Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dorzucę 2 grosze do informacji.

BMW F10 520d RWD 2014 r. po 60 tys. km średnie 7,5l. Min. 6l, max. 8,5l. Trasa do Chorwacji 4 osoby + bagażnik full, przepisowo- 6l, z dystrybutora.

BMW g30 530xd 2020 r.- na dotarciu w cyklu mieszanym 7,2l z dystrybutora. Zdarzyło mi się wrócić z wynikiem 5,5l

Pozdrawiam.

 

U mnie przejechane 6tys, srednia 7.9L. Na autostradzie przy predkosci ustawionej na tempomacie 160-165kmh po prostej pokazuje 11-12L, przy jezdzie 140kmh pokazuje 9L. Przy jezdzie spokojnej <90kmh można zejsc do 6.5-7L Wszystko to przy ustawieniu ECO PRO

Generalnie nie widze żadnej oszczednosci. Był to moj drugi 2L diesel i ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolus jeśli osiągasz takie wynik, to coś jest nie tak - za wikipedia:

https://de.wikipedia.org/wiki/BMW_G30

Diesel 2.0 w tym aucie powinien palić między 4.3-5.3l za danymi producenta.

Jeździłem kilka razy trasę po prawie 1000km w jedną stronę i w moim F10 (benzyna) za danymi producenta powinienem osiągać 6.8 l/100km, a w trasie przy podróżnej +- 120km/h i średniej powyżej 100km/h osiągam około 6l.. Więc przy 140km/h może będzie to 7-7.5l.


Jak myślisz - dlaczego przy podróżnej w okolicy 140km/h osiągasz 9l??? To jakieś 2-3l za dużo.. A to nie jest błąd rzędu 10% tylko bardziej 30-50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
xDrive to plus 1 litr, kombi też zwiększa spalanie, pytanie jaki załadunek auta i najważniejsze styl jazdy. Jesli przyspieszamy mocniej to spalanie 7.9. Bedzie normalne. 190KM w 20d i z xdrive aby jechac sensownie trzeba non stop deptać a to powoduje takie a nie inne spalanie. U mnie przy mocniejszej jeździe spalanie jest w okolicy 8,5 litra. Przy delikatnej jeździe 4 z hakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przejechane 6tys, srednia 7.9L. Na autostradzie przy predkosci ustawionej na tempomacie 160-165kmh po prostej pokazuje 11-12L, przy jezdzie 140kmh pokazuje 9L. Przy jezdzie spokojnej <90kmh można zejsc do 6.5-7L Wszystko to przy ustawieniu ECO PRO

Generalnie nie widze żadnej oszczednosci. Był to moj drugi 2L diesel i ostatni.

 

Powiem jak to było u mnie w F10 20d xdrive B47.


Najlepszy wynik na autostradzie miałem przy warunkach:

- tempomat 140 km/h

- nie dotykałem prawie pedału gazu, zwalniałem i przyśpieszałem przyciskami z kierownicy

- wiatr był poniżej 5 km / h

- trasa w niedzielę rano, zero tirów i bardzo mało innych aut

- autostrada A4 z Wrocławia do Rzeszowa

- jechałem sam z małym bagażem (torba 40 litrów)

Wynik z odcinka Wrocław - Kraków: 7,2l / 100 km

Wynik z odcinka Kraków-Rzeszów: 7,0l / 100 km - to był mój rekord w F10 20d xdrive


Co znacznie zwiększa spalanie:

- jadąc Rzeszów -> Wrocław mam spalanie większe 0,5 - 1.0l, topografia terenu ma duży wpływ na spalanie

- jak używam pedału gazu zamiast tempomatu też mam większe spalanie nawet o 1litr (mam ciężką nogę widocznie ;) )

- duży wiatr sporo zmienia

- jak jedziesz w tygodniu i masz sporo tirów to znacznie zwiększa się spalanie


Dla porównania średnie spalanie ze 130 000 km w F10 mam koło 10 l / 100 km. Bo jednak lubię często przyśpieszać i to ma wpływ na spalanie.

Na autostradzie zazwyczaj jeżdzę szybciej niż 140 km/h więc ten wynik 7,0 to u mnie tak jednorazowo się pojawił i nigdy się nie powtórzył :)


Da się w 20d xdrive mieć dobre wyniki, ale trzeba się pilnować z dynamiką zmiany prędkości i jechać bardziej z górki niż pod górkę :)


Potestuj w takich warunkach jak pisałem wyżej i zobacz jakie osiągniesz wtedy spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDrive to plus 1 litr, kombi też zwiększa spalanie, ..Przy delikatnej jeździe 4 z hakiem.

