Treść opublikowana przez AndrewP4
-
e36 320i problem z 3-biegiem
problem ze skrzynią. Pewnie skończy się na wymianie.
-
316I 1.6 benz. 98r. - pompa ABS oraz chłodzenie silnika
Kup sobie otwarty klucz oczkowy 11mm do przewodów hamulcowych. Zacznij od rozpięcia jednorazowych metalowych opasek zaciskowych na gumowych rurkach dochodzących do pompy. Zdejmij rurki z króćców i zatkaj je np. dużymi śrubami żeby nie zleciał płyn ze zbiorniczka. Potem wykręć wszystkie metalowe przewody, odłącz złącze elektryczne, poluzuj nakrętki na trzech gumowych poduszkach pompy i wyciągaj. Wiele roboty nie ma. Koniecznie kup nowe opaski zaciskowe. Jedna chyba 14, druga 12mm. Co do rozróżnienia typu wiatraka - naprawdę nie widać czy wiatrak zamontowany jest na kółku pasowym lub nie, i czy dochodzą do niego przewody ? :)
-
325i Nietypowe falowanie obrotów
hehe, to przypomnij sobie co się działo w autach z instalacją gazową II generacji - jak mocno dmuchało w kolektor to silnik potrafił nawet zgasnąć :)
-
325i Nietypowe falowanie obrotów
często nieoryginalny filtr powietrza może powodować takie problemy. W czasie jazdy mocniej dmucha w kolektor i stąd falowanie obrotów (komp nie może dobrać dawki paliwa, krokowiec nie nadąża z wysterowaniem)
-
316 Odpowietrzanie hamulców strzykawką
Nie masz racji kolego. Zasysanie powietrza przez gwint ma znaczenie, bo nie masz strzykawki o pojemności 5 litrów.
-
316 Odpowietrzanie hamulców strzykawką
odpowietrzanie "z dołu do góry" sprawdza się w motocyklach i rowerach. 7 lat tak odpowietrzam układy hamulcowe :) Odpowietrzanie z użyciem strzykawki miałoby sens gdyby odpowietrznik miał dodatkowe uszczelnienie w postaci oringa tuż pod gwintem. Takiej uszczelki tam nie ma, więc po odkręceniu odpowietrznika i wytworzeniu podciśnienia strzykawką, powietrze zostanie zassane z zewnątrz zamiast z zacisku.
-
[e36] M50 - błąd niedostosowania mieszanki(201
Niestety w moim M50 na siemensie nie ma oddzielnego przekaźnika grzałki sondy - pod pokrywką dodatkowych przekaźników są tylko 2 - od DME i pompki. Poniekąd grzałka sondy jest zasilana z przekaźnika, który zasila również kompa. Na DISie pokazywało cały czas grzanie sondy na ~80%. Niskie napięcie sondy to bogata czy uboga mieszanka ?
-
[e36] M50 - błąd niedostosowania mieszanki(201
Cześć! Mam taki problem : auto pali około 12 litrów przy spokojnej jeździe, na bagnecie przybywa oleju, a olej śmierdzi benzyną. Z wydechu także czuć trochę nieprzepaloną wachę. Poza tym silnik pracuje poprawnie, mocy nie brakuje. Po podłączeniu pod kompa odczytano 2 błędy: - błąd 50 - oxygen sensor heating - błąd 201 - oxygen sensor control Napięcie na sondzie bez przerwy 0,09V - mimo minutowego trzymania na wysokich obrotach, wachlowania gazem itp. Diagnosta nie ma pewności czy to na pewno uszkodzona sonda, czy może faktycznie mieszanka jest zbyt bogata, a komputer nie może już mocniej przyciąć dawki(np przez zbyt wysokie ciśnienie na listwie wtryskowej lub uszkodzony przepływomierz). Jakieś pomysły?
-
320(m52)+LPG nie odpala!
pewnie pompka paliwa nawaliła.
-
E36 - 100% skuteczna naprawa wskaźnika paliwa
A oto rozwiązanie mojego i potencjalnie Waszego problemu: http://www.eabjr.com/Fuel-Gauge.php Tu jest świetny post: http://www.m3forum.net/m3forum/showpost.php?p=1509662&postcount=9 Jeżeli rewizja zegarów jest niższa od 5.4 (VDO) lub 10.6 (MotoMeter), to mimo sprawnych pływaków i całej instalacji elektrycznej, wskaźnik będzie pokazywać błędnie ilość paliwa. Rozwiązaniem jest dodanie adaptera z opornikiem (62119066812) - nr ori części w ASO za jakieś 150zł lub rozłączanie obwodu 31 na czas postoju. Ja już mam dorobiony włącznik :) Krótki poradnik na usprawnienie wskaźnika (tylko gdy pływaki są sprawne!) Wyciągnij bezpiecznik nr 31(w niektórych autach 41,46) Włącz zapłon na 5 sekund i wyłącz Włóż bezpiecznik z powrotem Ciesz się prawidłową pracą wskaźnika.
-
diagnostyka bmw
kolega piotrpz87 ma rację. Musisz kupić normalny interfejs z ADS. popatrz co tutaj gość sprzedaje : http://www.maxbimmer.pl/f26/sprzedam-interfejs-diagnostyczny-ads-bmw-18483/ Wygląda na to, że brakuje CI jednego modułu :)
-
diagnostyka bmw
podłączyłeś interfejs bezpośrednio do komputera, czy może użyłeś jakiejś prześciówki, np, z USB na COM ?
