Treść opublikowana przez chris99
-
M47T2 usuwać klapki?
Zgadzam się z tym. Hamownia nie pokaże efektu wywalenia klapek. Ja proponuję kontrolę i ewentualnie zakup nowego kolektora. U siebie miałem wycieki z kolektora, ale uszczelniłem je silikonem i jest ogromna poprawa. Klapek nie wywalam. Zrobił bym to tylko gdyby było ryzyko urwania, ale i tak później wymienił bym kolektor na nowy.
-
E90 felgi ET
Tak, ale to już minimalna szerokość jaką można na taka felgę założyć. Optymalna felga dla opon 225 to 7,5 cala.
-
[F36] Jakie opony zimowe do 435d?
Marka opon to jedno, ale mam nadzieję że kupisz odpowiednią szerokość do tych 230kW (bo ile przez te 5 miesięcy jeździ się po śniegu i lodzie - z 5-10 dni to max, reszta to sucha lub wilgotna nawierzchnia). Mam tu na myśli opony 225 przód, i 255 tył. Ja przy 170kW mam na zimę wszystkie 225, ale już myślę o 255 na tył. Jak duże felgi masz na zimę?
-
[E92] Silniczek spryskiwacza szyby przedniej który?
Pompek może być nawet trzy (xenony, przednia szyba, tylna). Od przedniej szyby jest chyba prawa (gdy ściągniesz zbiornik), lub środkowa jeśli masz xenony.
-
ppatryk -->> e92 LCI M-Pakiet - str. 14 wiosna '16
Shell w tym oleju stosuje specjalne dodatki myjąco/czyszczące. http://www.shell.pl/products-services/on-the-road/consumer-lubricants-tpkg/cars/shell-oils/clean-protect.html Planowałem teraz przed wymiana oleju zastosować płukankę, ale prawdopodobnie zrezygnuję. Znajomy (a właściwie to jego matka) w F10 2.0d przeciągnęła wymianę o 8 tyś km :duh: wg kompa (w sumie około 26 Tyś km + 8 tyś km), i turbina zaczęła wyć przeraźliwie, jak by się miała zaraz rozlecieć. Turbina została zregenerowana (cały nowy środek) w sprawdzonym od lat warsztacie, i auto śmiga jak należy. (Stary olej śmierdział ropą i był rzadki). ...więc wymiana co 15, lub max 20 tyś km (ale to już przy prawdziwych full syntetykach). Pozdrawiam
-
ppatryk -->> e92 LCI M-Pakiet - str. 14 wiosna '16
Zalewam tego Shella od wielu lat - jest jak najbardziej wystarczający (i w śmiesznej cenie). Filtr oleju przeważnie był Mann, teraz w szufladzie czeka Febi - co ciekawe, Febi ma pełen komplet uszczelek w przeciwieństwie do Manna. Co ile zmieniasz olej? (ja mam fabrycznie ustawioną wymianę co 34 tyś km :duh: )
-
Ile będzie palił 2.5 218 KM ?
Jak budżet ci pozwoli, to szukaj 3.0 272km. One palą stosunkowo mało, nawet o 1-1,5 litra mniej niż te 3.0 258KM i ok 1 litr mniej niż 2,5 218KM.
-
E91 amortyzatory standardowe do M - Technik
Nie. Przód będzie stał wyżej. Wygląd - bez komentarza. Prowadzenie też się zmieni. Kup takie jak być powinny - Sachs poza serwisem bmw. Niektórzy forumowicze mieli problemy po zakupie Bilsteinów - przód stał wyżej.
-
Palniki ksenonowe oryginalne, podróbki – porównanie
Ja u siebie w E91 ciągle mam fabryczne palniki (które świecą bez zarzutu), ale gdyby przyszło mi kupić nowe, to myślałem o 5000-5500K; Osram ma takie w ofercie w cenie około 300 zł szt. OSRAM D1S COOL BLUE INTENSE 5500K 66144CBI http://allegro.pl/osram-d1s-cool-blue-intense-5500k-66144cbi-nowosc-i4626750725.html Co sądzicie o takiej temperaturze barwowej i o samym produkcie?
