Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Coś źle masz zainstalowane. INPA i Ista bez problemu działają na windows 10 i przy użyciu tych programów dokończysz montaż multifunkcji. Było kupę razy poczytaj co trzeba zrobić.
  2. Z tego co pamiętam to zobacz czy te masz wszystkie na nicht_aktiv: DRL_TFL_MIT_RL_BL - DAYTIME RUNNING LIGHTS WITH TAIL LIGHTS nicht_aktiv DRL_TFL_MIT_RL_BL_1 - DAYTIME RUNNING LIGHTS WITH OUTER TAIL LIGHTS nicht_aktiv DRL_TFL_MIT_RL_BL_2 - DAYTIME RUNNING LIGHTS WITH INNER TAIL LIGHTS nicht_aktiv
  3. Jack79 odpowiedział(a) na sheit97 temat w E60, E61
    Dlatego w każdym poście podkreślam, że ja miałem ten problem w E87. Nie wsadzałem CIC do E60 z 2005 nigdy. Opisałem mój przypadek, bo przez kilka dni nikt koledze nie chciał pomóc. Na pewno już wie, że musi podnieść soft w CIC ICOMem w E60 po retroficie CICa.
  4. Sprawdzałeś? https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=302056 Cała sekunda szukania w googlach.
  5. Otwierałeś moduł? Zobacz czy nie gnije w środku.
  6. Jack79 odpowiedział(a) na sheit97 temat w E60, E61
    KOMBI sam podniesiesz zwykłym kablem. CIC nie. W mojej E87 CIC już był podniesiony, ale sam mu nie robiłem, ze względu na brak ICOMa.
  7. Nic z tym nie zrobisz. Żeby przerobić to na CIC musisz przełożyć wszystko razem z ekranem , z tego co wiem. W CIC mapy nie są z płyty jak u ciebie, inne urządzenie inny ekran.
  8. Jak dorwiesz pliki to powinieneś dać radę przez WinKFP.
  9. Link działa, ale jak nasz dostęp do newtis. Tak scaramanga musi wklejać screeny, zebys je zobaczył.
  10. Masz taką przejściówke. Ogólnie sprawa ma się tak: navi Business opcja 606 -Do 09/2009 był zwykły MASK, czyli mapy nagrywane na DVD. Ostatnia wersja map Businessa to 2019 -Po 09/2009 był CIC, czyli mapy na USB wersja MOTION, cały czas są aktualizowane navi Professional opcja 609 -Do 09/2008 był CCC , czyli mapy na DVD. Ostatnia wersja map PROFESSIONAL to 2019 -Od 09/2008 był CIC, mapy na dysku wersja PREMIUM. Cały czas aktualizowane. Skoro piszesz, że masz starą wersję na ekranie to masz MASK.
  11. Jack79 odpowiedział(a) na sheit97 temat w E60, E61
    Ja z Polskim na CIC tak miałem, gdy licznik miał za stary soft. Tylko że to było E87 a CIC był fabryczny. Zmieniałem tylko język. Po podniesieniu softu KOMBI Polski zadziałał.
  12. Kup pompkę bonjak rozbierz i wyjdzie że to ona to będziesz miał, vhociaż problemem pewnie będzie glut na sitku. Błotnika nie trzeba rwać, ale nadkole i koła było by wygodnie.
  13. :cool2: Dokładnie :cool2:
  14. Tak wypalasz i powinno działać. Ja znalazłem tylko jeden plik do PL na chomikach, ale jak masz jeszcze jakiś podaj linka. Szukaj pliku SWLCD_G2_954_001_HW11-HW12_LEKTOR.rar Konkretnie tematem się nie interesowałem, ale chętnie dowiem się jak ci idzie.
  15. Nie zaszkodzi. AUC ma trzy piny jak na schemacie. Sprawdź bezpiecznik F6 oraz jak to nie pomoże czy masz przejście do JBBF na wtyczkę X14271 pin16 z pinu 3 wtyczki od AUC ( żółty kabel). Więcej nic nie powinno być zepsute) Nie wiem jaki masz JBBF. Możesz to sprawdzić np INPA z jakim modułek się łączysz do odczytania błędów jbbf70 czy jbbf87 Jbbf70 Jbbf87
  16. Z Polskim to będzie problem, bo wszyscy za płytę chcą kasę. Na chomiku jest wersja z Polskim, ale bez lektora. Podobno działa. Map BMW już nie aktualizuje, więc ostatnia wersja to Professional 2019. Linków hest tu pełno. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232
  17. Jack79 odpowiedział(a) na laur03 temat w E46
    Nic więcej się nie stanie.
