Skocz do zawartości

kkx5

Zasłużeni forumowicze

Treść opublikowana przez kkx5

  1. No wlasnie chodzi o to ze to nie jest prawda. Rdc i dsc pobieraja z innych źródeł :D TCM i DSC z tych samych.
  2. No jesli do kalkulacji kosztow bierzesz pod uwage takie, przepraszam za slowo, badziewie jak KYB i "amorki" za 120zl do e53. Sam amor dobrej firmy jak sachs, delphi, bilstein, czyli to co bmw z fabryki szlo, to jakies 400zl za sztuke na tyl. Oczywiscie to co zrobisz jest twoja indywidualna decyzja ale dla mnie nivo, jest jedna z najlepszych opcji x5. Aku zostaw tam gdzie jest. Odnosnie silnika to moze masz 4.6i? Sprawdz oznaczenie i daj znac.
  3. Czegos tu nie rozumiem, przciez rdc nie ma nic do dsc. Nie w twoim aucie...to system do cisnienia kol a nie do badania predkosci obrotowych. Prosze mnie poprawic jesli sie myle. Poza tym, ja nie mam rdc a x-drive dziala. W nowszych konstrukcjach bmw system rdc zostal zastąpiony przez tcm, tam jest on powiazany z abs i dsc, ale nie w e83. Robiac procedure rdc, o ktorej wspominasz, uczysz modol cisnien jakie sa w oponach, nie uczysz predkosci obrotowych jak to jest w tcm.
  4. 1: 4.4i zamiana nivo na sprezyny+lpg :D 2: 320km bylo od 2004, moze koniec 2003 choc ja sie nie spotkalem. Masz pokrywe silnika taka jak na moim "avatarze"? 3: Poduszke wymienic i po sprawie, wpakujesz sie w niezle wydatki z zamiana na sprezyny i nie bedziesz zadowolony 4: Akumulator musisz zostawic tam gdzie jest, wymien na nowy (jesli slaby), gazownikow uprzedzic ze dolot i wlot do butli ma byc na rurkach poli ( nie miedz), zawsze mozesz uniesc butle do gory aby dojsc do aku, ale umowmy sie jak czesto bedziemy wymieniac aku? 5: U siebie mam parowniki omvl hp, zero problemow 6: odnosnie tego nivo jeszcze: kompressor mam na plasko, tak ze go wcale nie widac w schowku. Zona auto ma teraz w Pl wiec nie mam jak zdjec zrobic. Mialem tak jak ktorys z kolegow pomiedzy butla a siedzeniami ale za glosno bylo.
  5. Witaj 1: zmien temat bo znowu go zamkna, najpierw silnik potem problem 2: twoj silnik nie ma 320km, jest rzed liftem czyli 285km 3: zostaw nivo, po prostu je sprawdz, napraw. Przy lpg nivo, ze wzgledu na ciezar sie przydaje. 4. Ja mam komresor nivo schowany w prawym schowku 5. Instalacje lpg: stag, wtryski hana, nie daj sie namowic na jeden parownik
  6. Wyjmij bezpiecznik od transfer, chyba nr40, jest na kartce. Bedzie naped na tyl tylko. Radzilbym kupic opony/felgi takie jak powinny byc w tym aucie I zamknac ten temat bo juz wszedzie skaczesz z tymi pytaniami. Jesli auto jezdzi prawidlowo na zimowych a teraz jesli zle, nad czym tu debatowac? Zly zestaw opona/felga...
  7. To samo u mnie, zjada rowno przod-tyl. :D
  8. Wszystko kliknieciem...automatycznie, trwa to jakies 10sec...
  9. Ten blad to raczej jest od silnika valvetronica. Pewnie kuleje powoli. Adaptacje, ustawienie zatrzyman vvt przeprowadzisz na starym jak i na nowym.
  10. W disie poradzisz sobie bez problemu. Dlaczego chcesz to zmieniac? cos sie dzieje z silnikiem?
  11. Moze byc tez tak, ze nowy ma mniejszy otwor po to, aby po wypełnieniu olejem cisnienie oleju, wewnątrz napinacza bylo wyższe, cos na zasadzie popychaczy hydraulicznych.
  12. Ok. Wszystko jasne :cool2:
  13. Co wy panowie. Przeciez to napinacz sprezynowy. Jakie tam jest cisnienie przy odpalaniu? Zerowe.
  14. Sprzęt. Inpa, ista. Bosh tu nic nie zdziala.
  15. Da sie, ale juz nie manetka i nie byle jakim sprzetem. Chyba ze sposobem o ktorym opisales. To musialbym sprawdzic.
  16. Oj panowie, jesli zwarcie bylo to juz takie proste nie bedzie, sama wymiana nic nie da. Zadna manetka tego nie wykasujesz. W waszych autach czujniki sa polaczone z dsc... a na kompie masz info 255%
  17. Ah tam zaraz tak straszysz kolege, podjedz do kogos kto ma sprzet bmw. Odrazu bedzie wiadomo. Czasami slabe aku wywali blad.
  18. Tak. To moze byc przyczyna. Dsc sadzi, ze auto jest w poslizgu i nie wie jak dostosować naped. Pewnie dlatego jest ten blad, który, jak wcześniej pisałem, dotyczy raczej dsc. Wymien opony na osi o słabszym biezniku. Opony w autach z x-drive pelnia kluczowa rolę w prawidłowym dzialaniu systemu.
  19. Tak myślałem ze podasz linka do cobra. No jesli masz kogos to warto miec to na uwadze. Atc500 nie cierpi na problem łańcucha jak jego poprzednik, nie w takim stopniu. Nie sadze aby to byl problem vtg, wydaje mi sie ze to jest problem dsc. Sprawdz jescze glebokosc bieżnika w relacji przód-tyl. W inpie zrob test predkosc obrotowych kol.
  20. Dawaj mi namiar na firme, ktora sprzedaje lancuchy z wysylka za 100$ do atc-500. :?: Odnosnie twojego problemu: jakie masz opony zalozone? jaki bieznik?
  21. To sa tylko otuliny na rurkach ze zmienionym systemem odpowietrzania do aut na zimne klimaty, dostepne rowniez w europie. Sprawdz czy nie masz ich zapchanych.
  22. Niestety tego typu samochodu nie da sie naprawic tanio, szczegolnie w UK. Jesli piszesz, ze w obecnej sytuacji nie stac cie na wymiane oleju w skrzyni to obawiam sie, ze Twoje marzenie moze stac sie koszmarem...Poza tematem, ja jestem w uk 10lat i nie zapomialem ojczystego jezyka :D a silnik to masz n62, nie m62...
  23. "Udało wam się ściągnąć plik który zamieściłem..." Chyba nie czytasz tego co napisalem...
  24. No widzisz, czlowiek zawsze sie uczy... :cool2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.