Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wiele instrukcji jest po prostu szerzej opisanych, aby uwzględniać inne wersje. Zamiast tworzyć i magazynować kilka wersji instrukcji, mamy po prostu jedną do wszystkich wersji danego modelu. Jak nie masz instalacji 48V to po prostu omijasz ten wpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Panowie.

Mam problem z programem ISTA.

Wszystko jest ok. Polska wersja, działa elegancko, czytam i kasuje błędy, ale jak chcę zrobić adaptacje np akumulatora,

To wyskakują mi błędy i nie mogę tego zrobić.

Spotkał ktoś kiedyś takie coś

Błąd ABL_DIT_B6130_60020


I jak kliknę szczegóły to wyświetla się więcej.


https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/1mGFV2gfQpV2P0V1xJEp02yPUZOgJQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tis ? Tam napewno znajdziesz co potrzebujesz.

 

Nie mam linka/dostępu do tis, chętnie przyjmę, ale to chyba nie miejsce na żebranie

 

Wiele instrukcji jest po prostu szerzej opisanych, aby uwzględniać inne wersje. Zamiast tworzyć i magazynować kilka wersji instrukcji, mamy po prostu jedną do wszystkich wersji danego modelu. Jak nie masz instalacji 48V to po prostu omijasz ten wpis

 

Czaję. Po prostu te instrukcje w ISTA są strasznie chaotyczne, zamiast napisać procedurę od góry do dołu, to tu jest fragment, tam jest fragment, a i jeszcze nie zapomnij o fragmencie 3. Imo bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Panowie.

Mam problem z programem ISTA.

Wszystko jest ok. Polska wersja, działa elegancko, czytam i kasuje błędy, ale jak chcę zrobić adaptacje np akumulatora,

To wyskakują mi błędy i nie mogę tego zrobić.

Spotkał ktoś kiedyś takie coś

Błąd ABL_DIT_B6130_60020


I jak kliknę szczegóły to wyświetla się więcej.


https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/1mGFV2gfQpV2P0V1xJEp02yPUZOgJQ

 

Jaka wersja programu?


Windows 11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 5/22/2023 at 7:24 AM, cursor said:

 

Jaka wersja programu?

 

Windows 11?

Wersja ISTA 4.01

Windows 10 

reszta działa opcji. Normalnie kasuje błędy itp. Czyta błędy. 
inpa też działa i czyta błędy. 
 

tylko nie da się zrobić żadnej adaptacji. Dosłownie żadnej. I występują takie błędy jak wyżej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podłączyć do tematu. Zainstalowałem ISTA v4.29 razem z PSD, łącznie ponad 250GB.

Aplikacja działa, łączy się z autem, odczytuje błędy. Ale w opcjach serwisowych pokazuje, że mój model nie jest obsługiwany (e61, 535d, 2005r.). Czyli mam taką samą funkcjonalność jak przy starszej wersji zajmującej nawet nie 1/4 tej.

Czy ktoś wie dlaczego opcje serwisowe są niedostępne?

Nie pozwól, aby strach przed porażką powstrzymał Cię przed wejściem do gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, Thazek napisał(a):

Wersja ISTA 4.01

Windows 10 

reszta działa opcji. Normalnie kasuje błędy itp. Czyta błędy. 
inpa też działa i czyta błędy. 
 

tylko nie da się zrobić żadnej adaptacji. Dosłownie żadnej. I występują takie błędy jak wyżej .

Podobne błędy miałem na nowszej wersji programu i windows 11. Pomogło wyszukanie w folderze z istą wszystkich plików exe i ustawienie każdego z nich, w trybie zgodności, aby dla wszystkich użytkowników uruchamiał program jako administrator

1 godzinę temu, k.janiak napisał(a):

Chciałbym się podłączyć do tematu. Zainstalowałem ISTA v4.29 razem z PSD, łącznie ponad 250GB.

Aplikacja działa, łączy się z autem, odczytuje błędy. Ale w opcjach serwisowych pokazuje, że mój model nie jest obsługiwany (e61, 535d, 2005r.). Czyli mam taką samą funkcjonalność jak przy starszej wersji zajmującej nawet nie 1/4 tej.

Czy ktoś wie dlaczego opcje serwisowe są niedostępne?

Jakie opcje serwisowe masz na myśli?
Przetwarzanie pojazdu -> funkcje serwisowe, musi działać bez problemu.

A komunikat o nie obsługiwanym aucie pojawia się gdy próbujesz włączyć aktualizację sterowników/modyfikację pojazdu w autach z serii Exx. ISTA+ (rheingold) nie obsługuje tego dla serii Exx. Do tego używa się ISTA P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cursor a tryb zgodności ustawić zgodnie z jaką wersją Windows? 
 

te pliki exe są rozrzucone po różnych folderach? 
Możesz nakierować mnie gdzie przykładowo znajdują się te pliki exe? 
 

We wszystkich tych plikach exe mam ustawić, żeby uruchamiał jako amin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
16 godzin temu, Thazek napisał(a):

@cursor a tryb zgodności ustawić zgodnie z jaką wersją Windows? 
 

te pliki exe są rozrzucone po różnych folderach? 
Możesz nakierować mnie gdzie przykładowo znajdują się te pliki exe? 
 

We wszystkich tych plikach exe mam ustawić, żeby uruchamiał jako amin? 

Tego nie musiałem ruszać. Jedynie w zakładce zgodność wybrałem "zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników" i tam zaznaczyłem "uruchom jako administrator"
Co do samych plików, otworzyłem folder z istą, w prawym górnym rogu masz funkcję wyszukiwania, wpisz tam *.exe, po chwili wypluje Ci wszystkie exe we wszystkich podfolderach

Możesz spróbować też pobrać inną wersję isty, zanim przesiadłem się na nowszą(z powodu młodszych samochodów do naprawy) to długo używałem 4.15.16 bez jakichkolwiek problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cursor napisał(a):

ożesz spróbować też pobrać inną wersję isty, zanim przesiadłem się na nowszą(z powodu młodszych samochodów do naprawy) to długo używałem 4.15.16 bez jakichkolwiek problemów

A idzie gdzieś jeszcze pobrać tę wersję? 
 

sprobuje najpierw pozmieniać te rzeczy, o których pisałeś. 👍

Może się uda coś z rym zrobić. Bo dziwne jest to działanie tego programu. Działa wszystko prócz adaptacji.

 

Ps. A zgodność ustawić jaką? Z Windows 10 czy Windows 7 czy co? 

Edytowane przez Thazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

napewno można odczytać ile było zarejestrowanych wymian CBS

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy  jaka wersja ISTY żeby podziłać coś przy x5 G05 2019r? Potrzebuje zrobic kalibracje VTG. Kupiłem ENET-a i w pakiecie dostałęm ISTE 4.01 ale to nie chodzi tzn. wykrywa auto ale wiekszosc UNKNOWN nie czyta błedów itd. Pokazuje tylko liste sterowników. Może ktoś podrzuci jakiegos linka do pewnego pakietu działajacej ISTY z G05

 

Poza tematem jak odzyskać moje stare konto  na tym forum bo dawno tu nie byłem i są jakieś zmiany w logowaniu, opcja przywracania hasłą nie dziła 😞

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.