na przeglądzie czy może to normalne że silnik się tak męczy na wolnych obrotach?

U mnie były delikatne drgania przez pierwsze 2-3 tys

 


U mnie natomiast jak na postoju dodam gazu to delikatnie trzęsie tyłem, jakby coś z poduszką silnika? 2 tys przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Też tak mam to chyba normalne. Jeździłem 3 testówkami i w każdej kołysało budą





Czyli ten typ tak ma, dzięki za info.


A propos trybu żeglowania, to zobaczyłem, że na eco pro każde puszczenie gazu wprowadza w swobodne toczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się u kogoś pękanie tej pseudo skory w fotelach m pakiet? Jak do tego podchodzi serwis? Samochód na gwarancji, 74 tys km przebiegu 9c3425fbf09c0dd2a97b7ca8909e30d3.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jesli samochód na gwarancji podstawowej to zgłaszaj czym prędzej i nie daj się zbyć. Jeslisię powiekszy to moga Ci zarzucić "rażące niedbalstwo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się u kogoś pękanie tej pseudo skory w fotelach m pakiet? Jak do tego podchodzi serwis? Samochód na gwarancji, 74 tys km przebiegu 9c3425fbf09c0dd2a97b7ca8909e30d3.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Paskudnie to wyglada, mam nadzieje ze szybko naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj powyłączałem wszystko, co jest ECO. Nie załącza mi się już na światłach system SS, samochód żegluje nie wyłączając całkowicie silnika, pozbyłem się również tego denerwującego ASD. Nareszcie jeździ się jak normalnym samochodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj powyłączałem wszystko, co jest ECO. Nie załącza mi się już na światłach system SS, samochód żegluje nie wyłączając całkowicie silnika, pozbyłem się również tego denerwującego ASD. Nareszcie jeździ się jak normalnym samochodem.

Znaczy jeździsz w sporcie po prostu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj powyłączałem wszystko, co jest ECO. Nie załącza mi się już na światłach system SS, samochód żegluje nie wyłączając całkowicie silnika, pozbyłem się również tego denerwującego ASD. Nareszcie jeździ się jak normalnym samochodem.

Znaczy jeździsz w sporcie po prostu ? :)

Nie, do tej pory tak jeździłem (sport indywidual). Teraz wyłączyłem w Bimmercode: Active Sound Design, Auto Start Stop function i Auto Start Stop function memory. W tym momencie system Auto Start Stop po prostu się nie włącza, działa tylko w trybie ECO PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj powyłączałem wszystko, co jest ECO. Nie załącza mi się już na światłach system SS, samochód żegluje nie wyłączając całkowicie silnika, pozbyłem się również tego denerwującego ASD. Nareszcie jeździ się jak normalnym samochodem.

Znaczy jeździsz w sporcie po prostu ? :)

Nie, do tej pory tak jeździłem (sport indywidual). Teraz wyłączyłem w Bimmercode: Active Sound Design, Auto Start Stop function i Auto Start Stop function memory. W tym momencie system Auto Start Stop po prostu się nie włącza, działa tylko w trybie ECO PRO.

 

Masz wersje z mild hybrid czy jeszcze zwykłą? Bo w mild hybrid nie dało sie wyłączyć Start Stop na comforcie jak sprawdzałem na początku roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do tej pory tak jeździłem (sport indywidual). Teraz wyłączyłem w Bimmercode: Active Sound Design, Auto Start Stop function i Auto Start Stop function memory. W tym momencie system Auto Start Stop po prostu się nie włącza, działa tylko w trybie ECO PRO.

 

Masz wersje z mild hybrid czy jeszcze zwykłą? Bo w mild hybrid nie dało sie wyłączyć Start Stop na comforcie jak sprawdzałem na początku roku.

Z mild hybrid. Może coś zmienili w BC, u mnie ładnie przyjęło kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie odnośnie klimy. Jej działanie jest naprawdę dla mnie zagadką, tym bardziej, że w instrukcji są znikome informacje na temat jej obsługi, a raczej b.podstawowe i oczywiste.


Otóż, wszystko działa i chłodzi przy załączonej klimatyzacji (na wyświetlaczu jest ikona AC) tu nie mam żadnych zastrzeżeń. Funkcja AUTO tez działa jak należy.


Jednakże w momencie kiedy mam klimę wyłączoną, temperaturę zadaną np. na LO czy 16 czy 17 st. (na większych temperaturach nie sprawdzałem w te gorące dni) to w sytuacji kiedy ustawiam siłę nadmuchu na więcej niż połowę zakresu, wówczas zaczyna znowu lecieć powietrze zimne jak przy załączonej klimie (jest to zdecydowanie odczuwalne), mimo iż na wyświetlaczu nie ma ikonki AC! Zjeżdżam z siłą nadmuchu i powietrze sie ociepla z kratek. Serio?!


Ps. Zauważyłem to przy deszczowym dniu. Wcześniej szczerze powiedziawszy nie zwróciłem na to uwagi, musze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne systemy klimy automatycznej nie są dostosowane do tego żeby ją wyłączać. Zapomnij o przycisku i reguluj tylko temperaturę.

 

No dobrze rozumiem. Tylko ze przy mniejszym nadmuchu klima nie chłodzi. Zaczyna jak tylko zwiększam jego siłę. Oczywiscie mówimy o sytuacji gdy na wyswietlaczu mam AC wyłączone (brak ikonki).


Poza tym, w instrukcji jest jasno sprecyzowane kiedy klima jest załączona a kiedy wyłączona. Czyli jest funkcja jej załączania i wyłączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Randall. Jednak masz racje. Pojechałem teraz wieczorem (kilka godzin po deszczu, wyszło słońce) i caly ten system nawiewu inaczej juz sie zachowuje. Ciężko to wszystko opisać, ale juz nie wali takim chłodem jak zwiększam nawiew (przy wył. AC), ale jednak czuć że coś tam klima wspomaga delikatnie, choć mniej niż przy wiekszej wilgotności.


Szczerze powiedziawszy to nie podoba mi sie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.