Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. To gratulacje :D Fajnie by było jakbyś sorawdził stary panel czy działa, bo nigdzie takiej pewnej informacji nie ma. Dodawałeś do VO opcje 313?
  2. Ty nie masz wsadzonego drugiego, nie ruszanego przez papudraka turbo, tylko nasz wsadzone turbo po regeneracji. Spaprali tobote i tyle. Z tego co tozumiem to ten błąd właśnie o tym mówi. Zresztą przed wymianą turbo miałeś sprawne auto skoro 200 km/h zamykało, tylko pojechałeś do jakiegoś tunera papudraka, który ci pomiary spierdzielił. Samemu trzeba było sprint do 100 km/h zmierzyć i byś wiedział czy masz coś nie tak. Oddałeś sprawne turbo i zamieniłeś na regenerowany chłam :duh:
  3. Niestety nie masz. Przycisk jest w każdej koerownicy, tylko nie aktywny.
  4. To ty masz przed lifta. To znalazłem takie info. Module CAS ASP_LIN_VERBAUT aktiv KOMFORTSCHLIESSUNG_FB aktiv (This will activate the LIN BUS so the mirrors get the info) (This allows communication between CAS and CTM when closing by FOB) Module FRM SPIEGEL_BORDSTEIN_AUTOM aktiv SPIEGEL_EINKLAPPEN aktiv SPIEGEL_ELEKTROCHROM aktiv SPIEGEL_HEIZUNG aktiv SPIEGEL_KOMFORT_EINKLAPP aktiv SPIEGEL_MEMORY aktiv Nie testowałem tego, bo ja mam polifta.
  5. Co do dokodowania, zdania są podzielone, ale z moich informacji wynika, że jeżeli lusterko ma trzy piny i jest fotochromatyczne, to na 100% jest też składane, więc dodajesz tylko $430. Jak masz tylko składane to 313. Zresztą te lusterka z e90 które mam są składane i są fotochromem a po VIN mają tylko 430 dodane do fa. Aby auto się dowiedziało i nowym kodzie Fa musisz zrobić jeszcze Fa_write do frm. Zalezy jaki masz to różnie się zwie. NFRM lub FRM. Potem trzeba zrobić sg_codiren, z odznaczoną opcją MANIPULATE BY PSW.MAN moduł JBBF. I wszystko już powinno śmigać. Żeby lusterka się składały z pilota to w FRM trzeba zmienić to na aktiv: SPIEGEL_KOMFORT_EINKLAPP. Tylko to też zależy od FRM jak to się zwie. To jest do tych sttarszych. W nowszych jest: ASP_SPIEGEL_EINKLAPP. Lusterka na 3 piny nie będą wcale działały póki ich nie przekodujesz. W 5 pin sygnał na każdy silnik idzie osobnym kablem, a tu idzie wszystko jednym. Dopiero zakodowanie powinno zrobić, że wszystko zacznie działać.
  6. Zacznij od sterownika, można go częściowo miernikiem sprawdzić. Gdzieś tu opisywałem jak. Jak znajdę to wkleje. Świece padają dużo rzadziej niż ten sterownik, szczególnie że masz błąd 4 sztuk. Więcej nic po drodze nie ma, więc albo świece albo sterownik. Tu masz, przeczytaj mój post, wyciągaj sterownik z auta i mierz. Latem jest przy odpalaniu zbędny, możesz jeździć bez. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=207917
  7. Odpowiedzi na twoje pytania są już na forum . Pozostaje wyślić się i użyć :search:
  8. Tak wiem że są klejone. Ale wszystko jest do zrobienia. Dokładanie mat do e93 http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=893675 kotin narazie walcze ze składanumi lusterkami. Maty grzewcze to dalsze plany, ale jak sobie pomyśle ile to roboty to się trochę odechciewa :D
  9. Też używam pipercrosa, ale do impregnacji stosuje k&n, ale przyrostu mocy nie zauważyłem.
  10. Wszystko jest do zrobienia. Najprościej byłoby kupić fotele jakich potrzebujesz, pociągnąć instalację, zakodować, ale to najdroższa opcja. Też się zastanawiałem czy nie można by użyć uniwersalnej maty i dołożyć, ale boję się, że przy tozbieraniu fotela zepsuje świetnie działającą mate zajętości pasażera. Więc narazie wbijam. Tu masz temat jak poskładać instalację do ori podgrzewanych foteli http://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?f=11&t=97925&sid=5e5425e322431ff741a080f9a4f029be
  11. No moim zdaniem też wygląda to jakoś dziwnie. Szczególnie panel z podgrzewaniem foteli. Klima też jakoś nie w tym miejscu, ale to może kwestia tego że przyzwyczajony jestem do tego jak wypuściła, to fabryka.
  12. No to pięknie podsumowałeś dwie strony pomocy :D "Problem rozwiązany" Chociaż napisz dla następnego, który się będzie męczył co zrobiłeś. Odpowiedź problem rozwiązany, brzmi jak mechanik ciapa, coś źle robił :D
  13. Obie bazy ze zdjęcia są do e90. Dziś zakupiłem dwa kompletne fotochromy, niestety nie w shadow line i będe je malował. Mam nadzieje zakończyć temat w przeciągu dwoch tygodni. Z tego co wiem to kolor shadow line 688. Mam nadzieje że już nie będzie problemów.
