Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy, który mi da androida.

Syty głodnego nie zrozumie, fajnie, że u Ciebie wszystko śmiga, ale nie lubie Appla, a wsparcie dla androida bedzie od LC Pro wiec kicha.

Może przesadziłem generalizując, bo cały system jest jednym z najlepszych, ale wsparcie leży, jest niewykorzystany i większość opcji to skok na kase. Abonament na używanie apki? Sorry, rozumiem placic za concierge, ktos tam siedzi i szuka w google za mnie (to jest super), ale nie za mozliwosc trąbienia przez apke czy sprawdzenia przebiegu.


Android po kablu w g20?

Moze napisz wiecej bo podlaczalem komorke kablem i nic sie nie dzialo, ale w sumie się nie interesowałem, bo BMW mi powiedzialo, ze androida nie ma w ogole. Moze jest ale klamali.

 

już się dogadali z Apple

 

Już, czy dopiero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też mi si ę nie podoba to że dostęp do danej opcji - cakiem nie taniej jak HK - jest uzależniony od zakupu innej opcji która nie ma nic wspólnego z tą pierwszą.. słabe trochę choć nie tak słabe jak w MB C klasa gdzie zakup opcji dostępu komfortowego jest tylko i wyłącznie w pakiecie za 2 miliony zł :shock: nie mówiąc o kamizelkę odblaskową za 26zł/sztuka :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój całkiem budżetowy zestaw dwa monitorki dynaudio i wzmak HK HD 980 chyba. Dawno nie sluchałem w kazdym razie bo nie mam czasu. Taki zestaw kosztowal mnie jako nowy wlasnie 4 tys i to byl jeden z tanszych, ktory spelnial moje mininalne oczekiwania. Niestety w obecnym domu mam ciulowe pokoje, same skosy, nieregularne, więc nawet mi się nie chce. W aucie zwykle i tak mam radio wyłączone ;)

Na audio do domu też można 400 tys wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się Wam, że piszczą Wam klocki? Mam 330i, 2kkm przejechane, dopiero dotarta, unikałem jakichkolwiek ekscesów. Właściwie od końca jazdy po odebraniu samochodu, przy wjeździe do garażu były piski. Instrukcja mówi, że pierwsze 600km tak może się dziać, ale mam 2149 i piszczą jeszcze bardziej, z reguły już po przejechaniu 5-6km i niskich prędkościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czy ktoś odebrał G20/G21 w tym tygodniu ?

 

Możesz mieć problem bo jest trudność z rejestracjami. Ja ostatnim rzutem na taśmę odebrałem w zeszłym tygodniu. Niektóre miasta nie rejestrują w ogóle, a niektóre tylko nowe i tylko przez internet lub po umówieniu się. Dealerzy mają mega problem z wydaniem aut które stoją im na placu.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
masz rację , są problemy z rejestracją zwłaszcza w dużych miastach , niestety mój chyba w ogóle nie został produkowany , nawet nie chcę pytać u dealera żeby nie było całkiem przykro w tych przykrych czasach ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce zmienic nieco konfig (mialem na to czas do konca marca wg ustnej umowy) to mi na aneksie chcą wmusic o miesiac pozniejszy termin odbioru (na co sie nie zgodzę). Ciekawe czy jesli wydanie sie opozni, to bede uprawniony do umownych 0,03% za kazdy dzien zwłoki. Pewnie beda dowodzic, ze to siła wyższa, ale tak naprawde zamkniecie fabryki było (pewnie dobrą) samodzielną decyzją koncernu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi ktoś i udostępni zdjęcie ustawień audio w Harman Kardon? Mam ustawione domyślne ustawienia, a nie wiem jak te "suwaki" poustawiać.


Mi rzutem na taśmę udało się w poniedziałek zarejestrować. W sumie już starostwo było od poniedziałku zamknięte, ale ASO miało chyba znajomości i udało się mnie "przepchać". We wtorek odebrałem swoją brykę i jak nigdy nie przepadałem za BMW to od wtorku jestem wniebowzięty hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi ktoś i udostępni zdjęcie ustawień audio w Harman Kardon? Mam ustawione domyślne ustawienia, a nie wiem jak te "suwaki" poustawiać.


Mi rzutem na taśmę udało się w poniedziałek zarejestrować. W sumie już starostwo było od poniedziałku zamknięte, ale ASO miało chyba znajomości i udało się mnie "przepchać". We wtorek odebrałem swoją brykę i jak nigdy nie przepadałem za BMW to od wtorku jestem wniebowzięty hehe :P

 

O tym samym wczoraj myślałem, jak coś uda Ci się dowiedzieć to podeślij mi proszę.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie/mieliście terminy odbioru na umowie? Standard to chyba 3m-ce ale u siebie doczytałem, że w wyjątkowych sytuacjach może być +6 tygodni.