To już jest uwzględnione w danych, o których pisałem, a kolega walus pisał właśnie o jeździe spokojnej i sporym spalaniu (7l??)


 

U mnie przejechane 6tys, srednia 7.9L. Na autostradzie przy predkosci ustawionej na tempomacie 160-165kmh po prostej pokazuje 11-12L, przy jezdzie 140kmh pokazuje 9L. Przy jezdzie spokojnej <90kmh można zejsc do 6.5-7L Wszystko to przy ustawieniu ECO PRO

Generalnie nie widze żadnej oszczednosci. Był to moj drugi 2L diesel i ostatni.

 

Powiem jak to było u mnie w F10 20d xdrive B47.

...

- jadąc Rzeszów -> Wrocław mam spalanie większe 0,5 - 1.0l, topografia terenu ma duży wpływ na spalanie

- jak używam pedału gazu zamiast tempomatu też mam większe spalanie nawet o 1litr (mam ciężką nogę widocznie ;) )

- duży wiatr sporo zmienia

- jak jedziesz w tygodniu i masz sporo tirów to znacznie zwiększa się spalanie


Dla porównania średnie spalanie ze 130 000 km w F10 mam koło 10 l / 100 km. Bo jednak lubię często przyśpieszać i to ma wpływ na spalanie.

Na autostradzie zazwyczaj jeżdzę szybciej niż 140 km/h więc ten wynik 7,0 to u mnie tak jednorazowo się pojawił i nigdy się nie powtórzył :)

Jeśli Google Maps mnie nie myli, to jadąc obojętnie w którą stronę masz około 2,2km z górki i pod górkę (Rzeszów--Wrocław)- sumując wszystkie podjazdy i zjazdy.

Trasa ma około 430km w jedną stronę. Jeżdżąc moją trasę do PL mam około 2,6km (podjazdów i +- zjazdów) na pierwszych 150km.

Więc myślę, że ten czynnik gra rolę, ale warunki też muszą być odpowiednie :idea:

(Z moich szacunków jest to dla Ciebie różnica ok. 0.3l/100km), a w moim przypadku po połowie podróży teren się wypłaszacza i różnica jest rzędu 0,5l/100km.


Co do dynamiki jazdy to całkowicie się z Tobą zgadzam, że odgrywa olbrzymią rolę, ale nie jest to tylko cecha silnika, a zwiększone spalanie spowodowane jest głównie przez kierowcę. Nie wyobrażam sobie trasy o długości np. 500km albo 1000km, gdzie jadę gaz, hamulec, gaz w dechą, hamulec w dechę. Wielokrotnie jechałem taki odcinek i zazwyczaj starając się utrzymywać podobną prędkość, jak zdecydowana większość kierowców.

Jeśli ktoś chce to może się pokusić o oszacowanie jak konkretna dynamika jazdy ma wpływ na spalanie. Niestety dla mnie dynamicznie może być dla kogoś anemicznie i na odwrót - ciężko to później porównać.


Można natomiast zrobić konkretny pomiar dla konkretnej prędkości podróżnej zbliżonej do średniej - co też zrobiłem 2-krotnie na trasie 2x800km i wyniki są w okolicy 5.9-6.5l przy podróżnej 110-130km/h z 90% trasy. Silnik jest benzynowy i to w starszym modelu.


Pytanie więc jak to jest z tym spalaniem w 2.0d..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te wyniki to trasa Gdansk- Łódz czyli prosta i płaska i bez wiatru w aucie 2 os + małe dziecko i prawie pełny bagażnik. Ktos napisał o 4l/100. U mnie 4L spalania chwilowego pojawia sie jak jade z lekkiej górki przy 90kmh.

W każdym razie moje doznania z dieslem w BMW sa tragiczne. Nie dość że mega głośny podczas jazdy i na postoju to do tego chlipie trochę za dużo.

Serwis oczywiście nie widzi problemu ale nie znam serwisu który cos poszuka jak im komputer nie wywali błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę od siebie:

400km Autostrada nocą w 2 os dorosle + 2 małych dzieci. Bagażnik załadowany na full.

Na tempomacie ustawione non stop 160-170 km/h

Spalanie 7.9l

G31

2.0d 190km B47

 

To u mnie to samo tylko jeszcze na dachu box 600 litrów i 530xd - spalanie 8.8 z trasy 1200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ode mnie.

