Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Ja umieszczam na http://imgsrc.ru/ . Jak narazie jest spoko. Foty nie giną, bo trzeba mieć konto, ale jest darmowe.
  2. Napisałem mu wszystko czego sam się dowiedziałem o tych skrzyniach i ewentualnym sensie programowania skrzyni. Jak miałby wydać 150 zł na zrobienie tego, aby mieć nowszy soft, to mija się to z celem, chyba że ma taką usterkę. Kolega nie napisał czy ma taką przypadłość, a wiele aut z automatami GM z tych lat posiada taki problem, ale skoro nie widzisz związku to trudno.
  3. Jedyna istotna zmiana była w sofcie, jeżeli twój automat nie rusza rano z D, tylko się zastanawia przez dłuższy czas. BMW przyznało się do takiej usterki i z tego co wiem początkowo wymieniali skrzynie na to, a potem napisali poprawiony soft. Osobiście potwierdzam, że pomaga, tylko trzeba wgrać dokładnie ten z tego dokumentu: http://www.lubiebmw.pl/info/GM5transmission.pdf Oczywiście nie jest to soft, który automatycznie wgra ISTA, trzeba tego dokonać ręcznie. Usterkę z tego co wiem można też naprawić wymieniając jakiś uszczelniać w skrzyni, który robi się za twardy i puszcza olej, czy jakoś tak. Ja poprzestałem na wgraniu tego softu, co rozwiązało problem w 99% procentach. Przez jakiś czas jeździłem też na najnowszym sofcie jaki wgrała ista do mojego 2.0 automatu, ale różnicy nie widziałem, nadal nie ruszał z rana. Ponieważ nikt mi nie chciał zaktualizować softu w skrzyni ręcznie, mówiąc że jest ryzyko uwalenia sterownika, więc po dwóch miesiącach czytania zrobiłem to sam. Zaktualizował bym soft tylko jeśli miałbym taką usterkę. Jak już jeździ ci dobrze to skasuj adaptacje np. INPA i tyle. Do programowania nie miałem prostownika, ale użyłem drugiego auta:)
  4. Super do najblizszego ASO mam 200km, trochę mi nie po drodze jechać żeby pocałować klamkę :D
  5. No chyba nie powiecie mi że to zależy od widzimisie pana serwisanta. Mają chyba coś tam w tegulaminie. Tak naprawdę co za różnica z jakiego auta poducha pochodzi skoro jest wadliwa i może mnie zabić.
  6. No nie gadaj, że ci wymienili nie ori poduchę. Mi w Gdańsku przez telefon powiedzieli, że wymieniają tylko oryginał. To jutro dzwonie do BMW dopytać się jak to kurna jest.
  7. Jack79 odpowiedział(a) na Rogalikos temat w E46
    No a jaka może być przyczyna chęci naprawy. Standardowy problem z otwieraniem auta pewnie. Do wymiany przekaźniki lub do otworzenia i przeczyszczenia styki. Czyszczenie łatwiej wykonać, poniewaź wystarczy odciąć obudowę od góry, wyczyścić i poskładać. Do wymiany trzeba miec dobry sprzęt. Ja robiłem hot airem i porządną lutownicą. Przekaźniki mocno siedzą i ciężko je wyjąć. Istnieje ryzyko zerwania pola, ale dla jakiegoś elektronika nie powinno być problemu.
  8. Napisz co to za silnik? N47? Zero danych. Febi to dobra firma, ktora daje do silnika N47 czesci na oryginalny montaż. W ASO wymiana rozrządu to taka kasa że kopara ci opadnie, a cycuchy gruchną o asfalt.
