Treść opublikowana przez Jack79
-
E87 120d by waco_o2
Przycisk to ci jest potrzebny, jak chcesz przód dokładać. Sterownik jak chcesz mieć tylko tył jest inny niż na przód i tył. Na tył ma dwie wtyczki, na obie strony trzy. Tu masz informacje o PDC https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-120d-sha/repair-manuals/66-distance-systems-cruise-control/2NTGDBK Tu masz info o kabelkologi, tylko wybierz rocznik swojego auta. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-120d-sha/wiring-functional-info/body/signalling-warning-function/park-distance-control-pdc/voltage-supply-pdc-park-distance-control/ Pooglądaj sobie tą stronkę. Jest na niej wszystko, gdzie jaki element jak zdemontować, gdzie powinien być zamontowany. Wszystko jest ze sobą polinkowane. Najbardziej przejrzysta i obszerna wiedza o BMW dostępna za free.
-
bmw e 87 rozrząd
Kiedyś możnaby napisać że przecież jest na łańcuchu i za 500 tys mozna się tym zainteresować, ale w tych silnikach to w Fordzie na pasku dłużej pojeździsz niż w BMW na łańcuchu :D
-
[E81] obciera tył przy za małym ET jak zaradzić?
Możesz kupić węższe opony 205. Naciąg powoduje, że trochę się schowają:) Nie wiem jak to będzie z zawieszeniem, ale musisz sobie wstawić twarde jak beton. Zrobić max negatyw, żeby się chowały przy dobijaniu. Przy takim ET bez rolowania nadkoli nie ma szans aby nie tarło. Sprzedaj te fele i kup jakieś z większym ET.
-
[E81] obciera tył przy za małym ET jak zaradzić?
Przy 8 calach to na tył et 34 powinno wejść, więc prz et20 to masz jeszcze 14 mm koło na zewnątrz. Nie wiem ile takim rolowaniem wyciągniesz, bo nigdy tego nie robiłem, ale maszyna wygląda tak. To powinno dać ci obraz o co chodzi. Tylko za dużo też nie wypchniesz bo w e81 plastikowy zderzak z tyłu się tej operacji nie będzie chciał poddać.
-
prawidłowe ciśnienie w run flat -16 cali
Ciut szersze, ale wzór podobny:) 245/40R17 z tyłu.
-
prawidłowe ciśnienie w run flat -16 cali
Ja wprowadzam swoje nastawy. przecież nikt nie będzie mi mowił na jakim ciśnieniu mam jeźdźić :D zreszta teraz mam takie opony których nie ma na naklejce :D
-
prawidłowe ciśnienie w run flat -16 cali
Jak nie masz na słupsku to mam zdjęcie mojej naklejki od 118d ale z 2009 roku http://b1.icdn.ru/j/jack1979/5/53759415MqY.jpg
-
Zmiana Splash Screen [MK4]
Tu masz ultraiso chyba powinien dac rade https://chomikuj.pl/Sledz2424/BMW/Programy
-
[E87] Składane lusterka
Najlepszy pomysł to zastąpienie tej tulei drugą, tak jak napisał i zrobił tu kolega. Niestety fotek nie wstawił, ale ta tuleja służy tylko do tego żeby dwie części trzymały się razem i jeździły po niej podczas zamykania. Teraz pozostaje pytanie czy ta czarna część, którą trzeba przełożyć shadow line, w wersji z silnikiem i bez jest taka sama?
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
Język jest właśnie w sofcie. Ja używa softu Yaza. Chyba tego, bo już dawno temu ściągałem. Wszystko śmiga poprawnie na nim. https://chomikuj.pl/Sledz2424/BMW/Software/MK4-+kolor Aby navi wyświetlała fotoradary, do mapy musi być dodana baza fotoradarów programem Poison,poniewaź bmw nie dodaje tego od razu. Niestey chyba nie ma teraz nigdzie aktualnej bazy fotoradarów, tylko są takie gdy było ich najwięcej sprzed kilku lat. Jak sobie je dograłem, to mi cały czas piszczało mimo że fotoradaru brak. Także temat fotoradaru zlałem i używam yanosika. No kupe kasy zapłaciłeś za coś co można zrobić samemu poprzez nagranie jednej płyty cd :( trzeba było tu najpierw wpaść a 350zł wydać na dziewczynę zabawę lub co tam byś chciał:D
-
[E81] obciera tył przy za małym ET jak zaradzić?
Przy takim ET to chyba plomby by ci musiały wypadać na dziurach żeby nie tarło. Nie napisałeś jaka szerokość felgi 8 czy 8,5? Bez poszerzenia nadkoli to chyba nie da rady za dużo. Masz foty jak to wygląda?
