Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
a stawiałem że jak BMW to defaultowo będzie na sport++ :D czyli trzeba będzie wyrobić nawyk naciskania 3 przycisków na początku jazdy : STAR , A OFF i SPORT .. o jeden więcej niż mam obecnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Szyby parują aż się zdziwiłem. Oczywiście zaraz po włączeniu nawiewu wszystko znika.


Co do start stop to w aso powiedzą Ci że to niemożliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do start stop to w aso powiedzą Ci że to niemożliwe ;)

tak.. już to przerabiałem pytając w VW swego czasu zaraz po zakupie tiguana , poza odmowy jeszcze dali mi do zrozumienia że to dla dobra niedźwiedzi białych.. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mnie też i nigdy tak nie robię. Ale start stop który teraz gasi auto jak się jeszcze toczy przed całkowitym zatrzymaniem doprowadza do szału :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pewnie ile osób na ten forum tyle teorii na temat ekologii i pseudoekologii w motoryzacji .. ja jestem ze szkoły która mówi że, największe zanieczyszczenia silnik spalinowy w samochodzie generuje w momencie odpalenia , tak naprawdę nigdy się nie stoi w korku 5 minut tylko się toczy , a to znaczy kilkanaście albo kilkadziesiąt odpaleń w ciągu 5 minut .. 5 minut stoi tak naprawdę jak szlaban kolejowy jest opuszczony a większość nas gasi auto wtedy.. aha jeszcze jeden przypadek który też powoduje że też noż mi się otwiera w kieszeni .. jak stoi TDI odpalony przed wiejskim sklepem a właściciel w środku robi poranne zakupy :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do start stop to w aso powiedzą Ci że to niemożliwe ;)

tak.. już to przerabiałem pytając w VW swego czasu zaraz po zakupie tiguana , poza odmowy jeszcze dali mi do zrozumienia że to dla dobra niedźwiedzi białych.. :duh:

Kia proponuje wykodowanie star stop przy odbiorze pojazdu za 400pln do tego mrugnięcie okiem handlowca, ze lepiej wbrew zaleceniom producenta wymienić olej po pierwszych 1500km (koszt 300 pln). W tym momencie ma się ochotę pogonić bmw z ich zaleceniami na białe niedźwiedzie

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pakiecie masz serwis olejowy, filtry kabinowe i plyn hamulcowy. Serwis oczywiscie wg wskazan komputera, a wiec sadze 22-28tys. Sam wiesz ile km zrobisz przez 5 lat. Policz koszta i porownaj. Wartosc dodana BSI to to ze aso nie bedzie marudzic przy maprawach gwarancyjnych. Pytanie tez czy bierzesz leasing - popatrz na zapisy umowne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi przeglądami?

Mi teraz przy uruchamianiu pokazuje przegląd na 02/2022 lub 30000km.

Czy to się zmieni w miarę jeżdżenia?

Żeby nie było: mam zamiar wymienić dodatkowo przy ok. 2000km i później też przynajmniej w połowie tego interwału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się w zależności od tego czy będziesz jeździł po mieście czy w trasie.

 

Ja mam już 13 tkm i mi nie aktualizuje terminu wizyty (przebiegu).

Co do wymiany "dotarciowej" to w moim salonie płaciłem tylko za materiał (podobno standard u nich), a było akurat black friday wiec w ASO wymienilem olej z filtrem taniej niż w zwykłym serwisie.

Tłumaczono, że jakby zrobili w ramach Service Incl. to by mi jedna wymiana przepadla (eee, nawet o tym nie myslalem niby na jakich zaaadach cos trace ale co tam).


Co do opłacalności - ja przed podwyżką nawet się nie zastanawiałem, niecałe 3 tys za 5 lat nie tyle serwisu co spokoju, takie było jedno z wielu założeń, dlatego też mam 5 lat gwarancje i koła kupione w ASO z ubezpieczeniem na 3 lata.

Akurat opcje dodatkowe są super w obecnych czasach. Czerwona kontrolka dzwonisz assistance i za chwile masz drugie auto z wypożyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o olejach mowa - ile wchodzi do m340i ? Chcę kupić samemu i nie wiem ile :) i czy ma ktoś na wierzchu link do filtra jaki należy zakupić?

Mam nadzieję że ASO przy pozapakietowej wymianie oleju nie będzie aktualizować softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mając dostęp komfortowy , w przypadku nie domykania drzwi i oddalenia się od pojazdu , jaka jest reakcja auta wtedy , po prostu zostaje otwarte czy jest jakieś sygnał dźwiękowy który informuje oddalającego się kierowcy że auto jest otwarte ? pytam po to jedna z częstszych praktyk kradzieży aut nowoczesnych na parkingach sklepowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdze i dam znać. Natomiast zdarza mi się zauważyć że samochód nie zawsze „widzi” że się oddałam i w efekcie nie zamyka samochodu. Rzadko ale się zdarza. Jak odchodzę od niego zdecydowanym krokiem to auto się zamyka bez problemu, natomiast jak jeszcze spoglądne na jego piękne oczy to bywa różnie z zamknięciem.


Wyrobiłem sobie nawyk patrzenia na auto po odejściu wiec po lusterkach widzę czy jest zamknięty. A jak się spieszę to później zerkam na aplikacje i zamykam przez apke. Czasem nawet lubię włączyć klakson heheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.