Skocz do zawartości

[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych


matti

Rekomendowane odpowiedzi

>>>>>>

A subiektywnie jak oceniasz dynamikę po dołożeniu modułu ?

Mac_Gregor, dzisiaj kilka spięć ze świateł z BMW X6 35d zakończyły się wynikiem łeb w łeb do około 90-100, potem X6 wysuwa maskę, do 150 tył X6 na równo z moją maską.

Jestem zadowolony. Jak rozluźni się wydech, efekt będzie jeszcze lepszy :)

 

 

Powiem ci ze mnie podbudowales troche , bo posiadam 118i i wydaje mi sie ze to nie jedzie. Z kolei jak wsiadam w x5 30d po programie to zdecydowanie odwrotnie. Musze sie z kims ustawic ale zrobic program w 118i :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 291
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś słyszał coś nowego w temacie chiptuningu silnika 1.6 Tubro w F20?

 

czy dalej są dostępne tylko boxy?

 

co prawda 116-stką jeździ moja żona i planowałem zaczekać do końca gwarancji, ale że lubię się nią przejechać od czasu do czasu to nie wiem czy wytrzymam do tego czasu. Tylko żeby pojawiła się ciekawsza alternatywa do boxa AC Shnizter za 2000 funtów.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

znalazłem też coś takiego:

http://www.speed-buster.de/en/chiptuning-box-bmw-116i-f20/f21-100-kw-136-ps/a-10109510/

 

podają ciut większe wartości niż podany wcześniej z autofaszination.de - tle ze dla mnie to troche no-name firma... :|

 

@kamazzi - widziałem też spory watek w tym temacie na f20.1addicts forum na którym sporo też pisałeś - widzę że ludzie wszędzie na świecie podobnie kombinują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem też coś takiego:

http://www.speed-buster.de/en/chiptuning-box-bmw-116i-f20/f21-100-kw-136-ps/a-10109510/

 

podają ciut większe wartości niż podany wcześniej z autofaszination.de - tle ze dla mnie to troche no-name firma... :|

 

@kamazzi - widziałem też spory watek w tym temacie na f20.1addicts forum na którym sporo też pisałeś - widzę że ludzie wszędzie na świecie podobnie kombinują :D

 

Podobnie kombinują, bo póki co nie ma innej opcji z tymi silnikami.

Ja na razie podłączyłem dwa moduły szeregowo. Czyli seria wzmocniona jednym boxem i to potem jeszcze raz wzmocnione drugim boxem.

Efekt to około 190KM-200KM i 116i jadę obok nowego Golfa GTi :)

 

Pamiętaj, że z boxem wszystkie te wartości są orientacyjne. Na tym samym boxie, jeden silnik zrobi 163 KM, a drugi 170KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
znalazłem też coś takiego:

http://www.speed-buster.de/en/chiptuning-box-bmw-116i-f20/f21-100-kw-136-ps/a-10109510/

 

podają ciut większe wartości niż podany wcześniej z autofaszination.de - tle ze dla mnie to troche no-name firma... :|

 

@kamazzi - widziałem też spory watek w tym temacie na f20.1addicts forum na którym sporo też pisałeś - widzę że ludzie wszędzie na świecie podobnie kombinują :D

 

 

Ja na razie podłączyłem dwa moduły szeregowo. Czyli seria wzmocniona jednym boxem i to potem jeszcze raz wzmocnione drugim boxem.

Efekt to około 190KM-200KM i 116i jadę obok nowego Golfa GTi :)

 

Wow! nie wiedziałem nawet że tak można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Jak to jest z tym boxem? W serwisie utrzymują oczyswiscie że poleci skrzynia (automat) i predzej czy pozniej silnik.

 

Zapytaj się ich w serwisie ile mieli doświadczenia z przerobionymi F20....

Temat szybko się zakończy.

 

A swoją drogą, w każdym samochodzie, który jest katowany wcześniej czy później coś poleci.

Nawet w tych nieprzerabianych.

Kiedyś nie było chipowania i boxów, a skrzynie i silniki też się psuły.

Awaryjność nie zależy od chipa czy boxu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany to raczej trzeba tam zadzwonić i wtedy okaże się, że to co proponują to box a nie chip tuning...

O sforsowaniu zabezpieczeń przed wgraniem nowego softu raczej dowiedzielibyśmy się z innych stron niż vtech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.