Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Mam pytanko o moją konfigurację. Przez długi przestój w produkcji, cały czas zastanawiam się nad jakimiś modyfikacjami zamówionego auta.

1.Pierwsza zmiana to kolor z niebieskiego na szary mineralny, bo jednak chyba będzie bardziej pasował do tego auta co sądzicie? plus srebrne felgi zamiast czarnych

2. Jak wyglada to nawi plus? jest sens dopłacać do proffesional?

3. Co sądzicie o dostępie komfortowym plus automatyczna klapa? Fajnie działą to otwieranie i zamykanie nogą?

4. Pierwotnie wybrałem pakiet innowacji, ale po jeździe próbnej gdzie przez 1h wogole się lasery nie zapaliły nie widzę chyba sensu do nich dopłacać jeśli sporadycznie jezdzę po 100% ciemnej drodze.

5. Jeszcze pierwotnie wziąłem kamery 360 ale jak są samoczynnie obniżające się lusterka to chyba nie zniszczę felg o krawężnik, jak to u was wygląda?

6. Wrzucam link do konfigu może wam się coś jeszcze nasunie. Z czego zrezygnować a co dobrać? https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/z4u9d6u8

 

Jeżdzę 7 miesięcy więc już co nie co wiem o tym samochodzie

ad1) bierz szary - wg mnie najlepszy kolor, poprzednie F30 miałem też w tym kolorze. Praktyczny

ad2) mam pro, nie mam porównania

ad3) fajne, działa lepiej niż w F30, polecam

ad4) ja robię trasy dla mnie konieczne, lasery robią robotę, oświetlenie pobocza rewelacja

ad5) mam, nie lubię, ale czasami się przydają - czy na nich dojrzysz krawężniki? wątpię, muszę sprawdzić

ad6) mój niby taki sam a zupełnie inny :-) ja nie brałem żadnych ozdób typu czarne nerki (te wybitnie mi nie leżą), lusterka, ani 19" kół. Weź HK koniecznie. Nie masz grzanych siedzeń ????? Wszystkim rowerzystom przypominam o haku - jedyny sensowny sposób wożenia roweru - koszt dołożenia to jakaś abstrakcja - już nie pamietam ale kilkanaście tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wtedy uruchamiam „asystenta cofania” i ostatnie zapamiętane 50 metrów wystarczy kontrolować prędkość. Całą resztę auto robi samo. Wspaniała funkcja, polecam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Otwieranie nogą działa tez z samym dostępem komfortowym, bez automatycznej klapy..

naprawdę ?! a to miło :cool2: bo w Tiguanie dostęp komfortowy nie upoważnia do machania nogą pod bagażnikiem :wink:

co do tego bajeru , nie zapomnę młodego prezesa podchodzącego do naprawdę luksusoego Lexusa , coś tam 600 limuzyna nówka , oczywiście ręce pełne zakupów i zaczął machać nogą pod klapą .. i nic.. znowu macha i nic .. a jak zaczął robić ruchy nogą przypominające filmy Bruca Lee , to oczywiście zakupy spadały na ziemie..cyrk..ale mu pomogłem żeby nie było - jeszcze nie były czasy COVIDa - :duh: :D

Edytowane przez Krakus3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtedy uruchamiam „asystenta cofania” i ostatnie zapamiętane 50 metrów wystarczy kontrolować prędkość. Całą resztę auto robi samo. Wspaniała funkcja, polecam !

i tu mam pytanie : jeśli ktoś będzie przychodzić przez ulicę w trakcie tego manewru , to auto przerywa całą operacje i każe kierowcy cofać się manualnie , czy czeka chwile i kontynuuje manewr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę ?! a to miło :cool2:

Jak pytałem na jeździe testowej, to tez dostałem odpowiedź, że nie działa. A że testówka też była w takiej konfiguracji (dostęp komfortowy, bez elektrycznej klapy) to sprawdziłem i zadziało :D. Mowa cały czas oczywiście o G20, jak jest w Touringu nie wiem.

 

znowu macha i nic ..

