Treść opublikowana przez AndrewP4
-
320i - szarpie na wolnych jak V8
pewnie wysiadły Ci 2 rzeczy - przepływka i czujnik położenia przepustnicy/krokowiec. Takie objawy są wręcz charakterystyczne dla takiej awarii.
-
Abs w bmw e36
pewnie uszkodzony sterownik abs. Kontrolka nie świeci się ? Może na chwilę wyciągnij przekaźniki ABS - będziesz mógł normalnie jeździć.
-
Spalanie BMW e36 2.8
chyba prosisz o bana, bo zwrot "nie chce mi się szukać" jest co najmniej bezczelny,
-
[e36] tuleja acentryczna, a kąt pochylenia koła
o, świetnie. Jak już zauważyłeś, zwiększa się kąt wyprzedzenia zwrotnicy. A to właśnie pośrednio powoduje zmianę kąta pochylenia. Dobrze się zastanów zanim napiszesz kolejnego posta :) Na tym rysunku wyjaśniam to, czego Ty nie dostrzegłeś: http://imageshack.us/a/img812/9341/sworzen2.jpg Uploaded with ImageShack.us
-
e36 320 vanos - obroty, ciężko odpala
jeżeli masz możliwość wydania na to auto kilku tysięcy w przeciągu najbliższych miesięcy to bierz go. W czasie eksploatacji na pewno wyjdą dodatkowe wydatki, więc licz 3-4tysie. Dobrą stroną takich zakupów jest to, że jak wymienisz pół auta to już masz pewność, że co najwyżej zepsuje się ta druga połowa.
-
e36 320 vanos - obroty, ciężko odpala
idealizujesz zaniedbany wóz. Napaliłeś się na kupno i już nie odpuścisz.
-
E36 - 100% skuteczna naprawa wskaźnika paliwa
Moja radość nie trwała długo. Znowu wskaźnik szaleje, tyle, że w zakresie powyżej 15l. Poniżej 15l zachowuje się wzorowo. Czyżby drugi pływak? ... Jutro go sprawdzę. Miernik pokazuje inną rezystancję na obu pływakach, więc któryś knoci.
-
[e36] tuleja acentryczna, a kąt pochylenia koła
kąt pochylenia zmieni się w kierunku + o jakiś ultra mały ułamek :) Wysunięcie sworznia zwrotnicy do przodu powoduje przesunięcie go w kierunku osi pojazdu, a tym samym kąt pochylenia ulega zmniejszeniu. http://imageshack.us/a/img35/5043/sworzenh.jpg
-
e36 320 vanos - obroty, ciężko odpala
silniczek krokowy - wymiana przepływka - wymiana Wyciek przy skrzyni - jak niewielki to można to zostawić. Tuleje belki - jakieś 200zł + MASA roboty. Pewnie cała reszta tulejek tylnej zawiechy jest do wymiany. Komplet wszystkich tulejek na tył kosztuje 750zł. sworznie + silentbloki przód = 350zł + troszkę pracy z użyciem prasy Amory tył, odboje, osłony - 600 Tylne koło nie hamuje bo pewnie zacisk zapieczony. Części do regeneracji zacisku to około 100zł. + robota oczywiście Sądzę, że potrzebujesz minimum 2000zł. Nie warto brać tego samochodu. Widać, jak gościu "dbał". Nawiasem mówiąc ja za 5000zł będę za rok sprzedawał sedana 320, w którym wymieniłem: - sworznie i silentbloki przód LEM i ori BMW - 350zł - WSZYSTKIE tuleje tylnej zawiechy LEM - 750zł - amory odboje, osłony, poduszki SACHS - 600 - tarcze Bosch i klocki Textar przód i tył - 700 - tylne łożyska FAG - 200 - wszystkie elastyczne przewody hamulcowe - 180zł - łożyska alternatora - 66 - pasek micro Contitech - 50 - oryginalna gałka lewarka biegów BMW skóra - 200zł - podpora wału SWAG - 80zł - dywaniki Petex - 80zł - wszystkie przewody sztywne miedziane z tyłu - 95zł Tu masz włożone 3400zł i na pewno coś jeszcze trzeba będzie robić. Dobrze zastanów się nad zakupem bo możesz wtopić masę kasy.
-
e36 320 vanos - obroty, ciężko odpala
hmm, trochę wali agrotuningiem jak się patrzy na przód. 7000 to normalna cena jeżeli auto faktycznie jest w dobrym stanie. Koniecznie podłącz go do kompa i powiedz jakie błędy wywaliło. Inspekcja wyświetla się po jakimśtam przebiegu. Można to skasować w 2 minuty. Jeżeli facet faktycznie dbał o auto to na pewno by sobie naprawił taką usterkę. Więc albo o auto nie dbał, albo usterka jest poważniejsza niż mogłoby się wydawać.
-
e36 320 vanos - obroty, ciężko odpala
bardzo możliwe, że czujnik temperatury nawala(ten od kompa, nie od zegarów). U mnie wskazówka temp stoi 1mm za pionem i tak trzyma cały czas. Ja bym spokojnie kupił auto z taką wadą. Ale dopiero po podłączeniu się pod kompa.