-
BMW M3 E92 -> Powrót do oryginału
Nigdy się nie zastanawiałem czy są montowane seryjnie, no ale wypadało by, aby były w standardzie :wink:
-
BMW M3 E92 -> Powrót do oryginału
Wszystkie E92/3 miały DRL na ringach, nawet te bez xenonów? Nie znasz niektórych klientów. Zanim wyda 10E, 5 razy to przemyśli.
-
BMW M3 E92 -> Powrót do oryginału
Hi 1. Poprzedni właściciel pewnie zamiast oryginalnych żaróweczek, założył może jakieś ledy. Z tych ringów nie da się fachowo i profesjonalnie zrobić DRL. Ja mam zaprogramowane światła długie (H7) na DRL. Świecą na żółto, ale nie muszę bezsensownie męczyć w dzień xenonów. Można te żarówki H7 zamienić na jakieś Led Cree (ale ja nie testowałem), ale te ledy nie sprawdzają się później jako światła długie. 4. Oryginalne uchwyty na kubki to spory wydatek i nie każdy to zamawia. Gdyby to było tylko 30 euro, a nie pewnie jakieś 300 e...to każdy by to zamówił. Nie wiem jak w M3, ale w E9x montaż oryginalnych uchwytów wiąże się z wymiana całej deski :cry2: Co do 3 i 4, to napisz skąd jesteś, to znajdzie się w okolicy jakiegoś kodera i zaktualizuje co potrzeba. Co do nawigacji, to ja bym odpuścił, ale to już twój wybór.
-
BMW e61 525d 2005r USUNIECIE DPF w HOLANDI
Państwo też nas oszukuje, ale ni o to chodzi. Dla mnie usunięcie kata lub Dpf, to ostateczność gdy nie możemy opanować działania silnika wynikających z nie działania tych elementów, lub gdy te elementy ulegną uszkodzeniu i nie stać nas w danej chwili na zakup nowych lub sprawnych. Świadome usuwanie, to zatruwanie środowiska...samego siebie i swoich najbliższych. Jestem tego przeciwnikiem! Miałem kiedyś problem z błędem DPF (nie wypalał się przez przypadkowo odłączoną przepustnicę) i dałem filtr do czyszczenia chemicznego - nie zdając sobie sprawy, że po czyszczeniu filtr straci swoje właściwości. Nikt mnie nie ostrzegł że pojawi się sadza na wydechu i zapach spalin będzie nie do zniesienia. Gdy nadarzyła się okazja, to kupiłem prawie nowy filtr Dpf z Katalizatorem i jakość spalin poprawiła się pewnie z dziesięciokrotnie. Ja też z tego powodu poczułem się lepiej.
-
BMW e61 525d 2005r USUNIECIE DPF w HOLANDI
Dlaczego chcesz usuwać DPF? Zatkany? Próbowałeś wypalić?
-
Problem z hamulcami
Asystent ruszania (pod górkę). Właściwie nie potrzebujesz wtedy hamulca ręcznego.
-
Bmw e90 330d kilka pytań o automat
Automat przyda się najbardziej w zatłoczonym mieście. Ja kupiłem świadomie auto z manualem, ale przy mocniejszym silniku warto rozważyć zakup automatu. (W nowej serii 3 w 3.0d nie ma wyboru skrzyni - jest tylko automat, i myślę że to dobre posunięcie ze strony BMW). Spalanie w 3.0d 231km jest większe w automacie przeciętnie wg producenta o około 1 litr. Dane katalogowe dla wersji Touring Skrzynia Manualna Kraftstoffverbr. komb.: ca. 6,7 l/100 km Kraftstoffverbr. innerorts: ca. 9,1 l/100 km Kraftstoffverbr. außerorts: ca. 5,3 l/100 km Skrzynia automatyczna Kraftstoffverbr. komb.: ca. 7,6 l/100 km Kraftstoffverbr. innerorts: ca. 10,3 l/100 km Kraftstoffverbr. außerorts: ca. 6,1 l/100 km 0-100km/h Manual: 6.8s Automat 6,9s V Max Manual: 248km/h Automat: 246km/h
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
A zanim przestał działać miałes takie objawy jak moj ? Z rok wcześniej raz mi nie zamknął auta, ale po chwili zaczął normalnie działać. Po roku przestał zamykać, więc go wykręciłem, przeczyściłem i znów działa.
