Skocz do zawartości

maciek_w

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maciek_w

  1. Jeśli adresat pytania nie wie, że coś robi źle, to raczej nie wpadnie na to, co to jest 😉 Bo on nie wie, że nie wie A wracając do wątku, w obu salonach w Warszawie, w których odbierałem nowe samochody (w sumie 2x Fus i 1x Inchcape) powtarzali, że skrzynia jest bezobsługowa i należy przestrzegać prostych zasad: 1) nie wrzucać na luz na światłach (to ważna rada dla osób przesiadających się pierwszy raz do auta z automatem) 2) nie robić często launch control 3) nie pałować, póki olej w skrzyni nie rozgrzeje się do temperatury roboczej 4) nie zmieniać oleju w skrzyni bez absolutnej potrzeby 5) przy parkowaniu: zatrzymać się używając hamulca nożnego, trzymać hamulec wciśnięty, wrzucić P, wyłączyć silnik Tyle
  2. Oddałem auto na folię - osiem miesięcy po odbiorze od dilera i przejechaniu ok 16 tys km. Auto miało na sobie wcześniej ceramikę, która owszem ułatwiała mycie i ciut podbijała błysk lakieru, ale ogólnie była słabym zabezpieczeniem. W tym czasie front dostał trochę odprysków, na szczęście nie na tyle dużych, aby były nie do uratowania Zdecydowałem się na Full PPF (bez dachu) i na to ceramika Gtechniq (zależy mi na połysku z lakieru 🙂 ). Cena 17500 netto za całość w Shine Factory w Warszawie (to moje trzecie auto, którym opiekują się chłopaki z tej firmy) EDIT: folia XPEL Ultimaten Plus
  3. maciek_w odpowiedział(a) na Zermax temat w X5 (G05)
    Pożyjemy, zobaczymy. Mnie masa i gabaryty nowego M5 zupełnie nie odstraszają
  4. maciek_w odpowiedział(a) na Zermax temat w X5 (G05)
    Jako kolejne daily, po zakończeniu leasingu na M60i, to mi się marzy nowa M5 w Touringu (G99). V8 to V8… diesle już miałem i mi wystarczy
  5. Ja mówię o takich fotelach, jak na fotce poniżej (w konfiguratorze znane jako „wielofunkcyjne fotele przednie M”)
  6. maciek_w odpowiedział(a) na Tomasz73 temat w X5 (G05)
    A ja dzisiaj zauważyłem, że kiedy fotel włączy automatycznie podgrzewanie, to zmiana temperatury klimy może wyłączyć grzanie. Startując z parkingu podziemnego pod biurem miałem temp ustawiona na 19C, na zewnątrz było ok 0. Grzanie fotela włączyło się tuż po wyjechaniu na zewnątrz budynku Ponieważ lubię mieć zimno w aucie, przestawiłem klimę na 17.5c, a podgrzewanie fotela natychmiast wyłączyło się
  7. Hmmm… u mnie boczki też dociskają, a wg dealera i mojej własnej obserwacji (i prób w czasie jazd) fotele są identyczne od strony konstrukcji Różnią się właśnie podświetlaniem logo ///M i dostępnymi kolorami tapicerek Pikowanie na fotelach także jest takie samo, albo bardzo podobne. Inne jest natomiast na bokach drzwi (nad podłokietnikami). W prawdziwych M jest tam o wiele bogatsze wykończenie i miękkie wypełnienie pod skórą. U mnie jest wyraźnie biedniej
  8. Zapraszam - wysyłaj PM, pojeździmy, porównamy 🙂
  9. maciek_w odpowiedział(a) na Tomasz73 temat w X5 (G05)
    Ja też nie rozumiem; ale mam tylko mgr ze szkoły biznesu, to wiadomo... Moc grzania możesz zmienić - automat u mnie włącza najniższy stopień, a w fotelu pasażera średni stopień grzania (automat ustawiony na 4/5 dla kierowcy i 5/5 dla pasażera). Może wybrany przez automat poziom zależy od temp zewn?
  10. maciek_w odpowiedział(a) na Katelo temat w X5 (G05)
    Tak, jest zauważalna Tylko to jest taka różnica, której doświadczysz mając jedną i drugą wersję obok siebie. W takich warunkach natychmiast czuć przepaść między sztucznym pokryciem deski a prawdziwą skórą Taka sama przepaść będzie między plastikiem i tą sztuczną skórą Zatem wybór sztucznej skóry nie jest zły - sprawdza się, trwała, etc. Zakładam, że nie macasz deski, jadąc autem, więc wrażenia sensoryczne z nią związane są drugorzędne. Optycznie też nie przeszkadza - jest estetyczna, matowa, nie odbija się w szybie, etc. Ma też tę zaletę, że nie ma owego szwu, o którym czytałem na Bimmerpost, że "lubi pęknąć" w autach długo stojących w upale w pełnym słońcu Ja u siebie mam pełną skórę, bo była elementem pakietu z tapicerką merino dla foteli M (nie chciałem czarnych, które można mieć w nieco uboższym pakiecie, m.in. bez skóry na desce). Czy wziąłbym tę opcję jako indywidualny dodatek osobno płatny? Nie, nie wziąłbym
