Treść opublikowana przez kkx5
-
318Ci N42 143KM - bierze olej
W silniku n42 dostep do odmy jest na tyle tragiczny (o czym juz wiesz), ze sie ja po prostu wymienia (jest to tani element) aby zapobiec pozniejszemu peknieciu membrany ze wzgledu na starosc. Jesli membrana jest ok, tam nie ma co sie zepsuc, no moze peknieta sprezynka. wymienia sie dlatego aby pozniej nie myslec, a moze membrana pekla...
-
318Ci N42 143KM - bierze olej
Czytaj ze zrozumieniem a odme sie wymienia a nie czysci....Kolego
-
Jaka instalacja gazowa do e46 318CI 143KM(velvetronic)
Tak wyglada u mnie, czyli nic nie widac :D http://images62.fotosik.pl/1056/2c7e6ecce4135053.jpg Widok po zdjeciu pokrywy: http://images62.fotosik.pl/1056/95ce17e64c9c7e31.jpg Po kliknieciu powieksz, widac cos wiecej.
-
BMW E46 320i Przełącza z gazu na benzynę przy 4tys.
Zasmiecanie forum... zamiast sprawdzic na forum lecisz , :duh:
-
Jaka instalacja gazowa do e46 318CI 143KM(velvetronic)
Nie odebralbym auta...Daj zdjecie. Ja zrobie zdjecie swojej i wstawie jak powinno byc. Wlasnie wrzucilem fotki na forum x5 bo tam tez komus w Pl "zakladali"...
-
4.4i ZAMIANA NIVO NA SPRĘŻYNY
Nie zwiazane z tematem ale obiecalem jak to powinno wygladac: http://images65.fotosik.pl/1053/1887b59f403c08c3.jpg http://images64.fotosik.pl/1053/22161cf333aa5ce9gen.jpg http://images64.fotosik.pl/1053/3045af46abc514ccgen.jpg Kompressor nivo: http://images61.fotosik.pl/1051/d14234c261840720gen.jpg
-
Jaka instalacja gazowa do e46 318CI 143KM(velvetronic)
Czyli co jest dobrze? Wlew dp gazu? Niczego te zaklady sie nauczyc nie potrafia w Pl...tragedia
-
318Ci N42 143KM - bierze olej
Panowie, prosty test na silniki serii "n" z valvetronic: Zostawiamy auto odpalone na wolnych obrotach na jakies 10min, nastepnie dodajemy gazu, jesli puszcza dymka: uszczelniacze. Po wymianie od wymiany do wymiany, nic nie dolewamy. U mnie poczatkowo troszke brala, troszke puszczala, pod koniec to juz wstyd bylo jedzic :mrgreen:
-
e70 N62N (4.8i) opinie
Wygodne to one raczej nie sa, bardziej uzytkowe, wszechstronne. Wedlug mnie: e53 duzo bardziej trwale, duzo duzo bardziej. e70 wygladem bardziej mi sie podoba, chociaz e53 4.8is jest z nich wszystkich najpiekniejsze i najszybsze, takie ze wszyscy sie ogladaja za nim. Ja w swoim ostatnio zaszczepilem caly pakiet od "is" lacznie z kolami. Efekt na drodze jest taki, ze ludzie nie patrza na e70 a patrza na moje "stare" e53. Tylko na rynku Polskim 4.8is znalezc to hoho...Silnikowo x5 e53 po lifcie 4.4i, 4.8is oraz e70 4.8i to jest to samo. Bolaczka to uszczelniacze zaworowe...
-
[e46] 318i 143KM Szarpie na niskich obrotach
Jakos tego nie widze. Wez zrob test, zdejmij, jak auto pracuje na wolnych obrotach, silnik cieply, wtyczke z silnika valvetronic. Zobacz jak bedzie.
-
[3.0 sd] Pęknięty łańcuch rozrządu
No tu jest z tym lepiej, wypadkowe maja kategorie do konca "zycia", krecenie nie bardzo bo w papiery od przegladu wpisywany przebieg z ostatnich 5ciu lat. Tez bym kupil e39 m5 ale nie byly w automacie a manuala nie chce...Troszke odbieglismy od tematu..