  14. Wystarczy że sprawdzisz tę śrubkę najbliżej przodu auta. Czy jest na końcu, czy trójkąta czy w połowie. Według realoem te listerko, które kupiłem pasuje tylko do e90 i e91. A te które mam w aucie pasują tylko do e87 nie ważne czy FL czy nie. Lusterko kierowcy powinno działać, bez ciągnięcia jakichkolwiek kabli. Programujesz wkładasz i po sprawie. Tylko mam wielką prośbę. Jak byś mógł zdjąć ze starego panelu ten dekor i zobaczyć czy ten przycisk do składania w panelu pod spodem dekoru działa. Czy wymiana panelu też jest konieczna. Tam ten przycisn jest tylko nie jest dziura na niego wywiercona, ale może też te panele różnią się płytką, a obidowy mają tylko identyko.
  15. A czy to nie jest czasem uszkodzony kontroler. Poczytaj tu. Odlutowuje sie w nim jakiś element i wtedy kontroler robi takie jaja. Poczytaj http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=124245 Na youtube widziałem gdzies jak to naprawić. Może się mylę, ale warto sprawdzić.
  16. Nie ma szans żeby lusterko z e90 pasowało do e87 i na odwrót. Mam nawet vin samochodu z którego pochodzi. Jest z 2005 z e90. Moje e87 jest z 2009. Moźe jest różnica w lift i przedlift. Tutaj nawet trójkąt do drzwi ma inny kształt. Zresztą zobacz na zdjęcia z mocowaniami. Masz te z pierwszego zdjęcia czy z drugiego. To będziemy wiedzieć co masz. Programowałeś je żeby się składały? Dziala ci to wszystko na starym panelu bez przełącznika, czy też zmieniałeś panel?
  17. Jack79 odpowiedział(a) na azp temat w E90, E91, E92, E93
    Nie kumam. Nigdy nie smarowaliście drzwi? Przecież to zawiasy, trze metal o metal ciasno spasowany. Nie posmarujesz to się będą zacierały. Wd40 to nie najlepszy środek do tego, ale może być. Ja raz w roku psikam wszystkie i zero problemów.
  18. Nie, mu zawieść lusterka na tyle na ile sie da rozebrać. Mówiłem że samych plastików nie dam rady. Tak znajomemu z innego forum w uk pomalowali te trójkąty. Wygląda zacnie. Malował tylko trójkąt. http://i.imgur.com/WvzGJdx.jpg
  19. Czyli tuner tv przejmuje wyświetlanie obrazu, bo coś się złego dzieje z nawigacją. Wyjmij napęd dvd, bo on odpowiada za ten ładny obraz, otwórz i zobacz czy na pewno nie masz tam oksydacji. Posprawdzaj te dwie wtyczki czy dobrze siedzą, które dochodzą do napędu. Nie słyszałem, żeby uszkodzony laser tak zawieszał navi żeby obrazu nie dawała. Więcej pomysłów nie mam.
  20. A to nie jest czasem od klemy pirotechnicznej, która ma podczas wypadku wybuchnąć i rozłączyć zasilanie? Wtyczke wkłada się przy biegunie dodatnim. Masz tam taką dwużyłową wsadzoną? Auto było po wypadku? Zdjęcie konektora takie mało wyraźne.
  21. Tu ceny są też bardzo rozstrzelone. od 80 zł za taki bez tego górnego dekoru do 240 zł. Byłem też u lakiernika. Koszt pomalowania dwóch lusterek koło 100-120 zł z jego materiałami, więc nie ma katastrofy. Bałem się że krzyknie koło 400 zł.
  22. Czyli da radę to zmontować gicior. Wyobrażasz sobie mój wku.w, jak zacząłem przykręcać piękne nowe lusterko i nie pasuje :( trudno. Na allegro tylko jeden koleś sprzedaje kompletny shadowline do e87 z fotochromami, ale cene ma zaporową 800 zł za sztukę w białylm kolorze. Zobacze co powie lakiernik, jak wyjdzie duża kasa, to też pojadę z demontażem.
  23. Weź to przeredaguj, bo nie wiadomo o co chodzi bez przecinków i kropek. O błędach, co oczy wypalają już nie mówiąc. Co do menu to musisz fotkę wrzucić. Skąd mamy wiedzieć co ci się wyświetliło. Masz opcje TV? Jeśli tak, to navi ci się odłącza i funkcje wyświetlanua obrazu przejmuje tuner TV. Bywa, że navi woda zalewa, może wtyczki z tyłu dvd ci się poluzowały. Często jak nie czyta map to znaczy że laser już do wymiany. Te 15 lat dla lasera to już dużo.
  24. Zacznij od podłączenia kompa, tylko do BMW a nie jakieś uniwersalne badziewie. INPA lub coś nowszego. Jak nie odpala to na bank jakieś błędy są.
  25. No ja bym chociaż zobaczył co jest z tym silnikiem, nawet z ciekawości.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.