  11. maciek_w odpowiedział(a) na Tomasz73 temat w X5 (G05)
    Moc grzania ustawiasz bezpośrednio z ekranu głównego klikając w obrazek fotela (osobno kierowca / pasażer) Długości grzania nie ogarnąłem... zawsze wyłączam sam, jak już mi za gorąco w fotelu. Kierownicy nie wyłączam, a sama też nie przestała mi się grzać (może za krótkie trasy jeżdżę? Tak na oko mam 25-28km z domu do pracy)
  12. Miałem komforty z masażem i wentylacją w siódemce. Do znudzenia powtarzam, że było mi wygodniej w piątce brata na komfortach bez masażu. A jeszcze wygodniej jest mi w fotelach M (już pomijam, że wyglądają jak milion dolców) EDIT, po przeczytaniu posta @Kingu: 182 cm, 80 kg
  13. Nie są wadliwe. Po prostu są mniej wygodne od wersji pozbawionych przede wszystkim opcji masażu. Nie ma gratów = więcej pianki Dwa lata miałem komforty z masażem w G11. 100x bardziej wolałem komforty w G31 u brata - fotel ten sam, tylko bez masażu i wentylacji. Komfort o niebo lepszy niż u mnie
  14. maciek_w odpowiedział(a) na Tomasz73 temat w X5 (G05)
    ^^^ o to to właśnie jest to i co ciekawe miałem napisać coś bardzo podobnego. Zatem: klima musi być w trybie „auto”, a suwaki służą do ustawienia „czułości na temperaturę zewn”. To znaczy jak przesunąłem je na maxa po stronie pasażera oraz 4/5 po stronie kierowcy, to nagle ogrzewanie zaczęło włączać się samoczynnie. Przy ustawieniu 3/5 lub mniej nie włączało się wcale Zatem hipoteza taka, że suwak działa inaczej, niż pisałem gdzieś wcześniej. To znaczyłoby, że nie reguluje siły grzania, tylko wskazania przy jakiej temp zewn grzanie ma się włączyć A jeśli tak jest, to autorom opisów w systemie oraz w manualu użytkownika należą się gratulacje za wybitne osiągnięcia językowe w kategorii „jak napisać coś prostego w taki sposób, aby nikt nie zrozumiał”
  15. Yyy…. X5 i X7 mają identyczne fotele (mówię o wersji „fotele komfortowe”)
  16. Panowie, X5 to nie rolls, nawet na 20” będzie tłukło na słabych nawierzchniach. A skoro tak… to bez sensu brać małe koła 😅
  17. Jak wyszedłem z auta po wjechaniu do warsztatu AutoRest, pan powiedział „ładnie chodzi Panu ten diesel”… Kurtyna
  18. Manhattan jest polaryzującym kolorem - albo kochasz, albo nienawidzisz. Moim zdaniem w słoneczny dzień wygląda mega
  19. maciek_w odpowiedział(a) na maverick_lbn temat w X5 (G05)
    LCI ma miękką hybrydę, dzięki czemu w ogóle lepiej wszystko działa (np przeklinany przez wszystkich system auto start-stop)
  20. maciek_w odpowiedział(a) na Tomasz73 temat w X5 (G05)
    Dzięki. To jest ten sam panel, o którym pisałem wyżej. Ustawia się w nim „jak mocno grzeje, kiedy już włączy się automatycznie” Niestety, te ustawienia - przynajmniej wg moich obserwacji - nie mają wpływu na to „kiedy podgrzewanie włącza się automatycznie” Co ciekawe, ten sam panel jest jedynym miejscem, w którym mogę sterować siłą grzania kierownicy. Włącznik na głównym ekranie ma tylko opcję ON/OFF, bez możliwości wybrania stopnia grzania (a dla foteli pokazuje 3 stopnie)
  21. Bardzo ładny lakier. Rozważałem go długi czas. O czarnych kołach już mówiłem - ja nie lubię, nie widzę ich. Ze srebrnymi wyglądałoby - moim zdaniem - ładniej. Jednak, wiadomo, o gustach nie ma co dyskutować - kolor ma pasować właścicielowi. I tak długo, jak tak właśnie jest, to jest ok 👍
  22. Działa zawsze. Zaczynam w pobliżu lewego wydechu, stopą dość mocno wsuniętą pod zderzak, i przesuwam nogę w prawo. Może raz zdarzyło mi się, że musiałem powtórzyć. Na pewno jest to łatwiejsze niż w siódemce, gdzie zderzak był niżej i nie dość, że często musiałem powtarzać, to jeszcze brudziłem spodnie...
  23. Zgadzam się. Na zimowe koła ujdzie
  24. maciek_w odpowiedział(a) na maverick_lbn temat w X5 (G05)
    Nie zaprzątaj sobie głowy pogłoskami, zwłaszcza dotyczącymi starszych generacji silnika. Jak napisali inni: dbaj o silnik (nie pałuj zimnego, nie wyłączaj natychmiast po rajdach bez chwili na wystygnięcie), wymieniaj regularnie olej (ja co 10tys km w swoim), serwisuj jak przykazano Będzie służyć długo i bez problemów Wybór silnika świetny
  25. to prawda - w takiej kalkulacji felgi aftermarket nie mają szans. Myślałem, że kupujesz drugi komplet z półki, osobno od auta

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.