Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam dpf po myciu chemicznym i sadza dalej przybywa szybko . Czujnik nowy orginał i trochę się poprawiło ale i tak wypalanie co 200-300km a autostrada przybywa szybciej niż na zwykłym cyklu mieszanym. Już przestałem się w to zagłębiać bo można wsadzić kupę kasy a okaże się że tak ma być

 

A przypadkiem turbina nie leje olejem?


Mi przy regeneracji DPF powiedziano, że już jest spore zapocenie w okolicy intercoolera oraz turbo i pewnie turbina do regeneracji też pójdzie.

Na razie poziomy aktualne/oczekiwane w doładowaniu nie są jakieś duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już ten dpf doprowadza do szału.. Czujnik Hella, miałem już dwa ori używki zawsze to samo. Wartości ciśnienia wstecznego skaczą, wartości się powtarzają.

Jadac dziś kawałek autostrada myślę odpale Btool - sadza 40g, 30km autostrady spadło do 0, jadę spowrotem 30km, w domu odpalam btool - 22g sadzy. Wysiadam

 

Następnego dnia odpaliłem auto, patrzę na stan sadzy - 1g. Przed zgaszeniem było 23..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy na tym forum jak się czegoś nie powtarza trzy razy na stronę to nikt tego nie czyta? Pisałem tu wiele razy że wskazania ilości sadzy należy traktować orientacyjnie, jest to wartość którą komputer sobie zlicza na podstawie algorytmu. Samego algorytmu niestety nie znamy więc przestańcie się brandzlować tą wartością.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka


Jak często powinien wypalać sie dpf? W aplikacji pokazywało mi 200km od ostatniego wypalania i poziom zapchania 70% Czy aplikacja pokazuje prawidłowo przejechany dystans od ostatniego wypalania wymuszonego przez ecu?

W drodze do pracy wymusiłem wypalanie aplikacją i zrobiłem test ciśnienia wtecznego.

Screensho_qappspq.jpg


Auto e90 330d po wirusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc przestańcie się brandzlować tą wartością.

Dobreee :cool2: taka prawda bo już było pisane niejednokrotnie i tylko zaśmiecanie tematu związanego z aplikacją

Hejka


Jak często powinien wypalać sie dpf? W aplikacji pokazywało mi 200km od ostatniego wypalania i poziom zapchania 70% Czy aplikacja pokazuje prawidłowo przejechany dystans od ostatniego wypalania wymuszonego przez ecu?

W drodze do pracy wymusiłem wypalanie aplikacją i zrobiłem test ciśnienia wtecznego.

Screensho_qappspq.jpg


Auto e90 330d po wirusie

Jak często to oczywiście zależy od wielu czynników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dpf po myciu chemicznym i sadza dalej przybywa szybko . Czujnik nowy orginał i trochę się poprawiło ale i tak wypalanie co 200-300km a autostrada przybywa szybciej niż na zwykłym cyklu mieszanym. Już przestałem się w to zagłębiać bo można wsadzić kupę kasy a okaże się że tak ma być

 

A przypadkiem turbina nie leje olejem?


Mi przy regeneracji DPF powiedziano, że już jest spore zapocenie w okolicy intercoolera oraz turbo i pewnie turbina do regeneracji też pójdzie.

Na razie poziomy aktualne/oczekiwane w doładowaniu nie są jakieś duże.

 



Turbo było kiedyś regenerowane . Ale olej jest w wężach . Zastanawiam się czy u wszystkich z tym częstym wypalaniem NIe jest winna odma . Bo nawet jak jest nowa to i tak puszcza olej do układu gdzie to turbo zaciąga o wrzuc a dalej zastanawiam się nad wrzuceniem albo filterka jaki był w e46 albo zewnętrznego separatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, nazwy bloków zabierały niepotrzebnie miejsce i dlatego zostały usunięte. Przesuwając palcem można się przełączać. Oczywiście czytany jest tylko parametry z aktualnie wyświetlanego bloku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A możecie mi wytłumaczyć do czego są potrzebne te parametry z bloku ? Czymś się różnią niż te na pierwszej stronie ogolne?

 

Każda 'strona' może zawierać inne parametry do wyświetlania. Można sobie po swojemu zestawić jakie parametry chcemy w danej chwili podglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ktoś pomoże?


Pomimo tego , że byłeś dla mnie niemiły to ci podpowiem jaki ja używam i działa....


https://allegro.pl/oferta/elm327-icar2-vgate-obd2-interfejs-bluetooth-polski-8194134208?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


Jedną z zalet jak dla mnie jest to ,że interfejs po 30min. nieużywania sam się wyłącza.