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Tył powinien wyglądać jak na zdjęciu wyżej u mnie, będzie wysunięty bardziej o 1mm na zewnątrz, więc powinno podejść, ale wiadomo nie spróbujesz to się nie dowiesz. Przód z tą oponą też będzie na styk wystawał. Będzie na równo z błotnikiem. Jak ci będzie tarło to możesz naciągnąc oponę 205 zamiast 225, ale nie powinno
-
E87 118i QUARZBLAU - DZIK !!! (Sprzedany)
Ej no ja posiadam teraz w mojej na tył 8,5x17'' ET41. Porównując to do felgi twojej to na zewnątrz wystają identyko. Moja jest o 12 mm szersza ale z drugiej strony jest to 12mm. Na zewnątrz twoja i moja powinny się pokrywać. Piszę o tyle. Różnica między twoim a moim autem to moja jest po liftingu. U mnie to wygląda tak: http://b1.icdn.ru/j/jack1979/4/53650494HtL.jpg Na pewno masz ET35?? Zresztą ludzie biorą fele z e90 czyli 8x17'' ET34 i mieszczą się fajnie. Popatrz też na kolegi BBS. Napisał że ma takie same wymiary jak ty i u niego tak nie wystają a ma auto przed liftem. Moim zdaniem masz inne ET niż 35. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577&start=255 Kolor fatalny do tego auta. Aż wypala gały:(
-
[E87] Składane lusterka
Słuchaj a tak sobie myślę, skoro już masz lusterko do testów, to może by tak spróbować nie spiłowywać tego kołnierza z tulei tylko zgnieść bok do środka na tyle żeby kołnierz został, ale dało się je rozczepić. Przy składaniu przepchnąć młotkiem ciasno siedzący pręt odpowieniej średnicy który naprostuje tuleje. Chyba że ta tuleja jest bardzo twarda, to pomysł odpada. Schłodzenie samej tulei będzie ciężkie i nie spowoduje że zmniejszy się ona na tyle żeby przejść przez otwór. Daj znać jak coś wymyślisz, bo już się napaliłem na rozbieranie tego.
-
[SPRZEDANA] Static e87 by MikeE87 [M-PAKIET | DEPO | JOM]
Dokładnie. Moje auto ma prawie 240 tysiecy nalatane a przycisk nie wykazuje rzadnego zużycia mimo że autem wcześniej śmigał budowlaniec z łapami jak tarka, bo kiera ma już widoczne ślady, a jak auto kupował to mówił że była jak nowa. Twój wygląda jak ktoś by go smyrał jak panienki biust.
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
o boziu :duh: tłumacze jeszcze raz, ale teraz wolniej:) Ten mniejszy plik o nazwie ISO NAV_SW_32_speedcam.iso, nagrywasz na płytę cd. jest to soft do mk4, po to aby były widoczne radary. Wczesniejsze softy nie miały takiej opcji. Jeżeli masz już taki soft wgrany to tej płyty nie nagrywasz. mozesz to sprawdzić wchodzac w ustawienia i sprawdzic czy masz opcje Fotoradary, jak na zdjęciu. Jak w górnym prawym rogu masz takie same cyferki jak na fotce to znaczy, że masz odpowiedni soft. http://images65.fotosik.pl/970/dc0e65b1fc963442.jpg Druga płyta jest do nagrania na płytę DVD. jest to płyta z mapą. Jeżeli mieści się na płytę zwykłą DVD 4,7GB to znaczy ze ktoś już ją modyfikował, bo oryginalnie BMW wypuszcza mapy na płytę Dvd 8,5GB. Aby navi widziała 8,5gb płytę z mapą też musisz zrobić soft v32. jeżeli mapa mieści się na 4,7gb to softu nie wgrywasz. 8,5gb to nie jest płyta dwustronna tylko dwuwarstwowa. Mam nadzieje ze teraz wszystko już wiesz.
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
ISO NAV_SW_32_speedcam.iso - to jest soft navi, który nagrywa się na CD, żeby nawigacja miała opcja wyświetlania fotoradarów i czytała płyty dwuwarstwowo 8,5GB. Ten drugi plik to po prostu mapa.
-
[E87] Składane lusterka
Nie ma na sróty. Przeczytałem od wczoraj sterte materiału o tym. Bez rozłączenia tego nie da rady, a ta tuleja jest jednorazowa:( Pozostaje wymyślić jakiś fajny sposób na połączenie tego, albo zastąpienie czymś innym. Jak się wszystkim zaczną lusterka wywijać, to może powstanie jakiś zestaw naprawczy.
-
[E87] Składane lusterka
Dokładnie, szukam oryginałów. Demontaż odpada. Zobacz jaka to rzeźba żeby to poskładać. Z tego co mi się wydaje to koleś to chyba spawał, żeby z powrotem połączyć silnik lusterka z lusterkiem. Ta opcja odpada. Malowanie nie dość że drogie to też pewności nie ma jak to się zachowa. Co do foli to podjadę gdzieś podpytać jak to może wyjść. Ale też myślę, że będzie słabo wyglądać. Na tym filmiku widać jak to działa, że lusterko staje w odpowiedniej pozycji.
-
[E87] Składane lusterka
A może orientujesz się czy można było by to folią okleić czarną błyszcząca, bo też się boję że to malowanie będzie odpadało.
-
[E87] Składane lusterka
A da się to wyjąć samo. Czytałem gdzieś opinie że nie da rady. Tak to bym przełożył ze swojego. Wszystko można niby przełożyć oprócz właśnie tego czarnego trójkąta. Wydaje mi się że to jest nie wymienne
-
[E87] Składane lusterka
wklejaj, chętnie popatrze bo ciężko o jakies konkrety. Jak nie dostane shadowlinów to będe malował zwykłe na shadowliny.
-
[E87] Składane lusterka
No widzisz. Ciężko to wszystko zweryfikować, bo numery w BMW między E87 a E90 nie pokrywają się. Nie wiem właśnie czego szukać. Może i się różnią numerami ale mogą pasować. Tak samo zastanawiam się czy z anglika by nie podeszły.
-
Klema pirotechniczna - blad zr10 e46 przedlift
Najlepiej wymienić na nową:). Opornik potrzebujesz między 2,2 - 3 ohm. Odpinasz wtyczkę i wstawiasz opornik.
-
wymiana emblematu na tylnej klapie
Wpisz w google wszystko już tam jest. 3 sekundy szukania i proszę mały chińczyk pokazjje jak to zrobić.