Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie do końca z tym manualem, ta skrzynia ZF 8 biegowa jest bardzo ekonomiczna, nie zabiera tyle energii co np. 6 biegowy ZF który był montowany między innymi właśnie w e9x.

Dodatkowo jest 8 biegów więc spalanie jest jeszcze mniejsze przy autostradowych prędkościach.


Jedynie na krótkich odcinkach 30d będzie więcej palił niż np. 20d - gdzie 9 litrów to jest raczej max. W trasie zapas mocy przekłada się na super wyniki spalania.

Jeszcze ciekawe na ile Adblue Wam wystarcza? Co ile km musicie uzupelniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za cenne info o skrzyni. Co do.biegow.masz w zupelnosci racje. W e91.mialem zawsze ok 3tys. Tutaj 2- 2.2tys.


Jak juz jestesmy przy skrzyniach a cos sie orientujesz to jak jest ze skrzynia automatyczna ZF dla 2.0d i 3.0d. Przelozenia sa takie same? Kolega ma F10 2.0d i jak ja w G31 na 8biegu mam 2tys to on jakies 2.6 (O ile dobrze pamietam). Roznica jest przy wielkosci silnika 2.0 vs 3.0 czy przy modelu F10 -> G30 zmienili przelożenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie wiem jak zrobiłeś 6.9l w 530i .... Szacunek :)

 

Źle się wyraziłem. To spalanie to w 30d zrobiłem w trasie dłuższej :D

W moim 30i rekord to o ile dobrze pamietam 6,8 na trasie 80km w sznurze aut na krajówce.

Ruch taki ze nie było sensu wyprzedzać. Zrezta pewnie pare osób tu zna DK44 z Oświęcimia do Skawiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale roznica pomiedzy 2.0 i 3.0 czy F10-> G30 ?

Na pewno w G30 a w F10 na 99% tak samo, akurat nie sprawdzałem specyfikacji F10 ale zazwyczaj wszelkie zmiany przełożenia robi się właśnie przełożeniem końcowym czyli dyfrem.

Różnica jest między każda wersja silnikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BART a ja tak troszke z inner beczki. Czy ty masz przyciemniane swiatla z tylu? Bodajze we wrzesniu jechalem z Ket do Andrychowa najpierw za a pozniej przed g30 w m pakiecie na bielskich numerach, bylo to Poznym Wieczorem. Jeszcze czasami widywwlem te auto krecace sie po okolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G30 - 530d - bez xDrive - średnia z ok. 3000km - 7.1L :D


Ale przyznaję, że teraz po wymianie na G30 jeżdżę średnio dynamicznie - tzn. dość szybko, ale płynnie i częściej przełączam na Eco niż na Sport. Pewnie niedługo trochę urośnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam przejechane 10500 km, jazda 60% miasto, a 40% trasa, mam średnie spalanie 9.2 l/100km, bez żadnego oszczędzania

i uważam ,że to bardzo dobry wynik jak na taki samochód więcej paliły mi diesle np w volvo D5 przy takiej samej jeździe 10,5 do 11.5 L/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

518d średnia z 5000km

5,5l/100km (jazda mieszana)

 

Ja mam 520d xdrive i średnio z 5k km wychodzi mi 7,6 l/100km. Trasa/miasto 50/50.

Jak się uprę i zresetuję spalanie to potrafię zejść do 6,3 l/100km ale więcej już nie ma opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to przez xDrive... Ja jak w F10 - 520d starałem się - to w trasie mogłem zejść do 4,3 - 4,5l - a razem z jazdą po mieście przez kilka dni uporu - spokojnie poniżej 6l schodziłem - tyle, że każde miasto jest inne.

Obecnie w 530d - jazda mniej więcej 50/50 miasto/trasa - mam średnie 7,1l/100 - co mnie mocno pozytywnie zaskakuje. W mieście 30d spala nieco więcej, ale w trasie 30d jest ekonomiczniejsze od 20d :shock: Jeżdżąc rozsądnie i płynnie w okolicach 150-160km/h spokojnie mam poniżej 7l