520d Mild Hybrid - trasa Katowice - Hel - 600km z tego część w zwężkach ze względu na budowę dróg.

2 + 2 + pełny bagażnik.

Prędkość na autostradzie 140-160, w pozostałych miejscach raczej przepisowe.

Średnia wyszła 97,7km/h - spalanie 5,2l/100 km

49km auto przejechało w trybie żeglowania :shock:


Przy okazji, czy u Was przy prędkościach > 150 km/h pojawia się szum z okolic słupka A/lusterka zewnętrznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ode mnie.

520d Mild Hybrid - trasa Katowice - Hel - 600km z tego część w zwężkach ze względu na budowę dróg.

2 + 2 + pełny bagażnik.

Prędkość na autostradzie 140-160, w pozostałych miejscach raczej przepisowe.

Średnia wyszła 97,7km/h - spalanie 5,2l/100 km

49km auto przejechało w trybie żeglowania :shock:


Przy okazji, czy u Was przy prędkościach > 150 km/h pojawia się szum z okolic słupka A/lusterka zewnętrznego?

 

Wynik rewelacyjny.

A czy te diesle hybryda ulegają samozaplonowi? Czy poprawili to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ode mnie.

520d Mild Hybrid - trasa Katowice - Hel - 600km z tego część w zwężkach ze względu na budowę dróg.

2 + 2 + pełny bagażnik.

Prędkość na autostradzie 140-160, w pozostałych miejscach raczej przepisowe.

Średnia wyszła 97,7km/h - spalanie 5,2l/100 km

49km auto przejechało w trybie żeglowania

 

Zadziwiający wynik. Mi się rzadko zdarzało tak jechać f10 520d,ale przy takiej jeździe byłoby około 6,5litra.


Takie 5 litrów to wychodziło na odcinku 20 km, jak jechałem 70 km/h drogą powiatowa bez wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę od siebie:

400km Autostrada nocą w 2 os dorosle + 2 małych dzieci. Bagażnik załadowany na full.

Na tempomacie ustawione non stop 160-170 km/h

Spalanie 7.9l

G31

2.0d 190km B47

 

To [bAD]. U mnie musi faktycznie być co nie tak

 

Jakie masz opony?

U mnie przy zimowych 17" 225 jeździ na powietrze. Przy letnich 18" 245 i 275 pali litr więcej.

G31 518d



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie ode mnie.

520d Mild Hybrid - trasa Katowice - Hel - 600km z tego część w zwężkach ze względu na budowę dróg.

2 + 2 + pełny bagażnik.

Prędkość na autostradzie 140-160, w pozostałych miejscach raczej przepisowe.

Średnia wyszła 97,7km/h - spalanie 5,2l/100 km

49km auto przejechało w trybie żeglowania :shock:


Przy okazji, czy u Was przy prędkościach > 150 km/h pojawia się szum z okolic słupka A/lusterka zewnętrznego?

 

Szumy masz zawsze. Autko wyciszyłem (drzwi, bagażnik i nadkola od zewnątrz) i teraz lusterka jeszcze bardziej słychać.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Czy posiadacze G31 520xd moga sie wypowiedziec jakie maja spalanie.

Ja przy anemicznej jeździe trasa/miasto bez korków po 15tys mam średnia 7.5L

 

Ja w mieście mam ok. 8,5-9 l/100 km

Trasa w zależności od drogi:

- na ekspresówkach/autostradach przy 170-180 km/h mam w okolicach 8 l/100 km

- przy spokojnej jeździe w dużym ruchu na krajówkach (80-100 km/h) potrafi zejść do 5,5-6,5 l/100 km.

Z tym, że trasy zazwyczaj robię załadowany pod sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze G31 520xd moga sie wypowiedziec jakie maja spalanie.

Ja przy anemicznej jeździe trasa/miasto bez korków po 15tys mam średnia 7.5L

 

Ja w mieście mam ok. 8,5-9 l/100 km

Trasa w zależności od drogi:

- na ekspresówkach/autostradach przy 170-180 km/h mam w okolicach 8 l/100 km

- przy spokojnej jeździe w dużym ruchu na krajówkach (80-100 km/h) potrafi zejść do 5,5-6,5 l/100 km.

Z tym, że trasy zazwyczaj robię załadowany pod sufit.

