Treść opublikowana przez Jack79
-
Problem przy odpaleniu auta check engine 3.0D
Nie ma co patrzeć w szklaną kulę tylko w komuter. Podjedź do kogoś od BMW i podłącz kompa, tylko nie uniwersalnego tylko do BMW. Poszukaj sobie tutaj wiadomości o przegnitym kablu masowym, bo objawy pasują. Jest gdzieś temat ze zdjęciami gdzie tego szukać
-
USZKODZENIE OPONY -RANTU OCHRONNEGO
No ciekawe co ci powie wulkanizator?!? Bez jeżdżenia do niego, powie ci że opona na śmietnik, ale masz szczęście, bo mogę sprzedać ci dwie nowe :D Nikt ci tu nie powie co masz zrobić. Połowa forum powie, że zaraz rozsadzi ci oponę i na pewno wylądujesz na jedynym drzewie na drodze, a druga połowa, że nic ci się nie stanie. Ja należe do tej drugiej połowy, twój wulkanizator do tej pierwszej :D Z tego co wiem w Niemczech takie uszkodzenie dyskwalifikuje oponę i auto nawet przeglądu nie przejdzie. Sam sobie w zeszłym roku zrobiłem podobne kuku i jeżdze na tym. Decyzja czy kupisz nowe, czy dojedziesz te należy do ciebie.
-
Awaria silnika 318d
Bez podpięcia pod kompa nic się nie dowiesz. Tylko nie jakiś uniwersalny badziew w bosch car service tylko pod BMW czyli INPA lub coś nowszego. Przebieg 180tys km to od razu jest dla mnie podejrzany i kojarzy mi się z ogłoszeniami z allegro :D każde auto ma tam tyle bez względu na rok, gdyż bariera 200 tys nie jest przekroczona. My Polacy wolimy 180 niż prawdę :D Napisz co ci na kompie pokazało.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-2
Ja robiłem update z jednego pendiva z plikow z pierwszej strony, ktore wstawiłem. Działają bez problemu.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-2
A jaką wersję Mapy potrzebujesz? W podposie masz e46 więc to jest max MK4, mapy HIGH. Wejdz w opcje navi albo podaj VIN, żeby sprawdzić czy na 100 procent potrzebujesz PREMIUM. te mapy na bank działają. A i czemu aktualizujesz przez DVD a nie przez usb w schowku? Dużo wygodniej.
-
BMW 120d 163KM PROBLEM Z SILNIKIEM/TURBINĄ?
Uwielbiam takie diagnozy. W moim miescie połowe mechaników omijam z daleka ze względu na takie podejście. Koleś se powie zawory. Ty zapłacisz pare tysi za nie potrzebną naprawę. Ty w najlepszym przypadku dostaniesz auto tak samo zepsute jak było, albo jeszcze bardziej ze względu na nie fachową wymiane. Jak będziesz miał szczęście to koleś przy okazji naprawy zauważy co jest zepsute i przez pomyłkę naprawi podstawową usterkę. On zadowolony parę tysi do przodu, a ty mogłeś to naprawić za połowe kasy. Podstawa to dokładna i fachowa diagnoza u kilku mechaników i to specjalizujących się w BMW. Ja się tak bujałem ze stukami na kierownicy w E46. Wszyscy mechanicy, a było ich z pięci, mówili że to magiel do wymiany. Sam wlazłem pod auto, poczytałem i wymiana przegubu i sprzęgacza obrotowego za 200 zł i auto śmiga do dziś na starym maglu i to bez stuków. W kieszeni 1000 zł zostało. A te barany by mi powiedzieli, sorry to jednak nie magiel. Reasumując zweryfikuj te diagnozę!!! Szkoda kasy wyrzucać
-
Bmw e46 320d zaslepienie egr
To czy się nue zaświeci kontrolka silnika nie jest takie pewne. W moin M47N z 2003 zaślepienie podciśnienia powoduje zapalenie CHECK ENGINE.
-
[E87] 118d - Pilot/Centralny zamek/Niezamykanie drzwi
To może padają przekaźniki jak w e46. Skoro i tak ci to siada, to wyjmij ten moduł i otwórz, będziesz miał tam przekaźniki. Odetnij dekiel od góry żeby się dostać do środka i zobacz czy nie są poprzypalane. Jak są to możesz je wymienić na nowe, albo poczyścić papierem ściernym, szczelnie zamknąć i zobaczyć czy pomogło.
-
[E87] Sterownik świec żarowych M47
Możesz jeździć bez problemu. Dopiero przy mrozach z -10 mogą zacząć się problemy z odpalaniem. Sterownik możesz nawet wyjąć z auta i dać komiś do naprawy, będzie działał dłużej niż jak kupisz nowy BERU. Autem możesz bez niego śmigać. Koszt naprawy u elektronika to max 100 zł. Sam sobie je naprawiam i w moich obu BMW działają bez zarzutu.
-
Obroty 6 bieg 330cd
Po chipie idzie do końca. Jak wcześniej miałem chipa moje M47N leciało do końca, jak wróciłem do oryginału to zatrzymuje się tak na 4200. V max oczywiście zeszlo z 225/ 230 na 210.
-
BMW E91 - Problem z nawigacja CCC !
Co tu dziwnego. Pewnie laser pada. Jak nie ma navi, to nie mieli nim ciągle płytą, wieszając wszystko.
