Treść opublikowana przez leszczu
-
Przekaźnik od sondy lambda...
Witaj! dokładnie- wczoraj wymieniłem komputer sterujący!!...Tylko nie potrafię sobie odpowiedzieć czy problem był również na starym komputerze....ale jak piszesz, że problem masz po wymianie komputera to teraz jestem pewien.... OK spróbuję pojezdzić na wyciągniętym- tylko teraz nie wiem jak to się odbije na zużyciu paliwa PYTANIE: Czy ten przekaznik tylko podgrzewa sondę? Czy jak wyjmę to ją wogóle wyłączę?? pozdro i dzięki!!!
-
Kilka pytań o LPG....
witam Dzięki za odpowiedzi:) no parownik- jak się mylę to przepraszam..... Bo zauwazyłem taką rzecz- że regulacja tą śrubką z boku mixera nic nie wnosi nowego do tematu...... :roll: tzn. jakieś odczuwalnej zmiany obrotów etc.. pozdro
-
Kilka pytań o LPG....
Witam na początek zaznaczam, że przejrzałem forum pod tym kątem :cool2: Mam instalcję II-ej generacji (tak sądzę) firmy BRC..... Moje pytanie jest: Do czego służy radełkowana mała sruba umieszczona z boku skraplacza.- Można nią coś regulować..ale nie bardzo wiem co. Ponadto..... W kiedy (pod jakim warunkiem) można dokonać regulacji dawki gazu registrem??? dzięki i pozdrawiam!
-
wskaźnik paliwa
Cześć Ja bym wykonał test zegarów dla pewności.... pozdro!
-
Problem z odpalaniem 325 24V
Cześć napisz coś dokładniej czy odpalasz i od razu gasisz- czy jezdzisz i ciepłą zostawiasz na noc...czy jak? do sprawdzenia masz sześć cewek..przepływomierz...czyjnik temperatury pozdro
-
Przekaźnik od sondy lambda...
Zapomniałem dodać- po wyjęciu tego przekaznika..silnik również pracuje prawidłowo pozdro!
-
Przekaźnik od sondy lambda...
Witam Mam problem...a mianowicie: Cały czas dosłownie próbkuje przekaźnik od podgrzewania sondy lambda...i nieważne czy silnik pracuje na benzynie czy na gazie- problem jest ten sam...Orientujecie się co to może oznaczać?? Silnik pracuje prawidłowo dzięki i pozdrawiam
-
Szumy przy wciśniętym sprzęgle
Na 100% łożysko - miałem identycznie...dałem za nowe 170PLN pozdro!
-
cały czas palą sie światła stopu nawet po zwolnieniu pedału
cześć wymontuj czujnik i sprawdz omomierzem....stan- położenie "normalne" powinna być przerwa- nieskończoność na mierniku...i na odwrót pozdro! PS. uważam że bez zastanowienia możesz wymieniać czujnik
-
CZUJNIK STUKOWY TYLNY
cześć kojarzy mi się coś że to jest czujnik spalania stukowego. Owe Spalanie jest następstwem ciągłego zwiększania stopnia spręzania w autach..co prowadzi do niekontrolowanego spalania mieszanki... pzdr PS. Nigdy nie używaj dużych liter- ciężko się czyta i świadczą o "zdenerwowaniu i złości"
-
jaki silnik w miejsce 1.6 M40 ?
Cześć zdaje się, że Twój rodzaj to nie E30 tylko E36.....i myslę, że w miarę rozsądnym nakładem pracy i pieniędzy to maxymalnie 1,8is.....140KM..-ale to tylko przypuszczenia.... pozdrawiam!
-
PODPORA WAŁU
...U mnie był podobny problem- za kompletną podporę wału płaciłem 160PLN pozdrawiam!
