Treść opublikowana przez chris99
-
e90 320d traci moc przy 200km
Nie wiem jak go dokładnie sprawdzić. W Disie jest pewnie jakaś opcja.
-
e90 320d traci moc przy 200km
Może sprawdź czujnik ciśnienia doładowania http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_3717-instalacja-ssaca-agr-ze-sterow-klapami/i48480/kL/sN/r2006/m11 nr 19
-
330XD stuka coś - brak mi już siły
W mojej ocenie może u ciebie stukać kolumna kierownicza. Też u sobie sprawdzałem krzyżaki, ale one były ok. Myślę że to częsta przypadłość w E9x. W moim aucie wg zapisów serwisu miałem już kiedyś zmienianą kolumnę. Luz mam raczej mały i nic nie wymieniam. Stuki mam praktycznie tylko sporadycznie na bruku lub większych dziurach. Felgi R18.
-
Reflektory xenon wymiana kloszy
Jak masz te klosze uszkodzone - popękane? Może najrozsądniej bądzie kupić lampy bez osprzętu i przełożyć swoje graty. Ja kupiłem kiedyś jedną gołą lampę xenon za 350zł. Przełożonie i montaż sam ogarniesz lub z pomocą jakiegoś kolegi.
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
Zamek można kupić chyba tylko oryginalny - serwis albo używany :( U mnie przestał działać zamek w przednich drzwiach pasażera. Wykręciłem go, przedmuchałem, poruszałem nim i zaczął działać. (Działa od około 1,5 miesiąca). Po około 1-2 tygodniach od awarii tego zamka, wysiadł mi bezpiecznik nr 57 (od drzwi kierowcy i bagażnika). Wymieniłem bezpieczniki 56 i 57 (na 20A) i na razie (odpukać) jakoś centralny działa.
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
Jak wymienisz już bezpieczniki to trzeba odpalić i zgasić silnik, aby centralny zamek zaczął działać.
-
E90 felgi ET
Felga pójdzie głębiej o 13mm. Oryginalne et to 34. Potrzebujesz dystans minimum 13 mm. Ja zakładałem felgi z ET47 na przednił oś, i dałem dystanse po 15mm - kupiłem na Allegro. Jest Ok.
-
Jak spuścić paliwo
2 litry na ponad 60 to nie problem. Problem jest jak będziemy mieli np 10% benzyny w ropie...ale wiadomo że najlepiej tankować dobrze.
-
Jak spuścić paliwo
Żaden wstyd, każdemu może się zdarzyć. Kiedyś zatankowałem do E46 około 2-3 litry benzyny, ale się zaraz zorientowałem i dotankowałem full ropy. Trochę wyjeździłem i znów tank full. Nic się nie stało. Silnik pracował normalnie. W starych dieslach kiedyś fabrycznie zalecano w zimie dolewanie benzyny do baku.
-
Konserwacja podwozia
Jak będziesz robił konserwację, zrób foto story aby w momencie sprzedaży auta nikt ci nic nie zarzucił (że np auto sklejone z kilku sztuk). Jeśli widzisz sens konserwacji - to tak zrób. Nie wiem czy jest sens malować całe podwozie, ale miejsca gdzie pojawia się już lekki problem to na pewno tak.
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
Serwis zaleca wymianę bezpieczników z 15A na 20A (na pewno to nie wpłynie negatywnie na auto). Z tego co pamiętam, to chodzi o bezpieczniki nr 56 i 57. (Nr 57 odpowiada chyba za drzwi kierowcy i bagażnik np w E91, a Nr 56 prawdopodobnie za resztę drzwi).
-
E90 felgi ET
ET 30 jest OK, 4mm na zewnątrz wpłynie pozytywnie na prowadzenie i wygląd auta (a jakoś mocniej chlapać po błotnikach też nie będzie). Na tył też kupiłeś z ET30? U siebie z tyłu mam ET35, można wystawić bardziej na zewnątrz, ale nie chciałem zbytnio odbiegać od oryginału.
-
E90 325d przegrzewa się
Testowałem kiedyś temperaturę na postoju, i nawet przy nie do końca trzymających termostatach osiągałem ponad 100'C. Ogólnie to nie włączam za często temp w ukrytym menu, i nie wiem jakie temperatury mam stojąc w korku.
-
Jak spuścić paliwo
Dobry pomysł z odkręceniem przewodu za zbiornikiem :cool2: Holowałeś auto na kanał, czy było na tyle blisko że podjechałeś?