 

Dzieki ale masz chyba G30. U mnie przy 150kmh spalanie na prostej jest 10L. Ciekawe czy to efekt kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G31LCI bez xd - spalanie 6,5l zazwyczaj niżej, trasy między miastami max.130, najczęściej 100 - nie ma innej opcji


Z całej trasy do Szwajcarii przez Niemcy, w pełni załadowany, w Szwajcarii wiadomo - wolno -, pozostałe drogi max 150 - 5,8l


tak pokazał / pokazuje zegar


..bez odbioru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G31LCI bez xd - spalanie 6,5l zazwyczaj niżej, trasy między miastami max.130, najczęściej 100 - nie ma innej opcji


Z całej trasy do Szwajcarii przez Niemcy, w pełni załadowany, w Szwajcarii wiadomo - wolno -, pozostałe drogi max 150 - 5,8l


tak pokazał / pokazuje zegar


..bez odbioru..

520d ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pany.

Domyślam się że wiecie, ale może nie myślicie o tym w danej chwili.


Przykłady z życia wzięte.


W jednym z aut miałem problem że jeden zacisk hamulcowy do końca nie odbijał. Skutkowało to ~2,5l większym spalaniem.


Zmieniłem opony wielosezonowe nokian na letnie GoodYear - rozmiar ten sam - spalanie spadło o 1l


Kiedyś zmieniłem też z Pirelli na Goodyear (nie chodzi o marke, a o sam fakt) to auto sie jakby toczyło dwa razy dłużej.


Cisnienie w ogumieniu. 0,3bar w przypadku niedoboru powodowalo spalanie wyzsze o ... 0,2-0,3l


Wysokość nad poziomem morza...jakość paliwa, stan wtryskiwaczy, czystosc filtra powietrza, stan AKUMULATORA (ktory jak bedzie slaby, ciagle bedzie samochod staral sie go ladowac wiekszym pradem)....

Dalej ilosc czynnika w klimatyzacji

Temperatura nocowania auta (garaz, podrowko)...


ROZMIAR OPON. Jeden jezdzi na 205/55/17 a drugi na 255/40/19.


To wszystko, a pewnie i coś jeszcze lub dużo więcej przeklada się na spalanie.


Skrzynie sa PROAKTYWNE, ucza sie stylu jazdy kierowcy. Wiec kazdemu moga sie biegi zmieniac przy innych obrotach, obciazeniach... po miescie, w skali 100km moze to wyjsc jakies 0,2-0,5l nawet.


No i przezwyczajenia.

Jedni nie gasza silnika od razu, albo na jakims postoju, przestoju, zas inni gasza go za kazdym razem.


Stojac w korku jedni wrzucaja N (zle) a inni stoja na D (i auto juz pali nie 1l/h tylko 1,4l/h).


Dlatego tak ciezko, jest to wszystko porownac i ze wszystkim sie zgodzic.


Cisnienie atmosferyczne, wysokosc nad poziomem morza, temperatura otoczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zgadza się. Dlatego ogólnie uważam, że ten wątek jest do dudy. Jest tyle zmiennych, czynników zewnętrznych, uwarunkowań, stylów jazdy, że ciężko wyciągać ze spalania użytkownika X jakieś miarodajne wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest - czynników jest cała masa.


Ja jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem 530d oczywiście bez xDrive :wink: - mam średnie z kilkudziesięciu tyś km 7,6L/100, a wcale go nie oszczędzam, tylne lacie nie mają przy mnie lekko, a spalanie takie same jak w 20d... cuda panie...

Owszem, czasem jak jadę w trasę i wyjadę wcześniej, żeby się nie spóźnić na spotkanie 300km dalej, to toczę się powoli i spalanie mam np. 5,5L/100km na takiej trasie, ale to jest naprawdę rzadko. Z resztą na powrocie już jadę normalnie, ale jak jadę szybko, lecz płynnie i bez jakichś szaleństw 200+, to spalanie nie przekracza 7 - 7,5L. Po mieście to rzadko kiedy widzę mniej niż 9L. Ale średnie jest fenomenalne jak na mój styl jazdy. Przykładowo w innym aucie 2.0 benzyna 280KM mam 12,7L/100KM średnie... co prawda mam na myśli auto żony, ale jak ona nim jeździ, to spalanie spada, jak ja go biorę, to podciągam i takie jest średnie...


Co do 30d a 20d jeszcze - to widzę, że skrzynia jest inaczej zestrojona, zwyczajnie 30d ma "dłuższe" przełożenia i to chyba jest główna tajemnica podobnego spalania. Do tego 30d ma więcej pary przy niższych obrotach silnika, więc teoretycznie jeździmy na niższych obrotach przy normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.