Skocz do zawartości

czestek1

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czestek1

  1. Chłopaki jaka jest rzeczywista skutecznosc takich srub, stosujecie takie zabezpieczenia u siebie? Na rynku sa tansze jak i drozsze zestawy, co polecacie ?
  2. do jednego wara z magnetyzerami, jakimis preparatami dolewanymi do oleju i innymi smieciami , zawiazac i spalic zeby wiecej NAIWNIAKOW nie łukało głupot o ich zbawczych i mozliwosciach.
  3. czestek1 odpowiedział(a) na hytrus2 temat w E36
    bo przewody nie sa od spodu tylko od gory zbiornika. jak sie zdejmie siedzisko kanapy to sa dwa miejsca z prawej jest pompa paliwa i jednym przewodem idacym od pompy przelewa sie paliwo .
  4. czytasz co piszesz ? Przecież to sie kupy nie trzyma. Widze ze niektórzy slusznie zauwają bezsens znaków o zwierzynie, i glupote do kwadratu przy znaku spadające kamienie.... Operacyjnie, droga powinna być zamknieta tam gdzie przebiegają zwierzęta, bo ŻADEN samochów nie ma sznas na uniknięcie potrącenia zwierza jeśli ten wbiega z lasu tuż przed maske. NIE MA. Chyba że jedzie 10 km/h.... Spadających kamieni nawet mi sie nie chce komentować.... Sllyszalem tylko kiedyś, jak angole obwolali ten znak najbardziej bezsensownym, ale u nich trzeźwe myślenie jeszcze występuje Przeczytalem to CO TY NAPISALES i juz wiem dlaczego nie rozumiesz :mrgreen: kup sobie kodeks, i przeczytaj coi to jest znak ostrzegawczy, jak sie interpretuje w polskim prawie o ruchu drogowym takie znaki, w jakich odleglosciach sie go umieszcza na drogach powyzej i ponizej 60km/h , i co to jest pojazd i jaka jest roznica pomiedzy pojazdem silnikowym a pojazdem samochodowym i sie przesiadz do wyjatku z jednej i drugiej regułki, bedziesz tu Instruktora nauki jazdy POUCZAŁ :mad2: Ty jak jedziesz i widzisz znak ostrzegawczy od A-7 po A-25 z malymi wyjatkami rozumiem wciskasz gaz do dechy...........?!Gratuluje braku wyobraźni.
  5. czestek1 odpowiedział(a) na montecarllo temat w E30
    Moze byc duzo elementow , luzny uklad wydechowy ( moze wpadac w jakis rezonans przy tych obrotach) moze byc łozysko ( chociaz te ciagle hałasują jak sa walniete) moga byc opony, kum,pel mial Brigidstone czy jak sie to tam pisze i wyły po przeprokeczu pewnej predkosci nie do wytrzymania.Moze podpora wału, moze dyfer.powiedz cos wiecej o tej przypadlosci.
  6. http://www.opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=205%2F55R16&tolerancja=2%25&imageField.x=62&imageField.y=13 niby wejda wedłog tego kalkulatora, ale co z komfortem?jakie opony tu masz kolejny kalkulator jak wyglada schematycznie wymiar felgi do opony zgledem ogumienia postawowego u nas jest 205/55/16 http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
  7. Nie no jade i biore, bo dawno sie nikt ze mnie nie ŚMIAŁ
  8. czestek1 odpowiedział(a) na krism84 temat w E46
    Nie wiem jak dokladnie wyglada budowa tego zarnika , ale moze sprobuj pospolitego sprzetu do wykrecania srub z urwanymi łbami, czy ulamanych szpilek od glowicy. Zorientuj sie co potrzebowalbys ewentualnie , wez kolege do pomocy i sprobujcie, jak sie uda to dobrze, jak nie to , wiesz. Jak bedziesz wkrecal wykretaka to nie powinno nic wpasc do srodka, taka opcja moze wystapic szybciej podczas rozwiercania. http://allegro.pl/item582668909_swiece_zarowe_bmw_e46_320d_330_d_e39_520d_530_x5.htmlPOKARZ GDZIE JEST UłAMANA
  9. czestek1 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E36
    jaki tam sarkazm, rozsadek.....kupiles wiesz za ile, ile trzeba wsadzic tez wiesz, polacz i za to mialbys fajnego niebitego Compacta w rezultacie, gra nie warta swieczki. A jak auito jest z wrzesnia to wtedy euro bylo po 3.30 i tak tanio to go nie kupiles. ( 1300 e ) Kupuj na szrocie blachy i montuj potem sie mart o lakier.
