Treść opublikowana przez AndrewP4
-
[e36] Co z tym zrobić ?
zeszlifować ile się da. Brunox, podkład, farba. Albo olać bo za niedługo cały Ci zgnije i odeślesz go do krainy wiecznych driftów. Na dobrą sprawę powinieneś to zabezpieczyć i pomalować całe doły drzwi, tzn poniżej listew środkowych. Próg nie wygląda zbyt dobrze, możliwe, że zaraz wywali tam dziurę :/
-
Bmw e36 różnice miedzy błotnikami
turas, sedan i compact mają takie same błotniki. Drugi typ blotnika występuje w kupe (nawet pasuje to do BMW) i kabrio. Zwróć uwagę na kąt ścięcia blachy przy kierunku. W c/c jest jakby bardziej pochylona linia.
-
ZAKUP e36 PORADY OPINIE
trochę picowany, w przednich lampach woda, ale jeżeli stan techniczny jest ok, to auto jest warte spokojnie te 12000. Nie rozumiem, dlaczego każdy na tym forum chce kupić dobre auto za grosze. Nie dla psa kiełbasa...
-
E36 1.8 is 1993 Problemy z sondą lambdą
jeżeli sonda daje 0,9V to raczej działa. Jakby dawała ciągle niskie napięcie - wtedy mamy niemal 100% pewność, że zdechła.
-
Czujniki poziomu paliwa prawy lewy.
czujnik z benzyniaka może pasować. Zanim kupisz nowy - spróbuj zregenerować stary - wyczyść ścieżkę potencjometru, dognij jego nóżki do ścieżki. Sprawdź przewody bo często odpadają. Na pewno da się naprawić.
-
Szarpanie przy zmianie biegów
sprzęgło odpada. To taki wredny luz we wnętrzu skrzyni. Większość e36 i e46 to ma. Ja nauczyłem się z tym jeździć w ciągu miesiąca i właściwie zapomniałem o tej "wadzie"
-
Ile kosztuje wymiana sprzegla i..
łożysk na wale korbowym nie wymienia się ot tak. Trzeba wyciągnąć wał, oddać do sprawdzenia i ewentualnego szlifu. Panewki główne raczej się nie zużywają, za to korbowodowe jak najbardziej. Taka robota tania nie będzie. Licz się z 1000zł. Wymiana sprzęgła to koszt ok. 300zł.
-
Zakup BMW do określonej sumy
Ja jakiś czas temu miałem na sprzedaż 320i za 6000zł bardzo zadbaną pod względem technicznym. I każdy wybrzydzał, że za drogo, choć same części które w nią wsadziłem w ciągu 6 miesięcy kosztowały właśnie 6000 :)
-
320i Problem po wymianie filtra paliwa
element z linka jest gdzieś w tylnym prawym nadkolu. Listwy wtryskowej się nie odpowietrza.
-
E36 318i m40 wyrzuca z kolein ....
do wymiany cały przód :) Szykuj 250zł na sworznie, 130 na silentbloki M3, 120zł na łączniki stabilizatora, 20zł na poduszki stabilizatora, 250zł na drążki kierownicze z końcówkami.
-
Dziwny wyciek oleju E36 M40 POMOCY
umyj silnik. Obserwuj. Myśl. Wyciągnij wnioski. Usuń wyciek. Pamiętaj także o rozpędzonym powietrzu, które zmienia kierunek spływu oleju.
-
Kupno BMW e36
te felgi w żaden sposób nie pasują do tego auta. Albo inaczej - pasują zgodnie z zasadą, że wszystko tam jest z innej parafii :)
-
320i Problem po wymianie filtra paliwa
to normalne, że po kilku włączeniach i wyłączeniach zapłonu pompka włącza się tylko na ułamek sekundy. To co tak tyka po wyłączeniu zapłonu to prawdopodobnie elektrozawór przy filtrze oparów paliwa. Tak ma być. Zdejmij kolano z przepływomierza, poluzuj opaskę na przepustnicy i podnieś kolano do góry. Dokręć opaskę na przepustnicy i dmuchać buźką w kolanko. Tym sposobem sprawdzisz w 100% czy powstała jakaś nieszczelność.
-
Dziwny wyciek oleju E36 M40 POMOCY
umyj silnik i obserwuj
-
Kupno BMW e36
chyba sobie żartujesz? To już nie jest BMW. Prawie oplułem monitor jak zobaczyłem śmiecia cudaka.
-
320i Problem po wymianie filtra paliwa
jestem niemal pewien, że gdzieś jest nieszczelność w dolocie powietrza. Posprawdzaj wszystko - może gdzieś pękła guma...
-
320i Problem po wymianie filtra paliwa
może jakiś syf uwolnił się z filtra podczas demontażu i teraz siedzi w którymś wtrysku ? Czy odłączałeś podciśnienie od serwa aby dostać się do filtra od góry?
-
M43 1.8i. Popychacze?
Wtryski nie są takie glosne. Wiem kolego że raz Ci sie kiedys udalo uciszyc cykanie w swoim motorze przez dodanie środka do benzyny i teraz kazdemu to doradzasz :) W silniku autora tematu wyraźnie słychac stuki. Tak by halasował malutki wtryskiwacz?
-
M43 1.8i. Popychacze?
na panewkę mi to nie wygląda, więc najpewniej jest to jeden z popychaczy. Wymień wszystkie. Klepanie nie jest wskazane - w końcu rozwali się dźwigienka i zawór.
-
316i , problem z nagrzewnicą
Nieźle Cię skroił. Mam nadzieje że deska trzyma się dobrze i nie trzeszczy :)
-
Cześci, co polecacie ?
1. Długi Lem, krótki Lem (jeśli z gumą), Sidem jeśli pełny. 2.Guma - ori ? 3. Łączniki to sprawa losowa. Miałem dwa Toprany. Po 5000km jeden śmieć, jeden ideał. Zamieniłem jednego śmiecia na nowego sidema. Pewnie wytrzyma niewiele więcej. Bierz coś taniego, byle nie topran. Myślę że Febi, Sidem czy Moog wystarczą. Szkoda kasy na lemfordera. Zaoszczędzone pieniążki przeznacz na gumowe poduszki stabilizatora - dużo poprawiają prowadzenie w zakrętach! 4. Silentbloki wahaczy przednich - tylko M3 3.2 centryczne. Zakup innych po prostu nie ma sensu. 5. Febi jest ok, choć plastik sprawia wrażenie bardziej kruchego od ori.
-
Silnik przerywa i szarpie w 320i
masz uszkodzone dwa wtryski.
-
Dlaczego znosi w koleinach
Ja tez mialem je prawie nowe i auto pływało. Zmieniłem je na pełne, wraz z drążkami, końcówkami drążków (te elementy miałem stare choć luzów nie dało się wyczuć) i auto zaczęło o wiele lepiej jeździć. Jedynie przy bocznym wietrze trzeba uważać. W e36 zużywa się wiele elementow zawieszenia, przez co wymiana pojedynczych :wink: części nie ma większego sensu. Jeżeli upierasz się że przód masz w porządku to zrób pełnu remont tyłu.
-
328i ustawienie rozrządu
Sam rozrząd to i ja Ci moge ustawić - blokad nie brakuje. Jeżeli pasuje Ci najbliższa sobota w Nowej Soli to zapraszam.
-
Dlaczego znosi w koleinach
Jezeli masz zewnetrzne sworznie z modułem komfortu to zmień je na wzzmocnione, pelne. To sporo poprawia.