Treść opublikowana przez AndrewP4
-
bmw e36.2.0 vanos m52 zaczęła kopcić przez Mos2?
Ja mam dokladnie to samo tzn. Po.odpaleniu nic sie nie dzieje a po 5 minutach lub przegazowaniu z rury wydobywa się dymek. Po trasie dymienie zanika. Spaliny w czasie dymienia dziwnie.śmierdzą. Wody ani oleju nie ubywa. Podejrzewam, że coś mogę mieć z czujnikiem temperatury IAT lub sondą lambda(konkretnie z jej grzałką) bo zużycie paliwa nieco wzrosło.
-
Przewód napięcia na świecy-30 km bez jednego cylindra.
zbierające się paliwo w wydechu mogło spowodować eksplozję tłumika :)
-
m50b20 Wymiana węża chłodnicy
Nie trzeba zlewać. Po odkręceniu tego węża wylecą max 2 litry płynu. Podstaw sobie michę pod auto.
-
e35 328 klekot po wymienie popychaczy
50km od Ciebie - Nowa Sól
-
e35 328 klekot po wymienie popychaczy
No i ja też już jestem po wymianie popychaczy - poszło 16 sztuk nowiutkich INA, po 24zł sztuka. Wymieniłem także: - górny łańcuszek rozrządu - górny ślizg łańcucha - górny napinacz łańcucha 6 godzin roboty, masakra z przykręceniem wałków (krzywki tak są ustawione, że zawsze któreś są skierowane w dół i napierają na zawory). Po odpaleniu jazgot jak z sieczkarni, chyba z 10 szklanek klepało. Zrobiłem jak każe instrukcja INY czyli potrzymałem go na obrotach 2-3k przez 4 minuty, potem 30 sek przerwy i znowu 4 minuty na obrotach. Wreszcie cisza :) Trochę żałuję, że nie wymieniłem pozostałych 8 szklanek, ale niestety brakło funduszy.
-
e36 coupe 2.0 bez vanosa
mi też potrafił spalić 13-14 jak były mega mrozy. Jak temp oscyluje w okolicy 0 to spala 11. Norma :)
-
e35 328 klekot po wymienie popychaczy
Ty to masz przeboje z tą klawiaturą. Ja w sobotę wymieniam swoje popychacze (wszystkie 24 sztuki). W chemię za bardzo nie wierzę, ale jeżeli faktycznie ceratec pomógł to gratuluję - oby efekt utrzymał się jak najdłużej.
-
e35 328 klekot po wymienie popychaczy
a faktycznie tak ciężko rozkręcić tłok vanosa? Bez klucza pneumatycznego nie ma szans ?
-
e35 328 klekot po wymienie popychaczy
może to nie popychacze Ci klekotały tylko sworznie tłoków :) Ciężki temat. Mi klepie jeden lub dwa. Za miesiąc zabieram się za wymianę.
-
320i Halogeny i M52B20
komplecik szklanek to koszt około 600zł. Dłuższe świecenie kontrolki ciśnienia oleju to najprawdopodobniej wina nieszczelnego zaworka zwrotnego w podstawie filtra oleju. Poza tym jak jest zimno to zawsze kontrolka będzie się dłużej świecić. U mnie na ciepłym gaśnie od razu a na zimnym po 1,5 sek.
-
PROPONOWANY OLEJ DO BMW E36 320i
Murzynie, naucz się korzystać z wyszukiwarki! A jak już się nauczysz to kup słownik ortograficzny albo zainstaluj firefoxa.
-
e36 1.8 is m44 klepie
nawet jakby wyciekł olej ze szklanek to ciśnienie oleju by je napełniło... na odległość nie da się pomóc. Potrzebny jest dobry konkretny mechanik a nie internetowe gdybanie.
-
m50b20 hamulce i sprzegło odmawiaja posłuszeństwa
pedał sprzęgła sam spada na podłogę czy po prostu nie wraca po wciśnięciu. Jeżeli nie wraca to masz problem z pompką sprzęgła.
