Skocz do zawartości

[F20] Chiptuning silników turbodoładowanych


matti

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam w swoim garażu dwie jedynki, w tym jedną 118d. Jako ze obie są na gwarancji w jednej mam burgera w drugiej BOX firmy V-tech.

 

I teraz mam rozkminę - chetnie posłucham rad. Mam możliwość wymiany boxa na program, który jednak nie będzie wykrywalny przez ASO (jest teraz już taka opcja).

 

Program mi da w porównaniu z BOXEM ok 7KM więcej i właśnie 45Nm więcej momentu - i teraz pytanie - WARTO? Pomijam kwestie tego czy box niszczy silnik. Mam gwarancje jak mi sie skonczy to sprzedam auto. Wiec zaleta programu pt. ze nie niszczy silnika tu nie ma znaczenia.

 

Pytam z pozycji - czy te 45Nm będą odczuwalne? Dodatkowy atut to zdjecie speedlimitera (ale do szybkiej jazdy mam drugie auto).

 

Czyli 177KM/370Nm vs 185KM/415-420Nm

 

Czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 291
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

Chodzi mi o coś takiego:

Tryb Eco Pro - oryginalny program 118i 170KM

Tryb Comfort - oryginalny program 118i 170KM

Tryb Sport - bezpieczny max program pod paliwo 95

 

Podbijam pytanie. :)

A to by dobre bylo, sam bym sie skusil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

114i,116i a 118i niestety różnią się nie tylko wydechem, hamulcami i przełożeniem ale też jedną ważną częścią schładzaczem oleju numer części: Wymiennik ciepła 11 42 7 625 489. Mam pytanie do chiptunerów, ponieważ również posiadam 114i i zastanawiam się nad chipem czy jest możliwość wgrania oryginalnego programu 118i 170 KM do mojej 114i 102 KM? Chodzi mi o coś takiego:

Tryb Eco Pro - oryginalny program 118i 170KM

Tryb Comfort - oryginalny program 118i 170KM

Tryb Sport - bezpieczny max program pod paliwo 95

Podbijam pytanie i proszę o odpowiedz np. ze strony tc performance, gcs tuning lub innego tunera czy istnieje taka możliwość czy nie zabardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A jakie są możliwości dla f21 116d ED ? To jest silnik 1,6 więc boje się o trwałość silnika bo chipie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z nowinek:

"Bezpieczny tuning" BMW na gwarancji, zarówno diesle, jak i benzyny, już dostępny, czyli ASO nie widzi zmian programowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodzi mi o coś takiego:

Tryb Eco Pro - oryginalny program 118i 170KM

Tryb Comfort - oryginalny program 118i 170KM

Tryb Sport - bezpieczny max program pod paliwo 95

 

Podbijam pytanie. :)

A to by dobre bylo, sam bym sie skusil :D

 

Właśnie siedzimy głębiej w MEVD bo mamy m235i na sporej hybrydzie i z tego co widze to jest opcja by w poszczególnych trybach aby była inna moc, niebawem zobaczymy efekty.

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie siedzimy głębiej w MEVD bo mamy m235i na sporej hybrydzie i z tego co widze to jest opcja by w poszczególnych trybach aby była inna moc, niebawem zobaczymy efekty.

 

I jak tam, są jakieś sukcesy w tej materii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.