Edit: I jeszcze odpowiadając na pytanie wyżej: na pewno będą się zapierali przed 0,03% i moim zdaniem mają rację - w sensie jeśli pójdzie pod sąd to nie sądzę, żeby któryś nie uznał "siły wyższej" stojącej za tą decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakie macie/mieliście terminy odbioru na umowie? .

ja mam na 20ego kwietnia w umowie a zamówienie było 8ego lutego , mieliśmy gentlemeńska umowę z handlowcem że od 10ego kwietnia będę potrzebował auto , i to był jedyny mój warunek do zamówienia BMW zamiast kupić A4 stock , pod koniec tygodnia będę dzwonił w tej sprawie..

Edytowane przez Krakus3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czarne prostokątne końcówki wydechu w G20 , to jaki silnik może być ? pytam bo okazało się że na osiedlu w którym mieszkam jeździ taka bestia , a nie będę zatrzymał gościa w czasach korony :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne prostokątne końcówki wydechu w G20 , to jaki silnik może być ? pytam bo okazało się że na osiedlu w którym mieszkam jeździ taka bestia , a nie będę zatrzymał gościa w czasach korony :mrgreen:

 

M340ix

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a ja taki email dostałem wczoraj :

Szanowny Panie

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną krajową oraz międzynarodową,

dostawa samochodu najprawdopodobniej zostanie przesunięta ze względu na zamknięcie fabryk w Niemczech, samochód jest w trakcie produkcji (jest po malowaniu )

Na dzień dzisiejszy nie mogę dokładnie powiedzieć kiedy będzie dokładna dostawa, jednak cały czas monitorujemy sytuację

I w razie jakichkolwiek wiadomości będę Pana informował na bieżąco

czyli zabrakło pewnie 24h do opuszczenia fabryki :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak w temacie "czy beda 40% rabaty na produkcje".

Otworzyc fabryki maja niby 19 Kwietnia, ale oczywiscie nie nalezy sie do tej daty przywiązywac... Tym bardzej ze wiekszosc marek obok wirus jako powod podaje tez "gwaltowny spadek zamowien" (co w sumie ciekawe, bo poki co to glownie produkuja zamowienia z lutego i stycznia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ale nie mają już zamówień z marca, więc będą startować powoli, żeby mieć co robić w czerwcu a nie zapierdziel w maju a w czerwcu brak roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,


zastanawiam się nad kupnem G20 318i w M pakiecie i mam kilka pytań:

- czy jedyną możliwością zamknięcia auta bez dostępu komfortowego będzie kliknięcie przycisku w kluczyku? Czy można otworzyć/zamknąć auto przyciskiem na klamce?

- jaka jest rozdzielczość bazowego ekranu multimedialnego? W opcji widzę 12.5 cala, natomiast bazowy to chyba 10.5?

- jak według Was prowadzi się i tłumi nierówności auto z zawieszeniem M i kołami 18 cali bez RF? Taki rozmiar kól jest bazowy i mi odpowiada, poza tym brak RF dla mnie na +, ale słyszałem, że zawieszenie M jest dość twarde (jechałem na jeździe próbnej M pakiem z 19' RF i było dla mnie trochę za sztywno, a M pakietu z bazowymi kołami nie było)

- czy warto brać zestaw Hi-fi? cena 1500 zł jest nieduża, a podobno bazowe audio jest tragiczne i hi fi gra dużo lepiej

- czy warto brać przednie szyby z izolacją akustyczną? Nie jeżdżę po autostradach więcej jak 140-150 i wydaje mi się, że bez tej opcji powinno być ok

- czy brać podgrzewanie kierownicy? Mam miejsce w garażu podziemnym, ale czasem mi tej opcji brakuje. Czy ogrzewanie kierownicy działa dobrze, kiera nagrzywa się szybko i osiąga znośną temperaturę?

- czy warto dorzucić deskę rozdzielczą w skórze? Ze względu na wirusa nie mogę jechać do salonu i obejrzeć auta bez niego, a wszysckie przezentacje na youtube mają auta w skórze, jestem ciekaw jak wygląda plastik na desce.

- czy interfejs "hey bmw" działa w bazowym aucie? jeśli tak, to tylko w języku angielskim?


Mój konfig to 318i niebieski Portimao z manetkami, M pakiet, podgrzewana kierownica, audio Hi-fi i to w zasadzie tyle. Rozważam to auto, ponieważ cena jest bardzo atrakcyjna, tym bardziej, że może po okresie gwarancji zrobiłbym chiptuning, a to ten sam motor, co w 330i. Zastanawiałem się nad używaną AR Giulią z 2018 i 15 tysiącami kilometrów, ale za 30% więcej dostaję nowe BMW G20 z podobnym wyposażeniem (bez podgrzewanych foteli, ale za to z czarną podsufitką i LEDami zamiast ksenonów w Giulii) i o wiele lepszą wartością rezydualną (nowe G20 z salonu, 1 właściciel, krajowy vs Giulia z USA po lekkiej kolizji). G20 w M pakiecie nie jeździ aż tak dobrze, jak Giulia, ale jest o wykonane z o wiele lepszych materiałów wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.