-
320i M52 dziwna odcinka ;/
To forum odkrywa całą smutną prawdę o pewnym procencie kierowców aut marki BMW :) Daj wira daj w bejcy muza ostro gra i zapachem Kuby kuszę już dziewczyna jest moja. Daj wira daj, beemka trójka full bajera na dziewczyny tak działa jak hiszpańska mucha/x2 Nisko profilowe koła, czarna perła metalik Lekko był trącony bokiem lecz go zrobił mechanik Tym guzikiem, popatrz mała, ultrafiolet włancza się I chociaż jeżdżę w sandałach to podświetla, fajnie jest Silnik 2.0, trochę mała ale na full szprycy jest Już zazdrości wioska cała jak zajeżdżam pod GS Już maślane oczy robi czuję cała moja jest Moja trójka to sprawiła bo to jest samochód fest!
-
[e36] tuleja acentryczna, a kąt pochylenia koła
tak, kąt pochylenia zmienia się także, ale w bardzo niewielkim, pomijalnym stopniu.
-
E36 - 100% skuteczna naprawa wskaźnika paliwa
Wyciągnąłem lewy pływak. Kabelki były w całości, ale ścieżka potencjometru jak i jego ramię były zaśniedziałe. Przed czyszczeniem miałem suchy bak. Wskazówka ustawiła się 2mm poniżej 0. Po wyczyszczeniu pokazuje równo 0. Po wlaniu 5l pokazuje równo połowę rezerwy. 6 godzinach postoju nadal pokazuje tyle samo :) Chyba udało się naprawić problem. Teraz dolałem jeszcze 10l i akurat pokazuje 15. Normalnie cud :)
-
[318IS] Szpera, jak sprawdzić, strasznie sie ślizga!!
może masz zaspawany most? :) Takie poślizgi mogą na to wskazywać. Albo na bardzo sprawnie działającą szperę. Podlewaruj tył z jednej strony, wrzuć luz i starać się obrócić kołem. Rękami będzie bardzo trudno obrócić kołem jeżeli szpera jest sprawna.
-
E36 316 1995 kontrolka ABS, klocków i "pikanie"
sprawdź stan płynu w zbiorniczku. ABS pewnie się świeci bo któryś czujnik przy kole nawalił. Na forum znajdziesz instrukcję jak to sprawdzić.
-
320i Jaka predkosc ,przy jakich obrotach
tak się sprzęgła nie sprawdza. Piąty bieg, gaz w podłogę i rozpędzasz się. Nieadekwatny wzrost obrotów w stosunku do wzrostu prędkości wskazuje na ślizgające się sprzęgło. Ja mam 2900RPM przy 100kmh. Most ori 3.45.
-
E36 - 100% skuteczna naprawa wskaźnika paliwa
Nie palę się do wyciągania czujników, ale z drugiej strony jakby to akurat pływak był winny to bym się cieszył.
-
E36 - 100% skuteczna naprawa wskaźnika paliwa
Patrzę na wskaźnik i widzę. Wieczorem wskazówka stoi równo na kresce z cyferką 15, a na drugi dzień rano jest 2-3mm poniżej tej kreski. Orientacyjnie jest to 13l.
-
E36 - 100% skuteczna naprawa wskaźnika paliwa
Cześć! Mam taki dziwny problem : wieczorem parkuję auto pod domem, na wskaźniku równe 15litrów. Rano wsiadam do auta, włączam zapłon, a wskazówka pokazuje jakieś 13 litrów. I tak codziennie ubywa trochę beny. Nie zauważyłem, żeby w czasie jazdy wskazówka opadała szybciej niż zwykle. Ewidentnie po zgaszeniu silnika paliwo gdzieś spiernicza. Pod autem sucho, żadnych plam, barw tęczy. Spod maski nie śmierdzi. Złodzieja wykluczam, bo ostatnio auto postawiłem w garażu i też trochę Pb zniknęło. Oglądałem bak od spodu - nie widać uszkodzeń. Ma ktoś jakiś pomysł?
-
Poszycia foteli
mam do oddania 2 fotele do sedana/touringa. Pasażerski w niezłym stanie, kierowcy z dziurą. Ponoć można poprzekładać oparcia i siedziska, więc mógłbyś pokombinować.
-
utraty zbieznosci bmw e36 cabrio
Możliwe, że tuleja progowa wahacza wzdłużnego nie siedzi zbyt ciasno w gnieździe wahacza.
-
323 - remont silnika M52 (wymiana pierścieni)
Kolega ma nicasil. Nie ma opcji szlifu. BMW to nie maluch...
-
318 tds nie działa abs i asc
Najpierw sprawdź czy jakiś baran nie wyciągnął żaróweczek z licznika.
-
316i Jak dodać więcej Koni???
nie wiem dlaczego tyle osób narzekam na b20. U mnie on pali 8-9litrów, a w trasie udało mi się zejść do 6,5 (prędkość 80-90kmh). Może po prostu trzeba umieć jeździć na właściwych obrotach :) odchodzicie od tematu...