-
Czujnik temperatury zewnętrznej
Witam Kupiłem prosty komputerek (data godzina i temp) i teraz, czy orientuje się ktoś na jakim elemencie zrobiony jest czujnik temp. zew. czy to jest NTC czy może PTC???..Oraz jakie wartości powinien mieć...??chciałbym spróbować dopasować coś samemu... pozdrawiam i dziękuję
-
iskra
Cześć Pytanie: Czy wogóle nie masz iskry na żadnej ze świec???? Kupiełeś na szrocie...ale czy w dobrym stanie? wręcz bardzo dobrym..?? nie polecam kupować takich rzeczy na szrotach..kiedyś miałem falowanie obrotów na jałowym a przyczyną była prawie niewidocznie pęknięta kopułka.....pod lupą dało się to jedynie zobaczyć. Sprawdz rezystancję palca - powinna dla tego modelu wynosić około 0.7k- 3kohm. Jeżeli nic nie pomoże.....i masz asilanie na cewkę (jako kolega wyżej wspominał) to zwróć uwagę na czujnik temperatury silnika temperatury zasysanego powietrza oraz wychylenia przepustnicy... Jeżeli to nie pomoże- to zostaje jednostka DME. Ona między innymi generuja impuls zapłonu... pozdrawiam
-
problem z uruchamianiem
Witaj Jak dla mnie do sprawdzenia przepływomierz, czujnik temeperatury cieczy chłodzącej oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza pzdr
-
530i V8, jaki gaz?
cześć auto chyba jeszcze do opłat jest:)
-
530i V8, jaki gaz?
Witka Panowie chodzi o ten pojazd: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C661351 jaka instalacja gazowa wg. Was będzie się dobrze sprawowac w tym motorku? :lol: pzdr i dzięki
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
cześć sorki nie dodałem- tak to jest M40........poszukam i dam znac:) dzięki
-
Czujnik paliwa
Witam MOże przywieszony lub uszkodzony masz pływak w zbiorniku pzdr
-
Czujnik temperatury cieczy chłodzącej
Witam Może mi ktoś wskazać dokładnie w którym miejscu się znajduje w/w czujnik w moim modelu?? dzięki i pozdrawiam;)
-
silnik nagle słabnie
czesc a przeplywomierz i filtr powietrza? pzdr
-
Elektryka 325e rozładowuje akumulator na postoju
cześć proponuję sprawdzić sam przekaźnik.....na początek......a potem ewentualnie zworki na sekcje załączane i obserwacja na amperomierzuno chyba ze jedna sekcja... pzdr
-
sprężyny tył
witka wymieniałem u siebie sprężyny na tył- za jedną zapłaciłem 170PLN...ale firmy nie wiem jaka niestety bo odstawiłem i odebralem auto....gotowe...
-
Elektryka 325e rozładowuje akumulator na postoju
czesc najprosciej wez amperomierz do ręki zdejmij klemę minusową z aku- podłącz amperomierzem "+"do masy a "-"do biguna akumulatora- wez najwiekszy zakres amperomierza i schodz nim niżej...odzczytaj wskazanie na danym zakresie- dopuszczlana wartość to koło 10mA!! u Ciebie mowisz że 0.3A to sporo za dużo.. jeżeli załóżmy masz wskazanie niepokojące już...to możesz eliminować obwody poprzez wyjmowanie bezpieczników w skrzynce....jeżeli wskazanie spadnie do zera to w tym ukladzie szukasz usterki LUB: wez omomierz (na zakresie x100 lub nawet buzzer)i podłącz do kabla minusowego i do masy- sprawdz wskazanie.... pzdr
-
316i klopoty z obrotami
Witam! podłączę się do tematu- mam dokładnie przeciwną sytuację- tzn. na zimnym faluje i nierówno chodzi i W DODATKU jak przygazuję i zgaśnie to wtedy kręcę z 20sek żeby odpalić:(....jak tylko wskazanie temp cieczy chłodzącej przekroczy niebieskie pole- to jest wszystko OK :evil: pzdr No ale dodam, że na wiosnę się wezmę za to- kupiłem drugi komp i cewkę potem za przewody się wezmę (swiece wymienione) no i obowiązkowo palec i kopulka- zatem narazie mam troche opcji..potem będę się martwił :twisted: