Skocz do zawartości

BMW 528i problem z silnikiem


mixerr200

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej dobre promo sprawy w internecie w postaci jakieś mini strony, zalaczenie opinii rzeczoznawcy i oficjalnej odpowiedzi (na piśmie oczywiście ją musiałeś dostać) ASO.

 

Tylko najpierw prawnik, bo pewnie odradzi takie akcje - bedzie probowal zamknac sprawe polubownie, a zrobienie "promocji" ASO w internecie temu na pewno nie pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 289
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stronkę trzeba zbudować z prawnikiem właśnie. Powinna zawierać tylko informacje n/t zdarzenia, stanu, auta, jakości usługi oraz opinii rzdczoznawców. Nie może zawierać danych godzących w dobre imie ASO i obciążających bez potwierdzenia faktów. Wówczas jest to podejście bezpieczne i jednocześnie skuteczne :)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim ...dodajcie mi sił do walki z tymi chamami. Ocenę oraz skargę na "kierownika" wysłałem do Bmw Polska .Czekam na ich stanowisko ale na cuda nie liczę.Szacun dla Pana Roberta Anioła z Bosch Serwis który zajął się moim autem i naświetlił mi sprawę. Mógł po prostu naprawić auto , skasować i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia i ostatecznego sukcesu.

 

Jak to czytam to zastanawiam się czy oni nie wiedzą o możliwym upublicznianiu takich historii jak Twoja i możliwych konsekwencjach biznesowych takiego postępowania. Takie numery że ktoś coś spieprzył (jeżeli to przypadek ewidentny) wziął kasę, nic się nie dzieje i jeszcze robi barana z poszkodowanego to dzisiaj przechodzą chyba tylko w interesach związanych z polityką...

 

Dzisiaj spora grupa bardziej świadomych użytkowników samochodów wie, że generalnie wizyty w ASO to usługa taka jak wszędzie tylko wykonana kilka razy drożej. Jak dojdzie do tego, że jeszcze psują samochody, to nowych klientów pozyskać będzie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki wszystkim ...dodajcie mi sił do walki z tymi chamami. Ocenę oraz skargę na "kierownika" wysłałem do Bmw Polska .Czekam na ich stanowisko ale na cuda nie liczę.Szacun dla Pana Roberta Anioła z Bosch Serwis który zajął się moim autem i naświetlił mi sprawę. Mógł po prostu naprawić auto , skasować i tyle.

 

Co do BMW Polska to nie licz na cokolwiek. Na temat ich kompetencji i podejścia do klienta było pisane już wielokrotnie. Centrala BMW myśli, że zatrudnieni przez nich ludzie są super, bo auta BMW w Polsce sprzedają się bardzo dobrze. Nie wiedzą jednak, że nie ma to nic wspólnego z osobnikami, którzy siedzą w centrali w Wwie tylko specyfiką polskiego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musisz się uzbroić w to iż procesowanie będzie trwało z pewnością około 2 lat ale w żadnym wypadku nie odpuszczaj , trzeba tępić takie gnojstwo , w głowie mi się nie mieści , że takie rzeczy w ogóle mają prawo się zdarzać w takiej marce ?!?! :mad2:
Będziesz Miał Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdej marce takie zachowanie jest przejawem niedojrzalosci biznesowej, niskiej kultury a co najgorsze brakiem odpowiedzialnosci gwarancyjnej za wykonana usluge. Tylko i wylacznie w tej sytacji prawnik i sad. NIe wspomne o zwrocie kosztow za samochod zastepczy taki sam jak zepsuty :mrgreen: to taki mily gest dla serwisu, żeby bardziej bolało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

[..] Akcje z TVN'em i innymi mediami odradzam. Pracowałem kiedyś w mediach i tacy jak BMW należą do raczej nietykalnych medialnie. Z przyczyn oczywistych :P Zresztą tu nie chodzi o BMW tylko o ASO a to już temat raczej niechodliwy medialnie.

