Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Roznica miedzy 30d a 40i jest niewielka. Ostatnio jeździłem 2l benzyna 252 konie. Spalanie 8.3 srednie. Poprzednie bmw 520d spalanie 6.5. Roznica niewielka. Nie wiem jak w suvie 2,3t. Pewnie ze 3 litry. Bardziej się martwię odsprzedażą za dobre pieniądze niż roznica w spalaniu chyba. Do pracy mam 40km w jedną stronę, stąd te przebiegi. Kultura pracy w parkingowych prędkościach przemawia za benzyna. Elastyczność na drodze "podmiejskiej" za dieslem... hm...

Ps. Bedziesz dokarmial mi dzieci paczkami na święta, jak "dzięki" Tobie dołożę do silnika, a zamnkną kolejne branże ;)

Ps2. Jednak kupić bmw x5 z silnikiem 2l. Może faktycznie to "nie wypada" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum tematu:


Wczoraj odebrałem z serwisu:

- niemiłosiernie skrzypiący przycisk do otwierania podłokietnika wymieniony

- nie zawsze reagujące czujniki z przodu przeprogramowane

 

Paskudny ten serwis, że wszystko Ci naprawili :twisted2: :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

w poniedziałek 07 12 2020 odebrałem swojego G05 i po przejechaniu 500 km ......

1. Nie działa przycisk BC

2. Nie działa wyświetlanie na zegarach - po prawej stronie i po środku , nie ma nawigacji i wspomagania kierowcy "taki samochód z drogą po środku zegarów"

3. Nie działa ładowanie bezprzewodowe telefonu , układałem telefon normalnie i do góry nogami i tylko się grzeje , niemiłosiernie , i nie pali się żadna kontrolka ładowania

4. Klapa bagażnika otwiera się w sposób losowy , raz góra raz góra i dół raz góra ale na 50 cm mimo że w ustawieniach jest maksymalnie otwarcie góra i dół

5. raz działa sterowanie gestami raz nie działa

6 jak mam uruchomione carplay to system mówi że nie ma internetu i nie ma połączenia ... więc nie ma biblioteki muzyki z appla


mam soft 2020.07


Serwis ....... powiedzieli , że mogą mnie umówić na wizytę w nowym roku .. lub asistance i laweta

Wiem , że niektórzy mieli wymieniane zegary i czy problem ustał całkowicie po wymianie ??

 

Zbliża się wizyta u dentysty i zęby przestały boleć .... a tak na poważnie dzisiaj zadziałały przyciski , wyświelacz .... to nie żart , po prostu zaczęło działać , na szczęście mam nagranie jak było jak nie działało bo nikt by nie uwierzył w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po odbiorze auta działała Wam od razu nawigacja?

U mnie od około 4 godzin jazdy po wydaniu samochodu nadal nawigacja jest nieaktywna. Wchodzę w nawi i widzę komunikat "nawigacja uruchamia się ..."

W menu głównym jak zaznaczę nawigację bez wchodzenia. Jest komunikat "Pobiera dane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba wszyscy mieli przy odbiorze samochodu aktywną nawigację. Ale być może coś się zmieniło i twój samochód musi pobrać mapy z netu?

Dotychczas mapy aktualizowało się przez pendive ale pewnie docelowo będą aktualizacje online.


Tyle, że ASO powinno zadbać o wgranie map przed wydaniem samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się defekt opisywany jaki czas temu. Przy prędkości ok 140 słychać leciutki gwizd, chyba z okolic przedniej szyby. Wcześniej na pewno tego nie było. W samochodzie jest ogólnie mega cicho wiec ten dźwięk mnie irytuje. Dawno nikt nie pisał o tej przypadłości, czy ktoś z Was miał ostatnio taki problem? Samochód z produkcji styczeń 2020.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się defekt opisywany jaki czas temu. Przy prędkości ok 140 słychać leciutki gwizd, chyba z okolic przedniej szyby. Wcześniej na pewno tego nie było. W samochodzie jest ogólnie mega cicho wiec ten dźwięk mnie irytuje. Dawno nikt nie pisał o tej przypadłości, czy ktoś z Was miał ostatnio taki problem? Samochód z produkcji styczeń 2020.

 

To może być źle osadzona szyba czołowa, ale nie musi. W X3 G01 z 2020 też mieliśmy gwizd z okolic przedniej szyby przy 120 km/h i w ASO wymienili listwy boczne szyby przedniej i problem rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była akcja na Bimmersie i u nas na forum z wymianą szyb czołowych i problem mijał.


Ja wymieniałem kilka tygodni temu szybę czołową z racji dużego strzału od kamienia i zarówno przy oryginalnej jak i przy nowej szybie pełna cisza do bardzo wysokich prędkości.


Swoją drogą w stosunku do normalnych samochodów (sedan, etc.) z racji nachylenia szyby znacznie mocniej się ona "piaskuje". Po 80.000km u mnie było to mocno widoczne, ale jeżdżę też głównie po autostradach i S-kach. Dziesiątki razy dostawałem takie strzały w szybę, że byłem pewien, że już po niej (i w poprzednich samochodach zazwyczaj tak było) - być może w SUV-ach stosują jakieś mocniejsze warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piaskowaniu właśnie napisałem - może jest to wynikiem połączenia pochylenia szyby i dużych prędkości jaką jeździmy X5.


Natomiast w poprzednich samochodach wymieniałem przy podobnej jeździe od strzałów szyby co 20-40k km. Być może warstwa zewnętrzna ma jakąś specjalną mieszankę - mocniej się piaskuje ale rzadziej pojawiają się pęknięcie/odpryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że po uruchomieniu auta swoim kluczykiem odpalany jest mój profil, kierownica jedzie do mojego ustawienia, ale kwestia ustawienia podparci lędźwiowego już nie. Chyba za każdym razem po wyłączeniu silnika podparcie lędźwi się odsuwa (wydaje mi się że tak powinno być, ma to na celu niby ułatwienie wziadania/wyziadania), ale po ponownym uruchomieniu auta podparcie nie wraca już do wcześniejszego ustawienia, jedynie kierownica. Muszę ręcznie wymusić ustawienie fotela do zapmietanej pozycji kierowcy 1. Też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie odnoście składania lusterek.

1.Wysiadam , odchodzę od samochodu , składa się lusterko prawe natomiast lewe około dwóch cm i stop.(z kluczyka tak samo)

2.Siedzę za kierownicą zamykam z pozycji przycisku wewnątrz , prawe zamyka się a lewe tak mniej więcej do połowy.

3.Próbowałem w czasie jazdy po przekroczeniu 20km/h z przycisku zamykam oba , wraz z przyśpieszaniem otwierają się automatycznie , ale to akurat wiedziałem.

Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.