Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Tu masz wszysykie rodzaje aktualnie najnowsze. Polska jest na DVD3 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232 Ta nawigacja to stary klocek. Aktualizacje BMW zakończyło na 2019 roku. Nowszych nie będzie.
  2. Pinów dobrze, tylko ty mu całe lusterka wyszukałeś, a nie same szkła. Chociaż czasami bardziej opłaca się kupić całe:). To pierwsze to szkło jyż ma do wywalenia, bo jest brązowe. Drugie ma cene z kosmosu.
  3. Kupiłeś z Angola? W lusterku z tyłu jest moduł, dzięki któremu lusterka są identyfikowane.
  4. Sprawa jest droga i beznadziejna. Ciężko kupić idealne białe, bez plamy. Jedyne co ci mogę doradzić to że szkło może być z UK lub EU, bo wszystkie są identyczne. Pasuje z E9x, oczywiście te pasujace kształtem z preLCI. Poluj
  5. :D No to tu nie ma problemu. Wystarczy kupić ranio lampy LED :D instrukcja co i jak została napisana przez forumowego kolegę. Tu masz link https://mega.nz/file/zIwn1KDZ#-sFTRtMHIuf1dcHTUMtLT06n1_fqgcUPhOW_IHuHVVs
  6. Takie pigłoski chodzą, ale nikt tego oficjapnie nie ogłosil.
  7. Jack79 odpowiedział(a) na Krzysiek2121 temat w E81, E82, E87, E88
    To jeszcze w twoim roczniku w skrzynce jest przekaźnik K6 w miejscu pod numerem 7.
  8. Jack79 odpowiedział(a) na Krzysiek2121 temat w E81, E82, E87, E88
    Jaj zwykle za mało danych żeby precyzyjnie odpowiedzieć. W zależności czy auto jest zrobione -do 2007/03 - F43 -2007/03 - 2007/08 - F84 -po 09/2007 - F48 Podaj rok i miesiąc produkcji auta lub VIN
  9. Wszystko zależy czy poprzedi wymieniający zrobil to dobrze. Ale jak kkx5 napisał. Nagrzać silnik do temperatury roboczej. Moja świeca na drugim cylindrze stała w miejscu praktycznie. Nic na siłę. Psikasz, czekasz chwilę i próbujesz odkręcić. Przy 25-30Nm mogą się już zerwać, a to nie jest duża siła.mi szła z wielkim bólem. Kręcenie do czasu aż idzie, cofasz psikasz itd. jak już wykrecisz to trzeba pięknie gniazdo oczyścić, bo nowej nie wkręcisz prawidłowo. Zeszło mi z tą jedną świecą ze 3 godziny. To tak jak byś miał problemy :D Co do sterowników, naprawiam je i rzeczywiście najczęstsze uszkodzenie to błąd 4 świec. Żadko zdarza się tak żeby sterownik był piwodem usterki jak u ciebie, ale bywa i tak. Mając dostęp do sterownika i miernik, warto go wyjąć i obmierzyć. Te błędy które maszzweryfikujesz miernikiem. Świece też miernikiem obmierzysz. Jak coś to pisz pomogę lub objaśnie co i jak. Świece kompletem wymień.
  10. Błędy z kompa, bo z deski to widzę, że żarówka. Auto ci powie co mu jest. Podepnij pod sprzęt do diagnozy BMW i podaj błędy. Jeśli vhcesz strzelać na ślepo to trzeba zacząć o weryfikacji świec i stetownika. Po odpięciu sterownika, można zmierzyć obie rzeczy miernikiem. Często uszkodza się sterownik świec, które naprawiam.
  11. Jack79 odpowiedział(a) na gtv8 temat w E46
    Laser sam sobie wymieniałem. Koszt rzeczywiscie był niski, bo sam laser kosztował koło 150 zł, ale wystarczył na rok. Wymieniałem samodzielnie. Ta nawigacja to ogólnie zerowa pomoc, ale pokazuje nazwy ulic, jak jedziesz, ale płyra musi być w napędzie. Jak dla mnie jeźdzenie bez płyty pozbawia te nawigacje kompletnie sensu. W dalsze trasy i tak tylko google i telefon.
  12. Wedłig mnie lekko falują, co prawda mam automat, więc niższe obroty na jałowym. Jak stoję na światłach obroty lekko falują. Ledwo to widać, ale lekko czuć. Brak błędów podgrzewacza. Zresztą mam je dwa. Oba naprawiałem sam, bo były zepsute. Wtedy to falowało i sypało błedem. Poza tym podgrzewacz kompletnie się nie grzał. Po naprawie, podgrzewacz moment jest gorący.
