Treść opublikowana przez Jack79
-
[E87] Składane lusterka
No to masz oba lusterko od e87. Zobacz na rozstaw w e90. Wygląda to tak: W e87 ten otwór który jest najwyżej, musi być na szczycie tego metalowego trójkąta. Tu masz fote rozstawu śrub w jedynce: http://jserv.pl/partseu/zdjecia/a7105d17.jpg Mówie o tej śrubce po prawej. Zdjęcia z google jedyne jakie znalazłem. Nie zrobiłem niestety zdjęć porównawczych. Dodatkowo plastikowy trójkąt, ten do drzwi, ma inny kształt i za chiny nie wpasuje się tak jak powinien Co do oklejania, masz może fotę jak ci to wyszło, bo też się zastanawiam nad tym albo lakierowanie.Tylko że ty masz je rozwalone na dwie części. Jak ci poszło składanie tego do kupy? Nie mam teraz czasu żeby lakiernika odwiedzić, bo sam nigdy spraya w ręce nie miałem.
-
E81 116i wymiana silnika co potrzebuje
Jak identyczby silnik, to tylko płyny eksplatacyjne i tyle. Skoro nigdy nim nie jeźdźiłeś to nie wiesz czy sprzęgło z dwumasą dawało jakieś objawy itp. A co temu jest że wolisz kupić drugi?
-
e46 320d Turbina dziwny świst + czarny dym.
Otworz sobie maskę, niech ktoś gazuje a ty słuchaj. Pooglądaj węże od turbiny do ic oraz od ic do egr. Mój już pękł. Auto świstało i kopciło, ale moim zdaniem mocniej niż twoje.
-
1.6 115km benzyna 2 probleny
Mozesz sprawdzic na stronce http://www.realoem.com/bmw/select.do . Wpisujesz 7 znaków Vin. Szukasz na schematach koła dwumasowego. Jak jest do niego numer, to na 99% masz koło. A ja ci powiem, że na 100% masz koło dwumasowe. Benzyny to jak diesle teraz dwumas turbo wtryski :D
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-2
Mus czekać. Jest tu moderatorem, więc na bank pojawi się.
-
[E81] Za wysoka temperatura płynu chłodzącego
Tak to jest to.
-
[E81] Za wysoka temperatura płynu chłodzącego
Z tego co oamiętam to 7.0 to jest temp silnika
-
[E87] Składane lusterka
Ja mogę napisać, że lusterka od e90 też nie pasują, tak jak to piszą sprzedający na nie których aukcjach. W innym miejscu jest otwór montażowy jeden oraz trójkąt jest ciut krótszy. Także ja szukam dalej. Dziś jade do lakiernika i dowiem się ile wezmie za pomalowanie tych trójkątów na shadowline. Jak nie dużo to kupie matowe.
-
Wtyczki fotochromów - pomoc w znalezieniu na realoem.
Wtyczka ma na sobie numer 872-963-001 , ale nie jest to numer BMW tylko producenta. Sam szukałem takiej i gniazda do tego, ale nie udało mi się namierzyć tych numerów. BMW chyba samych tych części nie sprzedaje. Musisz kupić wkład lusterka, aby mieć gniazdo i lusterko aby mieć wtyczkę.
-
E87 118d 2010 - Pierwszy Samochód
Żeby te fele nie były schowane tak mocno w nadkole to jeszcze dystanse by się przydały, albo fele 8'' , ale z ET 37 na tył. Skórki fajne, no ale z anglikami zawsze jest zabawa. Podejrzewam że jak sam się za to nie weźmiesz to nikt ci tego nie zrobi. Poszukaj może ktoś sam przekładał i coś ciekawego napisał. Karbonu nie dzierże w aucie, dużo bardziej podoba mi się amelinium, ale to wiadomo kwestia gustu:) Gratki auta.
-
Awarja VANOS - prosze o pomoc
Nie wierz żadnemu mechanikowi tak na słowo. To są ludzie, zresztą jak większość, kręcą, kłamią żeby zarobić, a się nie narobić. Z tego co wiem, to po zerwaniu łańcucha, nic nie powinno się stać.
-
BMW E82 123d by davenam [M-PAKIET]
Każda kierownica ma słuchawkę, tylko tak jak kolega napisał, trzeba mieć moduł w bagażniku, żeby yo śmigało.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-2
Jak pisałem, napisz PM, czyli wiadomość do Kruka z tego forum. On ma dostęp do kodów.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-2
To taki dziwny lifetime:) Ja brałem od Kruka i działa od 4 aktualizacji bez problemu.
