Skocz do zawartości

kkx5

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kkx5

  1. kkx5 odpowiedział(a) na dbst13 temat w E46
    W silniku n42 dostep do odmy jest na tyle tragiczny (o czym juz wiesz), ze sie ja po prostu wymienia (jest to tani element) aby zapobiec pozniejszemu peknieciu membrany ze wzgledu na starosc. Jesli membrana jest ok, tam nie ma co sie zepsuc, no moze peknieta sprezynka. wymienia sie dlatego aby pozniej nie myslec, a moze membrana pekla...
  2. kkx5 odpowiedział(a) na dbst13 temat w E46
    Czytaj ze zrozumieniem a odme sie wymienia a nie czysci....Kolego
  3. Tak wyglada u mnie, czyli nic nie widac :D http://images62.fotosik.pl/1056/2c7e6ecce4135053.jpg Widok po zdjeciu pokrywy: http://images62.fotosik.pl/1056/95ce17e64c9c7e31.jpg Po kliknieciu powieksz, widac cos wiecej.
  4. Zasmiecanie forum... zamiast sprawdzic na forum lecisz , :duh:
  5. Nie odebralbym auta...Daj zdjecie. Ja zrobie zdjecie swojej i wstawie jak powinno byc. Wlasnie wrzucilem fotki na forum x5 bo tam tez komus w Pl "zakladali"...
  6. Nie zwiazane z tematem ale obiecalem jak to powinno wygladac: http://images65.fotosik.pl/1053/1887b59f403c08c3.jpg http://images64.fotosik.pl/1053/22161cf333aa5ce9gen.jpg http://images64.fotosik.pl/1053/3045af46abc514ccgen.jpg Kompressor nivo: http://images61.fotosik.pl/1051/d14234c261840720gen.jpg
  7. Czyli co jest dobrze? Wlew dp gazu? Niczego te zaklady sie nauczyc nie potrafia w Pl...tragedia
  8. kkx5 odpowiedział(a) na dbst13 temat w E46
    Panowie, prosty test na silniki serii "n" z valvetronic: Zostawiamy auto odpalone na wolnych obrotach na jakies 10min, nastepnie dodajemy gazu, jesli puszcza dymka: uszczelniacze. Po wymianie od wymiany do wymiany, nic nie dolewamy. U mnie poczatkowo troszke brala, troszke puszczala, pod koniec to juz wstyd bylo jedzic :mrgreen:
  9. kkx5 odpowiedział(a) na lukolo85 temat w X5 (E70)
    Wygodne to one raczej nie sa, bardziej uzytkowe, wszechstronne. Wedlug mnie: e53 duzo bardziej trwale, duzo duzo bardziej. e70 wygladem bardziej mi sie podoba, chociaz e53 4.8is jest z nich wszystkich najpiekniejsze i najszybsze, takie ze wszyscy sie ogladaja za nim. Ja w swoim ostatnio zaszczepilem caly pakiet od "is" lacznie z kolami. Efekt na drodze jest taki, ze ludzie nie patrza na e70 a patrza na moje "stare" e53. Tylko na rynku Polskim 4.8is znalezc to hoho...Silnikowo x5 e53 po lifcie 4.4i, 4.8is oraz e70 4.8i to jest to samo. Bolaczka to uszczelniacze zaworowe...
  10. Jakos tego nie widze. Wez zrob test, zdejmij, jak auto pracuje na wolnych obrotach, silnik cieply, wtyczke z silnika valvetronic. Zobacz jak bedzie.
  11. No tu jest z tym lepiej, wypadkowe maja kategorie do konca "zycia", krecenie nie bardzo bo w papiery od przegladu wpisywany przebieg z ostatnich 5ciu lat. Tez bym kupil e39 m5 ale nie byly w automacie a manuala nie chce...Troszke odbieglismy od tematu..
  12. kkx5 odpowiedział(a) na lukolo85 temat w X5 (E70)
    Masakra jakas :D Nie zamieniam swojego e53 na e70...u mnie przez 3lata pekla klamka kierowcy+uszczelniacze, norma w silniku n62
