Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia


Może głupie pytanie, ale ostatnio "zakup kontrolowany" na TVN Turbo i w odcinku była pokazana 3 letnia Mazda 6. Nie mogłem uwierzyć jak 3 letnie auto może być "od spodu" skorodowane. Mowa była jak to m.in producenci teraz szukają na wszystkim oszczędności.


No to związku z tym pytanie o nowe BMW. Jak to tutaj wygląda? Marka BMW dobrze zabezpiecza podwozie czy lepiej zainwestować trochę PLNów i samemu zlecić fachowcowi zabezpieczenie. Akurat jestem mocno sentymentalny i nie kupuję auta na 3-5 lat, a pewnie z 10 pojeżdżę.

 



W Wietnamie nie jest na pewno "suchy" klimat. Musiałem to napisać, jeżdzę tam co roku.


Co do podwozia, myślę że nie ma co panikować ale jak raz do roku przy przeglądzie na stacji kontroli pojazdów zerkniesz na spód samochodu to wystarczy by myśleć o zabezpieczeniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj sms od handlowca z numerem VIN, auto jest na blacharni.

Wydaje mi się, że ktoś na forum podawał link, gdzie można monitorować na jakim etapie jest produkcji po wpisaniu VIN.

Podeśle ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj sms od handlowca z numerem VIN, auto jest na blacharni.

Wydaje mi się, że ktoś na forum podawał link, gdzie można monitorować na jakim etapie jest produkcji po wpisaniu VIN.

Podeśle ktoś?

ale to chodziło o auta na rynek USA. W Europie to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też pojawia się taki komunikat przy rezerwie ?



NISKI POZIOM PALIWA

UNIKAJ WYPRZEDZANIA. MOŻLIWE ZNACZNE ZMNIEJSZENIE MOCY NAPĘDOWEJ. ZATANKUJ W CELU ODZYSKANIA PEŁNEJ MOCY NAPĘDOWEJ.





Nie sprawdzałem czy ma to wpływ na moc silnika bo jeszcze go docieram.

 

U mnie nie ma drugiej części komunikatu, przy zasięgu około 100 km wyskakuje komunikat "niski poziom paliwa", przy około 50 km jeszcze coś się pojawia "rezerwa" (?), ale o zmniejszeniu mocy nic mi nigdy nie pisało.


Czy ktoś miał już jakieś problemy z zegarami elektronicznymi? U mnie na razie kiedyś po włączeniu silnika całkiem zgasły na kilka sekund, ale boję się żeby nie było czegoś podobnego co z lusterkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję ! , a kiedy złożyłeś zamówienie ?

17 stycznia. Trochę to trwa, ale mam nadzieje że do 2 tygodni auto odbiorę. Zgadza się?

Najważniejsze, że nie było opóźnień z uwagi na sytuacje w Chinach i koronowirus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czy u Was też pojawia się taki komunikat przy rezerwie ?



NISKI POZIOM PALIWA

UNIKAJ WYPRZEDZANIA. MOŻLIWE ZNACZNE ZMNIEJSZENIE MOCY NAPĘDOWEJ. ZATANKUJ W CELU ODZYSKANIA PEŁNEJ MOCY NAPĘDOWEJ.





Nie sprawdzałem czy ma to wpływ na moc silnika bo jeszcze go docieram.

 

U mnie nie ma drugiej części komunikatu, przy zasięgu około 100 km wyskakuje komunikat "niski poziom paliwa", przy około 50 km jeszcze coś się pojawia "rezerwa" (?), ale o zmniejszeniu mocy nic mi nigdy nie pisało.


Czy ktoś miał już jakieś problemy z zegarami elektronicznymi? U mnie na razie kiedyś po włączeniu silnika całkiem zgasły na kilka sekund, ale boję się żeby nie było czegoś podobnego co z lusterkiem.

Też nic takiego nie mam mimo zasięgu 10 km. Widocznie dotyczy tylko wersji hybrydowej.

Co do zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia. Niedawno sprzedawałem 7 letnie F20 to podwozie wyglądało super jak na samochód w takim wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Rzeczywiście super wygląda. Aż się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem biorąc Mineralweiss. Też dobrze wygląda, ale coraz więcej białych G20 widuje. Za to niebieskich niewiele. A myślałem, że będzie odwrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nowe logo to będzie chyba raczej wchodzić z nowymi wersjami aut. Zaprezentowali to na i4 i tam to będzie i na kolejnych.

Nie sądzę, żebyś miał je na swoim G20, na które czekasz.

A wiecie jak ma to wyglądać na felgach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
które parametry w G20 318i ze zwykłym zawieszeniem , ulegają modyfikacji przy zmianie trybu jazdy -comfort , sport - i czy różnica jest zauważalna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie


czesc auta dotyczy ten problem ,ale czesc jest od tego wolna


nie wiadomo od czego to zalezy

Ok, ale mi chodzi o opinie użytkowników konkretnych aut z konkretna konfiguracja zawieszenia

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które parametry w G20 318i ze zwykłym zawieszeniem , ulegają modyfikacji przy zmianie trybu jazdy -comfort , sport - i czy różnica jest zauważalna ?

Zmienia sie charakterystyka pracy silnika. Na sport mas,z caly czas wyzsze obroty, do dynamiczniejszej jazdy. Przy 318 miasto moze byc comfort, trasa tylko sport (subiektywna opinia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki pytanie do użytkowników: problem niestabilności podczas jazdy na autostradzie, przy podmuchach wiatru w g20: prawda czy ściema ?

 

Jechałem 330ix i 330xd. W pierwszym przypadku do prędkości 170-180 auto stabilne, nie było do czego się przyczepić, szybciej nie jechałem przez tłok na autostradzie. Dieslem za pierwszym razem jak jechałem to się wystraszyłem bo przy 160 auto pływało. Okazało się że ciśnienie w oponach było za niskie. Po do pompowaniu kół można było już jechać bez problemu powyżej 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.