Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 330i ale spalanie podobne


miasto krotki dystans 12. jak maly ruch to raz udalo sie zejsc ponizej 10 ale to ciezko


ekspresowa 7-8l . mozna jadac 90-100 zejsc ponizej 5l nawet

 

W spokojnej trasie 80-90 najmniej mialem 4,4l. Z postojem i przejazdem przez miasto (mieszany cykl 80-20 okolo) 5,4l. Ale pomiar zaczynalem na cieplym motorze.

Za to górna granica to 12-14l.

Mi w trybie mieszanym najwiecej wyszlo 9,7l i to jest max spalanie jakie mialem na jednym baku.

Tylko raz mi spalil 12 z trasy ale to nie byla przepisowa jazda.

W miescie mieszcze sie w 10l przy bucie, ale zawsze wjezdzam , jeden niedlugi postój i wyjeżdżam, wiec nie robie 5km na zimnym silniku kilka razy pod rząd.


Pisze o 330i.


Edit. Jakby ktos mi zarzucal, ze jezdze emerycko - w 13 tys km zjechalem calkowicie oponki (mam moralniaka...) a srednie od nowosci spalanie 8,6l/100km.

Przy normalnej jezdzie z wykorzystaniem 2/3 mocy pali okolo 7,5l, o okolo 0,5l wiecej niz palilo mi 318d e91 w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sytuacja z dzisiejszego dnia , ta sama trasa którą pokonuję co czwartek , prędkość 160-180 kilkadziesiąt km . Tiguanem spalanie 8,5l , BMW 320GT 9,8l , jestem zaskoczony wyskokiem spalaniem BMW.? ani trochę , bo sposób w którym przyspieszałem w BMW ani trochę nie przypomina jazdy Tiguanem , bo dużo bardziej agresywnie i dużo szybciej osiągałem pożądana prędkość za każdym razem jak musiałem hamować do 100-120 km a takich sytuacji było kilkanaście jak nie więcej na odcinku 40km , a dla kogoś z zewnątrz brzmi że BMW pali więcej od VW, bo przecież ta sama trasa i prędkość .. nic bardziej mylnego .. BMW rules :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@vulnerarius super info. :cool2: czyli wznowili produkcję od 19ego , to powoli mogę przygotować opis mojego demona w dziale - nasze auta - :mrgreen:

nie, przedlużyli wstrzymanie do końca kwietnia...

https://www.handelsblatt.com/unternehmen/industrie/autobauer-bmw-verlaengert-produktionsstopp-bis-30-april/25718232.html?ticket=ST-835970-2ec2PGSVWobYbNLQcvCa-ap4

zresztą wyszła w DE afera z BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, wg tego linka w Monachium juz od 6 dni produkuja. Tam jest stan wiedzy na 3 tygodnie temu. Oto oświadczenie BMW Group z wczoraj:


We will take a staggered approach to ramping up our production locations again. Over the coming weeks, plants worldwide are planned to join the component plants and the relaunched facilities in China, by resuming series production. We have already taken various steps in our plants to ensure the safety of our employees.


Until production resumes, we will use the time to remodel our plants. In Munich, for instance, we are preparing for production of the fully-electric BMW i4 from 2021.


#BMWGroup #production

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg. info. od handlowca z BMW w Krakowie z przedwczoraj , że wstępnie pierwsze auto wychodzi z fabryki w Monachium 4ego maja

 

A ja mowie, ze 18 maja.

Najwczesniej.

https://de.reuters.com/article/deutschland-bmw-idDEKCN2261ND

Pełno niesprawdzonych i nieaktualnych dawno informacji krąży...

Pewnie trzeba sie na restart w czerwcu przygotować.

Nazbierali zamówień, obiecali pewne daty dostawy klientom, a teraz trzymaja fabryki zamkniete dluzej niz trzeba bo stwierdzili, ze za maly "demand"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Mam pytanko o moją konfigurację. Przez długi przestój w produkcji, cały czas zastanawiam się nad jakimiś modyfikacjami zamówionego auta.

1.Pierwsza zmiana to kolor z niebieskiego na szary mineralny, bo jednak chyba będzie bardziej pasował do tego auta co sądzicie? plus srebrne felgi zamiast czarnych

2. Jak wyglada to nawi plus? jest sens dopłacać do proffesional?

3. Co sądzicie o dostępie komfortowym plus automatyczna klapa? Fajnie działą to otwieranie i zamykanie nogą?

4. Pierwotnie wybrałem pakiet innowacji, ale po jeździe próbnej gdzie przez 1h wogole się lasery nie zapaliły nie widzę chyba sensu do nich dopłacać jeśli sporadycznie jezdzę po 100% ciemnej drodze.

5. Jeszcze pierwotnie wziąłem kamery 360 ale jak są samoczynnie obniżające się lusterka to chyba nie zniszczę felg o krawężnik, jak to u was wygląda?

6. Wrzucam link do konfigu może wam się coś jeszcze nasunie. Z czego zrezygnować a co dobrać? https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/z4u9d6u8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.