Oba auta bez xDrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawie 9tys. 540xi 12.0 z czego 50%miasto w wiekszosci na sport plus plus skrzynia na s:) 50%trasa autostradowa lub mieszana i tam najnizej mialem 8.6. Zwykle jest od 9 do 11 zalezy jak czesto mam banan na twarzy na autostradzie:)) jutro odstawiam na powerandsound wiec przestaje byc miarodajny :cool2: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci Kuba, że ładnie. Ja robię praktycznie 90% miasto, odcinki od 2 do 30km, raczej staram się mijać godziny szczytu, a i tak najniżej co mi się udało zejść to 13.5l. Teraz w zimie mam 14.4l. Tryb sport sporadycznie. Na trasie poniżej 10l też nie bardzo szło mi zrobić :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
518d Rwd średnie spalanie z pierwszego tysiąca 6.6l, 70% miasto Kraków, spalanie w trasie do 120km.h 5.2l, autostrada 140-160 7l

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

520d rwd widzę mam podobne spalanie jak Twoje 518d. Z całego baku najmniej 6,2l - miasto w 80% przy jezdzie nie eko, a raczej dynamicznie. Przeważnie na jednym baku robię ponad 1000 km jeżdżąc w 80% miasto (śląsk) spalanie ok 6,5l, maksymalne spalanie z całego baku 7,8l. Nigdy nie zważając na jakiekolwiek zasady eko. Rekord trasami krajowymi (300km), płynna jazda bez eko zasad do 140km/h 4,6l. Autostrada dynamicznie 140-200km/h ok 7,5l. Wcześniej posiadałem f11 530d i przy takim samym stylu jazdy było to ok 9,5l na 100km. 530d paliła odpowiednio 3l więcej od g30 520d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu 3 tys. km, 70% miasto, 30% trasa. Bez szaleństw. Średnie 8,6 l. wg. komputera.

Ostatni bak paliwa - pomiar własy 8,2l.

Minimalnie w trasie przy śrdeniej prędkości 73 km/h (przy prędkości przelotowej 110 km/h) równe 6 l.

Za 2 tygodnie jadę do Kolonii więc będzie pierwszy test na autobahnie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem w jaki sposób uzyskujecie tak niskie spalanie. Ja w 530d zawsze mam ok 8.7-9.2l przy 70% miasto, 30% trasa. Na zewnatrz kolo 0.


Fakt - na autostardzie pilnujac sie, ok 120-130km/h trasa 250km ok 6.3km/h


Jeżdze z malutkim dzieckiem wiec na pewno bardzo sportowym sytlem nie jezdze choć dynamicznie. Ale takiego jak Mandus ok 7.1l przy 50/50 to nigdy nie uzyskam. Nie to że Ci wytykam niskir spalanie. Wręcz podziwiam i troche zazdroszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spalanie bardzo ale to bardzo zalezy od sposobu jazdy. U mnie np srednia z ostatnich okolo 2500 km w 530i xdrive pokazuje UWAGA 7,3 litra. Jazda z 10 procent miasta, reszta trasy w tym z 1000 km autostrady z czego okolo 100 km gonione okolo 180-200 reszta raczej bardzo spokojnie 120-130. Poprzednie spalanie przy okolo 5000 km mialem 8,9. Najwyzsze natomiast z 300 km trasy bylo 14, a jak sie bawilem na maksa z gazem w podloge przez okolo 70 km to pokazalo 18. Najmniejsze jakie dalo sie uzyskac to 6,2. Fajny jest tez film na zachar off wywiadu z dziewczyna ktora od 2 lat jezdzi m4. Zapytana o spalanie powiedziela ze przy spokojnej bardzo jezdzie w trasie moze zejsc do 8 czy tam 9 litrow, ale zdarzylo jej sie takze tankowac co 100 km ze spalanie w okolicy 30 na 100. Mam tez diesla I jest on wyraznie mniej czuly na sposob jazdy, to znaczy przy agresywniejszej lub szybszej jezdzie spalanie nie szybuje za tak mocno w gore co jest chyba logiczne bo przy jednostajnej jezdzie diesel I benzyna osiagaja podobne obroty natomiast gdy zaczynamy deptac benzyna ma tych obrotow wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a propos oszczędnego trybu jazdy (silnik benzynowy) - nie uważacie, że tryb comfort i eco są szkodliwe dla silnika? Mam na myśli obroty w olicach 1-1.2k przy takim trybie. Nie sądzicie, że skraca to bardzo żywotność silnika? Wiem, że to problem raczej dla drugiego właściciela ale dla mnie, to co oszczędzę na banzynie to oddam w warsztacie więc jeżdżę tylko w trybie sport i dbam by obroty były zawsze w okolicach przynajmniej 2k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.