Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

M550i większość trasa (autostrada powyżej 180, S-ki podobnie), ruch podmiejski, miasto tylko 10-15%, dużo włączania trybu sport, spalanie średnie z ostatnich 6 tys 12.8 l, z ostatnich 600 km 12.2 l.

Jeżdżąc spokojnie śmiało można zejść do 11 l, jak udział miasta wzrasta powyżej 20-30% to 13-13.5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilk spalanie masz wspaniałe. Znajomy ma x6m 50d i narzeka ze mu 14 pali.

Pewnie masa auta ma tu wiele do powiedzenia i opory powietrza. Ogólnie jak na 400 radosnych rumakow pod nogą to spalanie jest faktycznie symboliczne co dodatkowo cieszy na stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o spalanie 530i xdrive przy 180 km/h.

Przejechane około 20 km z tempomatem ustawionym na 180km/h spalanie między 13,2 a 13,7. Jazda z pedałem w podłodze do 248 km/h (szybciej już nie pojechał) zwalnianie przy wyprzedzaniu przez inne pojazdy przejazd 41 km w 13 minut, średnia prędkość 187,4 spalanie 18 litrów na 100 km. Więcej,spalić już się chyba nie da. Moim zdaniem nie jest złe.

 

M550i przy 180kmh ok 11 litrów. Dzisiejsze spalanie z trasy 400km, trochę autostrady (160-200kmh) + zwykle drogi i wyprzedzanie - 9,7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj autostrada równo 200 na tempomacie przez jakieś 80 km, później trochę wygłupów i ścigania się z Lexusem IsF (prędkości powyżej 200), spalanie 14,4.

Dodam ze auto w pełni obiciazone (4 osoby i pełny bagażnik).

Przy 180 tak jak pisze Artic 11-12 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze jestem pozytywnie zaskoczony spalaniem takiego silnika. Szkoda tylko, ze bak taki mały. Średnio przejeżdżam na nim 500-600 km. Byłoby super gdyby było przynajmniej te 80-85 l.

Co do sparingu to wydaje mi się, ze było bardzo wyrównane przy tych prędkościach (lekko mu odchodzilem) a gdyby nie pełne obciążenie to podejrzewam, ze BMW byłoby jeszcze lepsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza trasa nad morze. 36km, średnia prędkość 66.1km/h, 6.6l, 34min jazdy na pustej krętej drodze. W drugą stronę 30km, średnia prędkość 73.7km/h, 6.7l, 25min jazdy i dwa razy wyprzedzanie wolniejszego. Jakby co to mam fotki :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz jest zepsuty :shock: :D jechałem spokojnie jak na moje możliwości :D średnio z kompa mam 7.8-8l

Ale dziś stwierdziłem pojadę ECO :P trasa Ostrołęka-Katowice max 140 tempomat, może 2-3 korki i u jednej ręki licząc przyspieszenia do max 160 fakt silny wiatr

f7b40a8d21f8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mój egzemplarz jest zepsuty :shock: :D jechałem spokojnie jak na moje możliwości :D średnio z kompa mam 7.8-8l

Ale dziś stwierdziłem pojadę ECO :P trasa Ostrołęka-Katowice max 140 tempomat, może 2-3 korki i u jednej ręki licząc przyspieszenia do max 160 fakt silny wiatr

f7b40a8d21f8.jpg

 

Pocieszę Cię :) nie jest popsuty Twój egzemplarz - mam taką samą średnią na kompie z kilku tyś km.


Tak palą 25d :)


U mnie przy delikatnej ale normalnej jeździe też wychodzi koło 6,0-6,2 przy mega eco do 5 jestem w stanie zejść ale to już męczące.

Plusem jest to, że nawet jak będziesz deptał cały czas to 9 litrów nieznacznie przekroczysz co jest maxem. W benzynie 30i jednak może zrobić się wirek i 12-13 może wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki silnik?

Tak jak ktoś wspomniał 525d, i jestem mega zaskoczony wynikami innych użytkowników 525d gdzie schodzą poniżej 6l :)

A najbardziej jestem zszokowany wynikami spalania 530i jutro będę wymieniał w swojej olej w ASO to zapytam czy kiedyś dadzą mi na tydzień 530i i zobaczę jakie spalanie będzie przy moim stylu jazdy. Ogólnie i tak jestem zaskoczony, że przy mojej nodze moja 525d pali 8 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania wyników, mało miarodajne ale... auto z ASO dostałem na czas wymiany oleju f30 330i salonowe, wiadomo każdy wsiada i ogień, pełny bak i do przejechania 500km, a to wynik od nowości. Wcześniej dostałem od ASO g30 530e i tu pełen podziwu, było spalanie 6.1l ale wiadomo w mieście dużo na elektryku się jeździ

d2ab05923e5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.