  9. Pełno tego u chińczyka. Zastanawiałem się ostatnio nad zamówieniem ale nie mogłem się zdecydować co do koloru :D https://m.aliexpress.com/s/item/32758852339.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32758852339&productSubject=Car-Interior-Decoration-Moulding-5M-For-BMW-E46-E39-E90-E60-E36-F30-F10-E34-X5&spm=2114.010208.3.131.NO5CBW Są jeszcze świecące https://m.aliexpress.com/s/item/32792836647.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32792836647&productSubject=Universal-3M-Car-Styling-Flexible-Neon-Light-EL-Wire-Rope-Car-Decoration-Strip-with-Controller-For&spm=2114.010208.3.290.n5LBVn
  10. Podesle ci wieczorem, jak mi to poszło bez problemu. Na początek usunąłem wszystkie sterowniki od kabli jakie miałem poinstalowane oraz wszystko co miałem dotyczącego INPY. Następnie wsadziłem kabel i patrzyłem czy się zainstalował czy tylko go wykrył. Jak tylko wykrył to ok i odpaliłem to: https://mega.nz/#!kAASwa7I!AJLVnnEBwLgzDPzBeQ4uQo60p1lbU2BsZofE-TBYGmk W tej paczce masz to: - Inpa 5.0.6 (with English script files & Support for F-series) - EDIABAS 7.3.0 - NCS Expert (with English menus and buttons, and NCS Dummy Profile pre-installed) - NCS Dummy 4.0.1 - Tool32 4.0.3 - WinKFP 5.3.1 - Integrated SP-DATEN v53.3 - BMW Coding Tool v2.5.0 (for use as an alternative to NCS Dummy, or to update DATEN files as new ones become available) - USB Drivers for cable Zainstalowało się wszystko razem ze sterami do kabla. Trzeba tylko przestawić w Menadzerze urządzeń opcje zaawansowane kabla na: Serial Port na COM1 i Latency (opóżnienie) na 1 Następnie dorzuciłem to: https://chomikuj.pl/mlodzik1/INPA/INPA+Fxx+-+V2 Tutaj jest wszystko co potrzeba do silnika N47: Następnie trzeba dodać do menu INPA silnik N47 w INPA\CFGDAT szukasz swojego auta np e87.eng otwierasz go w notatniku i dodajesz w gałęzi [ROOT_MOTOR] linijkę: ENTRY= DDE7N47,DDE 7.0 for N47, będzie to mniej więcej wyglądało tak: [ROOT_MOTOR] DESCRIPTION=Motor ENTRY= AUTMOT1,Autom. Motorauswahl, ENTRY=,, ENTRY= D50M47,DDE 5.0 für M47 TÜ, ENTRY= DDE6M47,DDE 6.0 für M47 TÜ2, ENTRY= DDE7N47,DDE 7.0 for N47, ENTRY=,, ENTRY=ME9NG4TU,ME9.2 / MEV9 für N45 / N46, ENTRY= ME17R4,ME17.2.1 / MEV17.2.1 für N45TÜ/N46TÜ2, ENTRY= MSV70,MSV 70.0 für N52 (NG6), ENTRY= MSV80,MSV 80.0 für N51 & N52KP (NG6), ENTRY= MSD80,MSD 80.0 für N43 N53 & N54 mit EWS4/CAS, ENTRY=MSD80N43,MSD 80.2 für N43 mit EWS4/CAS, ENTRY=,, ENTRY= AUTEKP,Elektrische Kraftstoffpumpe EKP, INPA już powinna chodzić. Żeby ncsexpert chodził trzeba by dodać do niego profile z tego chomika np.: https://chomikuj.pl/mlodzik1/BMW+Standard+Tools+2.12/Profiles+-+Ncs+expert I dorzucasz to w ten sposób: -skopiuj profile (3 pliki) do C:\NCSEXPER\PFL -skopiuj plik NCSEXPER.txt do C:\NCSEXPER\CFGDAT (nadpisz na istniejący)
  11. Maciek ja kupiłem k+d can z przełącznikiem koloru niebieskiego, jakiś za ponad 100zł, żeby działał mi na obu autach. Jak nie przełącze to z E46 łączy sie tylko z silnikiem. E87 działa bez problemu.
  12. Ja do silnika N47 używam INPY z innymi modułami łączy się bez problemu. Najdłużej męczyłem sie z uruchomieniem komunikacji z silnikiem. ISTA z tego co wiem niepowinna mieć w ogóle problemu z tym autem. Też używam zwykłego kabla k+ d can.
  13. Z tym silnikiem to nic nie zrobisz, żeby zwiększyć moc.
  14. z tego co czytałem to virtualna maszyna z windowsem na maca.