-
Podświetlenie tablicy led od lci
Kupujesz zestaw wtyczek i łączysz. Robisz sobie przejściówkę. Albo robisz kompletną rzeźbę i rozwalasz tą wtyczkę, którą masz i wciskasz same piny w koszulkach termokurczliwych.
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-2
Podłącz dysk przez kabel z dwoma USB, jednym do zasilania i danych, a drugie tylko do zasilania. To do zasilania daj do lapka, albo do zapalniczki. Ciekaw jestem czy pójdzie. Autko przecież nie widzi co wsadzasz więc musi działać :D
-
Klocki/tarcze
Ja całe życie używam TEXTAR, tylko do FIATA 126p ich nie kupowałem:) Do VOLVO był TEXTAR i do BMW też TEXTAR. Następne jakie będe brał to ta zwane ceramiczne TEXTARY. Zobacze czy rzeczywiście mniej pylą oraz czy da się na tym normalnie hamować.
-
Błąd 0x2e85 elektryczna pompa wody
Wiem. Kolega może jako jeden z pierwszych zgłębić temat :D chociaż podobno dostęp nie za ciekawy. Poza tym nie widziałem żeby ktoś ogłaszał się że naprawia te pompy.
-
Błąd 0x2e85 elektryczna pompa wody
Maciek teraz przeczytaj post od początku i ze zrozumieniem, to zrozumiesz ze temat jest o innej pompie. Ty mówisz o Auxary water pump, a kolega mówi o elektrycznej pompie cieczy w silniku benzynowym napędzającej ciecz chłodzącą. Ty w dieslu nie masz takiej pompy, więc nie wymieniłeś w niej szczotek, bo ich tam nie ma :)
-
Błąd 0x2e85 elektryczna pompa wody
Z tego co mi się wydaje to za obieg cieczy chłodzącej. Nie jest na pasku tak jak np w N47 tylko elektryczna. Tylko zależy teraz jak padnie. Jeżeli zablokuje sie całkiem to masz od razu komunikat na desce z czerwoną ikonką a awarii chłodzenia silnika. A jeżeli traci na sprawności to tak jak u ciebie, pojawia się błąd i wszystko działa dalej. Wiesz jak jest z używkami. Jest taniej, ale za chwilę może paść a może i śmigać długo. Cena rakich części w ASO zabija :(
-
Błąd 0x2e85 elektryczna pompa wody
Poczytałem trochę i chyba pozostaje ci kupić drugą. Piszą że te pompy są do dupy. Zresztą sam poczytaj: http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=177032 A i szczotki się tu nie kończą, bo to jest silnik bezszczotkowy. Ciekawe co z twoją pompą jest, bo w temacie piszą że pojawia się komunikat o przegrzaniu i tyle. Poszą też że w Inpa można wymusić jej odpalenie oraz są jakieś testy. Poczytaj
-
Błąd 0x2e85 elektryczna pompa wody
Panowie, ale w benzynach też jest ta pompa? W disealach jak sie pojawia ten bĺąd to dotyczy on auxliary water pump, a nie tak jak tu. Wiem bo w zeszłym tygodniu wymieniałem u siebie szczotki. Kolega ma benzyne i chyba tej pompy nikt nie naprawiał. Przynajmniej nie znalazłem DIY. Kolega ma raczej uszkodzona te pompe 11517586929 hhttp://ttp://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UB91-EUR-05-2007-E81-BMW-118i&diagId=11_4068#11517586929 Usterka może być ta sama jak w pompkach diesla, czyli koniec szczotek, tylko nie znalazłem strony jak się tam dostać.
-
BMW e90 325D 197KM wymiana świec, klapki
To na 99% źle myslisz. Zacznij od sterownika :D Kup nowy albo napraw swój. Po wyjęciu go z auta możesz go wstępnie zdiagnozować zwykłym miernikiem. Opisywałem to już na tym forum kilka razy, co prawda dla wersji 4 gary, ale ten ma tylko dwa piny więcej podłączone na świece. Pomierzysz wyjścia na świece i wszystko będzie wiadomo, czy sterownik daje na nie prąd czy standardowo masz przerwane druciki. Świece padają dużo rzadziej, aczkolwiek profilaktycznie możesz je wymienić. Mam nadzieje że wykręcisz je bez problemu.
-
E90 318d N47 wyciek
Spojrzałem, u mnie też lekko zaolejone. Mniej niż u kolegi, ale też widać. Ja zlewam:)
-
[E81] | Limited Edition | 118d++ 186Km 434Nm | Static
Kij z samochodem. Co to za piękność zażywa kąpieli słonecznych na leżaczku?!? :D A poza tym to felgi extra wysunięte na zewnątrz, ale jazda na codzień chyba do najprzyjemniejszych nie należy.