-
Jak spuścić paliwo
Skąd te nerwy? Jak coś nieprecyzyjnie opisałem, to mnie popraw. Może niedokładnie to opisałem (bo dawno przy tym nie grzebałem), ale nie ulega wątpliwości że przy pełnym zbiorniku paliwo zacznie się wylewać (no rzeczywiście może nie na tapicerkę, ale syfu z tego będzie dużo i kilka litrów poza autem. Jeśli ktoś wykręci te dekle przy pełnym zbiorniku, to sam się przekona że tak fajnie nie będzie. Spuszczałem kiedyś paliwo w E9x i wiem jak to się robi, więc dla mnie wylewanie ropy czy benzyny poza auto jest nie do przyjęcia. Napisz "olxo" jak rozwiązałeś problem.
-
E90 felgi ET
Moim zdaniem przód będzie za mocno wystawał. Fabrycznie jest chyba ET34, czyli będzie wystawało o 14mm więcej niż jest fabrycznie. Na tylnej osi powinno się udać, choć felga będzie o 14mm wystawała na zewnątrz w porównaniu z zalecaną. Niedawno zmieniałem felgi na R18 i zastosowałem dystanse, które tylko o 2mm wypuszczają felgę na zewnątrz (w porównaniu z wartościami fabrycznymi).
-
BMW Europe_PROFESSIONAL+FOTORADARY_2014_DVD2
Ogólnie to dzięki, ale Europe_PROFESSIONAL CCC full na 3 płytach DVD jest dostępna na tym forum FREE od 31.10.2013 roku viewtopic.php?f=91&t=229654
-
E90 325d przegrzewa się
Zacznij od wymiany czujnika temperatury, lubi się psuć i przez to wentylator chodzi prawie non stop. 100'C w korku nie jest niczym nadzwyczajnym.
-
Jak spuścić paliwo
Jak się ściągnie dekiel pod tylnym siedziskiem przy full zbiorniku, to paliwo zacznie wlewać się do wewnątrz auta - musi być poniżej 1/2 zbiornika aby nie było z tym problemów. Moim zdaniem trzeba dostać się od strony wlewu i odciągnąć paliwo. Drugą możliwością może być dostęp od strony odpowietrznika baku (trzeba odkręcić nadkole), ale tu wejdzie raczej nie za gruby przewód bo przy samym zbiorniku wejście jest raczej nie za dużej średnicy. ...więc odciągamy paliwo przez wlew do baku lub odpowietrznik, gdy będzie już około połowy baku lub mniej, możemy odkręcić dekle w obu komorach i odciągnąć prawie wszystko. Gdy pozostanie 2-3 litry benzyny na cały zbiornik diesla, to nie powinno być szkodliwe dla silnika.
-
[E90] Problem z hamulcami
Witam. Moja radość po naprawie "twardego pedału hamulca po postoju" trwała około 4 miesiące. Znów problem powrócił. Dla pewności ściągnąłem uszczelkę przy serwie i założyłem ją na silikon Reinz. Przewód z zaworem zwrotnym również wcisnąłem na silikon, ale to niczego nie zmieniło. Macie jakieś konkretne pomysły na rozwiązanie tego problemu?
-
szumy, buczenie z kół
Kupiłeś Ruville, ale łożysko pewnie było FAG. Dobry wybór.
-
klapki, dpf i sterownik swiec e91 330xd
Np zużyte wtryski, nieszczelność w układzie ssącym, jeśli to automat to np zużyty konwerter skrzyni...i 100 innych przyczyn.
-
klapki, dpf i sterownik swiec e91 330xd
Sterownik przy obecnej porze roku nie ma wpływu na bujanie silnikiem. Co do problemu klapek, to najlepsze rozwiązanie to zakup nowego kolektora. Jeśli już chcesz koniecznie pozbyć się klapek, to proponuje kupić zaślepki, bo jak nie będziesz zadowolony z mocy silnika na niższych obrotach, to zawsze możesz je założyć z powrotem.
-
M57N2 E90 330D Swirl Flap
Klapki są. Ja kontroluję ich stan przeciętnie raz w roku. Jak chcesz mieć święty spokój, to kup nowy kolektor i już prawdopodobnie nigdy więcej nie będziesz musiał go wymieniać - wytrzyma 150 - 200 tyś km.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
325xi - 218KM Kraftstoffverbr. komb.: ca. 9,2 l/100 km Kraftstoffverbr. innerorts: ca. 13,0 l/100 km Kraftstoffverbr. außerorts: ca. 7,0 l/100 km 220xi - 258KM Kraftstoffverbr. komb.: ca. 9,6 l/100 km Kraftstoffverbr. innerorts: ca. 13,9 l/100 km Kraftstoffverbr. außerorts: ca. 7,1 l/100 km Spalanie będzie bardzo podobne, ale radość z jazdy zdecydowanie przy 330...