 

Uważam, że mimo wszystko warto chociaż spróbować poprosić o pomoc/interwencję TVN Turbo. Jeśli odmówią, to trudno.... ale jeśli się zainteresują to siła mediów jest naprawdę ogromna...

 

Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do TVN Turbo a sprawa szybko "się rozwiąże" a serwis nagle "nie będzie widział przeszkód" w naprawie gwarancyjnej. Jak tylko zaczną ich filmować to zaraz zaczną się uśmiechać i powtarzać ja mantrę, że "dla nich najważniejsze jest zadowolenie klienta"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki wszystkim ...dodajcie mi sił do walki z tymi chamami. Ocenę oraz skargę na "kierownika" wysłałem do Bmw Polska .Czekam na ich stanowisko ale na cuda nie liczę.Szacun dla Pana Roberta Anioła z Bosch Serwis który zajął się moim autem i naświetlił mi sprawę. Mógł po prostu naprawić auto , skasować i tyle.

 

Co do BMW Polska to nie licz na cokolwiek. Na temat ich kompetencji i podejścia do klienta było pisane już wielokrotnie. Centrala BMW myśli, że zatrudnieni przez nich ludzie są super, bo auta BMW w Polsce sprzedają się bardzo dobrze. Nie wiedzą jednak, że nie ma to nic wspólnego z osobnikami, którzy siedzą w centrali w Wwie tylko specyfiką polskiego rynku.

 

 

...potwierdzam nie ma co pisac bo i taknic nie da- mialem dwa przypadki jeden opisany i wyslany do Centrali BMW Polska ( zakup auta BMW ) oraz drugi przypadek rozmowa z przedstawicielem BMW Polska na temat mojego problemu z serwisem ASO i do dnia dzisiejszego..... ciszaaa 2 lata cisza......

 

... moze pismo do BMW Polska z zapowiedzia sprawy twojego prawnika wraz z odcinkiem TVN Turbo da odpowiedz i reakcje BMW Polska......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
BMW Polska to zabawna instytucja, wystarczy przejrzeć ich FB. Nie wiem czy prowadzenie profilu dostał czyjś syn / córka w ramach dorabiania na kieszonkowe ale wczoraj przebili siebie samych. Wkleili fotke silnika 3.0 z M3 e36 i skrzyni SMG ktora nigdy nie wystepowala w polaczeniu z tym slabszym silnikiem. I jakiś opisik w stylu SUPER POŁĄCZENIE 286 KM + SMG, napisałem im komentarz żeby sprawdzili swoją wiedzę zanim wklejają takie głupoty, dziś rano patrzę - mój post skasowany :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety sprawy, które w Niemczech załatwia się w 5 minut u zwykłego dealera i to bez zawracania d... centrali, w Polsce nawet w BMW Polska są olewane i są wielkim problemem nie do załatwienia. Żenada po prostu, no ale cóż, to Polska i Polacy w końcu. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

[..] Akcje z TVN'em i innymi mediami odradzam. Pracowałem kiedyś w mediach i tacy jak BMW należą do raczej nietykalnych medialnie. Z przyczyn oczywistych :P Zresztą tu nie chodzi o BMW tylko o ASO a to już temat raczej niechodliwy medialnie.

 

Uważam, że mimo wszystko warto chociaż spróbować poprosić o pomoc/interwencję TVN Turbo. Jeśli odmówią, to trudno.... ale jeśli się zainteresują to siła mediów jest naprawdę ogromna...