  13. Według mnie i realoem powinieneś szukać lusterka. Pierwsze produkowali do 09/2009 drugie po, ale opcje na te same. Trzecie jest bez obsługi pilota, czyli wtedy masz moduł diversity, realizujący obsługę otwierania drzwi. Montowałem teraz u siebie w jedynce FLA i ponieważ sprawdziłem, że nie mam modułu diversity, i po odpięciu wtyczki od lusterka przestał działać pilot szukałem lustetka z opcja RC 868MHZ. To jest tylko częstotliwość do pilota drzwi, nie do bram. Do bram to według mnie ma znaczenie na jaki kraj było wypuszczone. Opisu częstotliwości w katalogach nie znajdziesz. Tylko albo EU albo USA. 01 Rearview mirror EC/LED/GTO/FLA/RC 868 MHZ 1 09/2009 51169159121 01 Rearview mirror EC/LED/GTO/FLA/RC 868 MHZ 1 51169225985 01 Rearview mirror EC / LED / GTO / FLA. 1. 51169225978 gdzie opis do skrotow jest taki EC = Electrochromatic Radio = Radio-wave remote control LED = Light-emitting diode for alarm system GTO = Integrated remote control/garage door opener FLA = High-beam assistant Compass = Digital compass display ETC = Electronic Toll Collection TLC = Out-of-lane warning
  14. Dodałem link do EVO 2021-1 do torrenta na pierwszej stronie. Sprawdzone wgrane i działa.
  15. Pojawiła się mapa EVO 2021-1. Jak ogarnę gdzieś 30GB to wrzucę.
  16. Dremelek, bardzo ułatwia sprawę, otworz to tak, żeby potem można było szczelnoe zamknąć.
  17. Bez sterownika mizesz spokojnie jeździć. Problem z odpaleniem zaczyna się przy około -10 w zależności od kondycji silnika. W tym roku już takich temperatur raczej nie będzie. Naprawa jak masz sprzęt to nic trudnego. Dobra lutownica, trochę umiejętności i to wszystko. Nie jest to żadna technologia z NASA, nie tezeba żadnych części zamiennych, oprócz drucików.
  18. Według mnie jak wtyczka nie jest upalona i gniazdo też całe, to nie ma sensu wymieniać dobre na dobre. Po wymianie lub naprawie sterownika, jak będziesz miał błąd 6 świec to wtedy kabel do wymuany. Jak nie masz gdzie naprawić to wysyłaj do mnie. Sterownik masz w ręku. Mierzyłeś ho czy zepsuty?
  19. A jak wywnioskowałeś, że do EVO wsadzisz PREMIUM, skoro jest mapa EVO. Nie da sie wgrać innego systemu niż masz. Wymagany jest kod FSC, chyba, że masz jeszcze wykupiony z ASO przy zakupie auta.
  20. Jak mierzysz przez wtyczkę od sterownika, to w tej dużej wtyczce, którą wymujesz ze sterownika, na pinach 123478 masz świece. Tu przykładasz czerwony przewód od miernika. Po kolei do każdej. To jak byś dotykal czubka świecy. Czarny kabel od miernika przykładasz do silnika. Do 5 ohm przy mierniku ustawionym na pomiar oporu to ok. Ty masz zdjęty kolektor to możesz pomierzyć je po zdjęciu fajek ze świec. Miernik przykładasz, czarny do silnika, czerwony do czuka świec.
  21. Wyjmij sterownik i miernik w dłoń. To sprawdzisz i sterownik i świece. Piny w dużej wtyczce 123478 to kolejne świece. Żeby sprawdzić świece ustawiasz na mierzenie oporu. Masę z miernika przykładasz do silnika, a plus do pinów dużej wtyczki, którą wyjąłeś ze sterownika. Dobra świece to max 5 ohm. Sprawdzenie sterownika to ustawiasz miernik na piszczenie. Masę przykładasz do pojedynczej wtyczki. Plus do kolejnych świec. Wartości na mierniku mają być na każdym z pinów 123478 identyczne, między 400-700 w zależności od miernika. Jak nic nie pokaxuje to sterownik do wymuany, bądź naprawy. Jakby co to je naprawiam. W razie nie jasności pisz. Hak tu będzie wszystko dobrze, to wtedy przewód od rozrusznika do sterownika.
  22. Klikasz na link i co dalej robisz? Próbowałem teraz zassać i idzie bez problemu.
  23. Śmiga przed chwilą sprawdzałem.
  24. To zostaje ci mega. Jest darmowy, ale co 4 godziny sciąga 5GB, więc dobe ci zejdzie https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232
  25. Po pierwsze to obejrzyj kluczyk. Masz na nim taki przycisk który uwalnia grot. Wyciąga się go od góry, przy uszku od breloczka. Akumulator możesz podpiąć do auta od spodu. Jak położycz się od tyłu, to za taką plastikową wanną, czyli miejscem na akumulator znajdziesz sruby dwie, które trzymają grube kable. Tu pofłączzasz plus. Masę gdzieś do gołej blachy auta.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.