-
E36 - 100% skuteczna naprawa wskaźnika paliwa
SPRAWA ROZWIĄZANA! 1.Pływaki są .w 100% sprawne. 2.To norma, że mając mniej niż 15 litrów paliwo znajduje się tylko w prawej komorze, tej z pompką. Po odłączeniu akumulatora na 2 minuty wskaźnik pokazuje prawdę! Ktoś wie czy komputer silnika ma coś do tego, czy to wyłącznie sprawka zegarów?
-
205 lub 215 na 225
lepiej podaj nam szerokość felgi w calach.
-
E36 - 100% skuteczna naprawa wskaźnika paliwa
Wskaźnik znowu szaleje ale zupełnie nietypowo. Wlałem 15 litrów. Jeździłem i jeździłem aż wskazówka ustawiła się 2mm poniżej ZERA :) - ledwo podnosi się po zapłonie. Zmierzyłem rezystancję na obu pływakach (bez wyciągania ich): - lewy - 12 Ohm - pracy - 30ohm WTF? Zgodnie z tym wskazaniem paliwo jakieś jest, więc dlaczego wskaźnik pokazuje mniej niż zero ? Otwieram lewą komorę - prawie pusto. Otwieram prawą komorę - a tam benzynka. Wyciągnąłem oba pływaki - oba działają idealnie. Rezystancja na mierniku zmienia się płynnie, bez żadnych zaników. Włączam zapłon, podnoszę lewy pływak - zero reakcji(wskaźnik sporo poniżej 0). Podnoszę prawy pływak - wskaźnik podnosi się powoli aż do 30 litrów. Wyłączam zapłon, włączam ponownie i podnoszę prawy pływak - tym razem wskaźnik w ogóle nie reaguje - pewnie zegary nie lubią być oszukiwane i się zbuntowały. Montuję z powrotem oba pływaki. Włączam zapłon. Pokazuje 0! Co do cholery dzieje się z tym wskaźnikiem... Pływaki są na 100% sprawne, więc wygląda na to, że zegary głupieją. Oczywiście test zegarów OK.
-
e36 320i 91r Dyferencjał , jakie przelożenie?
1.6,1.8 i 2.0 mają takie same dyfry. Będę mieć taki dyfer do oddania za 50zł. Jedno łożysko lekko szumi w nim(ledwo słychać przy >100kmh), ale poza tym suchy i bez luzów.
-
320i - szarpie na wolnych jak V8
a jak chodzi na odłączonej przepływce. Jakbym miał ją zmieniać to kupiłbym nówkę ori. Ale to ja - maniak oryginalności.
-
316i krzywiące się tarcze hamulcowe przednie
no to Ci nie pomogę :)
-
E36 Czy warto inwestować / Auto kultowe
moja buła też ma najechane 200.000km. I wierzę, że faktycznie tyle ma. Całkiem niedawno zdejmowałem jeszcze oryginalny pasek wielorowkowy, rolki prowadzące (mimo rocznika 93 nie mają w ogóle luzu i kręcą się jak nowe). Środek niewysiedziany, czysty. Jedynie troche szmata wisi na lewym boczku. Zdarzają się auta z niskim przebiegiem. Narzeczona ma VW polo 1.3 89r z oryginalnym przebiegiem 189tys. Auto sprowadzone w 94roku z przebiegiem 80tys. Większość czasu wóz stoi w garażu :)
-
316i krzywiące się tarcze hamulcowe przednie
W pierwszej kolejności podejrzewałbym zatarte prowadnice. Jarzma przed montażem klocków musisz idealnie wyczyścić - klocki mają bez oporów się po nich przesuwać. Trzpienie nie mogą być skorodowane. Tłoczki mają pracować bez oporu. Muszą być nasmarowane pastą Ate Bremszyllinder. Prowadnice powinny być nasmarowane ATE Plastilube. Skąd jesteś?
-
2.0 m50 Guchotanie po wymianie zaworów wydechowych
podnieś maskę i zobacz skąd cieknie. Może to napinacz łańcucha rozrządu się wykręcił... Widziałeś w ogóle zdjętą głowicę, zdemontowane zawory ?
-
320i - szarpie na wolnych jak V8
może najpierw spróbuj podmienić przepływkę na sprawną od kogoś. Masz silnik na siemensie czy boschu ? Skąd jesteś ?
-
E36 Czy warto inwestować / Auto kultowe
Jak chcesz sprzedać to go nie picuj. Nigdy nie odzyskasz włożonej kasy. Klient za coś za co Ty zapłaciłeś 3000zł, da Ci 300zł, więc naprawdę jest to marny interes.
-
320i - szarpie na wolnych jak V8
To jest to ultra zadbane E36, całe malowane, z nowym gazem ? Przede wszystkim musisz nagrać filmik czymś do tego przeznaczonym, bo naprawdę nic nie widać, nic nie słychać. Skoro wywaliło Ci błędy konkretnych podzespołów, to najpierw zrób z nimi porządek, a potem pisz na forum. Jeżeli mimo wymiany podzespołów na sprawne auto dalej będzie źle chodzić - wtedy pewnie ktoś Ci odpowie.
-
E36 Czy warto inwestować / Auto kultowe
daj link do lamp