Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Czesty problem z licznikiem powoduje zalany moduł PDC, znajdujący się w bagażniku za tapicerką po stronie pasażera. Woda dostaje się przez tylná lampę. Sam akumulator też różne dziwne rzeczy może robić.
  2. Co ci nie działa jeszcze w aucie? Masz czujniki parkowania? Podłączałeś pod coś do diagnozy BNW?
  3. Lub użyj torrentu https://mega.nz/file/GY51AajZ#a_k-M2e6KQlggF34I1Z-iBIh9uxWRgO95HVEU1Ngdbw
  4. Jack79 odpowiedział(a) na kazik09 temat w E46
    Tu niestety trzeba skorzystać z hostingu zdjęć. Kable masz tak samo. Szukaj szarego z żółtym paskiem
  5. Szukasz stetownika BERU GSE 105 lub jego zamienników.
  6. U mnie skończyło się na kupnie oryginału. Zaraz po kupnie, czyli 10 lat temu nie działał, wiec kupiłem najtańszy. Dalej nie działał. Kupiłem droższy, bo chciwość mi kazała:) Podziałał chyba z tydzień. Kupiłem z ASO i działa do dziś, bo cały czas tym autem jeźdźe :D BMW oduczyło mnie chciwości przez tyle lat. Oszczędzam nie tracąć kasy na zamienniki :D Co do instalacji to jest prosta. Pin 1 termometr - kolor kabla niebieski z brązowym paskiem grubosci 0,5 mm - idzie do PIN 2 licznika na wtyczke po lewej stronie Pin 2 termometr - kolor kabla niebieski z czerwonym paskiem grubosci 0,5 mm - idzie do PIN 1 licznika na wtyczkę po lewej stronie. Kolory kabli mogą się różnić w zależności od rocznika. Jak podasz VIN to ci powiem czy u ciebie jest tak samo.
  7. Jack79 odpowiedział(a) na kazik09 temat w E46
    To nie facebook, musisz wrzucić fote na jakiś serwer i wkleić tu link. Kolor kabla to szary z żółtym paskiem grubości 0,35 przynajmniej szukajác po moim VIN. Bmw potrafi zrobić zmiane w kolorach w zależności od rocznika, ale tego już mi się nie chce szukać. Jak podasz VIN to powiem ci czy w twoim jest tak samo.
  8. Aktualizacja nie ruszy ci bez kodu FSC w przypadku tej mapy. Jak masz wpisany LIFETIME, czyli taki na zawsze to od razu bez pytania o kod ruszy. W przypadku tej mapy kod FSC to nie problem.
  9. Jack79 odpowiedział(a) na patrykq temat w E81, E82, E87, E88
    Temat zgłębiłem ii sprawa ma się tak, że nie wszysykie moduły działaja z buzzerem. Według mnie, jeśli dzwięk PDC idzie przez głośniki to pasuje każdy moduł. Jeżeli dzwirk idzie przez buzzera nuestety nie. Róznice łatwo zauważyć patrząc na płytt. Po prawej stronie płyta przeznaczona tylko do wersji z dzwiekiem z głośnikow. Brak na niej elementów zaznaczonych w kólkach. Po lewej moduł do buzzera. W kólku ma dodatkowe elementy. To samo tyczy się wersji z czujnikami przód tył jak i tylko tył. Na zdjęciu sa wersje na przód tył. Wersja działająca z buzzerem na przód tył ma numer: 6973116 6982389 6974022 6969282 6947797 6982397 6982393 6982401 Wersja NIE działająca z buzzerem na przód i tył: 6982403 6982392 6973117 6974023 6982388 9225824 6982396 6969283 6947798 9252638 Wersje działające z buzzerem na tył: 6982395 6973114 6947795 6982391 6982387 6974020 6969280 6982400 Wersja NIE działajaca z buzzerem na tył: 6947796 6982394 6969281 6982402 6973115 6974021 9225825 6982386 6982390 9252639 Type rozkminiłem. Jeśli masz nie ten moduł to wszystko działa tylko nie ma dzwieku a w module PDC jest błąd 9E3C, 9E28 w przypadku modułu tylko na tył lub 9E3D, 9E28 w przypadku modułu na przód i tył
  10. Coś źle robisz. Normalnie ściąga. https://i.ibb.co/hXp2QhG/Screenshot-20210422-200613952.jpg
  11. WD40 nie jest najlepszym preparatem w sumie to jest najtańszy penetrator. Do smarowania to zobaczysz co tam jest i taki kup.
