Skocz do zawartości

maciek_w

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maciek_w

  1. Proszę uprzejmie. M+S w rozmiarach z linku do strony Pirelli
  2. Jako właściciel auta w lakierze tanzanite odpowiem tak: 1) wybrałem go ze względu właśnie na „stonowany” charakter; przesiadałem się ze „złotej siódemki” (o powodach rozstania z nią przy innej okazji mogę opowiedzieć) i chciałem auto mniej rzucające się w oczy i z większym „social acceptance factor”. Nawet w Warszawie pracując w jakiejś normalnej firmie ciężko uzasadnić jazdę siódemką, jak szef ma piątkę kombi… X5 nie wzbudza takich emocji, a już zwłaszcza w „grzecznym” kolorze 2) jak ten kolor sprawuje się na co dzień? Średnio, będę szczery. To kolor dla ludzi mieszkających w rejonach z pełną lampą non-stop. W słońcu jest obłędny. W Polsce, przy naszych chmurach na niebie, wygląda jak zwykły granatowy, albo „ciekawy czarny” 3) co wybrałbym kupując nowe auto? Jeśli chciałbym niebieski? Wziąłbym marina blue bay. Zawsze się za nim oglądam. Jeśli chciałbym czarny? To wziąłbym Sapphire Black. Gdybym rozważał Carbon Black, wziąłbym Tanzanite. Choć ostatnio najbardziej podobają mi się X5 w jasnych lakierach: Skyscraper i Manhattan Aha: Tanzanite trudno utrzymać w czystości, jak czarny. Jasne będą łatwiejsze Na zdjęciu widać Tanzanite i za nim trójkę w skyscraper
  3. Ja mam takie opony 21” na swoim aucie. Kupione od dealera. Pirelli Scorpion Winter z gwiazdką Tu jest link do strony producenta
  4. Fajnie, że dali Ci auto, które pozwoli Ci lepiej poznać, co zamówiłeś! Jak ja oddałem swoje na tydzień (malowanie maski i wymiana części zderzaka po przycierce), to dostałem 118i. Niech za recenzję wystarczy, że wolałbym jeździć ponownie antycznym golfem żony. Standard wyposażenia i jakość materiałów taka sama, za to wrażenia z jazdy lepsze w golfie. Nie ma co komentować więcej Zawieszenie adaptacyjne M to zwykłe zawieszenie seryjne z lekko twardszym ustawieniem amortyzatorów w trybie sport. Jest jeszcze opcja „professional”, w której dokładają aktywne stabilizatory, które BARDZO redukują przechyły nadwozia. W tej wersji sprężyny i amortyzatory są takie, jak w tej wersji bez „pro”, czyli komfort jest ten sam Ja mam to „pro” i jeżdżę w większości w ustawieniu zawieszenia „sport”. Jest bardzo komfortowo i mało buja Jeśli nie brakuje Ci za bardzo osi skrętnej w porównaniu do G32, to nie ma czego żałować. Ja u siebie mam, doceniam mały promień skrętu, ale na początku przeszkadzało mi uczucie „pływania” samochodu przy zakręcaniu. Trzeba się do tego przyzwyczaić Wyciszenie w G32 uważam za świetne i trudne do pobicia. W G05 bardzo dużo dają klejone szyby - tę opcję koniecznie polecam dorzucić, jeśli nie masz w konfiguracji. Mam w SUVie cichsze wnętrze niż w siódemce… Pozycja za kierownicą… cóż, mi na początku bardzo przeszkadzało wysokie siedzenie. Przywykłem już i mnie nie drażni tak bardzo. Natomiast nie mam problemu z ustawieniem fotela i kierownicy w sposób zgodny z Twoim opisem. Widać to już osobnicze cechy… (ja nie jestem jakoś bardzo wysoki)
  5. maciek_w odpowiedział(a) na maverick_lbn temat w X5 (G05)
    To dość dziwne. Bo cały wic z chipem polega na tym właśnie, aby silnik dostał inną mieszankę lub ciśnienie lub ilość powietrza, etc, niż dostałby sterowany przez komputer stosujący się do zaleceń seryjnego programu Te różnice parametrów są zapisywane i można je odczytać
  6. maciek_w odpowiedział(a) na _holek temat w X5 (G05)
    A’propos boksów dachowych i prędkości… jechałem dzisiaj autostradą między Monachium i Norymbergą. Odcinek bez ograniczenia, więc dałem moim 8 cylindrom trochę się wybiegać. Miałem ponad 200 na zegarze, jechałem środkowym pasem, a tu z boku jedzie X5 drugiej generacji na holenderskich blachach. Ok, spoko. Ale już nie spoko były dwa boksy Thule na dachu… strach się bać, co mocowania belek musiały znosić… swoją drogą ciekawe, jak duże marginesy bezpieczeństwa zaprojektował producent?
