Treść opublikowana przez czestek1
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Zrobilbym jej to samo co tej M5 tce,ktora zatarłbym na AMEN Rozluzniaja mnie typy ludzi dajacych do aukcji czesc, pojazdow akceseriow zdjecia jakis kobiet, :doh:
-
tylnia półka w sedanie
w e60 nie wyjmowalem , ale moze to Ci podpowie co nieco w e46 wyjmowalem tak( kanapa niedzielona) wyjąłem oparcie kanapy aby dostac sie do spinek trzymajacych polke ( od wewnatrz kufra trzeba sie wcisnac i wypchnac koleczki ze srodka sponek aby je od srodka wyjac zdemontowalem boczne slupki tylne , sa na spinki - trzymaja mocno zdecydowanie ale z wyczuciem odrywamy je, bo w dolnej czesci wchodza w rynienke od półki trzymajac ja skutecznie ( dla ulatwienia wyjąłem wczesniej glosniki bo sa umocowane do polki) potem w poziomie wyciagamy polke i koniec.
-
230km/h i lis............
czestek1 odpowiedział(a) na czestek1 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyuzylem opcji SZUKAJ :search: BMW LIS i takie tam , nie wyszło nic wiec wstawilem :wink:
-
230km/h i lis............
Dlatego nalezy uważąc kiedy sa znaki ostrzegajace o dzikich zwierzetach http://images40.fotosik.pl/94/bebd37c7112e2a91.jpg http://images43.fotosik.pl/98/67bd8f32df0e5d56.jpg http://images49.fotosik.pl/98/2637492c6308fc6f.jpg http://images50.fotosik.pl/98/52838c59c9aa6a28.jpg
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
...poliglota nie ma co :doh:
-
Kupiłem bmw e46 320D - co powinienem wymienic??????
Jesli auto jest w dobrej kondycji, nic " nie stuka, nic nie puka" to co Ty chcesz tam wymieniac? Nic nie wymieniaj tylko jesli jest taka potrzeba - bo nie wiesz kiedy bylo wymieniane z uwagi na brak ksiazki lub sliskie opowiesci sprzedajacego, co przed sprzedaza wymienil wszystkie plyny, zrobil komplet hamulców :wink: to wymien olej w silniku i skrzyni.
-
Grzanie się silnika
przepraszam chodzilo mi o wiskoze a nie o sikoze :oops: pomylka zminilem sprzet i mam guziki gesto i stad te literowki. co do tych uszczelniaczy to nie powinno sie ich wlewac tylko w krytycznych wypadkach nieszczelnosci, z mysla o pozniejszej naprawie ukladu. one zatykaja wszystko co sie da , jak tamuje dziure to i zatamuje kanaliki w bloku albop tez zmienia prace termostatu , osadza sie na nim i przestanie dzialac prawidlowo.
-
Grzanie się silnika
Taki patent to sie stosuje w awaryjnym wypadku, a nie ze Ty sobie jezdzisz i jak sie bedzie grzal to sobie ogrzewanie wlaczysz. To jest zabieg aby doczolgac sie do chaty albo mechanika. Jesli nie wiesz do czgeo moze doprowadzic przegrzanie silnika to poczytaj , chocby wyguglaj sobie. Radze sprawdzic czy uklad nie jest zapowietrzony, czy sikoza pracuje prawidlowo- znajdziesz na forum jak ja zdiagnozowac, moze uklad nie miec droznosci- zatkana chłodnica , niesprawna pompa wody, zatkane kanaliki w bloku silnika stosowales moze kiedys jakies uszczelniacze wlewane do chlodnicy?
-
Bezpieczniki Który ???
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=22579&highlight=e46+bezpieczniki
-
na ile powinny starczyc klocki,przod
Moze byc OK , tego nie da sie pomirzecy na ile itd. ewentualnie jezdzisz raz takie raz takie i sam wybierasz jakie firmy stosowac z uwaga na ten sam powtarzalny styl jazdy prezypisany wylacznie do Ciebie. Szkole sie na Instruktora nauki jazdy, i wyobraz sobie ze podczas spokojnej jazdy z hamowaniem prawidlowym- czyli silnikiem klocki i tarcze mogha wytrzymac nawet 100000 i wiecej km. jak koleszka lata tak jak Ty to wynik o 7 tys miedzy orginalem a podroba jest znaczny 70%. Zaleznie od ceny orginalu i podroby mozna stwierdzic co sie oplaca bardziej.
-
na ile powinny starczyc klocki,przod
chemik pytanie tendencyjne.............odpowiedz mi na ile km wystarczy mi zbiornik paliwa przy ostrej jezdzie ?! Jedne klocki sie wycieraja mocniej inne mniej, zalezy od skladu miesznaki, tak samo z pyleniem ich jak i wlasnie tego "stylu hamowania" . pytasz o firme klockow jakie sa w nowych pojazdach czy jak? bo w uzywce to takie sa jakie wsadzil poprzedni wlasciciel lub serwis ( zamiennikow jest w brud) tu jest aukcja ale nie wiadomo co jest w pudle http://moto.allegro.pl/item587736604_oryginalne_klocki_przod_bmw_m3_m5_z4_m_e46_e36_e34.html
-
Drążek skrzyni biegów - trzęsie się na jałowym
MOze, ale tez moga byc poduszki silnika. Chodzacy silnik wywoluje pewne wibracje i jak sa luzy na ciegnie to tez moze lekko drzeć.