Po powrocie do auta wystarczy go włączyć po przez naciśnięcie przycisku włączania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętliwy jesteś:) Sorka i zapominamy:) Mam taki problem ze padł mi czujnik ciśnienia spalin a kiedy to nie wiem... Zauważyłem ze dpf się nie wypala. Czujnik wymienilem ale dalej jest błąd. Skasowałęm ale nadl sie pojawia. Czujnik działa. Chyba dpf nie moze sie wypalic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w planach wyłączanie sprawdzania poszczegòlnych żaròwek? Mam ledy w ringach, tablicy i wstecznych fajnie by było pozbyć się migania.

 

To wymagałoby kodowania modułu FRM, a kodowania w apce nie ma i pewnie prędko nie będzie ze względu na konieczny nakład pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dpf po myciu chemicznym i sadza dalej przybywa szybko . Czujnik nowy orginał i trochę się poprawiło ale i tak wypalanie co 200-300km a autostrada przybywa szybciej niż na zwykłym cyklu mieszanym. Już przestałem się w to zagłębiać bo można wsadzić kupę kasy a okaże się że tak ma być

 

Ja caly czas uzywam dodatkow do paliwa (Dipetane), do ostatnie go baku wlalem Liqui Moly DPF Cleaner. Auto sprawne, bez bledow, problemow z wypalaniem zadnych. Od jakiegos czasu poziom sadzy waha sie pomiedzy 35-38g i bardzo duza robote robi pasywne wypalanie, ktore utrzymuje niejako ten poziom, przez co nie wlacza sie wypalanie aktywne. Szczegolnie jest to widoczne po wlaniu LM wlasnie.


Z nieznanych mi przyczyn pewnego dnia ilosc popiolu spadla z 26g do 0.5g, do dzis urosla do 1.8g (po dobrych kilku tysiacach km). Dipetane to taki irlandzki wynalazek rzekomo powodujacy dokladniejsze spalanie paliwa, w efekcie czego ma sie tworzyc mniej nagaru i ogolnie syfu w silniku, dosc popularny na wyspach. Wielu Polakow na tutejszych grupach tez go uzywa i ma podobne doswiadczenia. A ja sie na kazdym kroku upewniam, ze te dodatki naprawde dzialaja.

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dpf po myciu chemicznym i sadza dalej przybywa szybko . Czujnik nowy orginał i trochę się poprawiło ale i tak wypalanie co 200-300km a autostrada przybywa szybciej niż na zwykłym cyklu mieszanym. Już przestałem się w to zagłębiać bo można wsadzić kupę kasy a okaże się że tak ma być

 

Ja caly czas uzywam dodatkow do paliwa (Dipetane), do ostatnie go baku wlalem Liqui Moly DPF Cleaner. Auto sprawne, bez bledow, problemow z wypalaniem zadnych. Od jakiegos czasu poziom sadzy waha sie pomiedzy 35-38g i bardzo duza robote robi pasywne wypalanie, ktore utrzymuje niejako ten poziom, przez co nie wlacza sie wypalanie aktywne. Szczegolnie jest to widoczne po wlaniu LM wlasnie.


Z nieznanych mi przyczyn pewnego dnia ilosc popiolu spadla z 26g do 0.5g, do dzis urosla do 1.8g (po dobrych kilku tysiacach km). Dipetane to taki irlandzki wynalazek rzekomo powodujacy dokladniejsze spalanie paliwa, w efekcie czego ma sie tworzyc mniej nagaru i ogolnie syfu w silniku, dosc popularny na wyspach. Wielu Polakow na tutejszych grupach tez go uzywa i ma podobne doswiadczenia. A ja sie na kazdym kroku upewniam, ze te dodatki naprawde dzialaja.

 

Co ile ci się wypala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zauważyłem że w pomiarach od 0 do 100 apka zaniża prędkość o 5km

To licznik zawyża te pare km, w zasadzie w każdym aucie. Tak czy inaczej dodam możliwość korekty pomiaru +/-klika % żeby zgadzało się z licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sa jakies znane bledy dotyczace pomiaru parametrow sondy lambda? bo silnik nie pokazuje zadnych bledow natomiast czesto wartosci lambda sa 0.0 czasem pokazuje jakies wartosci ktore sie zmieniaja wraz ze zmiana obrotow, ale wiekszosc czasu stoi jak Nr konta 94 1240 2034 1111 0010 5030 1192 w piachu. caly czas 0.0 uszkodzona lambda czy problem z odczytem danych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.