-
Bmw e36 problem z odkręceniem tylnych wahaczy
poświęć jakiś klucz i przyspawaj go do główki śruby. Bez wyciągnięcia belki trudno będzie to inaczej rozwiązać.
-
Problem z bmw
Człowieku, masz 13 lat czy cierpisz na jakąś chorobę ? Otrząśnij się! Po odkręceniu korka wlewu oleju silnik zwykle gaśnie lub kuleje. Przyczyn braku wolnych obrotów jest wiele. Trzeba samodzielnie poszukać - sprawdzić szczelność dolotu, wymienić świece, fajki, wyczyścić przepustnicę itd. Trochę własnej inwencji... Wyświetlacz w moim E36 cały czas wyświetla co trzeba. Pewnie Twój jest zepsuty. Najłatwiej będzie podmienić zegary. Znam wielu mechaników w Nowej Soli. Rozumiem, że możesz przebyć każdą odległość do mechanika, skoro nawet nie podałeś gdzie mieszkasz.
-
e36 1.8 is m44 klepie
M42 ma oczywiście łańcuszek rozrządu. W dodatku podwójny! Najczęściej siadają napinacz i listwy ślizgowe. Sam łańcuch jest trwały i nieznacznie się rozciąga nawet po dużym przebiegu.
-
e36 1.8 is m44 klepie
zmierz kompresję. Możliwe, że głowica złom, tzn prowadnica zaworu rozjechana i zawór się źle domyka.
-
e36 1.8 is m44 klepie
Skontroluj czy rozrząd jest dobrze ustawiony.
-
Tapicerka szyberdachu utknęła pod podsufitką. Jak wyciągnąć?
chodzi o to, że oderwała się sama szmata, tak? Ściągnij wewnętrzną uszczelkę szyberdachu. Tam jest tyle miejsca, że na pewno dasz radę czymś ją chwycić i wyrwać.
-
M50b25 problem
czujnik temperatury silniczek krokowy DIAGNOZA KOMPUTEROWA niezbędna
-
e36 Trzymają hamulce przednie
chyba tłoczki z uszczelkami? Jak już ma brać się za zaciski to niech kupi: - smar do tłoczków hamulcowych - 2 zestawy : tłoczek + uszczelki - smar ATE Plastilube do prowadnic Wątpię żeby to pomogło, ale nie zaszkodzi....
-
e36 320 przerywa na zimnym i duzo pali
wychodzisz z takim testem? Lepiej napisz czy przestał falować i przerywać.
-
zmiana oleju mineralnego na półsyntetyk...
to wynika z obecności sadzy w oleju. Mycie to swoją drogą.
-
e36 320 przerywa na zimnym i duzo pali
m50 bez przepływki jeździ całkiem nieźle. Jedynie zbyt gwałtownie reaguje na pedał gazu, mniej płynnie. Po odłączeniu przepływki nie działa także sonda. Dawkowanie paliwa odbywa się w oparciu o wskazanie czujników: - temperatury silnika - temperatury powietrza w dolocie - TPS czyli położenia przepustnicy. Podejrzewałbym TPS'a. Trzeba go przemierzyć miernikiem. Tam masz 3 piny. Mierzysz opór między 1-2 i 2-3. Przy maksymalnie zamkniętej przepustnicy opór na 1-2 jest największy (ok 4,8kohm) i maleje proporcjonalnie do otwarcia przepustnicy aż do około 1,4kohm. Natomiast między stykami 2-3 opór zmienia się dokładnie na odwrót tzn maleje z 4,8 do 1,4. mPoszukaj sobie tego w podręczniku! http://i1191.photobucket.com/albums/z472/preludelinux/DIYEFI%20STUFF/IATbmwm52b28.jpg http://i1191.photobucket.com/albums/z472/preludelinux/DIYEFI%20STUFF/TPSbmwm52b28.jpg
-
Przebieg, żywotność silnika BMW E36 316i, 1995 LPG
w ogóle nie przejmuj się silnikiem - to nie ma żadnego znaczenia. Jak padnie, o ile w ogóle padnie - zrobisz swapa na M50 albo dokupisz drugi tak sam silnik za 800zł. No stres!