Treść opublikowana przez Jack79
-
Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny
Oba są do tyłka, ale N47 jest dużo cichszy przynajmniej mój:) Tak jak już nie raz tu pisałem, jak kupowałem M47N to się naczytałem, że to najgorszy silnk od BMW, pękające wały, dziury w tłokach, awaryjny i ogólnie syf. Po 6 latach czytam, że jest polecany :D postanowiłem więc sprawdzić kolejny NIE polecany N47:) Jak na tę chwilę oba silniki są dla mnie super.
-
Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny
Ja mam M47N 150 KM w e46 oraz N47 143KM w jedynce. M47 nie ma szans. N47 jest pod każdym względem lepszy. Od osiągów po hałas silnika.
-
e87 116i m43b16 spalone zielone kable na tylnym lewym nadkol
Dałem ci wędke i miałem nadzieje że użyjesz google. Przekleje ci to co google wyszukało: Co do naprawy, to są jakieś specjalne końcówki do łączenia światłowodów, a najprościej to poszukać firmy, która się tym zajmuje w twoim mieście. Dla ciebie raczej ta druga opcja, mniej używania google :twisted:
-
e87 116i m43b16 spalone zielone kable na tylnym lewym nadkol
Bo to światlłowód. Tego sie nie lutuje :(
-
Zmiana ze zwykłej anteny na płetwę rekina
Po kupnie auta, też byłem zajarany wymianą na płetwę, ale po przestudiowaniu antenowych wątków doszedłem do wniosku, że najlepiej zamienić na oryginalną krótką lub citroenową krótką. Niby na ori bmw lepiej radio odbiera a na tym mi zależy.
-
Kolektor ssący bmw e87 120d !
Z tego co wiem to w N47 nie lotrzebujesz zaślepek. Demontujesz kolektor. Wylamujesz klapki i składasz wszystko jak było tylko bez klapek. Komputer nadal myśli że je masz i nie wyświetla błędu. Ja tegp nie robiłem, bo mam kolektor bez klapek. Tu masz cytat z angielskie forum :D
-
Navi BMW e46
Po tym co i jak pisze, widać że chłopak jest kompletnym amatorem. Teraz z forum bmw, robi się forum komputerowe. :D Wszystko co potrzebujesz bedzie na chomiku, tylko tam trzeba smsa wyslac. Nie boj za te 10 zl spokojnie uda sie wszystko sciagnac. Drugi sposob to strona np. torrenty.to , jednak tu trzeba mieć jeszcze dodatkowy programik do sciagniecia tego co chcesz typu np. Utorrent i dodatkowo z tego co pamietam tez trzeba sms wyslac do rejestracji :) chociaz kiedys mozna było raz na dobe, jedną rzecz sciągnąć za darmo.
-
Końcówka wydechu/układ wydechowy
No niestety z diesla 4 cylindrowego ciężko coś uzyskać. Przy pełnym przelocie tylko świst turbiny będzie słychać i do tego smród spalin nie przyjemny. Moim zdaniem trzeba jednego kata zostawić i końcowy i zobacz czy ci się spodoba. Ale dupy nie urwie. Jak chcesz mieć fajowy dzwięk to R6 w benzynie:)
-
E 46 320 D automat trzęsie silnikiem przy gaszeniu
Dokładnie na tym polega działanie klapy gaszącej, tylko ręke zastępujesz klapą. Twój EGR nie podejdzie. Musisz kupić zestaw egr i klapę z auta wyposażonego w te urządzonka i dodatkowo elektronika od tandolfa, aby w odpowiednim momencie klapa zamknęła się. Kodzt całej inwestycjo jeśli sam robisz koło 500 zł. Zależy za ile kupisz egr i klape.
-
Problem z podświetleniem rejestracji 1999 320d 136km
Komancz zdemontuj listwę i zrób ją po swojemu. Tam z tym oświetleniem nie ma filozofii, potem jak kolega radzi porządnie uszczelnij. Możesz też kupić ledowe lampki które mają inne mocowania i od nich pociągnąć nowe kable. Szkoda kasy na nową listwę. A używki to większość będzie jak twoja.
-
Jak przerobić Mapę dvd high na cd Do bmw e65
Możesz spróbować wywalić wszystkie języki oraz poi, ale nie wiem czy wejdzie na płytę 700mb. Jest też taki soft pimp my nav, ale on chyba bardziej jest do edycji poi. W weekend oblukam, jak to wygląda.
-
Idrive samoczynie przelacza
Jeden z miliona po sekundzie szukania
-
E 46 320 D automat trzęsie silnikiem przy gaszeniu
Ta klapka powoduje że silnik łagodniej się gasi. Kolega trandolf z tego forum zaadoptował klapę gaszącą z nowszych diesli, wymyślił elektronikę, że przy gaszeniu klapka zamyka się. Tu masz temat, poczytaj. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=203153&hilit=Klapa+gasząca Jest tu gdzieś temat obszerniejszy. Poszukaj. Może w tym linku gdzieś jest przekierowanie.
