Treść opublikowana przez AndrewP4
-
m50b20 strzela na ciepłym silniku
cewki możesz założyć jakiekolwiek - bremi, bosch, beru, zundspule (te często trafiają się zepsute)
-
e35 328 klekot po wymienie popychaczy
z ubytkami ciśnienia w całym układzie, np przez wyjechane panewki. To jest ciężki temat do zgryzienia. Najlepiej byłoby zmierzyć ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku
-
zmiana oleju mineralnego na półsyntetyk...
tak, w dieslu olej bardzo szybko robi się czarny
-
e35 328 klekot po wymienie popychaczy
już nie rób płukanki po wymianie popychaczy. To nic nie da. Z pewnością masz wybite loże wałków lub prowadnice zaworów. Ewentualnie nie masz ciśnienia oleju na górze...
-
M50B20 słabo się zbiera
no to nie jest turbodiesel :D
-
M50B20 słabo się zbiera
mój od 2500rpm zbiera się dość przyjemnie. Możesz mieć - troszkę przestawiony rozrząd - słabo działający vanos. - zużyty przepływomierz - zużyte świece i przewody zapłonowe(fajki)
-
chip do Bmw e36
Lepiej wymień w aucie olej i filtry - będzie to lepsza inwestycja... Wolnossaki bardzo kiepsko się tuningują.
-
[E36 2.0] Ogromne spalanie
To ja zaproponowalem praktycznie nową sondę ngk za 200. Normalnie w sklepie kosztuje 350 zł najmniej.
-
[E36 2.0] Ogromne spalanie
nie, to nie robi różnicy. Musisz mieć sondę Siemens (NGK) tytanową 5Volt o oznaczeniu OTA7H-3A2. Chyba nie muszę dodawać, że sondy kilkanastoletnie z reguły nie działają...
-
[E36 2.0] Ogromne spalanie
na aukcji jest sonda Boscha. Z 5 voltowymi generalnie jest słabo jeśli chodzi o dostępność.
-
e36 318is układ chłodzenia, głowica pompa wody.
silnik zaczyna się przegrzewać - czy w tym momencie dolny wąż chłodnicy jest gorący?
-
[E36 2.0] Ogromne spalanie
M50 występowały w wersji na Boschu i na Siemensie. Ty masz M50 na siemensie, a kupiłeś sondę pod M50 na Boschu.
-
[E36 2.0] Ogromne spalanie
no to kupiłeś niewłaściwą sondę.
-
[E36 2.0] Ogromne spalanie
ło matko boska! To jest sonda do M50 na Boschu - 1 voltowa. Ty potrzebujesz sondy 5 Voltowej NGK o oznaczeniu OTA7H-3A2. Ta sonda, którą kupiłeś nie ma prawa działać.
-
[E36 2.0] Ogromne spalanie
jaką dokładnie sondę zamontowałeś ?
-
e36 Trzymają hamulce przednie
a na postoju jak kilka-kilkanaście razy naciśniesz i przytrzymasz hamulec to heble nie przyłapią ?
-
[E36 2.0] Ogromne spalanie
błąd sterowania mieszanką pojawia się podczas awarii sondy. Odłącz akumulator, połącz obie klemy przewodem i przekręć kluczyk na II pozycję. Odczekaj 20 minut, wyciągnij kluczyk i podłącz aku z powrotem. Sprawdź kiedy zapala się CHECK - czy od razu po przekręceniu klucza, czy dopiero po odpaleniu.
-
e36 Trzymają hamulce przednie
oba koła identycznie hamują, nie ściąga auta? Jeżeli tak to najprawdopodobniej masz problem z pompą hamulcową ABS. Gdy hamulec złapie - poluzuj odpowietrznik na przednim zacisku. Jeżeli hamulec odpuści - szukaj drugiej pompy ABS.
-
e35 328 klekot po wymienie popychaczy
podaj kąt wałka dolotowego na jałowych obrotach.
-
Nie działający szyberdach
szyber z korbką ?
-
BMW e36 1.6 1994r bardzo duze spalanie
przyczyn jest wiele. Odpowiedź jedna - zrób diagnozę komputerową.
-
Pali na dwa gary M40
napisz proszę jakiej firmy jest visco które zamówiłeś i jak działa. Zastanawiam się czy trzeba wydać 200zł za sachsa/behra czy może starczy jakiś zamiennik za 100.
-
bmw e36 320i problem
I ja mam takie samo wrazenie - silnik musiał wypluć pierścienie i trzyma się na nagarze.
-
e35 328 klekot po wymienie popychaczy
Mozesz miec wybite gniado popychacza lub uszkodzoną prowadnicę zaworu.
-
bmw e36 320i problem
drugi raz uważniej przyjrzałem się zdjęciom - może faktycznie ten olej wydostaje się z wnętrza wydechu. Może ten silnik to już trup ? Na pewno musi ubywać oleju.