  13. Nie ma takiej opcji aby bmw zrobilo auta na poziomie e38,e39,e46,e53...Ja ostatnio omijam e60 i szukam dobrej e39 530i, strasznie mi sie podobaja, w uk e39 wraca w laski w wielkim stylu...
  14. hmm, ciekawe. Nie wiem, moze ktos sie pokusi. Ja musialem cale boczki zmienic bo nie moglem tych manualnych zaadaptowac wiec chyba ciezki temat z elektryka...
  15. Cala Polska :D . Podjade jutro do znajomego, ma szrot samych bmw. Rozbieral ostatnio na czesci "is" , pokazywal mi caly zestaw dsp, zobacze czy jeszcze ma? i ile funcikow za niego chce...Ja nigdy nie bylem zainteresowany dsp...w sumie nie wiem czemu...odnosnie navi to nowy soft da perspektywe 3d a mapy beda aktualne. Ja osobiscie nie uzywam ori wogule. Jest tylko awaryjnie. Navi w x5 odstaje juz, stare jest. Poza tym, jadac do Pl musze miec live servis, na korki, wiec u mnie TomTom...
  16. kkx5 odpowiedział(a) na vidalski temat w X5 (E53)
    Tak. 2min roboty. Podjedz do kogos (hmm, niech podjedzie w twoim przypadku) kto ma przynajmniej inpe.
  17. Przednia zawsze metalowa/aluminiowa, tylna, na skrzynie, tylko diesle i jest plastykowa. Benzyny nie posiadaja tylnych ani bocznych.
  18. Nie wiem czy w e53 byly rolety elektryczne. Ja ostatnio montowalem u siebie rolety ale sa recznie rozkladane. Fajna sprawa. Ciezko dostac.
  19. Tak sadzilem bo to co bylo robione w tym silniku nic nie da. To nie jest zwykly silnik. Ja czesto pisalem iz sadze, ze jest to najbardziej skaplikowany silnik jaki bmw wymyslilo. A wyglada tak banalnie. Dlatego tez nalezy bardzo uwaznie do niego podchodzic. Moja rada: podjechac do kogos kto ma servisowke bmw. Zrobic adaptacje valvetronic, sprawdzic bledy raz jeszcze. Nie ma takiego czegos jak zle pracujace bmw bez bledow.
  20. U mnie: klocki + tarcze TRW, zero problemow, wahacze Delphi + tuleje Delphi. W uk nie mozna tego kupic osobno, tzn Delphi sprzedaje tylko zmontowany zestaw (wahacz+tuleja) jako calosc, pytalem dlaczego, odp. tuleja ulega zniszczeniu przy wciskaniu na trzpien wahacza i pojawiaja sie luzy. Moze tu jest problem? Osobiscie nie jestem zwolennikiem poli, za twardo.
  21. kkx5 odpowiedział(a) na dbst13 temat w E46
    :search:
  22. Ciekaw jestem co oni tam czyscili, w benzynowym silniku i jaka adaptacje robili w n42?? Bajki opowiadaja. Problem wroci bardzo szybko...Kolega adi995: Jak ty chcesz zaplon ustawic w tym silniku? Wymienic popychacz? Tak po prostu? W silniku z valvetronic...Plukanie?...Panowie prosze nie dawajcie rad jesli pojecia nie macie bo w blad kolege wrowadzacie... :nienie:
  23. Super, gratulacje :cool2: Zdecydowanie najlepszy wybór jesli budżet pozwala.
  24. Odpowiedź juz znasz, jedz i kup nowa...forum do tego nie potrzebne. Nikt tu sie nie reklamuje. Nie ma takiej potrzeby.
  25. No, juz myślałem, ze interes w uk musze zamykac... Do ceny to jeszcze olej doliczyc, kalibracja, przelozenie, zebatka nowa...no jakies 15.000zl Zregenerowana=Nowa jesli nowy łańcuch bedzie ale nie sądzę aby w Pl ktos regenerowal za 2.5tys z nowym łańcuchem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.