-
Idrive samoczynie przelacza
Wpisz na youtube idrive nie działa i będziesz miał wszystko podane na tacy. 5 sekund szukania.
-
E 46 320 D automat trzęsie silnikiem przy gaszeniu
Mam taki sam silnik tez w automacie z 2003 roku i klapki mam usunięte od dawna. Nie będe ryzykował że wpadną do silnika. Nie zauważyłem żadnych minusów. Zamontowałem też klapkę gaszącą, żeby w razie awari turbiny i zapętlenia silnika była możliwość zgaszenia go. Automatu niestety nie da rady zadusić, żeby zgasł. No to koło pasowe z ASO to ponad 1000zł po zniżkach. Podwoiłem wartość auta tą wymianą:)
-
e46 Druga skrzynia automatyczna i nadal jest coś nie tak
No to może czegoś nie podpieli przy wymianie. Skrzynia może źle chodzi bo silnik nie ma mocy. Jakby coś było nie halo ze skrzynią to zapalił by ci się trybik obok D na liczniku. Jedź na jakiegoś kompa od BMW. Inpa lub coś nowszego, nie na uniwersalnego. I napisz jakie masz błędy.
-
E 46 320 D automat trzęsie silnikiem przy gaszeniu
A jakie koło montowałeś? Firma. Ludzie z zamiennikow polecaja corteco, ale też potrafi bić z tego co piszą. Moja M47N dziś dostaje nowe z ASO, stare popękane, ale jakiś dziwnych objawów nie czułem.
-
Navi BMW e46
Mozesz z tego co wiem zainstalowac sobie co chcesz. Patrzysz czy masz to na androidzie czy na windowsie i instalujesz np automape pod odpowiednia platforme i tyle.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Ja oszczedzam na assitance, auto ma od ponad roku i nigdy nie interweniowałem. Zestaw naprawczy bmw mam oryginał pod podłogą obok koła. Zimówki mam Nokian i są ok. Ja bym brał 225/45R17. Jak auto kupiłem to było na takim głupim rozmiarze 205/45R16. Wyglądało kretyńsko.
-
e46 320d Huk, utrata mocy, chmura dymu
Tak to przez to. Nic nie jest zepsute, tylko było źle zapięte i wyskoczyło od ciśnienia. Weź się schyl, wytrzyj to wszystko szmatą od oleju. Następnie na IC masz takie zapezpieczenie z drutu, które trzeba śrubokrętem pociągnąć w dół za ten cyndzelek, aby trochę odeszło. Następnie wsadzić porządnie rurę do końca i zapiąć zabezpieczenie. Roboty na 10 min max i nigdzie nie musisz jechać. Zrób to porządnie to nie będzie spadać. P.S. jechać możesz ale po co?!?
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Ten moj znajomy ma z przodu 8x18 i ma laczka 205 tez z naciagiem lekkim. Ja woże ten oryginalny zestaw naprawcz BMW. Dobry pomysł to assistance. Moją jedynką jeździ żona więc ze sznurem butylowym sobie nie poradzi, ale myśle że to dobry pomysł. Żona jak będzie awaria laczka dzwoni do mnie i przyjeżdżam E46 z podnośnikiem i zwykłym zapasem :D
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Znajomy ma na e81 styling 162 czyli 8,5x18 ET37 i opony 225 szerokosci i mu nie trze na pełnym załadunku. Ja bym brał 225/45R17 zeby licznik nie oszukiwal oraz to bardziej popularny rozmiar, więc niższa cena oraz większy wybór. Na 225/40 będzie ci sporo w dół oszukiwał. Naciąg u niego wygląda fajnie, bo fele praktycznie równo z błotnikiem. Wczoraj jego auto oglądałem, więc go wypytałem. Na 255 też mu tarło.
-
[E87] 120d Spryskiwacz tylnej szyby
Rdza jest z tego gównianego silniczka i tego że przepływa przez niego płyn.
-
e46 320d Huk, utrata mocy, chmura dymu
To musisz ubrudzić ręce, bo to co napisałeś to wygląda jak z programu usterka. - panie mechaniku auto nie jedzie - a to trzeba naprawić, tam w środku się zepsuło, silnik i turbina do wymiany. Spokojnie, nie jaraj się, tylko poobserwój. Na przelocie ciężko coś o dzwięku powiedzieć, bo tylko świst słychać. Niech ktoś przygazuje, a ty spróbuj wąż między IC a EGR ścisnąć. Jak się da to jest nieszczelność. Powinien być twardy. INPE podłącz lub coś nowszego do BMW. Popatrz na parametry pracy silnika. może jakiś błąd się zapisał.
-
e46 320d Huk, utrata mocy, chmura dymu
A ten mechanik to zaglądał ci w ogóle pod maskę? Moim zdaniem to masz nieszczelność w dolocie. Łapie ci lewe powietrze i dlatego dymi na czarno. Jak mi pękł waż przy IC to świstało jak u ciebie, dymił masakrycznie i nie jechał. Chociaż ty masz przelot to pewnie przez to jeszcze bardziej ten swist słychać.