  12. Nie został usunięty i jest do ściągnięcia. Coś źle robisz, chociaż ciężko coś źle robić.
  13. Bp hasło to repext a nie repxet.
  14. Chyba żaden z tyvh numerów nie jest numerem BMW. Znajdź dobie np. na realoem licznik pasujący do twojego auta i kup o takim numerze lub wcześniejszym. Ogólnie licznik jest urządzeniem programowalnym, więc jak kupisz używkę to trzeba będzie mu zmodyfikować VIN i wyzerować przebieg. Poczytaj bo jest o tym pełno informacji, szczególnie w dziale e90 i zmianie licznika na HIGH.
  15. Tak. Mapa ma ponad 20GB po rozpakowaniu. Jak nie chcesz z chomika to masz tu jeszcze torrenty i mega https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=364232
  16. Jack79 odpowiedział(a) na Lajcik94 temat w E81, E82, E87, E88
    Po kilku przygodach z podróbami z allegro w życiu tam nie kupię części. Jeżdze już spory czas z filtrem PiperCross i śmiało mogę powiedzieć, że nie psuje przepływomierza i też nic do mocy nie daje. Po prostu nie kupujesz nowego tylko preparaty do czyszczenia i smarowania.
  17. Jak chcesz sprawdzić kabel to najlepiej podłącz go pod telefon android i apkę bimmer-tool LITE darmową. Przestawiałeś czasy w ustawieniach portu?
  18. Tak ten platik musisz zsunąc, żeby mieć dostęp
  19. Wiesz co nie pamietam dokładnie jak to było, ale miałem mały płaski śrubokręt i igły i poszło jakoś bez problemu. Trzeba wciskać blaszki i wychodzą.
  20. Napisz które lusterko i po której stronie nie działa, gdzie masz jaką wiązkę i jakie lusterko. 5 razy to czytałem i nie jestem w stanie tego ustalić. Napisz też czy tak wyjechał z fabryki czy jktoś to dołożył. Napisz też co dokładnie w którym lusterku nie działa. Dla łatwiejszej komunikacji pisz lusterko pasażera, lusterko kierowcy. Wiązka po stronie kierowcy jest uniwersalana na lusterka zwykłe 5PIN i lusterka lepsze 3PIN, więc zawsze ma 5PINów. Wiązka po stronie pasażera się różni.
  21. Ale to na aktive powinno ci się samo zrobić po dodaniu do VO opcja 5AC i przekodowaniu FRM pustym plikiem man. Wygląda jakbyś coś wcześnuej źle zrobił, że musiałeś to ręcznie przestawiać.
  22. A zmień te opcję tak: PWM_ANST_FL_BIXENON wert_01 wert_01 Nie mam e90 to nie m jak potestowac. Ale tu według mnie jest problem.
  23. Pierwsza strona tego tematu. Potrzebujesz mapy HIGH. Mapy te nie są już aktualizowane i ostatnia wersja to 2019.
  24. Robiłeś to sam, czy mechanik? Sprawa spalenia się CAS od przerwanego kabla masowego silnika jest wręcz nieprawdopodobna.
  25. No to już teraz tylko kwestia kodowania. Miałem to samo przy H7. W pewnym momencie to żadne światła mi nie działały :D :D FLA możesz przetestować w INPA, bez ruszania auta.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.