Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. No niestety w M47 na pewno będzie ciekło. Ja robiłem przy zmianie oleju, więc dawałem nową uszczelkę. Zrób przy zmianie i nie będziesz miał dylematu. Podkładka jest miedziana, więc teoretycznie na raz bo się odkształca. P.S. nie zauważyłem podpisu, że 143KM. Masz N47.
  2. Jak jest 10 letni to tak.
  3. 12V to już niestety kiszka. Nie masz co dumać. Masz stary akumulator i tyle.
  4. Jaki silnik? M47 czy N47. M47 odkręcasz bagnet. Jedna śruba wkręcona u góry bagnetu do kolektora ssącego. Odpinasz jak coś masz do rurki dopiętego. Ciągniesz i tyle. Spuśc olej przed. N47 jest trochę więcej roboty, bo trzeba wyjąć rurę od IC do kolektora. Wykręcić sterownik świec. I pod nim jest śruba od bagnetu. Odpinasz co jest przypięte do bagnetu. Wyciągasz rurę.
  5. Tu chłop składa i rozkłada takie lusterko
  6. Niestety nie ma innego sposobu i nie ma zestawów naprawczych. Jak chcesz rozłożyć to najlepiej odgiąć te rurkę do góry, żeby sprężyna wyszła. Tylko wcześniej skompresuj sprężynę, żeby cię nie zabiła. Ponowne złożenie w drugą stronę, tylko trzeba dobrze zabezpieczyć te tuleje na której jest sprężyna. Gdzieś tu widziałem, że ktoś stosował pierścień segera. Jak znajdę linka to wstawię
  7. Rano nie odpalać, tylko zobaczyć ile ma Volt. Bierzesz miernik w dłoń i mierzysz.
  8. Dodałem ma pierwszej stronie nowe mapy LIVE 2021-2 https://mega.nz/file/yNIEWBDZ#LhcbLkaiVHhGsJGjSqoZSsNU-wpzAoLtncUTfBNHIss
  9. Raczej z akumulatorem. Jak postoi przez noc to ile ma V? Taka trasa co jeździsz spokojnie wystarczy. Ja swoim struclem E46 w dieslu robie może 3km dziennie teraz od ponad dwoch lat. Ruszam go żeby go straż miejska nie odholowała :D Nic akumulatorowi nie jest. Nie doładowuje go i śmiga bez problemu. Także twoje 24km to luzik. Poza tym masz apke bimmee-tool, która zrobi ci logi z ładowania. To sobie zobaczysz co się dzieje z ładowaniem.
  10. Jack79 odpowiedział(a) na icrew temat w Nawigacja samochodowa
    Mniej wiecej tak. Rób jak mówią instrukcje do CIC.
  11. Pojawiła się wersja 2021-2ap WAY. Zaktualizowałem link na pierwszej stronie. Na te chwilę jest tylko na mega i zajmuje koló 15GB. https://mega.nz/file/hQZxAAIa#VtjTcfJ8KWiQuEi5RsPim0X97G3bDxNSHn3agvpWuCc
  12. Jack79 odpowiedział(a) na icrew temat w Nawigacja samochodowa
    Żadna. Masz mapy Motion? T6tzeba to zaprogramować, podłaczając pod kompa. Wpisując w google znajdziesz sporo informacji.
  13. Jak jest stopień naładowania poniżej 40 procent to auto i informuje cię że aku pada i przestają działać światła powitalne itp. Wedlug mnie w tym aucie to on już nie pośmiga. 14,7V to jest na odpalonym a na zgaszonym po powiedzmy 30 minutach stania? 12,6V to bardzo dobrze, 12V to już lipa.
  14. Właśnie czytałem, że w oryginały da rade wepchnąć te spreżyny wyrzucajace, ale nie podniosą klapy. Znowu zamienniki mocniejsze są dłuższe i nie da się w nie wepchnąć sprężyn. Gdzieś na forum UK, ktoś szukal jak to wykonać w E88.
  15. Jack79 odpowiedział(a) na qrecklessq temat w E90, E91, E92, E93
    Tryb EXPERT jest jak byś mial przed oczami plik z NCSEXPERTA. Jak wiesz które opcje przestawić to powinno dać radę. bimmerCode nie zmienisz VO.
  16. No przeciez sie pokrywa. Masz mapy PREMIUM 2011 w aucie, auto z 2011, więc wszystkp się zgadza.
  17. Będziesz miał np. w bimmer tool, albo w INPIE jak masz kleme IBS. Raczej już czas na niego.
  18. Też nie wiem. Musi być więcej, żeby unieść klapę, ale o ile to napiszesz jak przetestujesz. Sprężyny też musisz dokupić.
  19. Ale musisz kupić mocniejszą niż masz. Oryginał to 41627166758, czyli takie parametry od FEBI Długość [mm]: 363 Średnica obudowy [mm]: 18 Średnica korbowodu [mm]: 8 Siła wyrzutu [N]: 260 Suw [mm]: 106,5 Szukasz czegoś podobnego. Tylko z siłą pewnie jakieś 300N.
  20. Bez kodów z kompa nikt ci nie pomoże. Te kody to są dla użytkownika, żebyś wiedział, że nie jest dobrze, ale nic nie mówią CC-ID 29 – Engine Problem, Power Reduced Podłącz pod kompa telefon. Tylko pod coś do bmw a nie uniwersalnego. Komp INPA lub ISTA, na telefon CARLY lub darmowy na androida bimmer-tool LITE błędy pokaże i skasuje. Na rozrząd to nie wygląda.
  21. Jack79 odpowiedział(a) na GreatMaStEr temat w E81, E82, E87, E88
    Masakra :duh: Spójrz trzy tematy niżej. Temat przewija się co chwila. Wystarczy chwilkę poszukać.
  22. A co ci ta apka mowi o akumulatorze? Może już pada? Wtedy różne dziwne rzeczy się dzieją, chociaż masz błąd dityczący przyciemniania. Tridno orzez inrernet pomóc. Najlepszy test akumulatora to bez odpalania słuchać muzyki. Jak nie wywali ci komunikatu o słabej baterii lub się nie wyłączy to jest ok. Dodatkowo jak jest słaby, to nie działa sporo rzeczy jak, światła piwitalne, podgrzewana tylna szyba, START/STOP.
  23. FRM A8a9 - FRM: High beam/turn-off light, right, faulty 9cb6 - FRM: Headlight beam height control coil break 9cb7 - FRM: Headlight beam height control driver fault 9cb1 - FRM: Dimmer potentiometer faulty - to wygląda na twój problem - problem z pokretłem ściemniania oświetlenia KOMBI a3b6 - No message, receiver instrument panel, transmitter CAS DDE 49a2 - No message (ambient temperature, 0x310), receiver DDE, transmitter instrument cluster 4bf7 - Message (Kilometer reading, 0x330) Coś masz dużo błędów z licznikiem zwiazanych. Dobrze masz wtyczki dopięte?
  24. To hit. Uszczelnij lampy tylne. Moduł trzeba kupić idpiwiedni w zależnosci od tego z czego jest u ciebie dzwiek.tu masz wszysyko napisane. Najlepiej swoj naprawić. Swoj sam ponaprawiałem https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=164&t=383330

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.