Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Tu masz schemat, gdzie w oryginale to było podłączone. To dotyczy mojego e87 2009. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118d-sha_200904/wiring-functional-info/body/seats/backrest-width-adjustment-driver-s-side/vN0s6wp
  2. Czyli wszystko się zgadza. Podłączyłeś się do wstecznego po lewej stronie. Ten kabel idzie do wtyczki x 14261 do pinu 47 i przy tej wtyczce podlaczasz sie do niego. To jest już z przodu auta. Tu masz rozmieszczenie wtyczek w tym module https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-320d-tou/wiring-functional-info/body/lighting/reversing-lights/AioqZS49 Możesz jeszcze podłączyć się do pinu 9 w tej samej wtyczce. Kabel czarno niebieski. Ten jest od prawej żarówki wstecznego.
  3. Tu masz schemat. Wszystkie sygnały idą do modułu pod kierownicą.przykręcony jest pod plastikiem, gdzie masz rączkę do otwierania maski. Jest nawet pokazane gdzie on jest. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-320d-tou/search?q=Reverse Nie wiem co masz za auta, który rok, więc sam wybierz odopiedno schemat. Kolor kabli i ich grubość też masz.
  4. Mozesz kupic te za 800 zł i dać do sprawdzenia. Najwyzej 200 zł popłyniesz za sprawdzenie,bo tyle pewnie sobie policza za to. Ja tam już żadnemu handlarzowi nie wierze. Powiedzą wszystko żeby towar sprzedać.
  5. Ale co dokładnie masz na pokładzie. Nie podałeś nawet roku auta. Masz navi CIC z hdd czy CCC bez HDD. Aktualizację oczywiście wychodzą, ale aktualizacja nie jest tak prosta jak w Androidzie. Trza kompa podpiąć i WinKPF lub nowszym aktualizować. Podaj 7 ostatnich znaków VIN to się rozkoduje i zobaczy co tam masz za navi wsadzoną. Rizumiem że nie chodzi Ci o aktualizacje map. Dział navi masz tu http://www.bmw-klub.pl/forum/viewforum.php?f=91
  6. http://bimmer.work/
  7. Ppdaj 7 ostatnich znaków VIN to się zobaczy czy masz fotochrom czy nie.
  8. Podejrzewam ze to nie jest jakiś standardowy problem. Może wtyczka na panelu się poluzowała.
  9. Jack79 odpowiedział(a) na piotrioox39 temat w E46
    Kupuj pierwszy z brzegu. Zrobisz nim wszystko. Ja moje e46 z 2003 kablem za 40 zł programowałem. Soft skrzyni automatyczbej zmieniony bez problemu
  10. To się rozpisałeś i do tego jeszcze nie w tym dziale. Nawet nie wiadomo o czym piszemy. Wróżka Jack mówi aktualizuj.
  11. Masakra wymieniać olej w dieslu z DPF co 30 tysięcy. 15 tys to max co można na takim jeżdzić. To jak byś gacie zmieniał raz na miesiąc. Tego twojego to szkoda naprawiać jak olej był tak sporadycznie wymieniany. Szukaj drugiego identycznego silnika, może trafisz na taki co miał częsciej wymieniany olej. Jak chcesz benzyne to pchnij to auto i kup benzynę. W swapa wsadzisz tyle ile to auto było warte jak jeździło.
  12. Też bym ledy odpuścił. Głupio jak zabiorą dowód za to. Ja polecam OSRAM Nightbreaker. Światło jest bielsze, no i dużo lepiej świecą. Jak zależy ci tylko na kolorze to OSRAM i Philips robią takie co walą na biało.
  13. Przy takich parametrach felgi to 225 prawdopodobnie też będzie obcierać. Za małe ET. Musiało by być ET40 8x18 żeby weszły 225 na przód. Może 235 też by weszło, ale ciężko takiego klocka będzie zmieścić.
