Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy ktoś mi powie czy to może oznaczać nieszczelność? BTOOL pokazał coś takiego https://ibb.co/6ys9bdJ


Jeśli chodzi o kody błędów to mam błąd czujnik cisnienia doladowania.




Generalnie mam problem z autem . Chodzi nie rowno, najgorzej jest gdy osiągnie temp roboczą . Przypomina to wypadanie zaplonu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z tylnym prawym reflektorem. Nie swieci się jedno pozycyjne a zamiast tego przeciwmgielne. Przy odpaleniu jest info na idrive ze światło zepsute.

Dodatkowo co jakiś czas pojawia się błąd modułu przypadkowego A8BA w BTool który da się wykasować ale wraca.

Próbowałem wykasować błąd a następnie użyć funkcji serwisowych w BTool dla FRM i resetować po kolei wszystkie światła z tylu po prawej. Miesiąc temu pomogło bo zaczęło świecić normalnie przez kilka tygodni.

Czy ma znaczenie czy reset jest robiony na zapalonych lub zgaszonych światłach?


165be57d7e07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z tylnym prawym reflektorem. Nie swieci się jedno pozycyjne a zamiast tego przeciwmgielne. Przy odpaleniu jest info na idrive ze światło zepsute.

Dodatkowo co jakiś czas pojawia się błąd modułu przypadkowego A8BA w BTool który da się wykasować ale wraca.

Próbowałem wykasować błąd a następnie użyć funkcji serwisowych w BTool dla FRM i resetować po kolei wszystkie światła z tylu po prawej. Miesiąc temu pomogło bo zaczęło świecić normalnie przez kilka tygodni.

Czy ma znaczenie czy reset jest robiony na zapalonych lub zgaszonych światłach?


165be57d7e07.jpg

 

Ty nie resetuj tylko sprawdź żarówki i styki pod nimi jeśli tam wszystko ok to sprawdź kable w gumie między klapa a autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przez przypadek użyłem funkcji "synchronizacja cas dde" auto działało , teraz nie odpala pokazuje się błąd 4a63 ews manipulacja .Jakieś pomysły?

Chyba już Ci odpisałem na maila. Przełącz się na wersję beta, zrób synchronizację w module CAS a następnie to samo w silniku zgodnie z instrukcją w apce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy, mam duza prosbe. walcze z pewnym problemem i potrzebuje danych z aplikacji z innych aut. konkretnie chodzi mi o silnik N47 i tylko o ten.

w zakladce live data sa dwa parametry sondy lambda. zasilanie i cos tam jeszcze. czy moglibyscie podlaczyc sie do aut i podac mi te dwie wartosci na wolnych obrotach? wszystko jedno czy silnik zimny czy cieply. potrzebuje te informacje z 4-5 roznych aut. to max minuta czasu. bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pozycji "EGR WYSTEROWANIE". Czy 0% oznacza całkowicie otwarty zawór (spaliny wracają do silnika), czy zamknięty?

Drugie pytanie odnośnie mierzenia przyspieszenia od 0-100. Jak to działa? Wystarczy wejść w opcję 0-100 i przy ruszaniu autem pomiar rozpocznie się automatycznie i skończy automatycznie po osiągnięciu prędkość 100km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pozycji "EGR WYSTEROWANIE". Czy 0% oznacza całkowicie otwarty zawór (spaliny wracają do silnika), czy zamknięty?

Drugie pytanie odnośnie mierzenia przyspieszenia od 0-100. Jak to działa? Wystarczy wejść w opcję 0-100 i przy ruszaniu autem pomiar rozpocznie się automatycznie i skończy automatycznie po osiągnięciu prędkość 100km?

 

0% całkowicie zamknięty.


Pomiar rozpoczyna się automatycznie jak auto zatrzymasz i ruszysz a później sam zakończy pomiar po osiągnięciu danej prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z tylnym prawym reflektorem. Nie swieci się jedno pozycyjne a zamiast tego przeciwmgielne. Przy odpaleniu jest info na idrive ze światło zepsute.

Dodatkowo co jakiś czas pojawia się błąd modułu przypadkowego A8BA w BTool który da się wykasować ale wraca.

Próbowałem wykasować błąd a następnie użyć funkcji serwisowych w BTool dla FRM i resetować po kolei wszystkie światła z tylu po prawej. Miesiąc temu pomogło bo zaczęło świecić normalnie przez kilka tygodni.

Czy ma znaczenie czy reset jest robiony na zapalonych lub zgaszonych światłach?


165be57d7e07.jpg

 

Gdy auto zauważy spaloną pozycje, automatycznie włącza nie przeciwmgielne, tylko na nie duża moc światło stopu. Dla bezpieczeństwa, sprawdz, blaszki w oprawkach oraz czy dochodzi prąd do pozycji w kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E87 1.6 N45B16


Sprawdzał ktoś odczyty sond lambda ? U mnie:


1 lambda 0,7 V

2 lambda 0,7 V a momentami spada na -1


I się zastanawiam czy ta druga sonda nie jest uwalona, pownieważ co jakiś czas mam checka. Auto jeździ, hula i buczy normalnie, spalanie w normie. Mam LPG od 1,5 roku.


P.S Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy post. Ogromne podziękowania dla twórcy aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy akumulator w takim stanie da się naładować czy rozglądać się za nowym?


Pojemność 81,0 Ah

Stopień naładowania (SOC) 34,37 %

Stopień zużycia (SOH) 10,94 %

Pojemność pozostała (na podstawie SOH) 89,86 Ah

 


https://youtu.be/5hkfJpAab6k


Po obejrzeniu tego sam sobie odpowiesz na to pytanie . Zwróć uwagę na czas ładowania akumulatora ( z jednoczesnym uwzględnieniem wartości prądu i napięcia).

Jeżeli będziesz lądował Aku mniejszym prostownikiem ,np. dwa razy mniejszym prądem to czas pełnego ładowania wydłuży się dwukrotnie ( chodzi mi o parametry prostownika ,który występuje w filmie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


nie mogłem w tym wątku znaleźć odpowiedzi na moje pytanie (+200 stron).

Otóż co oznacza turbo wysterowanie oraz wysterowanie egr?

 

Te parametry mówią w jakim stopniu otwarty jest EGR lub kierownice turbosprężarki. 0 to EGR zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.