  7. Hej, po pierwsze gratulacje! A poniżej garść moich przemyśleń: 1) skrętna oś jest kontrowersyjnym dodatkiem. U mnie w kategorii „wziąłem, bo była w standardzie” (M60i). Czy poprawia zwinność? Na pewno. Czy zwiększa stabilność? Nie wiem/ wątpię. Czy czuć ją w czasie jazdy? Na pewno tak - objawia się poczuciem lekkiego myszkowania samochodu, do czego trzeba się przyzwyczaić. Czy wziąłbym w kolejnym samochodzie, gdybym musiał dopłacić? Zależy od wielkości - do dużej kolumbryny pewnie bym wziął 2) zintegrowany pilot? Szkoda pieniędzy 3) panorama? Jak dla mnie same minusy: - kilkadziesiąt kilo (ponoć ~80) w dachu, czyli najgorszym miejscu na dodawanie wagi w każdym, a zwłaszcza wysokim, samochodzie - bardziej nagrzewa się wnętrze - cieszę się, że są osoby meldujące wieloletnie doświadczenia z bezusterkowym korzystaniem z panoramy; ja pewnie miałbym pecha… - jest głośniej w środku (szum powietrza, deszcz, etc); ale to drobnostka, bo różnica jest nieistotna 4) tapicerka? Bierz, co uznasz za sensowny wybór. Ja mam full merino. Bardzo bogaty znajomy ma u siebie sensafin. Obaj jesteśmy zadowoleni 5) wpływ gratów w fotelu na komfort? Jest odczuwalny, jeśli przesiadasz się bezpośrednio z auta z fotelami wyposażonymi w masaż do auta z fotelami bez tej opcji. Wielokrotnie ćwiczyłem to przeskakując z mojego poprzedniego auta do fury brata (ja miałem siódemkę z komfortami wyposażonymi w masaże i wentylację, brat ma w piątce komforty bez tych opcji). Zdecydowanie wygodniejsze były fotele brata. W obecnym samochodzie mam tylko wentylację (nie mogłem z niej zrezygnować), i jestem bardzo zadowolony, bo fotele mam wygodniejsze 6) nie mam dojazdówki, mam amortyzator w podłodze. Wydaje mi się, że wnęka jest na tyle głęboka, że po wrzuceniu dojazdówki zostanie miejsce na ten wspornik 7) oryginalne koła zimowe wyjdą po rabacie w cenie trudnej do uzyskania przy kompletowaniu osobno (zakładając, że chcesz mieć opony z gwiazdką). Ja wziąłem takie zestaw OEM 21” i jestem zadowolony 8 ) HK gra jak zawsze: poprawnie i bez emocji. Sali koncertowej w samochodzie nie zrobi; B&W jest o WIELE lepszy, ale wymaga sporej dopłaty i można go mieć tylko z panoramą. Zatem ja B&W nie mam, bo niechęć do panoramy przeważyła nad chęcią posiadania B&W w BMW
  8. Wg mojej wiedzy (oraz doświadczenia z poprzednimi BMW), wymiany dobrowolne nie zmieniały terminów wymiany oleju w cyklu zalecanym przez producenta
  9. maciek_w odpowiedział(a) na maverick_lbn temat w X5 (G05)
    Jak komuś będzie chciało się zajrzeć do logów w ECU, to zobaczy mocno odbiegające od zakładanych wartości parametrów pracy silnika przy obciążeniach, które silnik teoretycznie odnotował A co serwis zrobi z tą wiedzą, to już insza inszość
  10. Konfiguracja zapowiada się pięknie! Zamówione? Na kiedy termin odbioru? Manhattan wygląda przepięknie w słońcu - fajnie, że wybrałeś nietuzinkowy kolor! A z szybą pech… ja miałem podobnie. Jechaliśmy z rodziną na narty do Włoch. Ledwo przejechałem granicę z Niemcami w Zgorzelcu i walnął kamień. Następnego dnia wizyta w Carglass w Monachium. Uznali, że można naprawić. Zobaczymy, jak skuteczni byli
  11. maciek_w odpowiedział(a) na _holek temat w X5 (G05)
