Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.03.2024 o 16:51, arty_m napisał(a):

Witam.

Jaki adapter bluetooth będzie działał stabilnie zarówno w Btool jak i w Bimmer Code? 

Czy OBDLink Cx jest w pełni kompatybilny z Btool? 

Mam Vgate Icar Pro ale niemiłosiernie rwie połączenie i zaczyna mnie irytować. Zaczynam podejrzewać, że może podróba. 

Mam E91 n47/184hp z końca 2010r.

Pozdrawiam 

Na pierwszej stronie są potwierdzone adaptery, Twój niby się łapie, ale jest info o podróbkach - może rzeczywiście taki się trafił.

Normalnie - nic nie rwie a połączenie mam stabilne do momentu zamknięcia aplikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam kilka pytań dot DPF i btoola.

 

Zauważyłem, że mimo udanej regeneracji filtra, btool nie zlicza liczby regeneracji. Filtr wypala się co kilkaset km, ostatnio po ok 450. 

Ponadto ilość popiołu cały czas jest w granicach 4-5 gramów. Sadza normalnie przyrasta i się wypala.

Pomiar ciśnienia wstecznego po wypaleniu w załączeniu. Wydaje mi się, że jest zbyt duże. Czujnik do zmiany?

Screenshot_20240405-174003.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za duże, ale może cos sie zabrudziło ?

Pojeździj i zobacz. U mnie ładnie wypalał, ale po pierwszym uruchomieniu po wypaleniu, miałem błąd: czujnik ciśnienia spalin.

Po skasowaniu nie wyskakiwał aż do kolejnego wypalenia.

Po wymianie czujnika błędu już nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba faktycznie nie zczytało dobrze. Kolejnego dnia tamta regeneracja została już zaliczona i ponowny pomiar ciśnienia wydaje się już ok:

3 hPa przy 781 rpm
17 hPa przy 1964 rpm
62 hPa przy 2788 rpm
114 hPa przy 3736 rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.