  18. Wylałeś wodę, która dostała się też prawdopodobnie do zamkniętej przestrzeni bagażnika? Wyjmij dwa korki od spodu i zobacz czy tu nie ma jeszcze ze dwoch litrów wody. Tu masz linka o co chodzi. Ja swoje wyjąłem najźdżając tylnymi kołami na krawężnik. Wody było bardzo dużo. https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=36211
  19. W opcjach nawigacji. Tam masz wersje map. Jak już będziesz wiedział jaką masz to ściągasz odpowiednią. Nie da się przejść z np. PREMIUM na WAY. Potrzebny ci będzie jeszcze kod FSC, chyba że ktoś wrzucił już kiedyś kod na zawsze.
  20. Jack79 odpowiedział(a) na laur03 temat w E46
    Ja nie zauważyłem zmiany w jeździe przy zaślepionym EGR, oprócz check engina. Zwykłym programem do diagnozy będziesz musiał do czasu zagrzania auta cały czas kasować checka, bo wtedy EGR działa. Dopuszcza spalin, żeby auto szybciej się nagrzało. Jak już był ciepły to check mi nie wyskakiwal. Żeby całkowicie usunąć problem z ikonką check musisz modyfikować soft DDE. Inny kabel i edycja oprogramowania. Tu masz np. napisane jak to usunąć. https://www.ecuedit.com/egr-off-on-bmw-320d-dde3-t2092
  21. Bezproblemowo to CIC przełożysz jeśli chodzi o navi. Ale funkcjonalność tego w dzisiejszych czasach trochę lipa, a koszt to jak sam będziesz robił, to cena gratów myślę koło 2000zł, może wiecej. Nowsze NBT to już pewnie bliżej 5000zł, no i więcej problemów z montażem :( niektórych modeli pasuje z niektórych nie. Poczytaj popatrz co chcesz, bo już dużo w tych autach było przerabiane. Zrobić się da sporo.
  22. Jack79 odpowiedział(a) na laur03 temat w E46
    U mnie w tym samym silniku z 2003 roku od razu wywala CHECK ENGINE, także bez modyfikacji softu DDE przez tunera zawsze będziesz miał ikonkę silnika na desce rozdzielczej. Przy okazji zwiekszania mocy najlepiej usunąc EGR :)
  23. Kompletnie nie napisał czym jeździsz. Jakie lampy. Wszystko mozesz dolozyć, kwestia kasy i zabawy. Zobacz w galeii, auto Kudlaty. Mocno doposażał w fotele z serii F2x, kiere podgrzewaną z Z4 chyba i wiele innych. Radio zależy czego oczekujesz. Funkcjonalnosci to android, jak ma być oryginał BMW to możesz wsadzić wszystko tylko im nowsze tym grubsza kasa.
  24. Nie wiązałbym sprawy uszkodzonego sterownika/świecy z tymi naprawami. Jedyna opcja to, że javelek ci przecieli od idący od sterownika do drugiej świecy. Ale to sprawdzisz sobie pomiarami. Świec nie wykręcasz. Odpinając stetownik, masz dostęp do świec przez wtyczkę duża. To jakbyś miał świece w ręku. Co do zamienników, nigdy ich jeszcze nie rozbierałem, ale ludzie wstawiają i działają. Tylko kup idpowiedni do N47. Co do naorawy to ja kasuje 100 zł za naprawę, wysyłki są po twojej stronie. Mój N47 sterownik naprawiłem ponad 4 lata temu, zaraz po kupnie auta, do tej pory na nim jeźdzę. Zero błędów, także polecam. Sterownik jest oryginalny z 2009 jak auto, aięc ma już 12 lat i śmiga.
  25. Obmierz. W N47 dojście do sterownika świec jest super. Przykręcony do obudiwy filtra oleju. Wystarczy wyjąć tylko rurę od IC do kolektora ssącego. Jak będziesz miał na zewnątrz sterownik to obmierzysz muernikiem zarówno świece, jak i sterownik. W przypadku uszkodzrnia sterownika taki błąd mogę naprawić. Pomiar już wiele razy pisałem jak ma wyglądać, ale powtórze:) Miernik na piszczenie lub mierzenie oporu. Dobre świece po przyłożeniu masy do silnika a plusa do czubka świecy mają do 5 ohm. Jak nic nie, pokazuje świeca do wymiany. Świece można obmierzyć też przez te dużą wtyczkę od sterownika. Piny 1234 we wtyczce 1234 pinowej to kolejne świece. Częściej pada tu sterownik. Najczęściej pokazuje błąd 4 świec. Żeby go obmierzyć wyjmujemy go. Miernik na piszczenie i po przyłożeniu minusa do pojedynczego gniazda sterownika, a plusa do pinów dużego gniazda od 1 do 4 powinny być identyczne wyniki w zakresie 400-700. Jak nic nie pokaże sterownik do naprawy lub wymiany. Mechanik musiałby ci uszkodzić jeden kabelek z pinu 2 z dużej wtyczki żeby to byla jego wina, wiec raczej nie możpiwe.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.