Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam kilka pytań, z góry dzięki wszystkim za odpowiedź :)

1. Co myślicie żeby dla auta skonfigurowanego w m pakiecie wziąć zawieszenie standardowe zamiast zawieszenia z m pakietu? Trochę się obawiam, że to zawieszenie M będzie zbyt sztywne do jazdy po polskich drogach, a nie chcę dopłacać za zawieszenie adaptacyjne. W salonach natomiast dostępność aut testowych też jest znikoma i ciężko to porównać podczas krótkiej jazdy.

2. Waszym zdaniem co lepiej wybrać co mając do wyboru dostęp komfortowy, a elektrycznie sterowana klapa bagażnika?

3. Żona się zastanawia czy auto w sedanie będzie wystarczające jak dołączy do nas nowy mały członek rodziny. Chodzi głównie o złożenie wózka i włożenie go do bagażnika. Jak myślicie da radę czy trzeba brać touringa w takim wypadku?

4. Czy komfort zwykłych foteli, a foteli sportowych (z wersji M) jest bardzo duży? Ma ktoś porównanie?

5. Co myślicie o takiej konfiguracji? (grzania foteli celowo nie wziąłem, bo w obecnym samochodzie mam i nie używam)

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/m3a5j0v6


PS nie mam pojęcia jak Wy ogarniacie te rabaty > 20%. Mi na ten moment na tą konfigurację udało się wynegocjować 17%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak nie lubisz twardo... weź zwykłe.

2.dostęp komfortowy

3.do dzieci się nie nadaje. Pytanie na ile lat go kupujesz? Z nosidełkiem nie ma problemu... ale potem to jest słabo.

Sedan do wózka bez sensu... zwłaszcza jak jest okres na gondolę. Dookoła komina pewnie ujdzie ale dziecko z wózkiem i wyjazd sedanem to tak średnio.

4. Ile masz wzrostu? Przy wyższym wzroście brak regulowanej długości siedziska to dyskomfort w dłuższej trasie.

5. Brakuje systemów asyst profi, harmana, reg lędzwi, grzania kiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć, mam kilka pytań, z góry dzięki wszystkim za odpowiedź :)

1. Co myślicie żeby dla auta skonfigurowanego w m pakiecie wziąć zawieszenie standardowe zamiast zawieszenia z m pakietu? Trochę się obawiam, że to zawieszenie M będzie zbyt sztywne do jazdy po polskich drogach, a nie chcę dopłacać za zawieszenie adaptacyjne. W salonach natomiast dostępność aut testowych też jest znikoma i ciężko to porównać podczas krótkiej jazdy.

2. Waszym zdaniem co lepiej wybrać co mając do wyboru dostęp komfortowy, a elektrycznie sterowana klapa bagażnika?

3. Żona się zastanawia czy auto w sedanie będzie wystarczające jak dołączy do nas nowy mały członek rodziny. Chodzi głównie o złożenie wózka i włożenie go do bagażnika. Jak myślicie da radę czy trzeba brać touringa w takim wypadku?

4. Czy komfort zwykłych foteli, a foteli sportowych (z wersji M) jest bardzo duży? Ma ktoś porównanie?

5. Co myślicie o takiej konfiguracji? (grzania foteli celowo nie wziąłem, bo w obecnym samochodzie mam i nie używam)

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/m3a5j0v6


PS nie mam pojęcia jak Wy ogarniacie te rabaty > 20%. Mi na ten moment na tą konfigurację udało się wynegocjować 17%.

 


1.mam zima lato 19" rft i stały zawias m i jest idealnie!!!

2. Obu nie brałem, dla mnie niepotrzebne....

3. Tak miałem f30 i dzidzie, dało radę w 100%

4. Dla mnie te m pakietowe są dużo bardziej wygodne

5. Ok

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aż takiej różnicy nie ma,

2. To już kwestia co kto lubi - ja mam wszystko i używam

3. U nas dwoje przeszło od 1 coupe, do 2 coupe - teraz żona wozi je M2. Jak nie jest jakieś bardzo wyrośnięte powyżej 1,9 m to powinno się zmieścić. Kwestia czym je karmisz ;-)

4 M pakietowe są wystarczającą wygodne mam 1,87 i blisko 100 kg

5. Kolor strasznie szary - ale kto co lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam kilka pytań, z góry dzięki wszystkim za odpowiedź :)

1. Co myślicie żeby dla auta skonfigurowanego w m pakiecie wziąć zawieszenie standardowe zamiast zawieszenia z m pakietu? Trochę się obawiam, że to zawieszenie M będzie zbyt sztywne do jazdy po polskich drogach, a nie chcę dopłacać za zawieszenie adaptacyjne. W salonach natomiast dostępność aut testowych też jest znikoma i ciężko to porównać podczas krótkiej jazdy.

2. Waszym zdaniem co lepiej wybrać co mając do wyboru dostęp komfortowy, a elektrycznie sterowana klapa bagażnika?

3. Żona się zastanawia czy auto w sedanie będzie wystarczające jak dołączy do nas nowy mały członek rodziny. Chodzi głównie o złożenie wózka i włożenie go do bagażnika. Jak myślicie da radę czy trzeba brać touringa w takim wypadku?

4. Czy komfort zwykłych foteli, a foteli sportowych (z wersji M) jest bardzo duży? Ma ktoś porównanie?

5. Co myślicie o takiej konfiguracji? (grzania foteli celowo nie wziąłem, bo w obecnym samochodzie mam i nie używam)

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/m3a5j0v6


PS nie mam pojęcia jak Wy ogarniacie te rabaty > 20%. Mi na ten moment na tą konfigurację udało się wynegocjować 17%.

 

1. ja rozwiązałem ten problem adaptacyjnym

2. dostęp komfortowy

3. touring na pewno bardziej praktyczny, pytanie gdzie będziecie jeździć z dzieckiem, na jak długo i w jakim okresie jego życia, wózki też są różne, mniej i bardziej kompaktowe


Rabatami każdy chwali się potężnymi, ale jak wejdziesz w szczegóły to już tak kolorowo nie jest, bo finansowanie drogie, rabat ukryty w dodatkach itd. itp. Oczywiście wskazany przez Ciebie pułap jest bez problemu do osiągnięcia. Składa się jednak na to wiele czynników. Teraz jest problem z produkcją samochodów, więc nie wszyscy chcą ostro negocjować. Najlepiej było kupować rok temu w podobnym okresie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Weź adaptacyjne.

2. Dostęp komfortowy.

3. Wybrałbym touring, dla rodziny bardziej praktyczny (nie będziesz się martwił czy cos ci wejdzie przez wąski otwór w sedanie). Touring bardziej mi się podoba ale to już moja subiektywna ocena.

4. Mam fotele sportowe M i porównanie do foteli Sportowych z Audi A5 i są o wiele wygodniejsze (przede wszystkim mniej twarde). Osoby siedzące z tyłu też są bardziej zadowolone, że przy dłuższej trasie nareszcie d...a nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dla dziecka lepiej wziąć mpakietowe. Po zmianie z mpakietowego w f30 na standardowe w g20 na tylnych siedzeniach buja niemiłosirnie (łatwo o chorobę lokomocyjną). Niestety precyzja prowadzenia jest również zauważalnie gorsza

2. Przy kombi masz elektryczna klape w standardzie

3. Przy dziecku 5+ brałbym sedana bo nie wozimy już wózka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,


Mam pytanie dotyczące systemów nawigacji.

Podczas jazdy testowej 330e spodobały mi się mapy BMW (widoczne na zegarach elektronicznych oraz ekranie dotykowym).. jednak ze względu na przyzwyczajenie chciałem też sprawdzić jak działają mapy Google.

Tutaj niestety rozczarowanie, bo o ile na ekranie głównym po podłączeniu telefonu przez Android Auto wyglądało to znośnie to na zegarach miałem czarny obraz, ewentualnie informacje kiedy skręcić (bez żadnej mapy w przeciwieństwie do map BMW).


Jakie macie przemyślenia na ten temat?

Właśnie stoję przed zakupem 3er i zastanawiam się jak skonfigurować swoje auto.

Czy używacie map BMW? Czy mają one dożywotnią aktualizację czy też potem dostaje się za to jakiś "miły" bonus w postaci dodatkowych opłat?

Czy faktycznie Mapy Google nie są widoczne na zegarach elektronicznych?


Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby widoczne mapy Google na zegarach. Jeśli tak się nie da to poważnie zastanawiam się nad używaniem komórki jako nawigacji bo nie wiem czy chcę aż tyle dopłacać za te wszystkie nawigacyjne udogodnienia :)


Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy Google nie wyświetlają się na wyświetlaczu przed kierowcą. Wziąłem dużą Navi bo podstawowe zegary w ogóle mi się nie podobały plus o ile pamietam car play był tylko z LCProf. Z Navi BMW prawie nie korzystam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mapy BMW korzystają z Googla...

Możesz podrzucić jakiś link do tej informacji? Z tego co się orientuje to korzystali wcześniej z technologii here.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy Google nie wyświetlają się na wyświetlaczu przed kierowcą. Wziąłem dużą Navi bo podstawowe zegary w ogóle mi się nie podobały plus o ile pamietam car play był tylko z LCProf. Z Navi BMW prawie nie korzystam.

 

W AA w przypadku jazdy do celu pamiętam, że pokazywało wskazówki typu skręt za 200m. Teraz w Car Play nawet jak mam włączony cel to na wyświetlaczu przed kierowcą nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy Google nie wyświetlają się na wyświetlaczu przed kierowcą. Wziąłem dużą Navi bo podstawowe zegary w ogóle mi się nie podobały plus o ile pamietam car play był tylko z LCProf. Z Navi BMW prawie nie korzystam.

 

Z jakich map korzystasz? Z Google? Wtedy wyświetlasz je na Navi czy z telefonu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gęstością nie mieszaj. Lej taką jaka jest przewidziana przez producenta. Oczywiście olej musi mieć spełniające normy do danej marki i silnika.

Dla mnie według producentów nr:

1. Mihel

2. Liqui Moly

3. Amsoil

4. Valvoline

5. Motul


Jeszcze jest Royal Purple podobno bardzo dobry.


Generalnie jaki byś z nich nie zalał to i tak nie ma to większego znaczenia. Najważniejszy jest interwał i jak eksploatujesz pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie słyszałem, że najgorszy jest Castrol. Są tacy, którzy nazywają go Clastrol :mad2:

 

Z tego co widzę na różnych forach, to im bardziej egzotyczny producent, tym bardziej olej jest "pro". Problem pojawia się jednak wtedy, gdy trzeba zrobić dolewkę na trasie i nigdzie takiego egzotyka nie idzie dokupić.

Osobiście lałem Castrol do kilku aut i nigdy problemów z silnikiem nie miałem.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy Google nie wyświetlają się na wyświetlaczu przed kierowcą. Wziąłem dużą Navi bo podstawowe zegary w ogóle mi się nie podobały plus o ile pamietam car play był tylko z LCProf. Z Navi BMW prawie nie korzystam.

 

Z jakich map korzystasz? Z Google? Wtedy wyświetlasz je na Navi czy z telefonu? :)

 

Głównie z Google - wyświetlam na wyswietlaczu centralnym z opcją „split screen”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy Google nie wyświetlają się na wyświetlaczu przed kierowcą. Wziąłem dużą Navi bo podstawowe zegary w ogóle mi się nie podobały plus o ile pamietam car play był tylko z LCProf. Z Navi BMW prawie nie korzystam.

 

Z jakich map korzystasz? Z Google? Wtedy wyświetlasz je na Navi czy z telefonu? :)

 

Głównie z Google - wyświetlam na wyswietlaczu centralnym z opcją „split screen”

 

Google maps na centralnym ekranie na full screen w widoku zdjęcia satelitarnego wygląda kosmicznie i robi mega wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Pobrałem i zainstalowałem dzisiaj aktualizacje. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że nie mam podświetlenia z lampek w podsufitce, klikając przycisk gaszę i zapalam jedynie podświetlenie nóg. Miał ktoś taki problem? Przed aktualizacją wszystko działało. Chyba nie ma gdzieś w opcjach ustawień tych lampek? Średnio chce mi się jechać do serwisu :mad2:
6ff0d43911e3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Pobrałem i zainstalowałem dzisiaj aktualizacje. Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że nie mam podświetlenia z lampek w podsufitce, klikając przycisk gaszę i zapalam jedynie podświetlenie nóg. Miał ktoś taki problem? Przed aktualizacją wszystko działało. Chyba nie ma gdzieś w opcjach ustawień tych lampek? Średnio chce mi się jechać do serwisu :mad2:

 

Spróbuj zresetować iDrive. Wciśnij i trzymaj przycisk power przez ok 45 sekund aż wygasi się ekran. Nie wiem czy pomoże, ale na pewno warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.