  15. Słupsk koszalin, jakies 650km mam do ciebie :D ale w zeszłe wakacje byłem w krakowie przy okazji energylandi.
  16. Ogarniete, wkońcu poerwszy raz od zakupu podłączyłem silnik, wcześniej tylko przy zakupie w serwisie. Dowiedziałem się że mój ori AGM się kończy, ale to już samochód mi rysował :( no i że muszę obagać EGR, bo był zapisany jakieś 500 km temu błąd. Ja chce zakodować światła dzienne, lusterka składane, start-stop wyłączyć. Cos tam się jeszcze pewno znajdzie :D
  17. Wszystko już zostało zrobione i opisane na forach. Trzeba tylko robić po kolei jak jest opisane i idzie bez problemu. Teraz doposaźam jedynkę w składane lusterko, dlatego też ten działający kabel jest nie zbędny. To nie jest jakaś czarna magia i moim zdaniem czasami nie warto za to płacić. Chociaż jak kupiłem jedynkę to programowałem navi CIC, bo zależało mi na czasie, a kabla jeszcze nie miałem. Za to zapłaciłem, ale trwało to ze 4 godziny.
  18. Nie zmieniałem silnika, wszystko jest w oryginale. Auto z 2009 roku 118d to silnik N47. No programy są pod windowsa. W E46 kablem za 40 zł robie wszystko od pierdólkowatych ustawień po programowanie sterowników. Najlepsze że jak chciałem skrzynie automat programować to pojechałem do mechaniora, zapłaciłem 100 zł, ale powiedział, że tego softu co ja chce to się nie podejmie aby zaprogramować. Może mi wgrać to co ISTA z automatu poleci. No mówie trudno, może pomoże. Niestety najnowszy soft nie pomógł, więc stwierdziłem, że jak chce żeby było dobrze to trzeba to samemu zrobić. Poczytałem. 10 minut strachu i zrobione. Soft pomógł i tylko 100 zł jestem w plecy na mechaniku :D Nikt ci tak dobrze nie zrobi jak ty sam sobie :D
  19. To chyba zostane przy ori bo przód jakoś do mnie nie przemawia. Zobaczy się, bo oba są poobijane i w kiepskim stanie, chociaż na czarnym to tak się w oczy nie rzuca. Plan na dziś to odpalić w końcu INPE, żeby widziała mi silnik N47. Walczę z tym już od listopada, ale zimno było, więc sie nie spinałem. Wszystko zczytuje a z silnikiem się nie łączy.
  20. Wszystko pięknie, ale te relingi już pasowały jedynce jak świni siodło, a z tą owiwką to wygląda wszystko masakrycznie. Mam nadzieje że to tylko na weekend majowy, żeby grilla nad jezioro zawieść :D Fajnie że cały czas coś modzisz. Co do zderzaków to tył jest extra i postaram się też w tym roku taki machnąć, ale przód to już mi siè te mpaki i aero nie podobają. Wygląda to wszystko tak masywnie. Można zastosować tylko tył w mpaku i zostawić reszte w spokoju?
  21. Używam tego samego co kolega 330i. Jestem mega zadowolony, szczególnie że telefon jest zintegrowany z navi. Dzwięk mp3 gra extra. 330i instalowałeś ten nowy firmware 62 z początku kwietnia?
  22. Założyć można wszystko, ale to nie jest poprawny zamiennik dla opony 205/50R17 , którą BMW zaleca na felge szerokosci 7'' Różnica w średnicy koła nie powinna przekraczać 2%, a tu jest ponad 3%. Powoduje to że licznik będzie ci sporo oszukiwał w dół. Poprawny rozmiar to albo 215/45R17 albo 225/45R17 lub wiele innych ale akurar 205/45R17 nim nie jest. Poza tym słabo będzie wypełniała ta opona nadkole i autko obniży się troszkę.
  23. N43 jest kolizyjny, ale twój N45 to nie mam pojęcia. Najłatwiej zerwać łańcuch i naprawiać wtedy dowiemy się na 100% :D Ewentualnie pozostaje przeszukać net aby znaleźć przypadek zerwania łańcucha i opis naprawy :D
  24. Wpisz sobie w google. W bezkolizyjnych tłok z zaworami się nie spotyka. Diesli nie ma bezkolizyjnych. Większosc benzyt to też silniki kolizyjne.
  25. Wymiana zawsze tyle trwa. Też spędziłem w ASO trzy godziny, a roboty na 20 minut:) U mnie tylko pasażera wymieniali, bo kierowcy zmieniłem na M-pakietową, więc ta już się nie łapie. Jak wsadzę ponownie moją 4 ramienną to mi ją wymienią, więc zlałem temat, chociaż leży w szafie. Oglądanie auta to też norma, opisują wszystko, żebyś im nie powiedział że coś uszkodzili. Częstują kawką, wodą, miła atmosfera, nawet dla klientów z 15 lenimi struclami:)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.