-
e70 N62N (4.8i) opinie
Masakra jakas :D Nie zamieniam swojego e53 na e70...u mnie przez 3lata pekla klamka kierowcy+uszczelniacze, norma w silniku n62
-
[3.0 sd] Pęknięty łańcuch rozrządu
Nie ma takiej opcji aby bmw zrobilo auta na poziomie e38,e39,e46,e53...Ja ostatnio omijam e60 i szukam dobrej e39 530i, strasznie mi sie podobaja, w uk e39 wraca w laski w wielkim stylu...
-
3.0 D Rolety przeciwsloneczne
hmm, ciekawe. Nie wiem, moze ktos sie pokusi. Ja musialem cale boczki zmienic bo nie moglem tych manualnych zaadaptowac wiec chyba ciezki temat z elektryka...
-
[E53] Proźba o pomoc.Wymiana stereo na DSP w e53
Cala Polska :D . Podjade jutro do znajomego, ma szrot samych bmw. Rozbieral ostatnio na czesci "is" , pokazywal mi caly zestaw dsp, zobacze czy jeszcze ma? i ile funcikow za niego chce...Ja nigdy nie bylem zainteresowany dsp...w sumie nie wiem czemu...odnosnie navi to nowy soft da perspektywe 3d a mapy beda aktualne. Ja osobiscie nie uzywam ori wogule. Jest tylko awaryjnie. Navi w x5 odstaje juz, stare jest. Poza tym, jadac do Pl musze miec live servis, na korki, wiec u mnie TomTom...
-
Problem z immo ?!
Tak. 2min roboty. Podjedz do kogos (hmm, niech podjedzie w twoim przypadku) kto ma przynajmniej inpe.
-
E53 Osłona, płyta ochronna pod silnik.
Przednia zawsze metalowa/aluminiowa, tylna, na skrzynie, tylko diesle i jest plastykowa. Benzyny nie posiadaja tylnych ani bocznych.
-
3.0 D Rolety przeciwsloneczne
Nie wiem czy w e53 byly rolety elektryczne. Ja ostatnio montowalem u siebie rolety ale sa recznie rozkladane. Fajna sprawa. Ciezko dostac.
-
[e46] 318i 143KM Szarpie na niskich obrotach
Tak sadzilem bo to co bylo robione w tym silniku nic nie da. To nie jest zwykly silnik. Ja czesto pisalem iz sadze, ze jest to najbardziej skaplikowany silnik jaki bmw wymyslilo. A wyglada tak banalnie. Dlatego tez nalezy bardzo uwaznie do niego podchodzic. Moja rada: podjechac do kogos kto ma servisowke bmw. Zrobic adaptacje valvetronic, sprawdzic bledy raz jeszcze. Nie ma takiego czegos jak zle pracujace bmw bez bledow.
-
[E46] 328i - Tuleje poliuretan/bicie tarczy?
U mnie: klocki + tarcze TRW, zero problemow, wahacze Delphi + tuleje Delphi. W uk nie mozna tego kupic osobno, tzn Delphi sprzedaje tylko zmontowany zestaw (wahacz+tuleja) jako calosc, pytalem dlaczego, odp. tuleja ulega zniszczeniu przy wciskaniu na trzpien wahacza i pojawiaja sie luzy. Moze tu jest problem? Osobiscie nie jestem zwolennikiem poli, za twardo.
- 318Ci N42 143KM - bierze olej
-
[e46] 318i 143KM Szarpie na niskich obrotach
Ciekaw jestem co oni tam czyscili, w benzynowym silniku i jaka adaptacje robili w n42?? Bajki opowiadaja. Problem wroci bardzo szybko...Kolega adi995: Jak ty chcesz zaplon ustawic w tym silniku? Wymienic popychacz? Tak po prostu? W silniku z valvetronic...Plukanie?...Panowie prosze nie dawajcie rad jesli pojecia nie macie bo w blad kolege wrowadzacie... :nienie:
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Super, gratulacje :cool2: Zdecydowanie najlepszy wybór jesli budżet pozwala.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Odpowiedź juz znasz, jedz i kup nowa...forum do tego nie potrzebne. Nikt tu sie nie reklamuje. Nie ma takiej potrzeby.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
No, juz myślałem, ze interes w uk musze zamykac... Do ceny to jeszcze olej doliczyc, kalibracja, przelozenie, zebatka nowa...no jakies 15.000zl Zregenerowana=Nowa jesli nowy łańcuch bedzie ale nie sądzę aby w Pl ktos regenerowal za 2.5tys z nowym łańcuchem.