Treść opublikowana przez AndrewP4
-
Proszę o pomoc przy zakupie:)
mam w auta - passat 1.9tdi 110 z wirusem na 130 i bete e36 2.0. Prawda jest taka, że gdy przesiadam się do bety i chcę zachować podobną dynamikę jak w passacie - beta spali po mieście 14, a passat 7. Musisz się liczyć ze spalaniem 200% i więcej! Oczywiście alternatywą jest podtlenek LPG, ale u siebie nie chciałem montować tego świństwa. Dobra wiadomość jest taka, że ostatni skillowałem Audi A3 2.0tdi 140km. Do 60kmh szliśmy równo, potem dieselek zaczął zdychać. Beta 323, 325, 328 będzie sporo szybsza od Twojego klekota
-
BMW E36 na pierwsze autko.
Dokładnie. Ja za swoją dałem 5000, włożyłem ponad drugie tyle rok temu i teraz auto jeździ bez żadnych inwestycji - tylko wymiana oleju i paliwko. Konstrukcja jest solidna, więc odpowiednio zadbany wóz będzie jeździć latami bez większych problemów.
-
zawieszenie 91>92+
jak spawane ? u mnie są przykręcane do podłużnic
-
zawieszenie 91>92+
potrzebujesz stabilizator, gumy stabilizatora(odpowiednie do średnicy drążka), łapy mocujące stab. do podłużnic, łączniki, ucha mocujące łączniki do wahaczy i kilka śrubek.
-
E36 1.8is automat gaśnie BŁAGAM POMOCY !!
do sprawdzenia zawór Boost w skrzyni oraz silniczek krokowy. Kilka prostych kroków.
-
BMW E36 na pierwsze autko.
najgorsze są wady, których nie widać, np rozwalone tylne zawieszenie, zwłaszcza tuleje belki, wychechłany rozrząd, dziurawy vanos, uszkodzony osprzęt elektroniczny (przepływka, sonda). Poszukaj po znajomych - może ktoś ma do sprzedania to czego szukasz. Od obcego z giełdy lepiej nie kupuj jeśli nie masz kilku tysi do wydania na dzien dobry.
-
Pukanie z okolic podszybia.
przecież obrotomierz jest elektroniczny...
-
BMW E36 na pierwsze autko.
Auto ma motor 2.0. Kiedyś to było moje oczko w głowie. Jeździ nim moja żona do pracy. Auto zawsze może poczekać na chętnego, tymbardziej, że nie mam dla żonki auta na zamianę i będziemy musieli czegoś poszukać. Chętnie zamienię e36 na jakiegoś przednionapędowca, może być z dopłatą.
-
BMW E36 na pierwsze autko.
za dobrą e36 trzeba dać więcej jak 5000. Wszystko tansze co kiedys oglądałem to był sam złom. Wiem, że niektórzy uwielbiają śmieci, ale trzeba też myślec o innych - mogą zginąć niewinni. Mam na sprzedaż E36, w którą zostało przez rok włożone 5000zł. Nikt tego samochodu nie chce bo cena za wysoka (6000). Faktycznie za tą kwotę można mieć małą kolekcję złomu pod domem :)
-
E36 PRZYCZYNA KRZYWIENIA TARCZY HAMULCOWEJ???
Jakby piasta była krzywa to od początku miałbyś objawy krzywych tarcz. Najprawdopodobniej popełniasz błąd w montażu. Tylko laikom wydaje się, że to proste.
-
Hamulec hydrauliczny ręczny- jaki dobry?
może lepiej napraw sobie standardowy hamulec. On wcale nie jest taki kiepski. Poza tym montaż hydraulicznego rękawa wskazuje na Twoje rajdowe nastawienie. Nie wyobrażam sobie, żebym chcąc ostro jeździć zaczynał od montażu gadżetów...
-
[E36] M52 przewód paliwowy
rzeźba. Jeden przewód wychodzi bezpośrednio z pompki, a drugi powinien wchodzić obok. Ten drugi to łącznik między zbiornikami, element powrotu. Jeżeli go nie masz to paliwo będzie się gromadzić w prawej połowie baku.
-
M50B25 strzela wydech
wkręć go na obroty i wyłącz zapłon. Dalej strzela ? Mój strzela, choć wydech mam fabryczny w idealnym stanie. Po wyłączeniu zapłonu przestaje strzelać czyli ewidentnie ecu leje za bogato w momencie schodzenia z obrotów.
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
zgadzam się, pierwsza coupe jest nawet ok, dwa następne wozy to syfol. Jakieś 2 miesiące temu miałem na sprzedaż wręcz idealną E36 320i za 6000zł i nikt nie chciał, a Ty teraz będziesz wydawać 5500zł na jakieś gówno. Polska :)
-
[E36] Dyferencjały - przełożenia
e36 nie miały 6 biegowych automatów. Źle liczysz biegi :) Co do dyfra - na pewno nie masz ori, bo przełożenie w automatach to około 4.
-
E36 potrzebuję jedną część podłączenie kierownicy z poduszką
poszukaj na allegro sprzedawcy "autobusik". Gość na 100% ma coś takiego.
-
325 NV przepływka
można ją sprawdzić przez inpę/Disa. Pomiar miernikiem jest tu nieprzydatny.
-
e36 318i wyrzuca z drogi
E36 i 46 mają tak fatalnie miękkie zawieszenie, że niestety nie trzymają się w koleinach. U mnie częściowo pomogła wymiana całego przedniego i tylnego zawieszenia łącznie z amortyzatorami. Jest trochę lepiej :)
- Liczniki od wersji r6?
-
316 m43 znikający olej ze skrzyni biegów
nie ma nic w okolicy wyjscia wału? Najczęściej pada tylny uszczelniacz.
- Hamulce
-
e36 2.0 Vanos
dostałeś bana na google ? Temat powinien wylądować w koszu.
-
320i M52 Ciśnienie oleju
stan oleju na bagnecie prawidłowy? Jest przynajmniej połowa ?
-
E36 Sedan - wymiana tuleji tylnej belki
1. - odkręć nakrętki na końcówkach półosi - Odkręć wał od dyfra - postaw tył auta na kobyłki, najlepiej nad kanałem - odkręć śruby łączące półosie z dyfrem - odkręć wydech końcowy - odkręć mocowania stabilizatora od sanek - odkręć 3 śruby mocujące dyfer i wyciągnij go - odkręć śruby mocujące amortyzatory do wahaczy, wyciągnij sprężyny - odkręć śruby mocujące belkę do auta, opuść ją na 20 cm, odkręć i wyciągnij śruby mocujące wahacze do belki Belka jest wolna :) Wszystko zaplanowałem dla auta stojącego na kobyłkach, ok 40cm nad glebą. Wtedy powinno wszystko iść zgodnie z harmonogramem. 2. sanki są identyczne 3. Tuleje 2 i 3 są różne. Jedne mają chyba 60mm a drugie 62.5. 4. Trzeba wymienić symering. prosta operacja.
-
e36 coupe jakie mam zawieszenie?
przód wygląda na minimalnie obniżony, tył jak zwykła seria lub minimalna gleba. Najprościej będzie pomierzyć odległości od środka koła do rantu błotnika i porównać z danymi producenta.