Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Czysto informacyjnie ELM na pic18 który chodzi mi z fonem po blutu z androidem 10 do E60 nie chce się połączyć. Trochę doczytałem, że jest jakaś podwójna powłoka na tym andku czy coś takiego i są problemy z łączeniem OBD II - blutu. Są też informacje, że po WiFi łączy i działa. Kupiłem WiFi z allegro ten :


https://allegro.pl/oferta/elm327-wi-fi-interfejs-diagnostyczny-obd2-android-9984182696


Łączy się po WiFi bez problemu i robi robotę. Przy wypalaniu nie było problemów z komunikacją i zrywaniem połączenia. Na blutu i fonie czasami zrywał mi połączenie. Myślę ze będzie dobrze dlatego zapodaję to info.


btool.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po dzisiejszej aktualizacji poprawnie pokazuje parametry live :cool2: Niestety adaptacja przepływomierza nadal nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam taki problem, że od pewnego czasu brudzi mi sie końcówka wydechu od sadzy i spaliny wyjątkowo śmierdzą. Mam oczywiście DPFa. Jakiś czas temu końcówka wydechu była idealnie czysta. Zwróciłem uwagę, że wartości masy powietrza są przekłamane. Czy to może mieć związek czy w innym kierunku szukać problemu?

Przy pełnym gazie ~2700 obrotów mam masę powietrza 1400 mg/stk a oczekiwana jest 1000. Masa powietrza z live data przy 2000 obrotów i stałej prędkości pokazuje 130 kg/h. Może ktoś porównać wartości albo miał podobny problem? Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kur, ale cena :D 130zł

Ja akurat kupiłem u majfriendów dokładnie z aukcji poniżej - prawie 2 lata temu (wtedy był po 25zł albo wziąłem jako zapychacz koszyka do kuponu, nie pamiętam) działa do dzisiaj z E9x i F31

Pomarańczowy pasek z BT https://pl.aliexpress.com/item/32383340743.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fH9eUpB

Potem znajomym poleciłem

https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-8194134208

Zamówili dwie sztuki, śmigają bez problemów.

Wszystkie wybudzają się przyciskiem.

Właśnie kupiłem ten adapter od sprzedawcy surix, jutro będę testował z huawei P30 na androidzie 10 czy to w ogóle ruszy :)

Pudełko ładne, otwierając nic nie zniszczyłem więc w razie czego grzecznie odeślę :D

Dam znać oczywiście czy wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam, bdb działa (od surix)

Właśnie przetestowałem na wersji bezpłatnej i nie ma problemu z jego działaniem. Polecam, 40zł nie majątek tym bardziej że działa :)

Na innych aukcjach od tego samego sprzedającego jest własnie w takiej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy przy poziomie sadzy 6,1 mg regeneracja zaplanowana to norma? Od ostatniej przejechałem ok.200km w mieście. Dodatkowo btool pokazał mi błąd 281700 co przetłumaczyłrm jako ciśnienie oleju nie do przyjęcia z pracą silnika. Auto jeździ normalnie, na desce nic nie wyskoczyło. Pozdrawiam.
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z tym że nie pokazuje grzania świec .a czasem pokazuje stała wartość powiedzmy 1700 i tak cały czas mimo nagrzanego już silnika do temperatury która wyłącza świece

oczywiście świece już nie grzeją tylko takie info widnieje :cool2: :cool2: :duh: . Widzę z rana duży pobór prądu więc świece grzeją i odpala tak jak należy.. czy uwas też coś takiego się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, czy przy poziomie sadzy 6,1 mg regeneracja zaplanowana to norma? Od ostatniej przejechałem ok.200km w mieście. Dodatkowo btool pokazał mi błąd 281700 co przetłumaczyłrm jako ciśnienie oleju nie do przyjęcia z pracą silnika. Auto jeździ normalnie, na desce nic nie wyskoczyło. Pozdrawiam.

U mnie zaplanowana pojawia się w okolicach 25g, dokładniej nie wiem bo tego nie monitoruję. Kilka razy po prostu udało mi się to wyłapać jak się bawiłem.


Pytanie ode mnie.


btool pokazuje "błąd" w IHKA 8011F9 - zarządzanie energią, ograniczenie mocy grzania wnętrza bla bla bla. Specjalnie wziąłem dzisiaj kompa do samochodu, żeby sprawdzić co dokładnie się dzieje - i tu zagadka bo ISTA nie pokazała kompletnie niczego - sprawdziłem ostatnie ograniczenia w power management i 13 dni temu było ograniczenie dmuchawy na 50% ale nic więcej - a w btoolu dalej ten komunikat jest aktywny - po skasowaniu wraca po jakimś czasie. O co chodzi, trzeba zrobić jakiś test?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio kupiłem apke i obserwuję zachowanie filtra dpf i sondy. Może to nie tutaj temat, ale mam taki problem - w moim e61 530xd lci bardzo często dochodzi do inicjacji wypalania filtra dpf... Wypalanie chyba często nie dochodzi do końca. Jeśli wzbudzam wypalanie ręcznie, to owszem widzę jak sadza się zmniejsza, dochodzi do okolic 3g i jest komunikat, że wypalanie zostało zakończone. Ale jadąc dalej - praktycznie od razu zaczyna naliczać na nowo poziom sadzy... Chyba jeszcze szybciej, niż się odbywało wypalanie. Po przejechaniu 1km jest już ok 10g i nadal rośnie... Mam też wrażenie, że przybywa oleju w silniku.


U mnie prawdopodobnie są termostaty do wymiany. Temp łapie w okolicach 70 stopni, 75 i nie chce rosnąć. Czasami wejdzie na 80 ale to raczej max i znów sobie spada do tych 70. Co mnie ostatnio zaskoczyło - wypalanie zainicjowało się samoczynnie przy temp.64 stopnie.

Co robić? Zrzucać dpf do czyszczenia? Myślicie, że wyzionął już ducha? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, a po drugie, jeśli po wypalaniu nagle przybywa sadzy to znaczy, że filtr już jest zapchany, ecu oblicza sadze z ciśnienia zwrotnego, jeśli ciśnienie szybko rośnie po wypaleniu to automatycznie wzrasta sadza, dla informacji że się zapycha szybko DPF.


reasumując, wypalać DPF który już sam w sobie jest zabity, ciężko będzie wypalić tym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza wypala się przy temperaturze spalin 500-600. Ogarnij termostat(y), bo nie widzę sensu spamowania, gdy przyczynę już sam stwierdziłeś :mad2:



 

Czy licznik czasu pracy oznacza ilość godzin silnika na chodzie? Jak to u Was wyglada? U mnie n47 przebieg 255k czas 4938 godzin.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z DPF. ..a konkretniej z częstotliwością wypalania. Żadnych błędów nie ma. Ciśnienie wsteczne ok. Wypalanie schodzi do 2-3% problem jest natomiast w drugą stronę zapełnia się tylko do 30-37% i potem się wypala robię zazwyczaj ok. 200-220km samo miasto. Przebieg auta to 182tys f11 n47. Jedyny pomiar jaki się nie zgadza to masa powietrza. Ale podobno w seri f to norma. Ktoś ma jakieś pomysły co to może być z tym dpfem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.