    Dlaczego boks miałby „nie pasować” do X5M? Ja kiedyś jeździłem takim zestawem, jak na zdjęciu. Do tego boks oklejony był znaczkiem Volvo, bo został mi w spadku po poprzednim samochodzie Teraz nie jeżdżę z boksem z tych powodów, które wymieniliście między wierszami: 1) huczy (szum powietrza doprowadzał mnie do rozpaczy w siódemce) 2) jest na maksa niewygodny w obsłudze (nawet na niższym samochodzie, jak siódemka, czy moje poprzednie V90 CrossCountry) 3) zmusza do powolnej jazdy (raz ze względu na zdrowy rozsądek i zalecenia producenta, a dwa ze względu na ów hałas) Swój boks sprzedałem razem z belkami przy okazji sprzedaży siódemki, więc do tego doszedłby kolejny niebagatelny wydatek, gdybym chciał ponownie z takim jeździć Wybrałam opcję „lenia” i na wyjazdy narciarskie pakuję wszystko do kufra, a narty wypożyczam na miejscu docelowym. Buty i kaski mamy swoje (higiena, jakość, dopasowanie), a narty nie robią nam wielkiej różnicy. Nie ten poziom umiejętności, żeby czuć wielką różnicę. A nawet jakbym jakąś poczuł, to z radością zapłacę taką cenę za ciszę w środku na dystansie 1000+ km w jedną stronę A do kufra w X5 wchodzi 5 kabinówej, 5 par butów narciarskich, 5 dużych plecaków, 5 kasków, pierdylion toreb, kurtek i Bóg wie co jeszcze. I nawet zostaje miejsce, żeby coś widzieć przez lusterko wsteczne. Niewiarygodnie dużo można upchnąć pod podnoszoną podłogą (tu zonk w przypadku wersji 50e…)
  12. maciek_w odpowiedział(a) na maverick_lbn temat w X5 (G05)
    Tak, mam. U mojego brata w G31 już kilka lat temu wykryli, że miał boks i była to podstawa do odmowy naprawy gwarancyjnej. Oczywiście w serwisie pojawił się z autem po wyjęciu boksa i kabli
  13. maciek_w odpowiedział(a) na maverick_lbn temat w X5 (G05)
    Mają 100% wiedzy, że coś było wpięte. Ponadto, włożenie dobrego boksa to masa kabli, które trzeba podpinać do różnych złączy w okolicach silnika, zatem demontaż ani nie jest szybki, ani łatwy, więc jeśli wyjmiesz tylko boks, a całe okablowanie zostawisz, to nie zostawiasz wiele pola do wątpliwości
  14. Hmmm, dziwne Jak zaglądałem pod podwozie mojego auta przy ok 14 tys przebiegu, to nigdzie rdzy nie było widać… podobnie jak owego głośnika (może nie zauważyłem, a może nie montują go w M60i?)
  15. Jak macie włączony autohold, to spoko. Hamulec trzyma koła, nie skrzynia Ja nie używam AH, bo mnie straszliwie denerwuje, zatem sam muszę przytrzymać auto na hamulcu przed wrzuceniem P
  16. maciek_w odpowiedział(a) na Katelo temat w X5 (G05)
    ja dostałem VIN kilka dni przed odbiorem, jak leasing zaczął się domagać pierwszej wpłaty
  17. No i mamy to. Jest pięknie
  18. Celowo o tym nie wspominałem, aby nie wyjść na Smerfa Marudę 😉 Trzymam szczerze kciuki za wszystkich posiadaczy aut z panoramą, aby im nie ciekło, nie skrzypiało, nie pękały prowadnice, ani samo szkło! U mnie obawa przed tymi usterkami przeważyła nad innymi zaletami pakietu. Bardzo brakuje mi B&W, bo - i tu zgadzam się z innymi - gra wyśmienicie (HK może się spalić ze wstydu…)
  19. Spoko. Panorama to moim zdaniem zło. 80kg wagi w dachu, nagrzewanie wnętrza latem, duże szanse na usterkę, mniej alcantary na suficie, etc Rozumiem, że niektórzy lubią. I super, fajnie mieć wybór w każdą stronę
  20. Panorama to zło. Już wiem… prze to samo nie mam audio B&W
  21. A ja żałuję, że nie wziąłem tego dingsa… mam ręczną roletę 😞
  22. W M60i to samo. Samochód ma maniery flegmatycznego gentlemana i pokazuje Ci, co myśli o Twoim zamiarze palenia gumy 😉
  23. to są koła zimowe 😄 na lato mam 22"
  24. Moje auto gotowe - folia położona i pokryta ceramiką. Jutro dzień na wyschnięcie, w niedzielę odbiór. Zdjęcia takie sobie, ale mnie i tak cieszą 😄
  25. WIdziałem tylko na białym - kwestia gustu. Na ciemnym lakierze, jak np. Tanzanite, nie będzie widać tych pasów, więc chyba szkoda kasy... A odpowiadając na pytanie o zabezpieczenia w środku - ja nie robiłem nic; dobre kosmetyki do skóry i tyle

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.