 

Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania problemu

 

Teoretycznie nagłośnienie sprawy jest fajną opcją. Obawiam się jednak, że jeśli nie ma się dojścia do mediów, problem człowieka który popadł w tarapaty po zakupie auta 30- krotnie droższego niż przeciętny polski samochód może nie być zbyt nośny medialnie. Jeśli mogę coś doradzić z racji wykonywanego zawodu- przed wystąpieniem do sądu wykorzystaj wszelkie inne możliwości prawne i pozaprawne. Sprawa może ciągnąć się znacznie więcej niż 2 lata, a jej rezultat wcale nie jest przesądzony. Jeśli wystąpisz z w miarę rozsądnymi roszczeniami i odpowiednio ich "postraszysz", jest spora szansa na dogadanie się. Z pewnością nie zaczynałbym od telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie też sprawa nie jest nośna medialnie. To nie jest spór straszna korporacja vs szary człowieczek tylko tłusty misio (terminologia ministerialna :) ) vs warsztat samochodowy. Jakakolwiek próba ataku na markę bmw skończy się listem od ich ludzi i nie będzie to przyjemna korespondencja. I będą mieli racje bo winny jest tylko warsztat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestie sprawiedliwości i rzetelności osądu, ideą sprawy na wokandzie jest rozstrzygnięcie. Zgłaszając się przed wyrokiem do innych instytucji z żalami, de facto sam decydujesz o faktach. Nie jest to mile widziane przez sąd, to raz.

Dwa, sprawa byłaby medialna, gdybyś: był politykiem, osób pokrzywdzonych byłoby kilka (naście), sam byłbyś medialny :twisted:

Trzy, bardzo trudno atakować. Przed sądem musisz udowodnić (ważne są wyłącznie udokumentowane fakty) winę konkretnego warsztatu. Można przyjąć metodę obrony polegającą na oskarżeniu i takim sprowokowaniu przeciwnika (w jego mniemaniu oczernieniu) aby to on starał się udowodnić niewinność i żądać odszkodowania za szkody. Wtedy obrona byłaby łatwiejsza.

Jeżeli wybierzesz atak, przygotuj się na długą, niepewną, drogą i baaaardzo niemiłą sprawę.

Musisz na dzień dobry mieć: rachunek z wyszczególnionym zakresem prac wykonanych przez ASO, udokumentowaną historię napraw i przeglądów wcześniejszych, zgłoszenie reklamacyjne do ASO na awarię po ich naprawie, ich opinię o diagnozie i odmowę naprawy oraz pisemną przyczynę odmowy naprawy i najważniejsze: potwierdzenie, że w okresie między ich naprawą a uszkodzeniem, dopełniłeś wszelkich formalności związanych z dbałością o auto (będą to podważać) oraz wykazać ciąg przyczynowo skutkowy w postaci: ich naprawa, skutek - awaria (opinia solidnego biegłego a nie pana Kazia z budki), zdjęcia, pismo roszczeniowe o naprawę gwarancyjną i udokumentowaną odmowę z uzasadnieniem. Warto - przed właściwą sprawą - zgłosić się do sądu z pozwem o polubowne rozstrzygnięcie sporu. Oleją to na pierwszej rozprawie, ale wykażesz dobrą wolę. Będzie potrzebna przy ustalaniu kosztów sądowych.

Sprawa może Cię sporo kosztować w przypadku przegranej. Samo prowadzenie sprawy jest długotrwałe i raczej nikt nie poda Ci całkowitych kosztów po Twojej stronie, ale aby je jakoś przybliżyć, możesz założyć około 15-30 tyś minimum dla ich adwokata w przypadku przegranej, koszty administracyjne do 5 tyś, koszty prowadzenia (nie zagwarantują Ci zwycięstwa i będą je mieli w poważaniu) następne 15 tysi w górę...

Reasumując, albo masz dobrą papugę, która jest znana, mocna i jej zależy (rodzina) albo bardzo mocne dokumenty. Przykro mi. Osobiście wybrałbym opcję Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym inny silnik, założyłbym do auta i heja. Wiem ile zdrowia tracą osoby zaangażowane sprawy sądowe. To nie jest warte tych 10 tysięcy. Ale to tylko moja opinia. Obsmarowanie tego ASO, jak najbardziej słuszne.

 

Wszystko pięknie, ale to nowość na rynku i na allegro póki co nie ma, a kupowanie totalnie rozbitego f10, czy F30 dla silnika też jest problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.