Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
@Mandus na narty jedziesz raz w roku i to mozna przebolec ale jak taki nowy jaguar i-pace nie jest w stanie normalnie przejechac z wawy do gdanska to juz dobrze nie jest. Pamietac nalezy ze sprawnosc baterii z wiekiem drastycznie spada i bedzie tylko gorzej, wymiana baterii jest koszmarnie droga. Jak dla mnie elektryki sie sprawdza jedynie tylko w bogatych krajach jak np Norwegia, gdzie ludzie kupia dla fanaberii a pozniej opchaja do krajow biedniejszych pozbywajac sie klopotu elektrosmieci. Doplaty rzadowe do elektrykow w dosyc duzych sumach to juz jest wogole jakies lobby producentow ktorzy nie maja co wymyslec aby podkrecic sprzedaz wiec wymuszaja na rzadach sponsoring ich dzialalnosci. Zamiast tych doplat to panstwo polskie niech w atomowke zainwestuje, energie odnawialna albo chociazby doplaty do piecow gazowych aby ludzie przestali palic smieciami i truc wszystkich na okolo i to na pewno ekologicznie duzo lepiej wyjdzie. Na dzien dzisiejszy taki elektryk ma sens jedynie jako maly samochod tylko do miasta i to pod warunkiem ze mamy gdzie go jeszcze naladowac i sasiedzi nie maja zbyt duzo elektrykow. Przy stanie kabli, sieci nie wyobrazam sobie ze mamy taka mozliwosc aby na kazdym osiedlu codziennie ladowac setki, tysiace samochodow bo dzisiejsze instalacje raczej tego nie wytrzymaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mandus na narty jedziesz raz w roku i to mozna przebolec
są tacy co jeżdżą częściej i poza tym też latem i np jadąc z dzieckiem jakoś nie przebolałbym że podróż wydłuża się dwukrotnie. Co do wspomnianych nart mieszkając w centralnej polsce chcąc wyskoczyć na weekendowy wypad w góry zamiast dojechać w 2,5-3 godziny musisz dołożyć jeszcze jedną. Jednak mi by zrobiło różnicę :wink: Więc dla mnie na dzień dzisiejszy robiąc również większe przebiegi na raz, elektryk odpada. Do jazdy na co dzień jak najbardziej by mi pasował, jednak skoro to jako 2 samochód musiałby kosztować mniej niż to co obecnie w ofercie.

 

Zamiast tych doplat to panstwo polskie niech w atomowke zainwestuje, energie odnawialna albo chociazby doplaty do piecow gazowych aby ludzie przestali palic smieciami i truc wszystkich na okolo i to na pewno ekologicznie duzo lepiej wyjdzie
łudzisz się że to by coś zmieniło w tej kwestii? Śmieci mogę wystawić ile chcę płacąc tyle samo, a mimo to nie zauważyłem mniej śmieci w lasach czy wywalonych całych worków przy drogach. Niestety do tego to potrzeba zmiany mentalności, bo samymi dopłatami itp, niewiele się zmieni :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Od kilku dni jestem posiadaczem M550i 530 KM. Mam nie lekką nogę więc drugie tankowanie odbyło się po 160 kilo metrach od pierwszego, średnie spalanie z komputera wyszło 38l/100, kolejne tankowanie i średnie spalanie 28 l/100, obecnie po sześciu tankowaniach jest na komputerze 23,5 i myślę że u mnie tak zostanie. Dużo nie dużo, jak się jeździ to tak pali. W Porsche też mi oscyluje zawsze w okolicach 20l/100.

Pozdrawiam serdecznie.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. W kwestii spalania M550i 530 KM w trasie. Dzisiaj trasa Poznań Warszawa z prędkością 145 na tempomacie tryb Eco Pro bez żadnych odstępstw. Przy wjeździe do Warszawy komputer pokazał 11,5 l/100 km z całej trasy, aż ciężko uwierzyć, świetny wynik. W drodze powrotnej prędkość ok 160 i parę razy na krótko zamknięty licznik, wynik w Poznaniu 15 l/100 km wynik również bardzo dobry. Wcześniej pisałem, na krótkich trasach w trybie sport plus przy dobrym "butowaniu" bak opróżnia po 160 kilometrach i średnie 38 l /100 KM więc auto ma dwa oblicza, jak chce się cieszyć mocą to można jak chcę być "Eco Pro" to też się da. Jednak większośćć użytkowania u mnie to niedalekie trasy i dynamiczna jazda więc spalanie będzie 20 do 25. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@Piotr U kazda benzyna ma 2 oblicza a butowanie jest okupione wysoka oplata. Chcesz jezdzic eco nie dotykaj gazu, jedz ze stala niezawysoka, predkoscia. Jak jest duzy ruch na krajowkach to OK, ale przyjemnmosci zero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Artic, nie potrafię się odnieść jak wypada w stosunku do wersji bez GPF (nie słyszałem) ale mogę powiedzieć w mojej ocenie potrafi być naprawdę głośny. Żartobliwie moi sąsiedzi mówią że jak jestem kilometr od domu to albo zbliża się burza albo ja wracam do domu. :) Oczywiście powrót do domu w trybie Sport plus jest już incydentalny, dbam o moich sąsiadów i powroty są w trybie Comfort. Natomiast wzrost mocy mogę skomentować. W zeszłym tygodniu próbowaliśmy przyśpieszenie na drodze, ze startu zatrzymanego z nową Panamerą turbo (start bez procedury). BMW wystartował szybciej tak, że wysunąłem się o długość samochodu przed Panemerę a później do prędkości "stanowczo wyższej niż autostradowa" ten dystans się nie zmieniał a Panamera ma 550 KM więc BMW odrobił dobrze lekcję. Pozdrawiam Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1992 roku jezdze samochodami, maluch, polonez, astra 90km pozniej kilka innych tez nie demony mocy i przejechalem lekko liczac milion kilometrow.

