Skocz do zawartości

30d czy 40i


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałoby się dodać wszystko, ale wtedy zamówiłbym X5 25d. Lepsza ekonomiczna wersja 40d niż wypasiona dwu litrówka. Żałuję tylko skór Merino z komfortami i może laserów, które chciałem na początku brać. Ale w sumie to koszt ponad 20k. W obecnych autach nie miałem nawet skrętnych świateł z asystentem czy skór więc to i tak krok do przodu. Jestem wielbicielem alcantary, szkoda, że tej opcji nie ma w X5. Nawet pół skóry z alcantarą...Reszta wyposażenia jest przemyślana i tak jak pisałem, może po testach wprowadzę jakieś małe zmiany w konfiguracji. Oczywiście dziękuję za wszystkie sugestię, będę wiedział na co najbardziej zwrócić uwagę i zdecydować czy jest to konieczność w moim odczuciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza ekonomiczna wersja 40d niż wypasiona dwu litrówka.

Gratuluję podejścia, ja to samo miałem jeśli budżet mnie ograniczał.

Jeśli miałbym jednak coś polecać, to brałbym najtańsze skóry, a alcantarą je sobie obszył w zewnętrznej firmie. Wyjdzie dużo taniej niż fabrycznie, a przy samochodzie użytkowym, a nie kolekcjonerskim, wartość będzie raczej dodatnia przy odsprzedaży.

Laserami bym się nie jarał, świecą tak samo jak LEDY czy dobre bixenony, w realnym użytkowaniu ja nie widzę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj, auto hmm genialne, na razie jest efekt euforii, aczkolwiek jedno co mi mówił moj znajomy 3 litry to jedna jest dla mnie mega przeskok, wcześniej 520D x drive, wydawało mi się że po co więcej, aczkolwiek kultura pracy, przyspieszanie to jest dla mnie kosmos w porównaniu do 2 litrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście coś o opóźnieniach w produkcji silnika 30d ?

Zadzwoniłem do dealera z pytaniem o samochód, czy już przypłynął czy jak to wygląda. Termin w umowie mam niby 21.02.2020, czyli niby można by było się pomału szykować na odbiór, a tu zonk.

Handlowiec mnie informuje, że samochód jeszcze się nie produkuje nawet, że są/były problemy z produkcją silnika 30d i są duże opóźnienia. Samochód niby ma być na koniec marca/początek kwietnia :cry2:


Coś Wam wiadomo ?

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Słyszeliście coś o opóźnieniach w produkcji silnika 30d ?

Zadzwoniłem do dealera z pytaniem o samochód, czy już przypłynął czy jak to wygląda. Termin w umowie mam niby 21.02.2020, czyli niby można by było się pomału szykować na odbiór, a tu zonk.

Handlowiec mnie informuje, że samochód jeszcze się nie produkuje nawet, że są/były problemy z produkcją silnika 30d i są duże opóźnienia. Samochód niby ma być na koniec marca/początek kwietnia :cry2:


Coś Wam wiadomo ?

 

Jak sie jeszcze nie produkuje nawet to o marcu raczej mozesz zapomniec.

Dobra wiadomosc bedziesz miał rok produkcji 2020 z dostawa na 21 lutego byłby pewnie 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście coś o opóźnieniach w produkcji silnika 30d ?

Zadzwoniłem do dealera z pytaniem o samochód, czy już przypłynął czy jak to wygląda. Termin w umowie mam niby 21.02.2020, czyli niby można by było się pomału szykować na odbiór, a tu zonk.

Handlowiec mnie informuje, że samochód jeszcze się nie produkuje nawet, że są/były problemy z produkcją silnika 30d i są duże opóźnienia. Samochód niby ma być na koniec marca/początek kwietnia :cry2:


Coś Wam wiadomo ?

 

Jak sie jeszcze nie produkuje nawet to o marcu raczej mozesz zapomniec.

Dobra wiadomosc bedziesz miał rok produkcji 2020 z dostawa na 21 lutego byłby pewnie 2019.

 

Temat był domykany w połowie października i miał być do produkcji z początkiem stycznia, właśnie żeby był rocznik 2020, niestety wyszło jak wyszło. :|

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście coś o opóźnieniach w produkcji silnika 30d ?