  10. czestek1 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E36
    Po co porywasz sie z motyka na ksiezyc skoro nie masz kasiory? Troszeczke nie rozumiem :jawdrop: 3-4 tys to jest polowa wartosci samochodu, nie wiem jakim sp[osobem chcesz tu rzeźbić, zamiast wbijac sie w druciarstwo bylo sobie odpuscic. Kiedy sprowadziles bo numery sa z wrzesnia 2008 i ile to kosztowało?
  11. czestek1 odpowiedział(a) na Nasa87 temat w E36
    Kumpel kupil tanszy zestaw uniwersalny, zalozylismy, pociagnelismy przewody, podpiolem pod centralke alarmu i ma teraz centralny zamykany otwierany z pilota alarmu. tAK wiec mysle ze skoro takie tanie zadziałało to i to bedzie działac. tylko co z immobilizerem jesli taki posiadasz?!
  12. NIe no sa piekne, normalnie cud miód....... :modlitwa:
  13. czestek1 odpowiedział(a) na dobrus temat w E36
    Nie wiem czy Cie dobrze rozumiem, ale chyba musisz zdjac siedzisko kanapy tylnej i przez nia dostac sie do zarowno pompki paliwa jak i przewodow.
  14. NIE NIE NIE , i w moim wypadku nie jest to wina tulejki przy dyferencjale nr. 9, bo nic nie stuka podczas ruszania, tylko przy WBIJANIU biegu, nie mam pojecia co jest grane, bylem u mechanikow przetestowali czy sa tam jakies luzy i NIC sprzeglo git, tuleje mocujace dyfer tez. Moze to wina samego dyfra, moze ktos go zajechal wczesniej, przeciazyl , albo moze jakies luzy na przegubach poloisiek, krzyzakach...ja nie mam pojecia :mad2:
  15. Czy to jest ODMA http://images50.fotosik.pl/100/a8fb7e01e36f7c11med.png jeśli nie to pokarzcie mi to tutaj
  16. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=42043&highlight=skrzynia+wa%B3 trzeba miec specjalne zdolnosci anty MECHANICZNE aby jezdzic i nie czuc ze cos sie dzieje, na moim przykladzie moge powiedziec tyle ze nawet tak zdezelowany l;acznik nie dawal uczucia blokowania czegokolwiek, jak guma sie wykruszu calkowicie to zostaja tuleje metalowe przez ktore ida sruby od walu do skrzyni, beda szarpania i zgrzyty ale zadnego blokowania nie przewiduje.
  17. ODMA "Odpowietrzenie skrzyni korbowej popularnie nazywane odmą pełni bardzo ważną rolę w silniku. Uszkodzenie tego elementu może spowodować awarię jednostki napędowej. W skrzyni korbowej, czyli kadłubie silnika, pod tłokami powstaje nadciśnienie w wyniku przedostawania się powietrza lub gazów spalinowych z komory spalania. Do prawidłowej pracy silnika potrzebne jest odpowietrzenie, które kieruje nagromadzone gazy z powrotem do cylindrów. Niedrożność odpowietrzenia pojawia się w odstojniku i usterka ta najczęściej Fot. Ryszard Polit występuje w wyeksploatowanych silnikach z powodu dużej ilości gazów przedmuchowych. Na gromadzenie się osadów wpływ ma także częstotliwość wymiany oleju i jego jakość. Im lepszy tym parowanie oleju mniejsze, a więc i ilość oparów mniejsza. W przypadku niedrożności odpowietrzenia w skrzyni korbowej bardzo szybko tworzy się nadciśnienie i olej wyrzucany jest z silnika przez najsłabszy element - uszczelnienia. Jeśli uszczelniacz został wypchnięty z gniazda, możemy być prawie pewni, że jest to wina zatkanego odpowietrzenia i wymiana samego uszczelniacza niewiele pomoże, gdyż usterka pojawi się ponownie. Wymiana uszczelniacza może być bardzo kosztowana, ponieważ oprócz uzupełnienia oleju dochodzi jeszcze koszt uszczelniacza i robocizna, która może wynieść nawet 800 zł, jeśli uszkodzony jest uszczelniacz od strony skrzyni biegów. O zatkaniu odmy świadczy także wypchnięty bagnet do sprawdzania poziomu oleju. Sprawdzanie stanu odpowietrzenia skrzyni korbowej jest niestety przez wielu mechaników pomijane i bagatelizowane. Dopiero gdy dochodzi do usterki sprawdzają ten element i to nie od razu. Diagnoza odmy nie zajmuje dużo czasu, a wykrycie niedomagania przed całkowitym zatkaniem pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych kosztów. Kłopoty z drożnością odpowietrzenia mogą pojawić się także w nowych silnikach i dają znać o sobie przeważnie podczas zimy. Powodem jest gromadząca się wilgoć, która miesza się z olejem i osadza w odpowietrzeniu. Wówczas nawet niewielki mróz może całkowicie zatkać przepływ. Zjawisko to pojawia się najczęściej podczas jazdy na krótkich odcinkach i przy niedogrzanych silnikach. Aby uniknąć zamarzania, należy wykonywać co jakiś czas dłuższą jazdę. Silnik osiągnie wówczas odpowiednią temperaturę i nagromadzone osady odparują. Niektórzy kierowcy, aby pozbyć się problemu zatykania odmy, gazy ze skrzyni korbowej kierują bezpośrednio do atmosfery i niestety powodują dodatkowe zanieczyszczenie środowiska. Jest to również działanie niezgodne z prawem i kierowcy z tak przerobionym silnikiem narażają się na mandat oraz negatywny wynik badania technicznego." wiemy co, ale znalazlem opis miejsca umiejscowienia jak i czyszczenia tylko w Dieslach. Gdzie jest odma np. w moim silniku N42? kto wie?