 

Ja zazwyczaj po dwóch nieudanych próbach się zniechęcam i odkładam zakupy na ziemię :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wtedy uruchamiam „asystenta cofania” i ostatnie zapamiętane 50 metrów wystarczy kontrolować prędkość. Całą resztę auto robi samo. Wspaniała funkcja, polecam !

i tu mam pytanie : jeśli ktoś będzie przychodzić przez ulicę w trakcie tego manewru , to auto przerywa całą operacje i każe kierowcy cofać się manualnie , czy czeka chwile i kontynuuje manewr ?

 

Gaz/hamulec naciskasz samodzielnie, kierownica sama się kręci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Mam pytanko o moją konfigurację. Przez długi przestój w produkcji, cały czas zastanawiam się nad jakimiś modyfikacjami zamówionego auta.

1.Pierwsza zmiana to kolor z niebieskiego na szary mineralny, bo jednak chyba będzie bardziej pasował do tego auta co sądzicie? plus srebrne felgi zamiast czarnych

2. Jak wyglada to nawi plus? jest sens dopłacać do proffesional?

3. Co sądzicie o dostępie komfortowym plus automatyczna klapa? Fajnie działą to otwieranie i zamykanie nogą?

4. Pierwotnie wybrałem pakiet innowacji, ale po jeździe próbnej gdzie przez 1h wogole się lasery nie zapaliły nie widzę chyba sensu do nich dopłacać jeśli sporadycznie jezdzę po 100% ciemnej drodze.

5. Jeszcze pierwotnie wziąłem kamery 360 ale jak są samoczynnie obniżające się lusterka to chyba nie zniszczę felg o krawężnik, jak to u was wygląda?

6. Wrzucam link do konfigu może wam się coś jeszcze nasunie. Z czego zrezygnować a co dobrać? https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/z4u9d6u8

 

Jeżdzę 7 miesięcy więc już co nie co wiem o tym samochodzie

ad1) bierz szary - wg mnie najlepszy kolor, poprzednie F30 miałem też w tym kolorze. Praktyczny

ad2) mam pro, nie mam porównania

ad3) fajne, działa lepiej niż w F30, polecam

ad4) ja robię trasy dla mnie konieczne, lasery robią robotę, oświetlenie pobocza rewelacja

ad5) mam, nie lubię, ale czasami się przydają - czy na nich dojrzysz krawężniki? wątpię, muszę sprawdzić

ad6) mój niby taki sam a zupełnie inny :-) ja nie brałem żadnych ozdób typu czarne nerki (te wybitnie mi nie leżą), lusterka, ani 19" kół. Weź HK koniecznie. Nie masz grzanych siedzeń ????? Wszystkim rowerzystom przypominam o haku - jedyny sensowny sposób wożenia roweru - koszt dołożenia to jakaś abstrakcja - już nie pamietam ale kilkanaście tysięcy.

 

Szary mega uniwersalny i mój ulubiony, chcailbym dravit ale dopłata przesadna


Nie wiem co z kamerą cofania zwykła? jednak lepiej ją chyba mieć?


Mnie jest zawsze ciepło, na jeździe probnej w zimę włączyłem i jak dla mnie grzane fotele są zbędne, natomiast grzana kiera bajka, zawsze jest zimna jak wchodzę do auta.


Czarne nerki i wydechy to mus dla. mnie, bardzo nie lubię chromow na aucie. Te 18 strasznie mi nie leżą, nie zalerzy mi na wielkości, lasery super wycinaja i mega świecą w pobocze, jeszcze nad tym pomyśle, HK jest dobrany


Ten asysten cofania jest w standardzie czy trzeba mieć cos dobrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dravit nie jest fajny, cieszę się że go nie wziąłem - chwilowy zachwyt, a potem się nie podoba.


Ja uznałem, że szkoda kasy na 19", działem za to fajne czarne 18" na zimę - zdecydowanie chciałem uniknąć zbyt twardego zawieszenia, a niski profil może obić kręgosłup.