Zadzwoniłem do dealera z pytaniem o samochód, czy już przypłynął czy jak to wygląda. Termin w umowie mam niby 21.02.2020, czyli niby można by było się pomału szykować na odbiór, a tu zonk.

Handlowiec mnie informuje, że samochód jeszcze się nie produkuje nawet, że są/były problemy z produkcją silnika 30d i są duże opóźnienia. Samochód niby ma być na koniec marca/początek kwietnia :cry2:


Coś Wam wiadomo ?

 

Jak sie jeszcze nie produkuje nawet to o marcu raczej mozesz zapomniec.

Dobra wiadomosc bedziesz miał rok produkcji 2020 z dostawa na 21 lutego byłby pewnie 2019.

 

Temat był domykany w połowie października i miał być do produkcji z początkiem stycznia, właśnie żeby był rocznik 2020, niestety wyszło jak wyszło. :|

 

Temat domykalem przed świetami w grudniu, produkcja na początku stycznia. Teraz już płynie 3 tydzień. Odbior teoretycznie do połowy marca(szacują do 6 tyg na statek i do tygodnia na transport do gotowca w salonie do odbioru)

Ja akurat żałuje ze tak szybko bo kol nie zdążyłem zmienić w konfigu i teraz będę musiał mocno przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Temat domykalem przed świetami w grudniu, produkcja na początku stycznia. Teraz już płynie 3 tydzień. Odbior teoretycznie do połowy marca(szacują do 6 tyg na statek i do tygodnia na transport do gotowca w salonie do odbioru)

Ja akurat żałuje ze tak szybko bo kol nie zdążyłem zmienić w konfigu i teraz będę musiał mocno przepłacać.

 

Ja 23 stycznia tez usłyszałem, że auto już płynie do Polski..., niestety wczoraj gość się tłumaczył, że "źle spojrzał" :mad2: , a w rzeczywistości auto wejdzie na produkcję 20 lutego. :cry:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mial po Vinie datę produkcji i będziesz mógł sprawdzić opcje w dekoderze - czy zgadzają się z zamówieniem. Niestety w Polsce nie działa tracking - ale aktualny status ma dealer i możesz od niego uzyskać aktualny kod (3 cyferki) i sprawdzić czy auto czeka w porcie czy jest już na statku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mial po Vinie datę produkcji i będziesz mógł sprawdzić opcje w dekoderze - czy zgadzają się z zamówieniem. Niestety w Polsce nie działa tracking - ale aktualny status ma dealer i możesz od niego uzyskać aktualny kod (3 cyferki) i sprawdzić czy auto czeka w porcie czy jest już na statku.

 

Dzięki za info

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie mam w kwestii finansowania.


Czy w Comfort Lease jest możliwość negocjacji ? chodzi o wysokość raty i RV ? czy po prostu dealerzy mają swój szablonik i tylko rabat na auto jest negocjowalny przy CL ?

rabat na auto już ustalone, auto zamówione ( w transporcie morskim), kwestia tylko zmiany z LO na CL.


Zamierzam po 4 latach zmienić auto. Biorąc jednak pod uwagę trudność sprzedaży auta bez FV wykupionego z LO za 1% wartości, gdzie auto jeszcze będzie dość drogie, pewnie będzie ciężko sprzedać nie na firmę, dlatego się mocno zastanawiam nad zamianą na CL.

Inna kwestia jest taka, że przy CL wiem ile te auto będzie warte wg umowy na jej koniec, i jak będzie mi się to kalkulowało to go wykupię - jak nie to oddaję.

Przy LO to ciężko przewidzieć jaka będzie sytuacja rynkowa po tych 4 latach + 6 miesięcy odczekanie po wykupie i sprzedaż bez fv na umowę k-s.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory miałem jeden CL i działało to trochę jak naczynia połączone. Wysokość rabatu była powiazaona z atrakcyjnością finansowania. Ale to było że 4 lata temu więc może jest inaczej. Na pewno nie mają szablonu i da się to negocjować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory miałem jeden CL i działało to trochę jak naczynia połączone. Wysokość rabatu była powiazaona z atrakcyjnością finansowania. Ale to było że 4 lata temu więc może jest inaczej. Na pewno nie mają szablonu i da się to negocjować.

 

Dzięki za info, jednak będzie to mocno utrudnione podejrzewam, bo w zasadzie mają mnie na widelcu/klient złowiony :roll:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.