-
BMW 120d 163KM PROBLEM Z SILNIKIEM/TURBINĄ?
A szczelny masz dolot. Mi jak pękła rura od IC do turbo, to mocy nie miał, świstał bardzo głośno, bo co turbina napompowała to szło w atmosfera. Rura przy egr zamiast twardniec pkdczas gazowania była mięciitka. No i walił przy bucie na czarno że auta z tyłu nie widziałem.
-
zacinanie kontrolera w idrive
Dwie sekundy szukania w google i masz kompletny tutorial na filmie Jak ten ci nie pasuje to jest jeszcze 30 innych.
-
[E87] dziury w komorze silnika
Zastanawiam się czy te zaślepki numer 5 to nie to o co chodzi http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UD71-EUR-04-2009-E87N-BMW-118d&diagId=51_6619 Wygląda to tak i kosztuje koło 30 zł za sztukę. Przeszukałem jeszcze trochę net i wygląda że ta zaślepka zakrywa co innego. Zostaje zakleić to czymś nieoryginalnym.
-
BMW 318d E91 - Klapki w kolektorze ssącym
No i o jest właśnie bolączka diesli w BMW, ale to wszystkich. Sterownik świec żarowych do naprawy lub wymiany. Co do M47N, to w sumie wały czasami pękają. Jak ci wtrysk leje to tłok może uszkodzić, ale jak co jakiś czas sprawdzisz INPĄ korekcje i nic nie pokojącego jak kopcenie, nie zauważysz to lać i jeździć:) Jak to diesel turbina, wtryski itp.
-
e81 116i n43b20a ile potrzebuję płynów eksploatacyjnych
Tu masz linka do ilości oleju, ile i gdzie wchodzi. Wpisujesz 7 znaków VIN i masz wszystko. Olej silnikowy lejesz jaki chcesz. Wybierasz producenta. Każdy ma na strnonie opcje "Dobierz olej". Taki kupujesz i po sprawie. Ja jeżdżę teraz na MOTULU. Najważniejsze żebyś kupił nie podrabiany. Tyle w temacie. http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi/VINdecode-e.cgi
-
320d problemy po chipie.
Jak kolega napisał, wracasz do serii, a nie chipujesz uszkodzone auto. Jak ci wypluje 155KM to można przyjąć błąd pomiarowy i robić chipa. Porządna diagnoza, naprawa dopiero chip. Taka kolejność. Zresztą jak już go naprawisz to zyskasz 25 KM i chip nie będzie już potrzebny.
-
[e46 320d] - Urwana szpilka/śruba kolektora ssącego
Nie nic nie ucinałem. Wydaje mi się, że wybiłem to, ale pewny nie jestem. Jak pisałem, nie stawiało to takiego oporu żeby o tym pamiętać :D wcisnąłem to wkręcając od spodu w nakrętkę, wtedy tuleja wskoczy w odpowiednie miejsce.
-
[e46 320d] - Urwana szpilka/śruba kolektora ssącego
To ja chyba 20 zl za jedną śrubkę płaciłem. Wygląda to identycznie. Wyciągasz wszystko i montujesz komplet. Zero ròżnicy.
-
[e46 320d] - Urwana szpilka/śruba kolektora ssącego
Zrobiłem to samo. Śrube dostaniesz z ta tuleją. Robiłem to ze dwa lata temu, ale nie było problemu z wyciągnięciem tej blokady, bo nie pamiętam żebym jakoś grubo kombinował. Najgeubsza rzecz to kasa za tą śrubę. Pamiętam że się za głowe złapałem.
-
[E87] Uszkodzona vacum pompa czy rozrząd?
No dobra, wymieniłeś kupe uszczelek, ale cały czas nie to. Skąd ci to leci? Nie było lepiej najpierw umyć silnik i po 5-20 km zobaczyć skąd cieknie? Tak to mona majątek bez sensu wydać. Uszczelkę vacu pompy, którą wymieniłeś? Ten o-ring między silnikiem a pompą, czy uszczelki w pompie? U mnie lało się, bo uszczelka w pompie puszczała. Zacznij od porządnej diagnozy, wymień co trzeba, a jak się boisz że może być to odma, to do wymiany i masz spokój na lata.
-
e91 318d 09r. nie działają światła ani kierunki oraz szyby
Szyby z tego co wiem są podłączone do modułu świateł, ciekawe tylko co się spitoliło podczas tego twojego kodowania. Może wystarczy przekodowaç pistym plikiem MAN. Bardziej chyba nie dkopiesz.
-
Stabilizator, drążek stabilizatora?
Ty ale jaja, drążek stabilizatora ci przerdzewiał:) Nie widziałem jeszcze takiego czegoś:) Kupuj używany na allegro. Wymiana jest prosta, więc dasz radę to przed blokiem nawet machnąć.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-2
Tak w pierwszym linku. Nie wrzucałem tego na choimka, żeby nie naciągać ludzi bez sensu, skoro torrenty są za darmo. Chyba że zależy ci na chomiku, to mogę to wrzucić, ale zajmie mi to kilka dni.
-
E87 118D cykanie rozrusznika (nie kręci)
Pierwsze slysze o takim czyms. Czy ten twoj elektromechanik czasem nie znalazł frajera, który zapłaci 500 zł za wymiane kabla masowego? Max co mogło ci się stać, to mógł się błąd zapisać w sterowniku i to tyle. Reszta to dymanko ciebie na kase, według mnie.