-
Podłokietnik
ShakeiT ma absolutna rację.
-
e 36 Tanie opony....
Pytales ile ma mm nowa opona, wiec odpowiadam 8 mm
-
inna szerokosc opon tyl i przod
Jezdzilem tak w e36 na przodzie byly 195/65/15 a na tyle 205/65/15 ABS nie szwankowal, auto prowadzilo sie bardzo dobrze. teraz mam na przodize 205/55/16 na przodzie na tyle 225/50/16 tuitaj srednica kola sie nie zmienia wiec nie powiem czy mialoby toi wplyw na DSC ABS , ale auto zachowuje sie na drodze nieco lepiej sie kreci kolem kierownicy jak na wszystkich 225tkach
-
Co ile wymieniacie klocki?
No wlasnie NEST dziwne pytanie zadales........ :| Niewielu notuje stan licznika od wymiany doi wymiany, po to sa CZUJNIKI, Jak wiesz jedne pyla wiecej inne mniej, jedne piszcza inne sa ciche tak samo jedne wycieraja sie intensywniej inne nie.
-
e 36 Tanie opony....
Czytajac juz myslalem, ze zmierzasz w kierunku opon made in Kore lub China, wklep sobie w google nazwy tych opon opinie i przeczytaj. Swoja droga jakies testy sa tez na opony.pl. Ale lepiej czytac opnie ludzi opisujacy problemy bardziej na podstawie odczuc i doswiadczen z innymi oponami. A moze sie skupisz i poszukasz "dobrych" uzywek typu michelin ( ja np. zakupilem dobrym trafem po 50zł sztuke 205/55/16 z 2007 roku z bierznikiem 6mm) ale szukalem....no i kupilem w moim miescie, bo rony szmelc oferuja na aukcjach.
-
Jaka żarówka xenonowa i na marginesie steering lock engaged
Poszukaj na forum - ktos pisal o tym ze spalil mu sie jeden zarnik i pytal czy wyminic jeden czxy dwa, no i na jakie............z tego co pamietam to to tez chodzilo cos o temp. ale palca nie dam. o to mi chodzilo, ale skleroza ze mnie -temat marny. wyguglaj sobie info o xenonach, ja kiedys czytalem i bylo troche ciekawych wiadomosci ( takich nawet podstawowych)
-
co to za czujnik w lusterku
Ja tez pytalem i sie dowiedzialem. Otóż koledzy napisali , ze jest to czujnik od sciemniania lusterka wewnetrznego. o tutaj
-
Sciąga auto a zbieżnosc jest ustawiona
Opony jak najbardziej. ( jak sie maja koncówki drazkow czy elementy wahacza ?)
-
Jakie części, zabiegi żeby BMW wyglądało i czuło się młodzie
Po 1 która trójka? E30, E36, E46.....? Jesli myslisz o takich zabiegach przy e30 czy e36, i chyba o ten ostatni model Ci chodzi ( wykluczam date produkcji auta) to lakierownie, skory, dodatki przekraczaja wartosc pojazdu :jawdrop: ja da lbym sobie siana w tylek, próbował sprzedac samochod dolozyc te kilka tys i kupic cos mlodszego, czy z lepszym wyposazeniem. Jak dla mnie bezzwrotna inwestycja sporych pieniedzy.
-
świst/gwizd powietrza z okolic przedniej szyby? problem
Znacyz jak luzne? Opisz dokladniej. Na szybe przednia nachodza dwie tasmy gumowe idace z dachu lus jedna pozioma na gornej krawedzi ( to jest z tego co pamietam plastikowa szyna)
-
Syczenie i problem rzeka z obrotami???
To kolektor ssący- syczy bo łapie lewe powietrze. trzeba zdiagnozowac gdzie konkretnie dziura jest, nie wiem jak to zakleic, ale jak sie nie da to na allegro kupisz inny. Sa jakies preparaty w sprayu , pryska sie w okolicy nieszczelenosci i sprawdza czy silnik wchodzi na wyzsze obroty ( w wyniku dostania sie wlasnie tej latwopalnej substancji)
-
Co sadziecie o tych alu?
http://felgenkatalog.auto-treff.com/ jedz zobacz, nawet dla samych felg sie oplaca 9 jakies chinczyki czy wloskie 17stki kosztuja 1500-1700zł a tu masz orginalne 17stki BMW ) 225/45 jak cos to sa tez inne dostepne sa profile
-
dobór opon do felg proszę o pomoc
Felgi sa OK cena tez jakbys kupil za te 800zł to dobra, pasowac beda. Dokup dwie opony i smigaj- jak nie masz pieniedzy na nowe to kup sobie uzywane markowe w dobrym stanie ( ja kupilem u dziadka wulkanizatora po 50zł sztuke michelin z 2007 w sweitnym stanie- tak wiec szukaj a znajdziesz) uzywki firmowe posłuza dluzej i bedziesz bezpieczniejszy niz na nowych made in China to sa te fegi styling 45