A ja tak sie zastanawiam gdzie sa ci wszyscy zapierdalacze z tego forum bu nigdy zadnego nie spotkalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja M550 i pali średnio około 12,5 L , ale do każdego tankowania dodaje uszlachetniacz paliwa z Millersa. Kolega ma 750 po lifcie i miał 750 przed liftem i mówi że ta poliftowa pali więcej o ponad 2 litry od tej przed liftem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piokow nie jest to czeste ale czasami mozna ich zobacxyc na a1 miedzy Lodzia a gdanskiem :D :D

 

albo na A4, zwłaszcza gdy są powroty do Polski...

 

A ja często widzę tych mistrzów prostej. Tylko, że oni jeżdżą flotowymi Skodami.:)


PS:

U mnie średnia z 46k km utrzymuje się na 8,6 l. (g31 540d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ponad 20kkm zrobiłem g30 540xi. Wnioski:

1. w mieście proponuje nie patrzeć na spalanie... to są absurdalne liczby :) Normalne jedzie po mieście to 16-17l/100km.

2. Średnia z jeżdżenia po mieście i trasie (Dość często robie trasę): komputer pokazuje ok 13,4-13,7. Przy czym należy odjąć od tych wartości jakieś 0,4-0,5l bo komputer zawyża. (liczyłem przy dystrybutorze rzeczywiste spalanie).

3. Jeżdzenie na Ecopro w mieście to nieporozumienie :) A spalenia bedzie nadal w okolicach 14l/100kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie z 10tys 40xi 13.9l na stage 2 i spada - zaczlaem od 16:D jazda mocno dynamiczna.duzo moasta i okreoswo trasa.

Bez moda z 20 tys 13.4l. W miescie od 13 do 17 normalnie. W trasie najnizej 8.2 norma 9


Warszawa zakopane w 3h 25min 11.3l w druga strone 3h 20min 11.1 trasa szybka, stabilna. Normalna trasa do 200 w systemie mocno dynamiczne 90-200 12.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520xd g31


powrót wczoraj z Karpacza do Szczecina, auto zaladowane w oelni, srednia predkosc 142 km/h , czyli caly czas plus minus 155-160 km/h - 8.0 l


wietrznie było, tryb sport, cisnienia zalecane i auto było przewidywalne. Moze nie tak idealnie stabilne jak mondeo mk5 ale było calkiem znosnie.

Docieramy sie z bmw.

Ciekawy jestem spalanie 530ix w takich warunkacg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie jechałem z Wrocławia do Szczecina G31 530ix z podobnymi prędkościami i z tego co pamiętam wychodziło coś koło 10-10,5l. Myślę,że oprócz samego silnika na wyniki spalania wchodzą również inne czynniki,więc żeby było to bardziej miarodajne trzeba by było równocześnie przejechać tymi dwoma autami tą samą trasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co za różnica ile pali. Przy koszcie zakupu, ubezpieczenia i serwisu G30 koszt paliwa to jakieś śmieszne drobniaki. Jak mnie ktoś pyta ile pali to mu odpowiadam, że spali wszystko co wlejesz. Jednemu będzie palił mniej, a drugiemu więcej, bo spalanie jest pochodną wielu czynników, ale w aptekarza bym się nie bawił. Szkoda czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne drobniaki czy ile...?

Może i szkoda czasu - tu się mogę zgodzić. Wątek jest o tyle ważny, że może pomóc potencjalnie kupującym w podjęciu racjonalnej decyzji o zakupie (wszak różnica 3l na spalaniu, to około 30kzł na 200kkm.

Pisałem o tym w wątku o F10. Ciężko jest porównać spalanie jeżeli ktoś pisze, że jechał np. 140-160km, a później okazuje się, że jednak 1/3 drogi jechał 100km/h, a średnia z całej trasy wychodzi 115km/h.

Zrobiłem test w dwie strony w zimę jadąc trasę 2x900km F10 528i i wyszło mi.. w jedną stronę 5.9 przy średniej z trasy około 113km/h (podróżna 120-130km/h - zwężenia zaniżyły średnią).


Ciekawi mnie czy faktycznie jest znacząca poprawa w G30 względem F10 jeśli chodzi o spalanie na trasie. Z tego co piszecie, to w mieście jest lepiej, ale z drugiej strony, to nie jest chyba typowy samochód na miasto.

Tak czy siak - czekamy na zdjęcia :) Może komuś uda się pobić te 5.9l przy średniej 113km/h ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam podobnie jak kolega s0nar,jeżeli bierzemy auto za często grubo ponad 300-400 tyś i uwzględnimy koszt ubezpieczenia,serwisu,dodatkowych kosztów ekspl. oraz utratę wartości to spalanie ma tutaj rzeczywiście niewielkie znaczenie

Chyba,że kupujemy jak najtaniej z zamiarem zrobienia tych 200 tyś.km np.w dwa lata albo używkę do"niewielkiej naprawy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne drobniaki czy ile...?

Zrobiłem test w dwie strony w zimę jadąc trasę 2x900km F10 528i i wyszło mi.. w jedną stronę 5.9 przy średniej z trasy około 113km/h (podróżna 120-130km/h - zwężenia zaniżyły średnią).

Tak czy siak - czekamy na zdjęcia :) Może komuś uda się pobić te 5.9l przy średniej 113km/h ;)

530i eco pro w lekko górzystym terenie, prędkości 100-130km/h:

IMG-20190402-110053.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.