  14. Szału nie będzie, to nie diesel, że moc podniesiesz. Przyzwyczaj się do 115km lub zobacz co oroponują firmy tuningowe. 5KM to max :D http://vtech.pl/katalog/chip-tuning-BMW-1-E81-E82-E87-E88-116i-85kW-115KM
  15. Na przedzie 235 to przesada. Ciężko będzie się kręcić. Znajpmy ma 205/40R18 naciągniętą na felge styling 162 8x18 ET34 i nie obckera. Wysunięte jest super na równo z błotnikiem. Na tył walnij sobie klocka jakiegoś 245 lub 235. Przy feldze styling 162 lepiej dać 235, bo szersza będzie obcierać przy 8,5x18 ET37. Musisz rzucić jakąś propozycje co chcesz kupić, żeby ci pomóc.
  16. Tak, jak kolega wyżej napisał. ET przy naciągu nie ma znaczenia. 8,5 to szerokość felgi w calach. O szerokości opony mówi parametr 225 i jest w minimetrach, więc odpowiedź Vermilion, jest równiez odpowiedzią na twoje pytanie. Będzie leciutki naciąg,
  17. Jak ET będzie niskie a felga szeroka to tak. Nic nie napisałeś o parametrach felg. Takie posty to na portalu wróżka.pl
  18. Jack79 odpowiedział(a) na dibo1 temat w X3 (E83)
    Ptzeczytaj w linku co kolega kupił to się dowiesz jak będzie oglądał. Ten kabel jest tylko po to aby podłączyć do monitora w aucie jeżeli masz wejście AV w swoim urządzeniu. Do BMW bez modułu TV tego nie da rady podłączyć, ale może się myle.
  19. To gratki. U mnie efekt też przeszedł moje oczekiwania. Nie to auta. A najlepsze że zaoszczędziłem na tym z tysiaka, bo mechanicy zaczynali od magla i nikt nawet niczego więcej nie szukał w moim mieście. Wymienił bym magla a potem naprawił usterkę za niecałe 200 zł. Wymiana banalna, więc spokojnie można to samemu zrobić.
  20. Jack79 odpowiedział(a) na dibo1 temat w X3 (E83)
    Gnd czyli masę przykręcasz do karoserii auta. Najbliżej gdzie masz, lub do kabla z masą, najczęściej to brązowy grubszy kabel. Jak zamontujesz to pokaż rezultat, bo zastanawiam się nad tym rejestratorem do e87.
  21. Jack79 odpowiedział(a) na Musti579 temat w E46
    Te mocowania o kant tyłka rozbić. Jakby nie mogli dać zwykłych opasek, tylko takie badziewie. Robiąc chipa zwiększyłeś trochę ciśnienie w tej rurze, ale i tak powinno trzymać. Obejrzyj wszystko, podoginaj te zabezpieczenia z drutu i testój. Jak będzie spadać to wymień na normalny intercooler z opaskami.
  22. Jak masz business to sciagasz to i masz to samo co kolega wkleił tylko za free http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=91&t=320863
  23. Jak wymieniałem sprzęgacz i przegub, to nie zmontowałem tego na stole więc nie wiem czy tak powinno być. Sprzęgacz kupiłem nowy z ASO, przegub używka. U mnie powodem objawów jakie opisujesz był krzyżak na przegubie. Miał delikatny luz, więc na całej długości kolumny dawało to już spory stuk i luz. Nie dasz rady bardziej dokręcić tej śruby blokującej? Według mnie nawet delikatny luz na boki będzie mocno na kierownicy odczuwalny, ale taki wzdłużny chyba nie ma znaczenia.nie wiem czy ta sruba nie ma blokować tylko przed wysunięcem tych elementów.
  24. Możesz spróbować sam, ale wtedy całego oleju nie wymienisz. Trochę zostanie starego. Opis jest w dziale zrób to sam
  25. Jack79 odpowiedział(a) na rafixxxs temat w E46
    Spokojnie nic nie zepsujesz. Uważaj tylko jak będziesz wkładał nową roletkę żeby nie pękła na zgięciach. Trochę walki i wszystko wskoczy na miejsce.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.