  18. " Zachować SZCZEGóLNą ostrożność" co sie wiąże z.............predkoscia, zachowaniem dostatecznego dostepu za pojazdem poprzedzajacym. Jesli bedziesz musial to dodaj gazu, jak nie to sie zatrzymaj i usun kamien z drogi. Chyba lekarstwo jest Ci znane " niedostosowanie predkosci do warunkow panujacych na drodze" jak się nie ogarnia danej sytuacji i warunkow na drodze to zatrzymac pojazd, wysiąść i popchnąć :norty:
  19. Po co robic burze w sklance wody skoro Ty " przymierzasz sie " dopiero do zakupu auta :worried: Moze kupisz z jakimis ciekawymi felgami i po sprawie.
  20. Ostyrzegalem o tym w swoim poscie wyzej :|
  21. Moze strzykawa wstrzyknac tam jakis klej? ale jak bedzie zbyt plynny to przelezie i lipa, z kolei czegos o konsystencji silikony nie strzyknie sie poprzez igle ( aby nie robic duzych dziurek) Chyba trzeba zdjac boczek oderwac ten element z materialem i smarowac albo butaprenem dajac mu lekko wyschac przed dociskiem materialu albo jakas tasma obustronna. Kurde nie slyszalem recepty na to a w e36 to norma.
  22. Aj tam.nie przejmuj sie, wazne ze woda nie robi sie kakaowa. Juz wczesniej jeden pisal majac e60 ze zbiera sie mu ten osad...wina moze lezec w oleju, w tym ze silnik jest dogrzany n na krotkich odcinkach . Po trasie kilkudziesieciu , sto km maslo zniknie.
  23. Ja po sprowadzeniu pojezdzilem jakies 2 miesiace, kola lataly w aucie w Niemczech dosc długo( bo jeszcze mialy starego typu odwazniki a opony byly z lat produkcji auta) wulkanizator po wymianie opon i wsadzeniu kol na maszyne stwierdzil jedno............."dawno nie wiedziałem tak idealnych kół" :jawdrop: " znam miasto, jade wolno, wystarczy przepisowo i omijam kazda jaka sie tyl;ko da bez stwarzania zagrozenia dziure, bruk 20km/h, przejazdy i torowiska z predkoscia tak minimalna az wkurzajaca innych . Inne kola w e36 tez byly proste wystarczy uwazac. Zauwazylem jedno im nowsze auto tym szybciej i bezlitosnie ludzie pokonuja ta sieczke zwana ulica. Nie wiem jak Wawa i Krakau ale Szczecin jest masakra niedoopisania.
  24. Ja po sprowadzeniu pojezdzilem jakies 2 miesiace, kola lataly w aucie w Niemczech dosc długo( bo jeszcze mialy starego typu odwazniki a opony byly z lat produkcji auta) wulkanizator po wymianie opon i wsadzeniu kol na maszyne stwierdzil jedno............."dawno nie wiedziałem tak idealnych kół" :jawdrop: " znam miasto, jade wolno, wystarczy przepisowo i omijam kazda jaka sie tyl;ko da bez stwarzania zagrozenia dziure, bruk 20km/h, przejazdy i torowiska z predkoscia tak minimalna az wkurzajaca innych . Inne kola w e36 tez byly proste wystarczy uwazac. Zauwazylem jedno im nowsze auto tym szybciej i bezlitosnie ludzie pokonuja ta sieczke zwana ulica.
  25. Ufo000000000 zdziwiłby sie , co ludzie wstawiaja na aukcjie i sprzedaja :norty: Fakt, notabene wymienia sie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.