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
Nie rozbierałem nigdy tylnego zamka, ale pewnie musisz kupić cały kompletny. U mnie przestał ryglować prawy przód. Wykręciłem aby zobaczyć co dokładnie kupić. Przedmuchałem, nasmarowałem i zaczął działać.
-
Jaki prostownik do ładowania aku Varta AGM 12V 80Ah 800A ?
Moim zdaniem bardzo przyzwoity produkt o wystarczającej mocy. Ja nam taki mikroprocesorowy z Lidla 3,8A za ok 60-70zł, i też daje radę. Podłączam na noc i rano aku jest na full naładowany. Ten Yato po prostu szybciej naładuje.
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
Ja zaglądałem tam tylko raz przez 4,5 roku. U mnie bezpiecznik od drzwi kierowcy (i chyba bagażnika w E91), to na dole drugi od lewej (u mnie na pewno nr 57). Może w innych rocznikach i modelach jest inna numeracja. Ja proponuję wymienić dwa bezpieczniki za jednym razem na 20A.
-
Ile kosztuje wymiana koła dwumasowego i turbiny?
Jeśli to E46 po tzw. drugim liftingu (od 03.2003), to dwumas będzie w lepszej cenie: 1200 zamiast 1800zł. Regeneracja załatwia sprawę na krótko i na dłuższą metę jest mało oplacalna.
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
Z tego co pamiętam, to numery bezpieczników na odwrót. Drzwi kierowcy, to bezpiecznik drugi od lewej (na dole).
-
X25d x35d x40d x50d wtryski piezzo Bosch uwaga problem?
Paliwa są te same, ale powiedźmy w 95%. To że Shell kupuje z Orlenu (a tak pewnie jest) nie znaczy że tankując na Orlenie lejesz to samo co na Shellu. Bliska też ma paliwa z Orlenu, a to co tam można wlać do baku (diesla) to pozostawię bez komentarza (przynajmniej w lubuskim).
-
X25d x35d x40d x50d wtryski piezzo Bosch uwaga problem?
Co do głośności wtryskiwaczy... Obecne auto kupiłem ponad 4 lata temu. Na początku najczęściej tankowałem na Bliskiej, czasem na LukOil. W pewnym momencie zauważyłem, że podczas przyśpieszania z silnika wydobywa się podejrzany dźwięk - jak gdyby stukały zawory. Nie wiedziałem co jest grane - czy silnik był już tak mocno zużyty? Pomyślałem o tym że to może wtryskiwacze wydają ten podejrzany i bardzo nieprzyjemny dźwięk - no i chyba się nie myliłem. W 3.0d 231km mam najprawdopodobniej wtryskiwacze Piezoelektryczne (pewnie 1 generacji). Postanowiłem zmienić stacje paliw i przeniosłem się na Shella. Problemy ze stukającymi wtryskiwaczami szybko się skończyły (ale nie pamiętam czy od razu, czy po przepaleniu jakiejś ilości ropy). Przeważnie tankuję zwykłego diesla Shell Fuel Save, sporadycznie V - Power Nitro. Gdy nie mam wyboru, to tankuje na Orlenie, ale Shell lepiej sprawdza się w moim silniku. Spalanie na paliwie z Shella również jest trochę mniejsze.
-
BMW E90 - zmiana wydechu i zderzaka na 335
Zastosuj ładną dwururkę jak ma np "ppatryk" i będzie to najrozsądniejszy krok (i w przystępnych kosztach)...ale wybór należy do ciebie.