Kamera - to nie jest jakaś konieczność, ale nie jest chowana tak jak winnych samochodach - w zimie to porażka, od października do marca tak brudna więc jakby jej nie było. Z drugiej strony czujniki parkowania są bardzo słabe, albo wariują i są za czułe, albo jakby były zablokowane i nagle odpalają jak już jest blisko. Asystent dodania też nie jest rewelacyjny - potrafi nie trafić w drogę, a często nie trzyma tych 50 m - pojedzie 5, 10 i się kończy - w efekcie, z reguły nie używam. W ogóle te wszystkie systemy w BMW nie są rewelacyjne (tempomat, utrzymanie pasa itp.) - kupiłem żeby nie żałować, ale wszystko działa "tak sobie". A jak nałapiesz śniegu w zimie albo much w lecie to wariują. A i na środku S5 Poznań-Wrocław potrafi zahamować bo pół roku temu tam nie było drogi :D :D :D - zadzwoniłem nawet do BMW obiecali poprawić.


A grzana kierownica, to jedyna niewielu gorszych rzeczy niż w F30 - coś tam grzeje ale nie tak fajnie jak w starym.


Ale żeby źle nie zabrzmiało, samochód zdecydowanie "na plus".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z tymi czujnikami to chyba wszędzie tak, koledze w c klasie coupe zaczęły pikac jak już uderzyl

 

Ja ustawiłem żeby sam hamował jak wykryje przeszkodę, jak słońce świeciło z tyły, nie mogłem zaparkować :D Zaparł się i nie cofał :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy uruchamiam „asystenta cofania” i ostatnie zapamiętane 50 metrów wystarczy kontrolować prędkość. Całą resztę auto robi samo. Wspaniała funkcja, polecam !

Ja akurat mialem potrzebe wjechana tyłem do waskiej uliczki, wiec nic by mi to nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Niestety na stałe - porażka.

Mi asystent cofania zawsze działa ok a 50 metrów zapamięta tylko jeśli 50 metrów jechaliśmy do przodu, to logiczne. Jeśli w międzyczasie wykonuje się zmianę kierunku przód tył to zapamięta tylko ostatni kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamera nawet brudna może być przydatna [bo z dokładnością do 5-10 cm nawet wtedy widać może nie super wyraźnie ale widać], tak na prawdę najgorzej jest jak jest zalana wodą wtedy zniekształcenie obrazu bardziej utrudnia ocenę - niemniej mogłaby być chowana i to w miejscu w którym jest, a nie w znaczku [albo mieć chociaż spryskiwacz]
Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, bo już nie mam pomysłu. Potrzebuję pomocy.

Jak przenieś obraz z telefonu (iphone XS) na wyświetlacz czołowy?

Mam zparowanego iphona przez bluetooth oraz przez wi-fi (hotspot). Dźwięk jest transmitowany do G20 np. spotify działa normalnie, ale bez obrazu.

Mam tylko kontakty, smsy i ostatnie połączenia w samochodzie, ale tego głównego menu z ikonkami nie mam i nie wiem jak to zrobić.

Ktoś coś?


edit: Dzięki meister2, okazało się że Siri musiałem włączyć w tel.

Edytowane przez Marcinodra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, bo już nie mam pomysłu. Potrzebuję pomocy.

Jak przenieś obraz z telefonu (iphone XS) na wyświetlacz czołowy?

Mam zparowanego iphona przez bluetooth oraz przez wi-fi (hotspot). Dźwięk jest transmitowany do G20 np. spotify działa normalnie, ale bez obrazu.

Mam tylko kontakty, smsy i ostatnie połączenia w samochodzie, ale tego głównego menu z ikonkami nie mam i nie wiem jak to zrobić.

Ktoś coś?

 

screen mirroring działa tylko dla androida

a jezeli chodzi o iphona to konieczne do działania apple carplay jest włączenie siri

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Cześć,

Jaki jest wymiar pola ładowarki indukcyjnej w G20?


Czy Iphone 11, 6.1 cala zmiesci się bez problemu?

 

11 pro max wchodzi i jest jeszcze z 2 cm luzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.